Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Stade Brest - 14. února 2021   17:00

0:0
(0:0)
Lille
Maignan – Celik, J. Fonte (C), Djaló, Reinildo – Araújo (61. Weah), André, Xeka (71. Sanches), Bamba – Ikoné (61. Yazıcı), David (90. Lihadji).
Karnezis – Botman, Pied, D. Bradarić, Yazıcı, Sanches, Soumaré, Lihadji, Weah.
Dechepy – Parinet Le Tellier, Pasqualotti
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Stade Brest
Cibois – Pierre-Gabriel, Chardonnet (90. Le Douaron), Hérelle, Perraud – Belkebla (C), Jean Lucas, Lasne – Honorat, Mounié, Faivre.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 0:1. Střely mimo: 9:1. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:15.
Je dobojováno. Zápas nakonec nepřinesl ani jednu branku a oba celky se tak rozešly smírně po bezbrankové remíze. Rozhodně jsou spokojenější hosté, kteří na půdě Lille uhráli dobrý výsledek, zatímco domácí jsou spíše nespokojení, protože ztratili dva body. I přesto ale stoupli tabulkou výše a nyní jsou tedy první s náskokem jednoho bodu na Paris Saint-Germain. Nesledovali jsme nijak pěkný fotbalový zápas, byla to spíše taková přetahovaná.
90+4'
90+3'
Zády k brance zakonočoval Yusuf Yazıcı, ale mezi tři tyče se netrefil. Následuje tak jen odkop od Ciboisovy branky.
90+3'
Domácí vrhají všechny své poslední síly do útoku, ale stále se jim nedaří rozvlnit síť za zády Sébastiena Ciboise. Hosté tak zatím stále drží nadějný výsledek.
90+2'
Zeki Celik se snažil zakončit před hostující brankou, míč měl ale příliš na dlouhou nohu a nakonec z toho nebylo vůbec nic.
90+1'
Nastavovat se budou ještě tři minuty navíc.
90'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Isaac Lihadji.
90'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Brendan Chardonnet, přichází Jérémy Le Douaron.
89'
Následně si ho domácí vybojovali zpět a poté zahráli další rohový kop. Brankář hostů však znovu zakročil a míč ukazuje ve svých rukavicích.
88'
Domácí měli po faulu hostů ponechanou výhodu, Jonathan Bamba už už unikal před branku hostů, ale ukličkoval se a záhy i míč ztratil.
87'
Ale opět se z této standardní situace vůbec nic nestalo, skóre na ukazateli se tak zase nepohnulo.
86'
Další rohový kop pro domácí.
85'
Reinildo na levé straně špičkou kopačky poslal míč na branku soupeře, ale tohle byla pro Sébastiena Ciboise spíše lahůdka a míč bez větších problémů dostal do bezpečí.
84'
U bližší tyče hlavou nepřesně zakončil domácí José Fonte a znovu si tak obrana hostů v čele s brankářem Sébastienem Ciboisem mohli oddychnout.
83'
Renato Sanches obehrál soupeře a přehodil si míč na pravačku. Tou poté zakončil uvnitř velkého vápna, ale jeho pokus byl nakonec hodně nepřesný.
82'
Hosté ubránili další akci domácích, tentokráte nepustili do vážnějšího zakončení Yusufa Yazıcıho, jenž tak neměl šanci pořádně vystřelit.
81'
Zeki Celik poslal do velkého vápna přihrávku a přilil tak míč do ohně, ale nikdo z jeho spoluhráčů na něj nedosáhl a poté ho zpacifikovala obrana Brestu.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, sudí ještě asi i nastaví nějakou tu minutku navíc. Stav je stále bezbrankový, což domácím nehraje do karet.
79'
Reinildo se nyní dostal k míči a na nic nečekal. Jeho následný pokus pak musela hasit obrana Brestu, která dostala balon do bezpečí.
77'
José Fonte pravačkou z voleje trefil dobře míč, který ale poté zaplul jen do připravených rukavic Sébastiena Ciboise. Následuje tak jen odkop od jeho brány.
76'
Domácí hráči stále marně dobývají branku soupeře, zatím tedy neplní roli jasného favorita a hosté naopak drží dobrý výsledek pro ně.
75'
Další žlutá karta pro domácí celek. Jonathan Bamba nyní hodně přihrál pád po kontaktu se soupeřem a sudí ho tedy za tento prohřešek potrestal.
72'
Domácí už sáhli ke třem střídáním, zatímco hostující trenér zatím stále nepouští do hry čerstvé hráče.
71'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Xeka, přichází Renato Sanches.
69'
Ovšem nedokázali nijak zvlášť branku domácích ohrozit a balon tak končí v moci Mikeho Maignana, jenž bude mít k dispozici další odkop od své branky.
68'
Tentokráte zahrají rohový kop hosté.
68'
Domácí dopravili míč do hostující sítě, sudí však branku v domnění, že jeden z domácích zahrál rukou, gól neuznal!
67'
Timothy Weah znovu ukázal svůj um a díky své velké aktivitě donutil hosty poslat balon na další rohový kop.
65'
Autové vhazování zahráli hosté a snažili se okamžitě projít na polovinu soupeře, ale domácí byli proti a naopak na území Brestu ještě zůstali.
64'
Jonathan David zahrál rukou a to sudímu neuniklo. Míč tak získávají hosté a pokusí se ho dostat na polovinu Lille.
62'
Ale centr Jonathana Bamby zamířil jen přímo do obrany hostů a ta ho dostala rázem do bezpečí.
62'
Timothy Weah se hned aktivně zapojil do hry a vybojoval pro domácí celek další rohový kop.
61'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Luiz Araújo, přichází Timothy Weah.
61'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Yusuf Yazıcı.
61'
Vypadá to, že se během chvilky bude poprvé v zápase střídat, a sice na domácí straně.
60'
Hodina hry je minulostí, stále jsme se nedočkali žádné branky. Nyní zahrávali domácí hráči rohový kop, ale znovu byli nepřesní.
58'
Jonathan Bamba zahrál po faulu hostů další standardní situaci z levé strany, míč se pak odrazil od jednoho z hostů od zad a poté se o něj postaral Cibois. Ten tak bude mít odkop od svého zařízení.
57'
Zatím jsme v průběhu utkání viděli pouze jedinou střelu přímo na branku, byla to ta ze čtyřiatřicáté minuty, kdy nebezpečně střílel Romain Perraud.
55'
Xeka si vyměnil míč s Josém Fontem a po levé straně pláchl do úniku. Ovšem znovu byl zastaven pozorným bekem Brestu, kterým byl Brendan Chardonnet.
54'
Zeki Celik nepustil soupeře do zakončení před Maignanem a následovala další akce Lille. Ovšem domácí hráči jakoby se báli více otevřít hru a na polovině soupeře trochu zariskovat. Stále jsme tak z jejich strany neviděli nějakou velikou šanci.
53'
To se ale nepovedlo a už se opět obrana Brestu stahuje před Ciboise, aby mu pomohla před dalším útočným tažením soupeře.
52'
José Fonte otravoval hostujícího obránce, ten se nenechal a pravačkou poslal balon na polovinu Lille. Brest tak může do akce.
51'
Hosté na polovině Lille vybojovali autové vhazování a mají tak šanci zůstat daleko od své branky.
50'
Stále se nedaří domácím překonat brankáře Ciboise, což samozřejmě více nahrává hostům, kteří by na půdě Lille chtěli uhrát co nejlepší výsledek.
49'
A znovu Zeki Celik, který dal o sobě v krátkém sledu po sobě vědět. Nyní už střílel z lepší pozice a míč musela obrana Brestu uklidit na rohový kop.
48'
Zeki Celik získal míč, poté s ním naběhl na roh velkého vápna, ale ve střele mu zabránil jeden z obránců hostů. Ti tak znovu získávají míč a Cibois bude mít odkop.
47'
Na levé straně hlavičkoval Jonathan Bamba na kopačku Xeky, ale druhý jmenovaný pak dloubákem poslal balon jen vedle levé tyče z pohledu Ciboise.
47'
Zatím ani jeden trenér nesáhl ke střídání, na hrací ploše jsou tak stejné sestavy, které vyběhly do prvního poločasu.
46'
Hosté se hned dostávali do akce, ale tu zastavila obrana Lille a otočila hru na druhou stranu.
46'
Střely na branku: 0 – 1
První poločas je minulostí. V něm jsem se nedočkali žádné přesné trefy, největší šanci zápasu měl ve čtyřiatřicáté minutě hostující Romain Perraud, jehož pokus vyrazil brankář Lille před sebe a zastavil tak akci hostů. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle, která by už mohla přinést nějaký ten gól. Ta začne přibližně v 18:05.
45+1'
45'
Vypadá to, že sudí nechá odkopnout hostujícího brankáře od své branky a první část hry ukončí. To znamená, že nenastaví ani minutu navíc.
44'
Na žluté karty je vyrovnáno. Zeki Celik nyní ostře přišlápl nárt soupeře a také on inkasuje poprvé žlutou kartu.
43'
Další rohový kop pro domácí zahrál Jonathan Bamba, ale ani z této standardní situace před brankou soupeře nezapršelo. Následuje tak jen odkop od branky Ciboise.
41'
Luiz Araújo se snažil dostat hru na druhou stranu, ale nakonec mu v tom zabránila obrana Brestu.
39'
Blíží se závěr prvního poločasu a hosté stále drží na hřišti favorita nadějnou remízu. Zatím to byli oni, kdo se postaral i o největší šanci zápasu.
37'
Následně pak se rodila další akce domácích, kterou ale přibrzdil postranní sudí. Ten viděl ofsajd a poté hned zdvihl svůj praporek. U míče jsou hosté a míří dopředu.
36'
Ronaël Pierre-Gabriel fauloval u rohového praporku domácího Reinilda a následoval volný kop, dá se říci zkrácený roh. Ovšem hostující brankář si hned na centr naběhl a vyboxoval ho do bezpečí.
35'
Na druhé straně pak chvíli před Ciboisem operovali domácí hráči, ale před jeho brankou nakonec nic nevymysleli.
34'
Romain Perraud se nyní postaral o největší šanci zápasu. Po převzetí míče okamžitě pálil směrem na domácí branku a Mike Maignan pak vyrazil míč před sebe. Následná dorážka hostů pak skončila vedle jeho tyče!
33'
Romain Faivre neprošel skrze obránce Lille, navíc pak dostal míč za postranní čáru a domácí budou mít k dispozici autové vhazování.
32'
Tohle už byla vážnější šance domácích. Jonathan David dostal přihrávku k pokutovému území a poté svou střelou jen těsně minul tyč Ciboisovy branky.
31'
Po půl hodině hry svítí na ukazateli skóre stále stav 0:0. Zatím jsme neviděli ani nějakou vyloženou šanci, která by ohrozila brankáře soupeře.
30'
Hosté se však daleko nedostali, domácí hráči je o míč připravili a sami se pak dostali do další akce před brankou Ciboise, ale pokus Jonathana Ikoného byl znovu z kategorie těch hodně nepřesných.
29'
Po špatně provedené střele se balon dostal k Sébastienu Ciboisovi a ten ho okamžitě ze vzduchu vrátil zpět do hry svým spoluhráčům.
28'
Jonathan Bamba hledal letícím centrem na přední tyči Benjamina Andrého, ale ten branku hostů minul. Další zmařená šance domácího Lille.
27'
Jonathan David posunul balon na Jonathana Ikoného, který z úhlu pravačkou zakončil, ale míč poslal jen vedle vzdálenější tyče.
26'
Benjamin André se snažil doběhnout balon, který se kutálel k postranní čáře. Nakonec to ale nestihl a je tu autové vhazování pro hosty z Brestu.
25'
Navíc se domácí dopustili faulu a u míče jsou hosté, kteří vrací míč do hry odkopem od Ciboisovy branky.
24'
Jonathan Bamba kousek od rohového praporku zahrál volný kop. Míč se snesl před branku hostů, ale Jonathan David hlavičkoval před Ciboisem hodně nepřesně.
22'
Franck Honorat zahrál rohový kop hostů a poté poslal centr do pokutového území, ale obrana Lille ho včas uklidila do bezpečí.
21'
Jonathan Bamba znovu zajel do soupeře a rozhodně by si měl začít dávat velký pozor. Sudí už ho příště může odměnit žlutou kartou.
20'
Jonathan Bamba byl dalším hráčem Lille, který pokazil rozehrávku. Hosté toho ale nevyužili a k balonu se vůbec nedostali. Lille tak nadále kombinuje na polovině Brestu.
19'
Pokus o vysunutí dlouhým nákopem Jonathana Davida, ale ten nakonec na míč nedosáhl a z rodící se akce Lille nebylo vůbec nic.
18'
Zatím nesledujeme příliš oslnivý fotbal. Hosté přijeli do Lille, které je favoritem, spíše ubránit co nejlepší výsledek. Domácím se zatím nedaří souhra a jejich střely jsou spíše více nepřesné.
17'
Hosté z Brestu zahráli svůj první rohový kop. Na míč si ale jako první vyskočil obránce Lille Tiago Djaló a dostal ho do bezpečí. Mike Maignan tak mohl být v klidu ve své brance.
15'
Zeki Celik převzal iniciativu po Ikoném, jenž mířil mezi tři tyče, ale prvně jmenovaný nedokázal balon za záda Ciboise dostat. Hostující brankář tak bude mít k dispozici další odkop.
14'
Benjamin André hrudí zpracoval míč, který mu poslal spoluhráč, následovalo pár kroků navíc, ale jeho následný pokus skončil jen vedle pravé tyče z pohledu hostujícího brankáře Ciboise.
13'
Jonathan Bamba se dopustil faulu na hostujícího Francka Honorata a u balonu pro následující chvíle budou zase hosté.
12'
José Fonte byl dalším hráčem Lille, který rozehrál akci, ale v cestě domácím hráčům stála znovu pozorná obrana Stade Brestois.
11'
Jonathan Bamba byl cloněn soupeřem a nedostal se tak k přihrávce na spoluhráče na levé straně. Místo toho následoval zpětný míč a domácí akci zakládají znovu z vlastní poloviny.
10'
Další náznak akce hostů, ale míč unikajícímu Stevemu Mouniému utekl příliš daleko a tak ho získal jeden z obránců Lille. Domácí tak okamžitě otáčejí hru na opačnou stranu.
9'
Ze standardní situace ale domácí celek nic nevytěžil a následuje tak pouze odkop od branky Sébastiena Ciboise.
8'
Jonathan Ikoné levačkou vystřelil, míč pak tečoval jeden z obránců hostů a ten skončil za zadní čárou. Následuje tak rohový kop pro Lille.
7'
Už v sedmé minutě se poprvé žlutí. Haris Belkebla ostře zajel do domácího hráče a poslal ho ve středu pole k zemi. Sudí okamžitě a bez čekání ze své kapsy tahá kartónek žluté barvy.
6'
Steve Mounié se marně snažil protancovat s míčem u pravé postranní čáry, clonil mu domácí Tiago Djaló a ten pak také získal balon zpět na stranu domácího Lille.
5'
Ronaël Pierre-Gabriel se předvedl první akcí hostů, když do velkého vápna poslal parádní centr, ale ten obrana domácího Lille odvrátila včas do bezpečí.
3'
Jonathan David vyčkával u postranní čáry, až se mu s přihrávkou nabídl José Fonte. Prvně jmenovaný pak podél pravé postranní čáry nedostal míč do blízkosti branky soupeře. Nicméně jsou domácí stále na míči.
2'
Hráči Lille se dlouho drží na území hostujícího celku a snaží se o další akci, která by mohla vést k brzkému otevření skóre. Ovšem obrana Stade Brestois je precizní a soupeře před Ciboise nepouštějí.
2'
Jonathan Ikoné na druhé straně dostal přihrávku a z velké dálky vyslal hodně prudkou střelu, která však končí pouze vedle tyče hostující brány.
1'
Hosté zahájili zápas úvodním výkopem a hned se pokoušejí projít na polovinu svého soupeře. Hráči domácího celku ale velmi dobře pokryli prostor před brankářem Maignanem.
1'
Hráči obou celků už nastupují na hrací plochu. Utkání tak za malou chvilku bude moci začít.

Lille OSC: Maignan – Celik, J. Fonte (C), Djaló, Reinildo – Araújo, André, Xeka, Bamba – Ikoné, David.
Náhradníci: Karnezis – Botman, Pied, D. Bradarić, Yazıcı, Sanches, Soumaré, Lihadji, Weah.

Stade Brestois 29: Cibois – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Hérelle, Perraud – Belkebla (C), Jean Lucas, Lasne – Honorat, Mounié, Faivre.
Náhradníci: Larsonneur – Ludovic Baal, Faussurier, Duverne, Fadiga, Brassier, Le Douaron, Charbonnier, Cardona.

Rozhodčí: Dechepy – Parinet Le Tellier, Pasqualotti.
Stade Brestois 29

Brest se velmi statečně pere o střed tabulky, ale jde mu hlavně o to, že se nachází daleko od sestupového pásma, na které má aktuálně náskok jedenácti bodu. Dnešním hostům se však nedávno pořádně nedařilo, protože prohráli čtyřikrát po sobě, avšak tuto špatnou šňůru konečně zlomili proti Štrasburku, se kterým uhráli jeden bod. Následně už porazili Bordeaux a v týdnu zvládli i utkání francouzského poháru, kde předčili Rodez. Aktuálně tak má Stade dvě výhry za sebou, proti Lille je však čeká pořádně těžký úkol, pokud chtějí přidat třetí.

Poslední tři utkání
Brest vs. Rodez – 2:1
Brest vs. Bordeaux – 2:1
Štrasburk vs. Brest – 2:2
Lille OSC

Lille se nachází v pořádné formě, takže je naprosto po právu na děleném první místě Ligue 1 s PSG, které má však o něco málo lepší skóre. Dnešní domácí však mají zápas k dobru, takže v případě dnešní výhry mohou jít zpět do čela. K jejich vítězství úplně všechno napovídá, protože Lille vyhrálo šesti ligových utkání po sobě, k tomu ještě přidalo výhru rámci francouzského poháru nad Dijonem. Uvidíme, jestli dnešní domácí opravdu potvrdí roli favorita.

Dijon vs. Lille – 0:1
Nantes vs. Lille – 0:2
Bordeaux vs. Lille – 0:3
Zdravím všechny fanoušky francouzského fotbalu! I tuto neděli je samozřejmě na programu Ligue 1, konkrétně pak 25. kola, v rámci kterého na sebe narazí Lille a Brestois. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.