Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Lens - 6. ledna 2021   21:00

Lyon
39' Depay (Kadewere) • 47' Fortes(vl.)  • 51' Depay
3:2
(1:0)
Lens
56' Sotoca   • 89' Ch. Doucouré  (Muinga)
Lyon
A. Lopes – Dubois (66. Cherki), Diomande, Denayer, De Sciglio – Paquetá (88. Jean Lucas), Mendes, Aouar (71. Caqueret) – Kadewere, Depay (88. Binlamrí), Cornet (88. Bard).
Lens
Leca – Gradit, Badé, Fortes – Clauss (83. Michelin), Ch. Doucouré, Fofana (83. da Costa), Boura (72. Issiaga Sylla) – Sotoca (77. Banza), G. Kakuta, Ganago (77. Muinga).

Domácí Lyon v tomto zápase potvrdil roli favorita a dokázal na své půdě vyhrát 3:2. Domácí si vypracovali tříbrankové vedení, ale pak ve druhém poločase dokázali fotbalisté Lens utkání zdramatizovat. Vyrovnat ale nedokázali, a tak body zůstávají v Lyonu.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:10.
90+3'
90+3'
Nyní se domácí celek po delší době dostal do střelecké pozice, ale Jean-Louis Leca se rychle dostal k míči a nenechal soupeře vypálit.
90+1'
Lens se nyní stabilněji usadil na útočné polovině, kde se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře. Domácí se musí bránit.
90+1'
Tři minuty uvidíme navíc.
89'
Lens právě vstřelilo branku!
Krásná rána a je sníženo na rozdíl jediné branky. Míč poslal přesně pod břevno CHEICK DOUCOURÉ. Jeho ránu brankář Anthony Lopes tečoval, ale nedokázal ji zastavit.
88'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Jean Lucas.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Melvin Bard.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Džamál Binlamrí.
87'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se momentálně nemůže dostat do výraznější střelecké pozice. Zdá se, že bude ještě Lyon střídat.
86'
Žlutou kartu dostává Loïc Badé (Racing Club De Lens). Hostující hráč se dostal do osobního souboje, ale musel faulovat soupeře, za což vidí žlutou kartu.
85'
Clément Michelin (RC Lens) se pokoušel dostat míč před branku, následně snadno zastavil míč domácí brankář, který akci Lens překazil.
84'
V posledních minutách si na hrací ploše žádné velké šance k vidění nejsou. V poklidném tempu se dohrává tento mač.
83'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Clément Michelin.
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Seko Fofana, přichází David Pereirra da Costa.
81'
Dostáváme se do poslední desetiminutovky v tomto zápase. Domácí Lyon vede o dvě branky a míří k výhře v tomto zápase.
80'
Další zajímavá akce Lens končí vedle branky, a tak bude vykopávat domácí gólman.
77'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Florian Sotoca, přichází Simon Banza.
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Igniatius Ganago, přichází Arnaud Muinga.
75'
Čtvrthodiny hry zbývá do konce v tomto zápase, Lyon vede o dvě branky, ale nyní se musí bránit nátlakové a aktivní hře soupeře.
74'
Domácí brankář bude po nepřesné akci Lens rozehrávat od své branky. Nutno poznamenat, že s rozehrávkou vůbec nespěchá.
72'
Rohový kop nyní rozehrával hostující celek. Na krátko rozehráno, ale centr před branku se nepovedl, obrana dobře zapracovala.
72'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Ismaël Boura, přichází Issiaga Sylla.
71'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Maxence Caqueret.
70'
Sedmdesát minut hry z tohoto zápasu je pryč, domácí Lyon vede o dvě branky a hraje takticky velmi dobře.
68'
Gaël Kakuta (RC Lens) to vzal na sebe. Jeho střílený centr se sice snesl před branku, ale obrana si snadno dokázala poradit.
67'
Nově příchozí hráč se prakticky ihned dopustil faulu, a tak se bude rozehrávat proti branky Lyonu.
66'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Léo Dubois, přichází Rayan Cherki.
65'
Lyon momentálně vede o dva góly a má velmi blízko k zisku všech bodů v tomto zápase, v němž byl od úvodní minuty pasován do role favorita.
64'
Houssem Aouar (Lyon) pelášil do střelecké pozice, ve středu hrací plochy nabral rychlost, ale s jeho nepříliš důrazným pokusem si snadno poradil brankář.
62'
Pohledná individuální akce Lens vedla ke střele Kakuty, kterou ale jeden z domácích beků dokázal na poslední chvíli zblokovat.
62'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, kde sledujeme celou řadu soubojů o míč. Ani jeden celek se momentálně nemůže propracovat stabilněji před branku soupeře.
60'
Půlhodina hry zbývá do konce zápasu a nyní musel své kvality předvést hostující brankář. Na hattrick útočil Memphis Depay, ale tentokrát nedokázal trefit volný prostor v brance, Jean-Louis Leca výborně zasáhl.
59'
Igniatius Ganago (RC Lens) pálil z dobré pozice, jeho tvrdá rána končí výrazně nad brankou. Domácí brankář vůbec zasahovat nemusel, a tak bude Anthony Lopes rozehrávat od své branky.
58'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry. Lyon rozehrává od své branky, ale nemůže se dostat k aktivní hře, kterou se prezentoval před několika minutami.
56'
Lens se prosazuje a hostující celek snižuje. Krásnou ránou z vápna poslal míč pod břevno obranou neobsazený FLORIAN SOTOCA.
54'
Domácí celek pokračuje v aktivní hru, Jean-Louis Leca (RC Lens) tak tak dokázal zastavit další zajímavou střelu Lyonu.
51'
Lyon právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík připravil Memphis Depay. MEMPHIS DEPAY vypálil ze svého pohledu vypálil na levou stranu, gólman vystihl směr střely, ale nedokázal míč zastavit.
51'
Žlutou kartu dostává Jean-Louis Leca (Racing Club De Lens). Hostující brankář fauloval zakončujícího domácího hráče, uvidíme pokutový kop.
50'
Úvod druhého poločasu vyšel domácím, kteří si vypracovali další šanci, pokutový kop pro Lyon.
49'
Florian Sotoca (RC Lens) to vzal na sebe, jeho pokus byl velmi dobrý. Míč chtěl poslat do horní části branky, ale jeho rána končí až příliš vysoko. Pohledná akce končí nepřesnou ránou.
47'
Z kraje druhého poločasu se dostává domácí celek i s trochou štěstí do dvoubrankového vedení. Léo Dubois centroval před branku, Jean-Louis Leca vyrazil míč před sebe a do vlastní branky si jej srazil STEVEN FORTES.
46'
Utkání pokračuje druhým poločasem, podle všeho ani jeden celek nestřídal.
46'
Memphis Depay (Lyon) je zatím autorem jediné branky v tomto zápase, opticky aktivnější hrající Lyon si do druhého poločasu přináší těsné jednobrankové vedení.
45+1'
45'
Lens mělo k dispozici přímý kop. Gaël Kakuta to vzal na sebe, jeho tvrdou ránu dokázala zblokovat obrana, která následně vybojovala míč a přenesla hru.
42'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, hostující celek se nyní dostává do hry a pokouší se o vypracování výraznější příležitostí.
40'
Žlutou kartu dostává Houssem Aouar (Olympique Lyon). Domácí hráč se dostal do souboje se soupeřem, ale prohrával, a tak si pomohl faulem, podražil soupeře, což neuniklo pozornosti rozhodčího. První žlutá karta v tomto utkání.
39'
Domácí celek se zaslouženě dostává do vedení. Po rychlé akci se dokázal prosadit po přiťuktuní spoluhráče MEMPHIS DEPAY. Jeho rána zapadla přesně ke vzdálenější tyči, kam brankář nedosáhl Asistence: Tino Kadewere.
37'
Houssem Aouar (Lyon) centroval před branku, následně Sinaly Diomande zkoušel z otočky vypálit, ale obrana si dokázala poradit.
35'
Deset minut hry zbývá do konce prvního poločasu, Léo Dubois (Lyon) pokračoval v další akci svého celku, ale neuspěl.
34'
Domácí fotbalisté nyní zjednodušili hru a rychleji přecházejí střední část hrací plochy. Cheick Doucouré (RC Lens) zastavil akci Lyonu. Směr hry se tedy otáčí.
32'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat před branku soupeře. Optickou převahu mají domácí hráči.
31'
Volný kop pro domácí fotbalisty. Lucas Paquetá (Lyon) rozehrával z dobré pozice, ale jeho tvrdou ránu zblokoval spoluhráč. Léo Dubois byl tím, kdo zastavil akci svého celku.
30'
Půl hodina hry je pryč, zatím sledujeme bezbrankový zápas. Pokoušel se to změnit Tino Kadewere, ale jeho rána končí vedle branky.
28'
Rohový kop pro hosty, centr se snesl před branku, následná rychlá rána byla zblokovaná.
27'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Střelecky je utkání vyrovnané, aktuálně v této statistice platí stav 1:1.
24'
Lyon rozehrával další rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana rychle vybojovala míč a otočila směr hry.
22'
Domácí celek se pokouší něco vymyslet a rychle se pokouší propracovat do střeleckých pozic. Zatím ale obrana Lens hraje zodpovědně.
22'
Rohový kop nyní vybojoval hostující celek. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.
20'
Domácí vyslali střelecký pokus. Thiago Mendes (Lyon) to vzal na sebe. Jeho rána bez výraznější přípravy končí mimo branku, vykopávat tak bude Jean-Louis Leca.
19'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
17'
Následovat rohový kop, se kterým si snadno dokázala obrana poradit, a tak se směr hry otočit.
16'
Dobrá rána, kterou ze střední vzdálenosti vyslal Gaël Kakuta. Jeho pokus vytáhl brankář Lyonu na rohový kop.
15'
Čtvrthodina hry je pryč, aktivní hra Lyonu sice pokračuje dál, ale zatím domácí fotbalisté nedokázali své šance přetavit v gólovou střelu.
14'
Další rohový kop byl byl o něco lepší, centr mířil před vápno, kde byl nabíhající hráč, ale vypálit přes blok obrany nedokázal.
14'
Rohový kop vybojoval domácí celek. Memphis Depay (Lyon) centroval před branku, ale obrana si dokázala poradit za cenu dalšího roku.
12'
Souboje o míč probíhají zejména na polovině hrací plochy, vidíme zároveň celou řadu nepřesností.
11'
Akce pokračovala dál, Jean-Louis Leca (RC Lens) byl hodně vyběhnutý ze své branky, ale domácí jeho drobné zaváhání nedokázali využít.
11'
Dobře to nyní sehráli domácí, Memphis Depay (Lyon) se po rychlé akci dostal z osy hrací plochy do zakončení, ale netrefil.
10'
Deset minut hry je pryč, zatím čekáme na výraznější střeleckou příležitost.
9'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se zatím do nějaký výraznější střelecké pozice. Gólmana zatím nemuseli zasahovat ani jednou.
8'
Jean-Louis Leca (RC Lens) vykopává od své branky, dostal míč až na útočnou část hrací plochy, ale jeho kolegové nedokázali nic vymyslet.
7'
Jean-Louis Leca (RC Lens) bude tedy vykopávat od své branky. Jeho spoluhráči nedokázali rychle přenést hru, a tak míč končí na druhé straně u brankáře Lyonu.
7'
Registrujeme první výraznější střelecký pokus v tomto zápase. Maxwel Cornet (Lyon) si naběhl před branku, a pak se pokoušel zakončovat na vzdálenější tyč. Jeho rána však končí vedle.
5'
Olympique se pokoušel dostat do střelecké pozice, nabíhající hráč zvolil dobrý prostor, kam se přesunul, ovšem přihrávka na něj postrádala přesnost.
4'
Obrana Lens byla nyní pozorná a dokázala zastavit zajímavě vypadající akci Lyonu. Sinaly Diomande (Lyon) mohl zakončoval, ale jeho rána byla zblokvaná.
3'
Nyní to byli domácí, kteří se pokoušeli něco vymyslet před brankou soupeře. Lucas Paquetá (Lyon) to zkoušel individuálně, ale přes obranou soupeře se do zakončení nedostali.
1'
Jsou to právě hosté, kteří kombinují na polovině soupeře. Seko Fofana (RC Lens) se zapojil do kombinace, pokoušel se dlouhou přihrávkou najít spoluhráče před brankou soupeře, ke střele se nedostali.
1'
Utkání začalo, domácí hrají v bílém, hosté oblékli červenožluté dresy.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Diomande, Denayer, De Sciglio – Paquetá, Mendes, Aouar – Kadewere, Depay, Cornet.
Náhradníci: Pollersbeck – Bard, Binlamrí, Caqueret, Marcelo, Gusto, Cherki, Jean Lucas, Soumaré.

Racing Club De Lens: Leca – Gradit, Badé, Fortes – Clauss, Ch. Doucouré, Fofana, Boura – Sotoca, G. Kakuta, Ganago.
Náhradníci: Faríñez – Banza, Cahuzac, da Costa, Haidara, Jean, Muinga, Michelin, Issiaga Sylla..
Obě mužstva se však v soutěžním utkání potkají téměř po šesti letech. V lednu 2015 se na půdě Lens radoval Olympique, který si na půdě sestupujícího týmu připsal vítězství 2:0.
Ve vzájemných zápasech góly relativně padají, ačkoliv poslední výhra Lens ze srpna 2014 byla nejtěsnějším poměrem 1:0.
O favoritovi utkání není sporu. Lyon vládne francouzské lize, ve které prohrál jen ve třetím kole na půdě Montpellier, ale pak nepadl už čtrnáctkrát v řadě. Do bitvy proti Lens navíc půjde po dvou přesvědčivých výhrách 3:0 nad Nantes a 4:1 na půdě silného Nice.

Nováček Lens může být nadmíru spokojený! V lize sice střídá výhry s porážkami, ale po šestnácti odehraných zápasech klepe na dveře pohárové Evropy. Aktuálně ztrácí na páté Marseille jediný body, ale nutno podotknout, že stejnou ztrátu mají i deváté Angers.
Všem fanouškům fotbalu přeji příjemný středeční večer! Nabitý program francouzské Ligue 1 pokračuje od 21 hodin atraktivní bitvou mezi Lyonem a Lens.