Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Štrasburk - 6. února 2021   19:00

Lyon
20' Depay  • 30' Toko Ekambi (Mendes) • 68' Depay
3:0
(2:0)
Lyon
A. Lopes – Dubois, Marcelo (71. Binlamrí), Diomande (89. De Sciglio), Cornet – Paquetá, Mendes, Aouar – Kadewere (71. Slímání), Depay (C) (71. Cherki), Toko Ekambi (88. F. Da Silva).
Delerue – Jouannaud, Boutry
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Štrasburk
Kawašima – Carole, Djiku, S. Mitrović (C), Caci – Aholou (67. Liénard), Prcić (67. Sissoko) – Waris (77. Bellegarde), Thomasson, Zohi (78. Chahiri) – Diallo.

I druhý poločas byl ve znamení tlaku Olympique Lyon, byť tempo a chuť hry významně poklesla. Nicméně třetí branku a nejhezčí zásah přidal v 68. minutě krásnou trefou z přímého kopu Depay. Lyon si tak připisuje snandou výhru v poměru 3:0. Trápení Štrasburku i nadále pokračuje, navíc dnes přišel o hloupe vyloučeného Thomassona. Mějte hezký zbytek večera.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:10.
90'
89'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Sinaly Diomande, přichází Mattia De Sciglio.
89'
Před Chahirim včas a velmi dobře byť netradičním způsobem zasáhl brankář Anthony Lopes.
88'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Florent Da Silva.
86'
Po další pěkné akci střílel nepřesně Toko Ekambi.
85'
Slímaní sice spadl v pokutovém území, ale penalta to nebude ani tentokráte.
84'
Bellegarde se sice ochotně kácí k zemi, ale nedovolený přestupek odpískán nebude.
83'
Po rohovém kopu Štrasburku s bolestivou grimasou ve tváři zůstal ležet na trávníku Thiago Mendes.
82'
Centr Slímaního našal pouze připravenou náruč japonského brankáře jenž stráží branku Štrasburku.
81'
Sissokova přihrávka před pokutové území na spoluhráče nebyla zrovna z těch nejpřesnějších.
80'
Centr Paquety skvěla srazil na poslední chvíli vracející se Djiku na rohový kop pro Olympique Lyon..
79'
Centr Cherkiho nepatřil mezi ty úspěšné.
78'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Kévin Zohi, přichází Mehdi Chahiri.
77'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Majeed Waris, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
76'
Waris byl až příliš důrazný v souboji s Maxwelem Cornetem.
75'
Další útočná snahu Lyonu byla zastavena tvednutým praporkem asistenta rozhodčího.
74'
Cherkiho pokus o střelu obětavě zastavil bránící Śtefan Mitrović.
73'
Centrovaný míč z rohového kopu Lyonu z levé strany hřiště lapil do svých rukavic brankář Kawašima.
71'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Tino Kadewere, přichází Islám Slímání.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Rayan Cherki.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Marcelo, přichází Džamál Binlamrí.
70'
Střídat se bude také na domácí straně.
68'
Lyon právě vstřelil branku!
Fantastickou střelou z přímého kopu přímo do levé šibenice se prezentoval MEMPHIS DEPAY -3:0!
67'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Dimitri Liénard.
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Sanjin Prcić, přichází Ibrahima Sissoko.
66'
Střelu Depaye před pokutovým územím zastavila pouze ruka smolaře Prciće.
65'
Hráči Olympique Lyon v poklidují dlouze kombinují na své útočné polovině hřiště.
64'
Štrasburk pomalu chystá první změnu ve své sestavě.
63'
Waris šel do souboje s Cornetem, že bude faulován a to se mu také povedlo.
62'
Zohi posunul míč za sebe a jeho spoluhráč vyslal další velmi nepřesný pokus mimo tři tyče.
61'
Žlutou kartu dostává Sinaly Diomande (Olympique Lyon).
61'
Hráč Štrasburku byl faulován v prostoru středového kruhu.
59'
Cornet byl utopený u postranní čáry, hra se přesunula na střed hřiště, ale dle rozhodčího hráč Lyonu nebyl faulován v podezřelém souboji.
58'
Štrasburk při pokusu o přesun do brejku nezvládl jednoduše finální přihrávku.
57'
Olympique Lyon nemá zdaleka tak dobrý nástup do druhé půle, jako to co předváděl v první čtyřicetipěti minutách.
55'
Parádní narážečce mezi Paquetou a Kaderewem učinil přítrž v podobě rohového kopu včasným skluzem Mitrović.
54'
Caci sice dobře rozehrál, ale jeho spoluhráči opět zvolili riskantní míč dozadu, jakoby je vůbec nestrašila hrubka Prciće z prvního poločasu.
52'
Majeed Waris byl nedobrovolně odeslán k zemi v blízkosti pokutového území soupeře.
50'
Toho si byl vědom dobře trenér Štrasburku Thierry Laurey a celá situace vyeskalovala místo červené karty pro Marcela, pouze ve žluté napomenutí již zmíněného trenéra.
50'
Diallo se prodral kolem Marcela, který zahrál rukou, sudí si toho nevšiml. Kdyby rozhodčí ukázal žlutou kartu, šel by obránce Lyonu předčasně do sprchy.
48'
Akce Štrasburku skončila sice pouze propagační střelou,a le i přetso musel brankář Lopes na zem.
47'
Následně byl nedovoleně atakován Alexander Djiku.
47'
Ostrý cnetr zprava jen s vypětím všech sil odvrátila od bezpečí obrana Štrasburku.
46'
Tento pas žádnou škodu v pokutovém území Štrasburku nenadělal.
46'

Fauly: 3:6
Olympique Lyon hraje v naprosté pohodě, vede 2:0 po trefách Depaye a Toko Ekambiho. K jednoznačnému průběhu utkání pomohlo brzké vyloučení Thomasona. Druhý poločas by měl začínat cca kolem 20:00 hodiny.
45'
44'
Djiku poslal dopředu Warise, ale ten byl hlídán hned dvojící bránících soupeřů, tudíž nemohl uspět.
43'
Mitrović perfektně zasáhl v defenzáívě. Jenže následně Zohi nedokázal uspět v souboji jeden proti jednomu.
41'
Žlutou kartu dostává Marcelo (Olympique Lyon).
41'
Marcelo rukou zasáhl do oblasti tváře či krku Zohiho což doprovodil ještě nemístním komentářem.
40'
Dubois perfektně zvládl narážečku. O poznání horší byla jeho zpětná přihrávka v pokutovém území, jenž nenalezla žádného z jeho spoluhráčů.
39'
Další střelecký pokus tentokráte skončil v rukavicích japonského brankáře Štrasburku.
38'
Příliš na krásu to hrají hráči Olympique Lyon s dostatečným náskokem v zádech.
37'
Aholou se sice snažil odcentrovat z levé strany hřiště, ale jeho nepovedený centr zastavil Mendes.
35'
Domácí hráč podklouzl, ale hosté toho nedokázali využít k brejku.
34'
Je jasné, kdo dnes vyhraje, otázkou je o kolik?
33'
Další kombinace hraná na jeden dotyk končí nepřesnou finální přihrávkou, kterou vyslla ze své kopačky Aouar.
31'
Za obranou soupeře se ocitl zcela sám Tino Kadewere, ale jeho koncovka šla vysoko nad branku.
30'
Po akci na jeden dotek, pěknou přihrávku vymyslel Thiago Mendes, kterou navíc šikovným zakončením dokázal pěkně zužitkovat KARL TOKO EKAMBI – 2:0! Asistence: Thiago Mendes.
27'
A mohlo to být 2:0 jelikož bombu z přímého kopu s velkým štěstím vyrazil na svou levopu tyč brankář Kawašima!
25'
Přímý kop pro hráče z velmi dobré pozice.
23'
Depay šel do osobního souboje s bránícím Cacim, který díky skluzu byl úspěšnější.
22'
Hned tři hráči Lyonu si zabíhali za obranu soupeře, ale pas který je hledal příliš dlouhý a nepřesný.
21'
Olympique Lyon má jasně zřejmou převahu oproti oslabenému soupeři.
20'
Po obrovské chybě Sanjina Prciće jenž zahrával míč ke své brance, tohoto využil k sólu MEMPHISE DEPAYE a při koncovce nezaváhal – 1:0!
17'
Prcićovi se daří aspoň na chvíli zakombinovat se svými spoluhráči převážně defenzivního charakteru.
16'
Toko Ekambi poslla míč do strany na Duboise, tam však dobře zasáhl protivník Aholou.
15'
Útočící hráč Lyonu se nechal chytit do ofsajdové pasti.
14'
Druhou žlutou za protesty a následně červenou kartu dostává Adrien Thomasson (RC Štrasburk).
14'
Žlutou kartu dostává Adrien Thomasson (RC Štrasburk).
11'
Thomasson předvedl ostrý faul ve středu hřiště, za který bude potrestán žlutou kartou.
9'
Zohi sice vybojoval míč v pokutovém území, jeho střelecký pokus však zablokoval Thiago Mendes.
7'
Waris zakombinoval se svým spoluhráčem, ale ukázkovým skluzem zapracoval obránce Sinaly Diomande.
6'
Střelecký pokus Warise neměl příliš dobré parametry a minul branku.
5'
Housem Aouar byl faulován podél postranní čáry a to znamená přímý kop pro Lyon.
3'
Thiago Mendes zakládá další útočnopu akci týmu Olympique Lyonu.
2'
Depay zakombinoval se svým spoluhráčem Toko Ekambi, ale hosté ze Štrasburku budou rozehrávat od své branky formou výkopu.
1'
První rohový kop v utkání zahrávali hráči Olympique Lyon, ale Diallo si splnil na výtečnou své defenzivní povinnosti.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Marcelo, Diomande, Cornet – Paquetá, Mendes, Aouar – Kadewere, Depay (C), Toko Ekambi.
Náhradníci: Pollersbeck – Bard, Binlamrí, De Sciglio, Bruno, Cherki, Caqueret, Slímání, F. Da Silva.

RC Štrasburk: Kawašima – Carole, Djiku, S. Mitrović (C), Caci – Aholou, Prcić – Waris, Thomasson, Zohi – Diallo.
Náhradníci: Kamara – L. Koné, Liénard, Sissoko, Bellegarde, Chahiri, Siby, Ousmane, Ajorque.

Rozhodčí: Delerue – Jouannaud, Boutry.
Loňská sezóna nabídla pouze jeden vzájemný souboj, který nabídl hned pět branek a z vítězství se na půdě soupeře radoval Lyon. Pokud budeme hledat poslední výhru Štrasburku, musíme zamířit do pohárového střetnutí v lednu 2019, kdy se z postupu radovalo právě RC.
Pokud se podíváme na tabulku francouzské nejvyšší soutěže zjistíme, že Lyon je jedním aspirantem na titul. Olympique se totiž nachází na druhém místě, když získal devětačtyřicet bodů, což je o pouhé dva méně než má vedoucí Lille. V posledních třech zápasech se domácí mužstvo vrátilo na vítěznou cestu, když postupně zdolalo ASSE, Bordeaux a Dijon. Lyon je také po PSG druhým nejlepším týmem ve střílení branek, vždyť se prosadil už sedmačtyřicetkrát. Za to Štrasburk se po dobrém začátku tabulkou propadá. Aktuálně hostující celek bojuje spíše o záchranu, když zaznamenal pětadvacet bodů, což stačí na patnáctou příčku. Na osmnáctou pozici má RC náskok jen šesti bodů, a tak potřebuje výrazně zabrat, jelikož v posledních třech soubojích získalo pouhé dva body.
Vítám všechny fotbalové nadšence u čtyřiadvacátého kola francouzské Ligue 1 Uber Eats, v němž se odehraje střetnutí, ve kterém se představí Olympique Lyon a RC Štrasburk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.