Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Rennais - 20. prosince 2020   17:00

0:3
(0:1)
Rennais
23' Da Silva  (N'Zonzi) • 70' Bourigeaud  (Doku) • 76' Terrier  (Grenier)
Lorient
Nardi – Delaplace, Lemoine (C) (73. Monconduit), Morel, Le Goff – T. Chalobah, Abergel – Le Fée (72. Boisgard), Wissa (80. Grbic), Lauriente (80. S. Marveaux) – Hamel (52. Moffi).
Wattellier – Berthomieu, Lombard
Stade du Moustoir
Rennais
Salin – H. Traoré, Da Silva (C), Aguerd, Maouassa (79. Dalbert) – N'Zonzi (81. Siliki) – Doku, Camavinga (71. Grenier), Bourigeaud, Truffert (71. Terrier) – Hunou (81. Niang).
Bonet – Dalbert, Gboho, Grenier, Terrier, Soppy, Niang, Nyamsi, Siliki.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Rennes, které svého soupeře porazilo poměrem 3:0. Druhý poločas se hodně podobal tomu prvnímu, i nyní jsme sledovali poměrně vyrovnanou podívanou, ve které byl směrem dopředu nebezpečnější hostující celek, který navíc přidal další dva zásahy. Lorient se v tomto duelu směrem dopředu hodně trápil, za celý zápas si totiž nepřipsal žádnou stoprocentní šanci. Rennes dnes předvádělo velice zodpovědný výkon, který mu nakonec vynesl zisk tří bodů.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 17:8.
90+3'
90+2'
Skutečně jsme sledovali přímý střelecký pokus, při kterém to Grenier zkoušel na brankářovu stranu. Nakonec míč tečovala zeď, Nardi přesto zasahoval.
90+1'
Rennes si navíc vybojovalo standardní situaci kousek za pokutovým územím. Grenier se již chystá k přímému ohrožení domácí branky.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Rennes se pochopitelně stane vítězem tohoto zápasu, ještě ale budeme sledovat nastavení.
88'
Nardi tak měl další práci, avšak o poznání příjemnější. Jednalo se totiž o rozehrávku od své branky, kterou navíc velice přesně poslal na volného Delaplace.
87'
Následoval další rohový kop, znovu pro hráče Rennes. Bourigeaud se svůj centr snažil poslat na hlavu da Silvy, který záklonu hlavičkoval výrazně vedle branky.
84'
Rennes si tak ještě vybojovalo rohový kop z levé strany, pro který si ovšem přispěchal domácí brankář Nardi, kterému se povedlo vyboxovat míč ze šestnáctky.
83'
Terrier měl kolem sebe hodně prostoru, což se snažil využít k ráně na přední tyči. Míč nakonec putoval vedle branky, v tomto případě jsme branku neviděli.
82'
Středem hrací plochy se vydal domácí Abergel, kterého nakonec za cenu nedovoleného zákroku dokázal zastavit soupeř. Lorient nakonec rozehrál nakrátko.
81'
Na pravém křídle si o nahrávku řekla zcela osamocený Doku, který za pokutovým územím našel volného Greniera. Jeho zakončení ale nebylo optimální.
81'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází M'Baye Niang.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Steven N'Zonzi, přichází James Lea Siliki.
80'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Adrian Grbic.
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Sylvain Marveaux.
79'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Faitout Maouassa, přichází Dalbert.
78'
Hodně odvážně šel do souboje o míč domácí Lauriente, který nakonec zakročil čistě. Přesto se balón snesl směrem do zámezí, vhazovat tak bude Traoré.
77'
K rozehrávce se nakonec postavil střídající Greiner, který to překvapivě zkoušel přímo na branku. Jeho pokus vyletěl vysoko nad, Nardi se za míčem podíval.
76'
Rennes právě vstřelilo branku!
Tak nyní už je o vítězi zápasu skutečně rozhodnuto! Rennes se znovu poměrně jednoduše dostalo na útočnou polovinu, kde to fantastickým způsobem provedl MARTIN TERRIER. Hostující křídelník se manévrem zbavil napadajícího hráče a poté nesmírně přesnou technickou střelou zamířil přesně ke vzdálenější brankové konstrukci.
76'
Po dalším z řady důrazných soubojů se na zemi ocitl hostující Hunou, který svému celku vykřesal zisk standardní situace. Bude to ale z velké vzdálenosti.
75'
Lorient to bude mít po druhé inkasované brance pořádně složité, i tak do konce zápasu zbývá ještě hodně času. Rennes má přesto nakročeno ke třem bodům.
74'
Žlutou kartu dostává Jonathan Delaplace (FC Lorient).
73'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Fabien Lemoine, přichází Thomas Monconduit.
72'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Quentin Boisgard.
71'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Clément Grenier.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Adrien Truffert, přichází Martin Terrier.
70'
Necelých dvacet minut před koncem zápasu tu máme druhou branku! Na pravém křídle převzal nahrávku křídelník Doku, který se drze prodral až do pokutového území, kde velice přesně vracel proti noze BENJAMINU BOURIGEAUDOVI. Druhý jmenovaný pálil ke vzdálenější konstrukci, kam se Nardi sotva natáhl.
67'
Posléze měl možnost obstarat autové vhazování domácí Le Goff, který okamžitě našel vedle stojícího Abergela. Lorient se snaží natlačit směrem k šestnáctce.
66'
Žlutou kartu dostává Adrien Truffert (Stade Rennes FC).
65'
Míč se znovu snesl mimo hrací plochu, tentokráte to znamenalo odkop od hostující branky. Salin to zkoušel vysokým odkopem, který si našel Chalobah.
64'
Hunou si v pokutovém území hledal prostor pro případnou nabídku, jenomže před ním se povedlo zakročit Chalobahovi. Poté k míči zavítal také brankář Nardi.
63'
Na pořadu dne bylo další autové vhazování, tentokráte v podání Maouassy. Jeho nabídka směřovala do běhu na Trufferta, který se ovšem daleko nedostal.
62'
Máme za sebou hodinu hry, druhý poločas nám zatím nepřinesl nic moc zajímavého. Rennes stále drží jednobrankové vedení, domácí jsou hodně neškodní.
61'
Za hostující obranu si poté chtěl seběhnout aktivně hrající Lauriente, kterému se nakonec povedlo vybojovat autové vhazování. Toho se ujme zadák Delaplace.
60'
A napadání nakonec přineslo zisk míče. Za pokutovým územím si totiž střeleckou pozici dokázal najít křídelník Lauriente, který svůj pokus poslal vysoko nad.
59'
Do kombinace Stade se zapojil také znuděný brankář Salin, který na jistotu dokázal roztáhnout hru do strany na Maouassu. Lorient aktivně napadá rozehrávku.
58'
Traoré zkoušel prostřednictvím autového vhazování najít Bourigeauda, který ovšem nedokázal ustát souboj s protihráčem. Rennes se i nadále drží na míči.
57'
Už to vypadalo, že se dočkáme sympatické šance Rennes. Uvnitř pokutového území si dělal prostor na zakončení Camavinga, který trefil pouze Chalobaha.
56'
U středového kruhu si pro přihrávku seběhl Hunou, který nakonec po souboji s protihráčem skončil na zemi. Dle sudího se jednalo o nedovolený zákrok.
55'
Nardi tak v tomto případě nemusel zasahovat, naopak se postavil k dalšímu odkopu od své branky. Míč poslal na druhou stranu, kde se prosadil zadák da Silva.
54'
Na levém křídle se nakonec dokázal protáhnout až k centru hostující Truffert, kterému se povedlo poslat míč k zadní tyči, kde měl k němu daleko Bourigeaud.
53'
Nedovoleným způsobem si poté počínal napadající Morel, který místo míče trefil nohu protihráče. Rennes ovšem bude rozehrávat volný kop z velké vzdálenosti.
52'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Pierre-Yves Hamel, přichází Terem Igobor Moffi.
51'
Rennes se posléze povedlo přenést hru do strany, kde se nacházel Traoré. Tomu na pomoc přispěchal kolega Bourigeaud, jenž dokázal držet míč ve středu.
50'
V úvodu druhého poločasu jsme sledovali standardní situaci v podání Lemoineho. Jeho vzdušná nabídka nakonec našla Chalobaha, jenž hlavičkoval nad.
49'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali roztažení hry na pravou stranu. Tam se sice nacházel hostující Traoré, avšak neodcentroval přes Le Goffa.
48'
Žlutou kartu dostává Faitout Maouassa (Stade Rennes FC).
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Je za námi první poločas, který nám nepřinesla vůbec nudnou podívanou, ba naopak. Úvodní minuty přinesly poměrně ofenzivní momenty, přičemž Rennes při své největší šanci trefilo tyče. Následně se hosté přeci jenom prosadili, a díky standardní situaci, po které přesně mířil obránce Da Silva. Lorient tak poměrně brzo inkasoval, jenomže do konce poločasu si nevypracoval ani jednu výraznější šanci. Domácí si tak nepříznivý výsledek přenášejí i do druhého poločasu.
45'
44'
Posléze výhozem rozehrál od své branky hostující brankář Salin, kterému se na levém křídle povedlo oslovit Trufferta, jenž si dokráčel pro zisk dalšího autu.
42'
Najednou jsme sledovali povedenou akci domácích. Delaplace měl na pravém křídle hodně prostoru k centru, po jeho nabídce mířil hlavou nad branku Le Fée.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
Po ní jsme sledovali další závar u pokutového území, se kterým si domácí celek nakonec dokázal poradit. Rennes se ovšem bleskově dostalo zpět k vápnu.
37'
Před malým momentem jsme sledovali nedovolený zákrok napadajícího Le Goffa, který omylem zavadil o nohu Doka. Stade Rennes zahrává další standardku.
36'
V krátkém časovém sledu si znovu s míčem zahrál také brankář Salin, který si troufl na poměrně riskantní nahrávku do křídla, kde přesně oslovil Maouassu.
35'
Na opačné straně si Truffert počkal na podporu od svých spoluhráčů. Poté se míč postupně dostal až ke středovému kruhu, kde režíroval hru záložník Camavinga.
34'
Na opačné straně se pomalu a jistě dostával do zakončení křídelník Lauriente, který byl zastaven píšťalkou sudího. Ten totiž uviděl zpracování pravou rukou.
33'
Míč se znovu snesl mimo hrací plochu, pro brankáře Nardiho se tak nejednalo o žádnou větší práci. Naopak se mu povedlo přesně rozehrát na Chalobaha.
32'
Domácí obránce Delaplace hodně nevybíravě poslal na zem protihráče, za což klidně mohl obdržet žlutou kartu. Hlavní sudímu domácímu hráči pouze domluvil.
31'
Domácí celek si poté nevybojoval ani další rohový kop, místo toho jsme sledovali rozehrávku od branky Rennes. Brankář Salin to raději zkoušel nakrátko.
30'
Na pořadu dne tak bylo další autové vhazování, po kterém se Lorient rozhodl pro přenesení hry do volného prostoru, kde se ovšem daleko nedostal Le Fée.
29'
S míčem si poté zahrál také hostující brankář Salin, který se pro změnu pokoušel na pravém křídle najít Doku. Druhý jmenovaný měl k balónu dost daleko.
28'
Znovu se do rozehrávky svého celku zapojil také brankář Nardi, který to zkoušel přenesením hry k levé autové lajně, kde Le Goff vybojoval autové vhazování.
27'
Lorient to bude mít po inkasované brance hodně složité, bude muset dotahovat. Do konce zápasu zbývá hodně času, domácí klidně mohou výsledek otočit.
23'
Zvýšená aktivita hostujícího celku nakonec končí brankou! Sledovali jsme totiž další standardní situci, po které se k odraženému míči dostal obránce DAMIEN DA SILVA, jenž to zkoušel nártem. Jeho rána nakonec zapadla za záda brankáře Nardiho, který zřejmě v době střely vůbec nic neviděl.
23'
Je za námi více než dvacet minut tohoto zápasu, na první trefu stále čekáme. Největší šanci zatím měl hostující útočník Hunou, který trefil pouze pravou tyč.
22'
Truffertovi se povedlo nártem přenést hru na pravou stranu, kde se ovšem k ničemu nebezpečnému nedostal Doku. Rennes je v posledních minutách aktivnější.
21'
Co chybělo! Na centrovanou nabídku si dokázal naskočit Hunou, který mířil k pravé tyči. Jeho hlavička skončila pouze na brankové konstrukci.
20'
Bourigeaud si vzal na starost provedení volného kopu z levé strany. Jeho nadýchaná nabídka směřovala na zadní tyč, kde se nejvýše do vzduchu dostal Morel.
19'
Zničehonic se u hranice pokutového území dokázal protáhnout do zakončení hostující Hunou, ke kterému na poslední chvíli stačil přispěchat Chalobah.
18'
Nakonec se Lorient dostal s míčem zpět na vlastní obrannou polovinu, kde byl do rozehrávky zapojen také brankář Nardi. Jeho pas přesně směřoval do strany.
17'
Poměrně jednoduše se na polovinu soupeře dostal domácí Le Goff, kterému ovšem chyběla podpora spoluhráčů, a proto musel celkem dlouho vyčkávat.
16'
Hlavní sudí byl nyní velice pozorný, všiml si totiž nedovoleného počínání hostujícího Camavingy. V krátkém časovém sledu si nedovoleně pomohl i Abergel.
15'
Poté jsme sledovali poměrně vysoký nákop do hostující šestnáctky, kde měl forvard Hamel hodně daleko k míči. Ten tak doputoval do rukavic brankáře Salina.
14'
U autové lajny se povedlo převzít nahrávku domácímu Wissovi, který se poté tlačil do prostoru k centrované nabídce. Vytlačit ho ovšem dokázal Da Silva.
13'
K rozehrávce standardní situace se nakonec postavil Le Fée, který to zkoušel přímo na branku. Jeho rána směřovala doprostřed, Salin si tak dokázal poradit.
12'
Zhruba pět metrů od pokutového území si nedovoleným zákrokem pomohl hostující Aguerd, který se tak musí vracet. Lorient bude zahrávat standardní situaci.
11'
Lorient si vybojoval první rohový kop tohoto zápasu, který ovšem doputoval přímo na hlavu pozorného Da Silvy. Hostující obránce poté odklidil míč do bezpečí.
10'
Zkušeně to poté provedl Aguerd, kterému se povedlo dostat míč na útočnou polovinu. Tam ho ovšem napadala hned trojice protihráčů, která vypíchla balón.
9'
Traoré se tak postavil k provedení autu, tentokráte od pravé autové lajny. Jeho nabídka nakonec směřovala na Bourigeauda, jenž se nedostal přes Abergela.
8'
Znovu se s míčem musel vypořádat domácí brankář Nardi, který ho nakonec odkopával na druhou stranu. Padající míč nakonec nedokázal zpracovat Wissa.
7'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další autové vhazování. Maouassa v tomto případě zkoušel oslovit svého kolegu Hunoua, kterého ustrážil Chalobah.
6'
Posléze se ve vzduchu povedlo dobře zakročit domácímu Delaplacemu, který odvracel mimo hrací plochu. K provedení vhazování se tak postavil Maouassa.
5'
Ven z branky musel poprvé brankář Nardi, kterému se povedlo odkopnout míč před dotírajícím protihráčem. Jeho celek se poté dostal na útočnou polovinu.
4'
Posléze se míč poprvé dostal mimo hrací plochu, což znamenalo autové vhazování pro Lorient. K rozehrávce se postavil Le Goff, který si vybral Laurienteho.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu byl do kombinace zapojen také hostující brankář Salin, kterému se povedlo roztáhnout hru do strany na kopačku Traorého.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FC Lorient: Nardi – Delaplace, Lemoine (C), Morel, Le Goff – T. Chalobah, Abergel – Le Fée, Wissa, Lauriente – Hamel.
Náhradníci: Dreyer – Boisgard, Diarra, Monconduit, Moffi, Laporte, Hergault, Grbic, S. Marveaux.

Stade Rennes FC: Salin – H. Traoré, Da Silva (C), Aguerd, Maouassa – N'Zonzi – Doku, Camavinga, Bourigeaud, Truffert – Hunou.
Náhradníci: Bonet – Dalbert, Gboho, Grenier, Terrier, Soppy, Niang, Nyamsi, Siliki.

Rozhodčí: Wattellier – Berthomieu, Lombard.
Stade Rennes FC

Na opačné straně stojí favorit tohoto zápasu, kterým je Rennes. Stade se po patnácti kolech pro změnu nachází na šesté pozici, přičemž má na dosah pohárové pozice. Rennes se v případě výhry může dostat na pátou pozici, kde s jednobodovým náskokem nyní číhá Montpellier. Rennes navíc z posledních dvou duelů dokázalo pokaždé naplno bodovat, neboť nejprve díky jediné brance vyzrálo na Nice, v minulém kole pro změnu vyzrálo na nevyzpytatelné Marseille, která si odvezla porážku 1:2. Rennes je až devátým nejlepším venkovním týmem, z posledních čtyř venkovních duelů se mu povedlo zvítězit pouze jedinkrát.
FC Lorient

Fotbalisté Lorientu se po patnácti duelech nacházejí na osmnácté pozici tabulky, což by v konečném důsledku znamenalo baráž o setrvání ve francouzské nejvyšší soutěži. Lorient má na svém kontě jedenáct bodů, v případě tříbodového zisku z tohoto zápasu by se tak mohl bodově natáhnout na sedmnácté Nantes. Lorientu to navíc na domácím stadionu zrovna moc nejde, ze sedmi duelů se mu povedlo vybojovat sedm bodů. V rámci posledního domácího souboje se ovšem Lorientu povedlo naplno bodovat, neboť celkem jednoduše dokázal zdolat Nimes výsledkem 3:0.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Francouzská Ligue 1 Uber Eats má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Lorient a Stade Rennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.