Ligue 1 - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Angers - 11. dubna 2021   21:00

Lyon
21' Depay  • 41' Paquetá  • 83' Depay (Paquetá)
3:0
(2:0)
Lyon
A. Lopes – Dubois (59. De Sciglio), Marcelo, Denayer, Cornet (73. Bard) – Caqueret, Bruno (73. Mendes) – Toko Ekambi, Paquetá (89. Cherki), Depay (C) – Slímání.
M. Lesage – H. Ocak, F. Haquette
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Angers
Bernardoni – Bamba, Pavlović, I. Traoré (C), Thomas, Doumbia – Amadou (81. Khaled), Capelle (59. Mangani), Fulgini (85. Bobichon) – Thioub (60. Cho), Bahoken (60. Diony).
Butelle – Boma, Mangani, Khaled, Bobichon, Taiby, Diony, Fatar, Cho.

Dnes je dohráno, já vám děkuji za přízeň, přeji dobrou noc a úspěšný start do nového týdne, který přinese spoustu nejen fotbalových zápasů.
U jejich sledování se těším na počtenou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 8:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 15:14.
Druhý poločas přinesl už jen jeden gól, kterým Lyon sedm minut před koncem základní hrací doby pouze stvrdil své vítězství, zřejmě zasloužené. Hosté doplatili na špatnou koncovku, dnes jim hold nebylo přáno skórovat a z Lyonu tak odjíždí nejen bez bodu, ale i bez jediné vstřelené branky.
90+5'
90+4'
Mohamed-Ali Cho zakončoval před bránou patičkou, míč ale poslal pouze do zámezí.
90+3'
Ani čestný úspěch není hostům dopřán, třebaže by si jej nejspíš zasloužili. Střela jednoho z hráčů se však obloučkem snesla pouze na břevno brány Lyonu.
90+2'
Domácí mohli v závěru ještě navýšit vedení, avšak gól by pro ofsajd stejně neplatil.
90+1'
Nastavují se ještě čtyři minuty.
90'
Balón končí u Paula Bernardoniho, který rychle rozehrává.
89'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Rayan Cherki.
87'
Ne, ani tudy cesta nevede, letící balón se povedlo domácí obraně odvrátit do bezpečí.
86'
Hosté mají příležitost v podobě přímého kopu, povede se jim snížit?
85'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Antonin Bobichon.
83'
Lyon právě vstřelil branku!
Teď už je to gól zcela regulérní. MEMPHIS DEPAY proběhl mezi dvěma obránci, dostal se k míči a krásným obloučkem překonal vyběhnutého brankáře Angers.
82'
Lyon drží míč na soupeřově polovině a žene se do útoku.
81'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Ibrahim Amadou, přichází Zinedine Ould Khaled.
78'
Domácí předvedli pěknou akci, na jejíž konci přišla střela Slímáního z úrovně penalty po zemi do levého dolního rohu, radost Lyonu je však předčasná, neboť branka není dnes už podruhé pro ofsajd uznána.
77'
Mohamed-Ali Cho se snažil prodrat do zakončení, ale byl od míče odstaven dvěma obránci a z šance tak nebylo nic.
76'
Nepřesná přihrávka v podání domácích končí u Paula Bernardoniho, který místo schování míče do rukavic ihned rozehrál dalekým odkopem.
74'
Ofsajd Lyonu, což bylo docela štěstí pro Angers, neboť jeho brankář se poté provinil faulem, po kterém by jistě následoval pokutový kop.
73'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Melvin Bard.
73'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bruno, přichází Thiago Mendes.
72'
Rohový kop pro hostující tým.
71'
Memphis Depay dostal přihrávku do běhu, u balónu byla ale první Paul Bernardoni, který tak zabránil velké šanci.
70'
Angers ubíhá čas velmi rychle, avšak jeho hráči se dlouho nemohou dostat k nějaké střele, Lyon dobře brání své území.
67'
Paul Bernardoni evidentně tečoval míč pravou rukou ve snaze jej vyboxovat do bezpečí, rozhodčí však nařizuje odkop od brány.
66'
Ten mohl být už minulostí. Mohamed-Ali Cho si naběhl na centr na levou stranu, avšak svoji ránu adresoval pouze do boční sítě.
65'
Hra pokračuje u středového kruhu, domácí v klidu hlídají svůj dvougólový náskok.
64'
Další možnost Angers možná přinese rohový kop.
63'
Angelo Fulgini byl blízko snížení, ale jeho přízemní střelu dokázal Anthony Lopes vyrazit.
63'
Domácí se dožadovali pokutového kopu, rozhodčí ale ihned ukázal, že pískat nebude.
62'
Hráči Angers se vymanili z tlaku a odkopli míč ke středové čáře.
60'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Sada Thioub, přichází Mohamed-Ali Cho.
60'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Stéphane Bahoken, přichází Loïs Diony.
59'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Pierrick Capelle, přichází Thomas Mangani.
59'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Léo Dubois, přichází Mattia De Sciglio.
58'
Lucas Paquetá střílel před hranicí pokutového území, levačkou ale zamířil vedle vzdálenější tyče.
56'
Tohle byl příliš přetažený centr v podání domácího mužstva, míč končí v zámezí.
55'
Jeden z domácích fotbalistů zkoušel zakončovat skluzem, míč ale tečoval vedle vzdálenější tyče.
54'
Rozehrávka ale nebyla moc úspěšná, soupeř odehrál balón do bezpečí.
54'
Domácí si vynutili faul a rozehrají přímý kop z levé strany.
53'
Hráč odchází za lajnu a Paul Bernardoni bude rozehrávat.
52'
Romain Thomas zůstává ležet na trávníku, hra je přerušena.
52'
Tvrdá rána Paquetá proletěla vysoko nad bránou Angers.
50'
Memphis Depay byl blízko druhému zářezu, svoji střelu adresoval na vzdálenější tyč, avšak Paul Bernardoni se pořádně natáhl a konečky prstů levé ruky vytěsnil balón do zámezí. Nyní je třeba brankáře Angers hodně pochválit, jen díky němu to není už 3:0.
49'
Anthony Lopes byl při svém vyběhnutí a snaze míč vyboxovat do bezpečí faulován a snaha hostů tak končí.
49'
Angers rozehraje roh.
47'
Střela z otočky jednoho z hostů byla zblokována a až k brankáři nedorazila.
46'
Hosté začali nebojácně a byli první, kdo se vypracoval gólovou šanci, tu ale nevyužili a přišel trest v podobě inkasované branky. Ani poté Angers neubrali na aktivitě, ale kýžený gól nepřicházel, naopak Lyon využil další z možností a dostal se do dvougólového trháku. Ten nakonec zůstal až do závěru první půle, třebaže hosté ještě mohli snížit.
45+2'
45+1'
Angelo Fulgini to zkusil pravačkou z dálky, o kousek minul vzdálenější tyč. Další dobrá možnost Angers.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Hosté mohli ještě před odchodem do kabin snížit, Stéphane Bahoken však v pádu střílel vedle bližší tyče, míč se otřel o boční síť.
43'
Anthony Lopes po malé domů odkopl míč co nejdál to šlo.
41'
Lyon vede už o dva góly. Útok vedl po levé straně Karl Toko Ekambi, který obešel obránce a přihrával na střed, míč ovšem trochu nešťastně tečoval bránící Mateo Pavlović, ten se tak stočil před poloodkrytou bránu a do míst, kam naběhl úplně volný LUCAS PAQUETÁ, který měl už snadnou práci.
40'
Útočný výpad Lyonu zastavili hosté včas a Paul Bernardoni tak neměl práci.
39'
Karl Toko Ekambi neměl šanci prudký míč doběhnout, ten tak skončil za postranní čárou.
37'
Domácím se povedlo skórovat podruhé, když Paquetovu přihrávku před bránu zužitkoval skluzem jeden z jeho spoluhráčů, avšak gól není pro ofsajd uznán.
35'
Přihrávka na Bahokena byla hodně nepřesná, míč si to zamířil přesně k domácímu gólmanovi, který jej ukryl do náruče.
34'
Boj o balón nyní probíhá kousek za středovou lajnou na polovině Angers.
32'
Po faulu ale musí míč odevzdat.
31'
Zelený tým pokračuje v útočné aktivitě a žene se dopředu.
30'
Angers se na chvíli usadilo v útoku, ale po krátké anabázi se museli jeho hráči rychle stáhnout zpět.
28'
Angelo Fulgini pálil z levé strany velice dobře vzduchem na vzdálenější tyč, Anthony Lopes však předvedl excelentní zásah, natáhl se a rukou vytěsnil balón na roh.
27'
Nepřesný pas domácího celku končí pouze u brankáře, který bere míč rychle do rukou.
25'
Hosté drží míč na kopačkách, ale volí přihrávky na své polovině.
23'
Marcelo hlavičkoval na hranici pokutového území, mířil však příliš mimo.
21'
Teď už se domácí radují. Lucas Paquetá nejprve nevyužil obrovskou možnost, když zblízka trefil pouze bližší tyč, Pierrick Capelle poté odvrátil míč hlavou, ale k tomu doběhl MEMPHIS DEPAY a poslal jej rychle do odkryté části hostující svatyně.
21'
Další rohový kop rozehraje Lyon.
19'
Na velké šance je to 1:1, po rohovém kopu si balón zpracoval Maxwel Cornet, jeho ránu po zemi však Paul Bernardoni včas vyrazil, následný zmatek před jeho bránou ukončuje zdvižený praporek pomezního sudího.
18'
Karl Toko Ekambi přihrával směrem do pokutového území, jeho pas byl sražen do zámezí a následovat bude roh.
17'
Angers bylo blízko vedení, Stéphane Bahoken si naběhl na přízemní přihrávku z pravého křídla, jeho strážce v této situaci hodně zaspal, ale jeho pokus z voleje vynikajícím zákrokem vyrazil Anthony Lopes. Zatím největší šance Lyonu.
15'
Opět se domácím nepovedlo si správně přihrát a balónu se zmocňuje soupeř.
13'
Nyní domácí překombinovali svoji akci a nepřesná přihrávka končí u brankáře Angers.
12'
Další ofsajd Lyonu, zatímco předchozí byl hodně těsný, nyní zcela evidentní.
11'
Lucas Paquetá se dostal za hostující obranu, ale nejen, že svoji šanci v gól nepřetavil, míč poslal do zámezí, navíc stál v ofsajdu.
10'
Další přetažená přihrávka v podání hostů, míč letí do zámezí a rozehrávat bude Anthony Lopes, který ještě mnoho práce neměl, stejně tak jeho protějšek.
8'
Lucas Paquetá zakončoval v pádu, míč ale trefil hodně špatně a poslal jej vysoko nad bránu.
7'
Křižnou přihrávku do pokutového území nedokázal Abdoulaye Bamba doběhnout a šance z této akce tak nevzešla.
6'
Pěkná souhra Lyonu končí ofsajdem, v něm se ocitl Maxwel Cornet.
5'
Jeden z hostů zahrál v útoku rukou, míč tak získává Lyon.
3'
Maxwel Cornet se individuální akcí do šance nedostal a soupeř mu míč odebral.
1'
Teprve nyní nastupují oba celky na hrací plochu.

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Marcelo, Denayer, Cornet – Caqueret, Bruno – Toko Ekambi, Paquetá, Depay (C) – Slímání.
Náhradníci: Pollersbeck – Diomande, Gusto, Bard, De Sciglio, Mendes, F. Da Silva, Cherki, Soumaré.

Angers SCO: Bernardoni – Bamba, Pavlović, I. Traoré (C), Thomas, Doumbia – Amadou, Capelle, Fulgini – Thioub, Bahoken.
Náhradníci: Butelle – Boma, Mangani, Khaled, Bobichon, Taiby, Diony, Fatar, Cho.

Rozhodčí: M. Lesage – H. Ocak, F. Haquette.
Posledních pět vzájemných zápasů

Angers – Lyon 0:1
Lyon – Angers 6:0
Lyon – Angers 2:1
Angers – Lyon 1:2
Lyon – Angers 1:1

Angers se povedlo Lyon naposledy porazit 5. prosince 2015, kdy na jeho hřišti zvítězilo 2:0.
Angers SCO

Hostům patří klidné jedenácté místo, střed tabulky. Od pohárových míst jsou daleko, avšak stejně tak mají dobrý náskok i před sestupovými příčkami. Mimo svůj stadion si ze šestnácti mačů odvezli třiadvacet bodů díky šesti vítězstvím a pěti remízám, skórovali v osmnácti případech a o pět branek víc inkasovali. V posledním venkovním střetnutí se rozešli smírně s Brestem po bezbrankové remíze.
Nejlepším snajprem mančaftu je šestigólový Kamerunec Stephane Bahoken.
Olympique Lyon

Domácí tým na dálku bojuje s Monacem i PSG o účast v Lize mistrů, zatím pobývá na čtvrté pozici zajišťující postup do Evropské ligy, ale na své soupeře ztrácí jeden, resp. čtyři body, PSG má navíc o jeden odehraný zápas navíc. Na svém hřišti odehráli hráči Lyonu dosud patnáct zápasů a vybojovali třicet bodů díky devíti výhrám a třem remízám, vstřelili slušný jednatřicet branek a polovinu méně jich inkasovali. Poslední domácí duel jim ale nevyšel, s už zmíněným pařížským mužstvem prohráli 2:4, když soupeř v utkání vedl už 4:0 a Lyon už pouze zmírňoval debakl.
Se čtrnácti zásahy vede tabulku střelců týmu Nizozemec Memphis Depay, kterému v celkové tabulce náleží třetí pozice.
Přeji krásný příjemný den všem fotbalovým příznivcům. Sedmi zápasy dnes bude zakončeno 32. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy. Jako poslední přijde na řadu souboj mezi Lyonem a Angers, kterému bude věnován tento přenos. Favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.