Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Reims - 6. února 2021   17:00

Lorient
54' Abergel (Gravillon)
1:0
(0:0)
Lorient
Dreyer – Gravillon, H. Mendes (84. Delaplace), Laporte, Morel, Hergault – Lauriente (61. Wissa), Abergel (C), Monconduit, Boisgard (61. Le Fée) – Moffi (72. Grbic).
Leonard – Lang, Jeanne
Stade du Moustoir, Lorient
Reims
P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan (75. De Smet) – Kutesa (63. Touré), Valon Beriša (63. Mbuku), Cassama, Chavalerin, Cafaro (76. Doumbia) – Dia (84. Sierhuis).
Diouf – De Smet, Doumbia, Drameh, Maresic, Mbuku, Sierhuis, Touré, Zeneli.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek sobotního dne.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 12:11.
Je dobojováno. Sledovali jsme duel, ve kterém byl mírně lepším týmem ten hostující, který měl více ze hry a také více šancí. Nakonec ale Stade de Reims nemá ani bod. Domácí přežili několik slibných šancí a ve druhém poločase udeřili. Z dálky se nádherně trefil Laurent Abergel a vystřelil Lorientu nesmírně důležité tři body.
90+6'
90+5'
Žlutou kartu dostává Xavier Chavalerin (Stade de Reims).
90+5'
Hosty zastavil v další útočné akci faul a to je zřejmě konec nadějí.
90+3'
Hosté zahrávali dva rohové kopy, do vápna Lorientu šel i brankář Predrag Rajković, ale do zakončení se nikdo z hráčů Stade de Reims nedostal.
90+1'
Rozhodčí přidal pět minutek.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Žlutou kartu dostává Thibault De Smet (Stade de Reims).
87'
Z velké dálky to vyzkoušel hostující Moussa Doumbia, ale jeho rána byla hodně nepovedená a Matthieu Dreyer byl bez práce.
85'
A opět, tentokrát po vzdušném souboji zůstal ležet na trávníku znovu domácí Andrew Gravillon.
84'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Houboulang Mendes, přichází Jonathan Delaplace.
84'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází Kaj Sierhuis.
82'
Andrew Gravillon byl nejspíše atakován mimo hru, leží na trávníku a opět se tedy nehraje. Hosté se hodně rozčilují.
80'
Hostům nelze upřít snahu směrem dopředu, ale obrana Lorientu funguje ve druhém poločase na jedničku a soupeře k ničemu vážnějšímu nepustila.
78'
Hosté prostřídali, tak uvidíme, co to udělá s jejich hrou. Hodně rychle se jim krátí čas a pokud chtějí bodovat, tak musí pořádně zabrat.
76'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mathieu Cafaro, přichází Moussa Doumbia.
75'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Ghislain Konan, přichází Thibault De Smet.
74'
Nathanaël Mbuku fauloval a za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
72'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Adrian Grbic.
70'
Je před námi posledních zhruba dvacet minutek. Domácí hráč je nyní ošetřován, což pochopitelně Lorientu hraje do karet.
68'
Z následného rohového kopu nic nebylo, domácí tedy i nadále vedou o jednu branku. Hosté ale přidali a je to znát.
67'
Z hranice velkého vápna to vyzkoušel střídající Nathanaël Mbuku, ale s jeho pokusem si Matthieu Dreyer poradil. Rohový kop pro hosty.
65'
Hosté zahrávali rohový kop, ale prosadit se nedokázali. Po centru míč sebral pozorný a dnes velmi dobře chytající Matthieu Dreyer.
63'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Valon Beriša, přichází Nathanaël Mbuku.
63'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Dereck Germano Kutesa, přichází El Bilal Touré.
63'
Domácí se už samozřejmě nikam netlačí, což je za současného stavu zcela pochopitelné. Hrát musí hlavně hosté.
61'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Quentin Boisgard, přichází Enzo Le Fée.
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Yoane Wissa.
60'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že domácí stále vedou pouze o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
58'
Hostující celek zahrával rohový kop, ale branku ohrozit nedokázal, takže i nadále prohrává o jeden gól. Od své branky bude rozehrávat Matthieu Dreyerl, který samozřejmě nepospíchá.
56'
Hosté se hned vydali dopředu, snažili se rychle odpovědět, ale jejich akci zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
54'
Lorient právě vstřelil branku!
Domácí jdou zničehonic do vedení! Z velké dálky napřáhl LAURENT ABERGEL, který to ovšem trefil nádherně a plachtící Predrag Rajković byl bez šance! Nádherná branka!
52'
Opět jen dlouhý nákop domácího hráče, ale znovu nepřesný. Míč má ve své moci Predrag Rajković. Nic zajímavého se na trávníku neděje.
51'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a na první branku si tedy ještě musíme počkat.
50'
Hostující Boulaye Dia to vyzkoušel z dálky, jeho střela byla zblokována a hosté budou zahrávat rohový kop.
48'
Domácí to zkusili dlouhým nákopem, ale hostující zadáky to nepřekvapilo. Míč nakonec sebral pohotový Predrag Rajković.
47'
Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku utkání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:01 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme velkou taktickou bitvu, která toho zatím příliš nenabídla. O něco lepší je hostující celek, který je aktivnější směrem dopředu, ale v zakončení jsou hosté nepřesní. Domácí spoléhají hlavně na brejky, ale žádný jim zatím nevyšel podle představ. Po prvním poločase tak hraje Lorient se Stade de Reims bez branek. Je tedy jasné, že ve druhém poločase to bude ještě hodně zajímavé a máme se tak na co těšit.
45+2'
45+1'
Po střele z dálky musel Matthieu Dreyer zasahovat, ale s touto dělovkou si poradil a míč vyrazil!
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Po zajímavém centru se do zakončení dralo několik hostujících hráčů, ale ani jeden se nakonec k míči neprodral. Od své branky bude rozehrávat Matthieu Dreyer.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních zhruba pět minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
40'
Domácí celek nyní zahrával rohový kop. Jenže ani z něho nic nebylo, protože vše skončilo útočným faulem a hrát tak budou hosté.
39'
Domácím se dnes zatím vůbec nedaří směrem dopředu. Zatím nevymysleli vůbec nic, ale opravdu vůbec nic. Většinu jejich akcí zastaví nepřesná přihrávka, tak jako nyní.
37'
Opět aktivní Mathieu Cafaro. Tentokrát hostující hráč obešel dva protihráče a vystřelil, ale jeho ráně scházela přesnost a Matthieu Dreyer zasahovat nemusel.
35'
Hostující celek to vyzkoušel dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost a míč pohodlně sebral Laurent Abergel.
34'
Houboulang Mendes vyhrál hlavičkový souboj a hnal se za míčem, ovšem skvěle ho zastavil Ghislain Konan, který to udělal navíc hodně elegantně a vysloužil si potlesk hostující lavičky.
32'
Nakonec se domácí vydali dopředu a do vápna se dostal Armand Lauriente, ale než si míč připravil na střelu, tak o něj přišel.
31'
Tak nakonec bylo vše jinak, protože zblokované přihrávce předcházel ofsajd, takže hrát budou domácí borci, kteří ani tentokrát nikam nepospíchají.
30'
Hostující celek vybojoval rohový kop.
28'
První žlutou kartu v tomto utkání vyfasoval hostující Dereck Germano Kutesa.
26'
Domácí tentokrát zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
25'
Jedna nepřesná přihrávka za druhou. To jediné je na trávníku k vidění, takže nic záživného. Zatím sledujeme velký boj o každý metr hřiště.
23'
Nakonec se domácí dopředu vydali, ale velmi rychle o míč přišli a na tahu je tedy opět hostující celek.
22'
Domácí fotbalisté jsou u míče, ale kombinují daleko od branky, kterou střeží Predrag Rajković. Ten zatím příliš práce opravdu neměl.
20'
Je za námi úvodních dvacet minutek, ve kterých jsme sledovali taktickou bitvu bez šancí. O něco aktivnější jsou hosté, ale domácí dobře brání. Lorient tedy hraje se Stade de Reims stále bez branek.
18'
Oba celky se stále tlačí dopředu, ale k vidění je pouze velké množství nepřesných přihrávek, takže na první větší šanci stále čekáme.
16'
Aktivní je také Mathieu Cafaro, který to vzal na sebe a namířil si to do vápna soupeře, ovšem nakonec ho zastavil Andrew Gravillon.
14'
Z rohového kopu nic nebylo, protože pro centrovaný míč si skvěle došel pozorný Matthieu Dreyer, který tak hodně pomohl svým spoluhráčům.
13'
Naopak na druhé straně zahrozil Mathieu Cafaro, ale jeho povedená rána byla nakonec zblokována na rohový kop.
12'
Na sebe to vzal Armand Lauriente, ale jeho projektil nebyl povedený a Predrag Rajković tak zasahovat nemusel.
11'
Aktivní Valon Beriša fauloval a je z toho zajímavá standardní situace pro domácí celek. Dočkáme se úvodní branky?
9'
Domácím se zatím směrem dopředu nedaří podle představ, což se potvrdilo i nyní, kdy vše skončilo nepřesnou přihrávkou.
7'
Boulaye Dia obešel dva protihráče, dostal se před brankáře Dreyera, kterému udělal kličku a poté upadl, ale poikutový kop rozhodčí neodpískal!
5'
Ale z rohu nic nebylo, protože ve vápně vyskočil nejvýše Ghislain Konan, který míč odhlavičkoval do bezpečí.
4'
Po zblokovaném centru je tu první rohový kop v tomto utkání. Zahrávat ho budou domácí hráči.
3'
Na sebe to na levé straně vzal Valon Beriša, ale skvěle ho zastavil pozorný Houboulang Mendes, takže na tahu je domácí celek.
2'
Hosté vstoupili do utkání hodně aktivně a hned se tlačí před branku svého soupeře.
1'
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.
1'
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

FC Lorient: Dreyer – Gravillon, H. Mendes, Laporte, Morel, Hergault – Lauriente, Abergel (C), Monconduit, Boisgard – Moffi.
Náhradníci: Bartouche-Selbonne – Delaplace, Grbic, Hamel, T. Chalobah, Ilori, Le Fée, Lemoine, Wissa.

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Kutesa, Valon Beriša, Cassama, Chavalerin, Cafaro – Dia.
Náhradníci: Diouf – De Smet, Doumbia, Drameh, Maresic, Mbuku, Sierhuis, Touré, Zeneli.

Stade de Reims

Hostující celek odehrál o jedno utkání více a celkově je na tom o něco lépe, než domácí Lorient. Celek Reims zatím vybojoval 28 bodů a nachází se na 12. pozici. I hosté předvádí v posledních kolech velice dobré výkony, protože z posledních pěti utkání jen jednou prohráli, a to s Lille. Jinak porazili St. Etienne, Brest, Štrasburk a v posledním kole remizovali doma s Angers. I hosté chtějí samozřejmě bodovat, nejlépe za tři body, ale nic lehkého je dnes nečeká.
FC Lorient

Domácí celek nezažívá zrovna nejlepší sezonu. Po dvaadvaceti odehraných zápasech má totiž Lorient na svém kontě 19 bodů a nachází se na 18. příčce, což je barážová pozice. V posledních kolech ale Lorient zabral a z posledních tří duelů urval sedm bodů. Porazil doma 3:2 Dijon, poté si doma dokonce vyšlápl na hvězdné PSG, které také porazil 3:2 a naposledy remizoval na hřišti Rennes, a to 1:1. Dnes chtějí domácí znovu bodovat, tak uvidíme, jak si povedou.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 pokračuje 24. kolem a my budeme sledovat duel FC Lorient – Stade de Reims. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak tento zápas nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.