Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Paris SG - 20. prosince 2020   21:00

0:0
(0:0)
Lille
Maignan – Celik, J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Ikoné (61. Weah), André (79. Xeka), Soumaré, Bamba – Yazıcı (61. David), B. Yılmaz.
Karnezis – D. Bradarić, Xeka, David, Djaló, Lihadji, Niasse, Soumaoro, Weah.
Letexier – Mugnier, Rahmouni
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Paris SG
Navas – Kehrer, Marquinhos (C), Kimpembe (81. Bakker) – Florenzi (87. A. Herrera), Rafinha Alcântara (77. Draxler), Gueye, Verratti, Kurzawa (87. Dagba) – Di María (77. Mbappé), Kean.
S. Rico – Bakker, Dagba, Draxler, Fadiga, A. Herrera, Mbappé, Paredes, Pembele.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 0 – 2.
Na špici tabulky se v šestnáctém kole prohodila třetí Paříž a druhý Lyon. Lille zůstává na čele, i když má na PSG jen jednobodový náskok. Čtvrtá Marseille ztrácí pět bodů, ale má dva zápasy k dobru.
Důležitější než samotný výsledek jsou další ztráty v řadách PSG. Kvůli zranění předčasně dohráli Kimpembe, Florenzi a Kurzawa. Thomas Tuchel bude mít co dělat, aby poskládal na středeční duel se Štrasburkem zdravou jedenáctku.
Vzájemná konfrontace dvou aspirantů na zisk titulu fotbalové fanoušky moc nepobavila. Za celý zápas se odehrálo jen pár zajímavějších situací, které mnohdy měly ke gólovým šancím daleko. Blíže vítězství měli Pařížané, kteří většinu času drželi míč na svých kopačkách. Maignan však byl v největším ohrožení po zákroku jeho vlastního obránce Fonteho, jenž si málem dal vlastní gól. Druhá půle byla ještě chudší, nejzajímavější byla Yilmazova střela z dálky, kterou Navas jistil u pravé tyče.
90+5'
90+4'
Burak Yılmaz se v takto důležitý okamžik přiznal, že míč odskákal do zámezí právě od něj, a vzdal se autového vhazování z křídelního prostoru. Velmi hezké gesto pětatřicetiletého Turka.
90+3'
Xeka podle očekávání centroval směrem na Fonteho, u kterého byl pozorný Kehrer. Nařízený roh přinesl jen mizerný centr na přední tyč.
90+2'
David v nebezpečných místech obral o míč Gueyeho. Po několika krocích byl ale faulován a výsledkem je standardní situace z poměrně velké dálky.
90+1'
Šlágr kola bude trvat ještě pět nastavených minut. Na vině je hned několikero ošetřování Pařížanů.
90'
Od svého příchodu se dnešní oslavenec Mbappé neměl šanci pořádně zapojit do hry. Změna bezbrankového skóre je stále méně pravděpodobná.
89'
Burak Yılmaz si pomohl útočným faulem, když se snažil dostat přes Kehrera za nákopem z hloubi pole. Nebýt hvizdu, bylo by pro Pařížany zle.
88'
Thomas Tuchel má štěstí v neštěstí, že se v této době může pětkrát střídat. Poslepovaná jedenáctka se mu v těchto minutách bortí jako domeček z karet. Vypadá to na přechod na čtyřobráncový systém.
87'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Layvin Kurzawa, přichází Colin Dagba.
87'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Ander Herrera.
86'
Přednost v ošetřování ale dostává Florenzi, kterého na půlící čáře nešikovně sestřelil vlastní spoluhráč Thilo Kehrer.
85'
Zdravotní patálie PSG pokračují. Některý ze svalů vypověděl službu také Kurzawovi, takže hosté musí hrát v oslabení.
84'
Mike Maignan odvážně vyrazil z branky a vyboxoval centrovaný míč, který se snášel směrem k Mitchelu Bakkerovi.
83'
Kurzawa byl zahnán až ke koncové čáře, odkud poslal balon jen na kopačku Jonathana Bamby. Ten si po svém příchodu výborně plní defenzivní povinnosti.
82'
Převaha PSG v posledních minutách trochu vypršela. Moc času na rozhodnutí oběma týmům nezbývá.
81'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Presnel Kimpembe, přichází Mitchel Bakker.
80'
Presnel Kimpembe se ještě před životním obranným skluzem zranil. Vypadá to na svalový problém, jenž mu nedovolí pokračovat.
79'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Benjamin André, přichází Xeka.
78'
Fantastický obranný zákrok Kimpembeho na Yilmaze v situaci, kdy po zbabraném rohu úplně sám bránil brejk čtyř protihráčů. Tohle si zaslouží obrovskou pochvalu od trenéra Tuchela.
77'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Rafinha Alcântara, přichází Julian Draxler.
77'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Kylian Mbappé.
77'
Burak Yılmaz zkušeně odhlavičkoval Di Maríův pas od rohového praporku. Argentinský reprezentant pak s Rafinhou získal ještě jeden roh.
76'
Fonteho zakončení naslepo z rohového kopu pro Navase tak nebezpečné nebylo. Dogy rychle přepnuly do obrany a Pařížané tak buší do plných.
75'
Domácí to nesehráli vůbec špatně! Čtvrthodinu před koncem měli rozhodně největší šanci, když Yilmaz protáhl Navase štiplavou ranou z dobrých pětadvaceti metrů.
74'
Gueye rozdal míč do strany, jenže Di María zase odevzdal míč zataženému Davidovi. Jak dopadne další pokus o rychlý přechod?
73'
Jonathan David byl faulován na obranné polovině. Kvůli tomu zase chyběl v protiútoku, Weah zprava centroval do území nikoho.
72'
Hned tři muži se seběhli k Bambovi, který se nestihl u levé postranní čáry ani otočit. Následoval faul na vyvážejícího Rafinhu.
71'
Atraktivita hry se oproti první půli v žádném případě nezlepšila. Lille spolehlivě odolává platonické převaze a je asi spokojeno s případným ziskem jednoho bodu.
70'
Domácí byli při bránění hodně daleko od sebe. Chybné Rafinhovo zpracování jim ale pomohlo získat míč prakticky bez boje.
69'
Marquinhos nedopustil žádné drama před Navasem a na první dobrou odvrátil ojedinělý centr z dílny Reinilda.
68'
Kurzawa přetáhl centr na Florenziho, který v akrobatické pozici zasáhl míč takovým způsobem, že ho vyprovodil z hrací plochy ven.
67'
Sven Botman zkušeně udržel za zády Keana, který dostal neřešitelnou přihrávku do prostoru vedle pokutového území. Mezitím se pomalu chystá Mbappé.
66'
Mike Maignan lapil Di Maríův centr a dlouhým výhozem započal rychlý protiútok. Bamba se ale zastavil a ve finále o míč přišel.
65'
Alessandro Florenzi z prvního doteku vracel přetažený míč před bránu, ale resultoval z toho jen zisk rohového kopu.
64'
David byl ve vápně zdvojený Rafinhou s Thilem Kehrerem. Po ztrátě míče došlo už jenom na faul Reinilda.
63'
Christophe Galtier určitě neprohloupil, když poslal do hry dva ryze útočné hráče. Yazici s Ikoném nepředvedli směrem dopředu vůbec nic, což ostatně platí o celém týmu Lille.
62'
Jonathan David se po spolupráci s Bambou okamžitě pokusil zakončit. Pomalu letící oblouček z hranice pokutového území ale neměl šanci na úspěch.
61'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Timothy Weah.
61'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Jonathan David.
59'
Layvin Kurzawa rychle napravil své zaváhání ve středu hřiště. Verratti a spol. opět míří před bránu Mikea Maignana.
58'
Botman ubránil Keana za cenu rohového kopu, po kterém dával střílený pas do ohně Di María, jenže Kean ani Marquinhos na míč o krůček nedosáhli.
57'
Ángel Di María spolupracoval s Rafinhou, jenž přenesl hru napravo k Florenzimu. Ani další z centrů však Maignana neohrozil.
56'
Rafinha nedovoleně odstrčil Reinilda, ke kterému letěl nepříliš povedený nákop Navase. O nákop Celika se poté postaral Marquinhos.
55'
Layvin Kurzawa zleva centroval na Keana, který znovu zakončoval z těžké pozice. Od hlavy italského útočníka šel balon do autu.
54'
Moise Kean na levém kraji neobešel Botmana, nicméně domácí fotbalisté se vzápětí neposunuli ani přes půlící čáru.
53'
Pomezní rozhodčí trochu zabrnkal na nervy příznivcům PSG. Po očividném ofsajdu Yaziciho zvedl praporek až poté, co byl míč v Navasově síti.
52'
Dogám by dnes stačila i remíza k tomu, aby se po šestnácti kolech udržely na čele tabulky. Pařížané by byli se ztrátou jediného bodu třetí.
51'
Keylor Navas neprožil zrovna vzrušující první půli. Nyní se několikrát zapojil do zakládání útoku s faulem na Rafinhu. Hosté rychle rozehráli a ze strany zapojili do hry Keana, jenž zakončoval z jedničky mimo tři tyče.
50'
Botmanova minela v rozehrávce neměla žádné následky. Po dobrém presinku totiž došlo k nedovolenému zákroku Marquinhose na Bambu.
49'
André obral Di Maríu a po výměně s Ikoném si vynutil faul Kurzawy. Domácí každopádně zůstávají hluboko na své polovině.
48'
První vteřiny po změně stran naznačují, že Lille bude nadále vycházet ze zabezpečené obrany. Na Fontem si nyní vylámal zuby pronikající Di María.
47'
Ani jeden z trenérů během poločasové pauzy nestřídal, takže pokračujeme v původních jedenáctkách. Na tribuně tak zůstává i Kylian Mbappé, který dost možná není stoprocentně fit.
46'
Statistiky po 1. půli:
Střely celkem: 6 – 5
Střely na branku: 1 – 1
Rohové kopy: 1 – 1
Ofsajdy: 0 – 1
Fauly: 5 – 4
Největší hit šestnáctého kola Ligue 1 ve své první polovině moc nebavil. Za úvodní půlhodinu se dá vypíchnout jen Kehrerova nepřesná hlavička ze standardní situace. V posledních deseti minutách už bylo před Maignanem větší horko, ale domácí gólman dvě šance Pařížanů zneškodnil.
45+2'
45+2'
Rozehrávku z pravé strany zrealizoval Ángel Di María. U zadní tyče si nabíhal Kimpembe, před kterým Fonte nebezpečně ohrozil vlastního gólmana. Maignan ale skvěle zareagoval levou rukou a udržel bezbrankový stav až do přestávky.
45+2'
Po vypršení jediné nastavené minutě je nařízena ještě jedna standardka ve prospěch Paris Saint-Germain. Rafinha byl zezadu faulován Soumarém.
45+1'
Sven Botman propadl vedle pokutového území a hodně to usnadnil Keanovi, jehož finální pas do vápna nikoho v bílém neoslovil.
45'
Verratti udržel míč před Bambou. Hosté se zásluhou Di Maríi posunuli až do vápna, ale Argentincovo zakončení skončilo na těle Botmana.
44'
Florenziho centr odklidil do bezpečí Fonte a Rafinha už jenom odevzdal míč Maignanovi. I tak Pařížané v závěru poločasu přeřadili na vyšší rychlostí stupeň.
43'
A znovu v hlavní roli Di María, který se v tomto případně s centrem hodně ukvapil. Místo Keana se k balonu dostal pětadvacetiletý gólman.
42'
Di María se přesunul na levý kraj, odkud našel v těžké pozici Keana. Ten se rychle zorientoval a pravačkou prodloužil míč k dobře postavenému Maignanovi.
41'
Layvin Kurzawa centroval z levého okraje vápna až za vzdálenější tyč, kam Florenzi přiběhl o chvíli později, než bylo potřeba pro střelu z první.
40'
Jeden z mála faulů, kterého se na půlící čáře dopustil Bamba. O malou chvíli později se neujal centr na neviditelného Keana.
39'
Kurzawa z levé strany nahrál do vápna Rafinhovi, kterého tam nemile překvapila přítomnost Yaziciho. Turecký legionář zařídil odkop z Maignanova pracoviště.
38'
Marquinhos už rezignoval na pomalou rozehrávku a nakopl míč přes padesát metrů. Di María však byl spolehlivě ustrážen.
37'
Riskantní rozehrávka se Pařížanům málem vymstila. Po ztrátě v pokutovém území každopádně přišla jen sražená střela Jonathana Ikoného.
36'
V šestatřicáté minutě si Lille připsalo úvodní střelecký pokus. Navas po Yaziciho centru ale nezasahoval, Botman hlavičkoval vysoko nad horní tyč.
35'
Kurzawa s Gueyem nenechali odcentrovat Andrého. Výsledkem však je rohový kop pro domácí tým!
34'
Ángel Di María příliš brzy vybíhal za nákopem ze středového kruhu. Nepřesná střela nůžkami se kvůli ofsajdu do statistik nezapočítá.
33'
Narážečka mezi Yilmazem a Celikem nevyšla. Di María nešetřil silami a vytlačil domácí fotbalisty až k nohám Mikea Maignana.
32'
Ikoné pokazil centr z pravého křídla, čímž znegovali slibně rozjetý protiútok. Gueye vzápětí odkopl míč doprostřed hřiště.
31'
Dogy měly trochu problém s aktivním napadáním. Kurzawa ani nikdo jiný ale míč nezískal, nařízeno je Celikovo vhazování.
30'
Ángel Di María si tuto příležitost nenechal vzít. Kromě postavené zdi však o dobrý metr překopl celou Maignanovu bránu.
29'
Layvin Kurzawa odvážně vyrazil vstříc Celikovi, kterému byl odpískán trošku přísný faul. Je z toho nebezpečný přímý kop!
28'
Burak Yilmaz roztáhl hru na Yazıcıho a pak pokračoval v náběhu za obranu. Zpětná nahrávka na tureckého veterána však neprošla.
27'
Nyní už se dá mluvit o tom, že Pařížané disponují vytrvalou územní převahou. Kromě hlavičky Kehrera ale moc nehrozí.
26'
Reinildo šel tvrdě do Florenziho, který se ztěžka zvedá zpět na nohy. Faul to nebyl, nicméně PSG bude moci vhazovat.
25'
Rafinha Alcântara zkoušel po centru Di Maríi hlavičkovat z takřka nulového úhlu. Pokus to byl dobrý, ale míč orazítkoval jen vnější boční síť.
24'
Nakonec se hosté vykombinovali až ke středovému kruhu, kde společně se stopery kombinuje italský záložník Marco Verratti.
23'
Aktivní Ángel Di María neprostrčil míč do vápna Rafinhovi, ovšem Pařížané nadále zůstávají nastěhovaní poblíž Maignana.
22'
První šance zápasu! Za Reinildovo přišlápnutí Di Maríovy nohy nastal čas také na hostující standardní situaci. Centrující Florenzi našel Kehrera a ten hlavičkoval jen těsně vedle Maignanovy pravé tyče.
21'
Yazıcıho centr ze standardní situace zneškodnil Marquinhos. Pokus o rychlý brejk ztroskotal na nepřesné přihrávce Florenziho na Di Maríu.
20'
André je ošetřován, ale nemělo by to být nic, co by domácího záložníka předčasně vyřadilo ze hry.
19'
Po Kehrerovi dostává žlutou kartu také Presnel Kimpembe, jenž si po špatném zpracování vyšlápl na Benjamina Andrého.
18'
Ikoné to vzal na sebe, dostal se ale pod tlak a nakonec sám vybruslil s balonem mimo hrací plochu. Poklidný úvod tak pokračuje.
17'
Špatná rozehrávka Thila Kehrera, jenž dal přihrávku snad sedm metrů za čekajícího Florenziho.
16'
Hosté rovněž brání s dost vysunutou zadní linií, takže Lille kombinuje jen v klidném středu hřiště.
15'
Idrissa Gueye ztratil kontrolu nad balonem a v souboji s Bambou už situaci nezachránil, protože si pomohl nedovoleným způsobem.
14'
Ángel Di María byl v křídelním prostoru okamžitě dostoupen. Pařížané mají k dispozici alespoň vhazování Kurzawy z levé strany.
13'
Maignan měl v úmyslu dlouhým výkopem nastartovat Ikoného, ale defenziva PSG žádný únik tohoto rychlonohého fotbalisty nepřipustila.
12'
Di María vypomohl obraně a na vlastní pěst vyrazil do protiútoku. Ve finále se ale dostal do kleští a Fonte jej čistě zastavil.
11'
Yusuf Yazici z jedničky přesouval Yilmazovu přihrávku směrem za obrannou linii, ale pro Bambu to bylo hodně dlouhé.
10'
Úvodní desetiminutovka je minulostí. Zatím to není žádná přehlídka útočného fotbalu, zejména Lille se prezentuje kvalitní obranou.
9'
Florenziho pravačka zakroutila centr jen k Maignanovi, jenž rozjel rychlý brejk. Bamba ve vápně hledal Yilmaze, jenže tomu se balon zamotal mezi nohama.
8'
José Fonte jistil nákop na Keana. Na malou domů Maignanovi si moc nevěřil, a tak zahrál na premiérový rohový kop.
7'
Florenzi ještě udržel míč na útočné polovině PSG, nicméně spolupráce mezi Di Maríou a Keanem vzala zasvé.
6'
Rafinhu zradilo zpracování. Byl z toho rychlý kontr a spíše taktický faul Kehrera, jenž bude hrát od šesté minuty se žlutým napomenutím.
5'
Zbytečná ztráta Pařížanů u půlící čáry. Obě mužstva si zatím pečlivě hlídají střední pásmo. Je to velký boj o každý decimetr.
4'
Yusuf Yazıcı proti dvěma neuspěl. Verrattimu se nechtělo rychle do útoku a znovu je tady dobývání zformované obrany LOSC.
3'
Florenziho krátký centr neprošel přes Andrého, který spolehlivě pokryl italského útočníka Keana.
2'
Lille se neprobilo přes zahuštěný střed hřiště a raději se vrátilo až k Maignanovi, který volí dlouhý nákop vpřed.
1'
Sudí Letexier dal pokyn k zahájení zápasu. O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí v červených dresech.
1'
Oba týmy přichází na hrací plochu, což ale neplatí o Kylianu Mbappém. Čerstvě dvaadvacetiletý útočník začíná jen na lavičce.

Lille OSC: Maignan – Celik, J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Ikoné, André, Soumaré, Bamba – Yazıcı, B. Yılmaz.
Náhradníci: Karnezis – D. Bradarić, Xeka, David, Djaló, Lihadji, Niasse, Soumaoro, Weah.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Kehrer, Marquinhos (C), Kimpembe – Florenzi, Rafinha Alcântara, Gueye, Verratti, Kurzawa – Di María, Kean.
Náhradníci: S. Rico – Bakker, Dagba, Draxler, Fadiga, A. Herrera, Mbappé, Paredes, Pembele.

Lille OSC

Domácí na jaře 2018 málem sestoupili do Ligue 2, ale od té doby už patří mezi čtyři nejlepší kluby v zemi. Nejinak je tomu i v této době, kdy se Lille přetahuje společně s Lyonem a PSG o místa na pomyslné bedně. S bilancí devíti výher, pěti remíz a jediné porážky nalezneme svěřence trenéra Galtiera na druhém místě, kde mají na svého dnešního soupeře jednobodový náskok. Od listopadové prohry 2:3 s Brestem ztratilo Lille jen dva body. V posledních třech zápasech porazilo Monako, Bordeaux a před pár dny také poslední Dijon v poměru 2:0. Nejčastějším střelcem je pětatřicetiletý Burak Yilmaz, jenž přidal k šesti ligovým zásahům i čtyři asistence. Na marodce jsou Jérémy Pied, Renato Sanches a Luiz Araújo.
Paris Saint-Germain FC

Současný hegemon francouzského fotbalu má od začátku sezóny velké potíže se složením ideální jedenáctky. Kromě koronavirových potíží se Pařížané potýkají s velkým počtem zranění, které dnes nepustí do hry skoro celou obranu i útočné zbraně Neymara a Icardiho. I bez mnoha opor Tuchelovi svěřenci zvládli středeční souboj s Lorientem 2:0, když z penalty skóroval Mbappé a po něm se ze hry prosadil i Kean. Po včerejší výhře Lyonu nad Nice je PSG na třetím místě se ztrátou dvou bodů na čelo. Nejlepším střelcem týmu i celé ligy je s jedenácti zásahy Kylian Mbappé.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze šlágru šestnáctého kola francouzské Ligue 1. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Lille a PSG!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.