Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Metz - 26. září 2020   21:00

Marseille
90+5' M. Sanson (Radonjić)
1:1
(0:0)
Metz
71' Niane  (Udol)
Marseille
Mandanda (C) – Sakaj, Álvaro González, Ćaleta-Car (86. Maxime López), Nagatomo (78. Chauí) – Rongier (78. Germain), Kamara (86. Gueye) – Thauvin (86. Radonjić), M. Sanson, Payet – Benedetto.
Wattelier – Berthomieu, Lombard
Stade Vélodrome, Marseille
Metz
Úkíddžá – Centonze, Bronn, Boye (C), Udol – Angban (90+4. Kouyaté), Maïga, Fofana – Nguette (87. Yade), Niane (77. Diallo), Boulaya (88. Tchimbembé).
Caillard – Delaine, Tchimbembé, Jans, Diallo, Ambrose, Yade, Kouyaté, Maziz.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 10:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 15:11.
Je konec! Méty nakonec uhrály na půdě Marseille remízu 1:1. Domácí celek vstoupil do utkání aktivněji a dočkal se také první šance. Darío Benedetto však z dobré pozice zakončil nad břevno. Na opačné straně mohl otevřít skóre Ibrahima Niane, ale v úniku jej vychytal Mandanda. Hosté měli ještě jednu možnost, jenže Maiga se krátce před přestávkou netrefil mezi tři tyče. Po změně stran se dlouho čekalo na první šanci. V 71. minutě však Ibrahima Niane poslal hosty hlavou do vedení. V nastavení mohl vítězství pojistit Habib Maïga, ale Mandanda vytáhl zákrok večera! Domácí celek dokázal vyrovnat z poslední akce, když se po krásné kombinaci prosadil Morgan Sanson!
90+6'
90+5'
Marseille právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Marseille si poslední akcí dnešního souboje vybojovalo alespoň bod! Nemanja Radonjić dostal přihrávku do pokutového území, zpětnou přihrávkou na značku pokutového kopu našel MORGANA SANSONA, který po zpracování vymetl horní roh!
90+4'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Victorien Angban, přichází Boubakar Kouyaté.
90+3'
Habib Maïga si v pokutovém území naskočil na parádní centr z levé strany, ale Mandanda parádním zákrokem zachránil Marseille od pohromy!
90+2'
Méty přečkaly začátek nastaveného času v blízkosti rohového praporku. Do souboje se nakonec zapojil také Payet, který byl podle hlavního arbitra faulován.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Papa Ndiaga Yade si naběhl na přihrávku za obranu Marseille, jenže celou akci vyřešil špatně. Místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče se o míč nechal připravit skluzem.
89'
Střídající Tchimbembé si ihned naběhl na nákop za obranu Marseille, jenže hostující fotbalista si vůbec nepotykal se zpracováním.
88'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Farid Boulaya, přichází Warren Tchimbembé.
87'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Papa Ndiaga Yade.
87'
Darío Benedetto si naběhl na přihrávku do pokutového území, jenže si míč zpracoval daleko od nohy a v pádu zakončil jen mimo tři tyče.
86'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Nemanja Radonjić.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Pape Gueye.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Duje Ćaleta-Car, přichází Maxime López.
85'
Thauvin ihned po přihrávce hledal dloubákem Germaina, jenže druhý jmenovaný se rozběhl opačným směrem a do zakončení se vůbec nedostal.
84'
Méty se usadily na polovině domácího celku a bez problémů si hlídají své vedení. Hostující dnes podává obětavý a poctivý výkon.
82'
Hra je přerušena! Jeden z hráčů Mét totiž po souboji s Payetem zůstává ležet na trávníku a drží se za levý kotník.
81'
Darío Benedetto si na malém vápně naskočil na Thauvinův centr z pravé strany, jenže v záklonu jej pouze přizvedl nad sebe.
80'
Střídající Valére Germain si naběhl na přihrávku na polovinu soupeře, kde neustál souboj s domácím obráncem a poroučel se k zemi. Rozehrávat budou hosté.
79'
Dimitri Payet spěchal s míčem vpřed po levé straně, jenže zhruna na polovině hřiště si míč předkopl daleko před sebe a už jej nedohnal na trávníku.
78'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Juto Nagatomo, přichází Sajfaddín Chauí.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Valère Germain.
78'
Méty zahrávaly přímý kop v blízkosti velkého vápna. Kamara zastavil prudký centr hodně zajímavým způsobem, ale rozhodčí zatím ruku nepíská.
77'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Ibrahima Niane, přichází Habib Diallo.
76'
Fabien Centonze skvěle potáhl míč po pravé straně až k rohovému praporku, kde jej Morgan Sanson poslal k zemi zápasnickým chvatem.
75'
Darío Benedetto si naběhl na přihrávku za obranu Mét, jenže si nedal pozor na své postavení a nechal se lapit v ofsajdové pasti. Marseille ve druhé půli ještě nevypálilo.
74'
Farid Boulaya vybojoval odražený míč na vlastní polovině. Hostující fotbalista poté rozehrál na levou stranu, ale našel jen domácího Hirokiho Sakaje.
73'
Payet dostal přihrávku na hranici pokutového území, kde neustál souboj s důrazným obráncem. Rozhodčí měl střet přímo před očima a nechal pokračovat ve hře.
71'
Méty právě vstřelily branku!
Hostující celek se dvacet minut před koncem dnešního souboje dostává do vedení! Hosté rozjeli zajímavou akci po levém křídle, odkud přišel nenápadný centr do velkého vápna a IBRAHIMA NIANE hlavou nedal Mandandovi šanci!
70'
Farid Boulaya tentokrát zkusil své střelecké štěstí z nějakých dvaceti metrů. Jeho dělovka ve vzduchu ještě zaplavala a prosvištěla vysoko nad břevnem.
69'
Farid Boulaya si naběhl na přihrávku na hranici pokutového území, jenže přízemní střelou trefil Gonzáleze, od nějž se míč odrazil do bezpečí.
68'
Ibrahima Niane si znovu skvěle dal tělo do souboje u pomezní čáry a vybojoval rozehrávku Méty. Domácí Marseille se nemůže dostat do tlaku.
67'
Boubacar Kamara natáhl ke střele zpoza hranice pokutového území, jenže míč před ním na poslední chvíli skočil a prosvištěl vysoko nad břevnem.
66'
Farid Boulaya ještě udržel skákavý míč na trávníku a potáhl jej na polovinu soupeře. Hráči Marseille se ale rychle stačili vrátit a odehráli míč do bezpečí.
65'
Opa Nguette vymyslel přihrávku do pokutového území, jenže tam si nenaběhl nikdo v modrém dresu. Domácí brankář Mandanda si tak došel pro míč.
64'
Marseille už znovu kombinuje na polovině soupeře. Fotbalisté v bílém se nejsou schopni dostat do zakončení. Méty dnes brání na jedničku s hvězdičkou.
63'
Mamadou Fofana poslal přihrávku za obranu Marseille, jenže nikdo z jeho spoluhráčů jeho pobídku nepochopil a míč skončil v rukavicích Mandandy.
62'
Thauvin po chybě Mét získal míč a táhl akci Marseille po levé straně. Domácí fotbalista se pokusil z poloviny hřiště trefit branku, ale zasáhl jen prvního soupeře.
61'
Farid Boulaya si navedl míč do pokutového území, jenže jeho dělovka pravačkou skončila sražená na boční síti. Méty budou zahrávat další roh.
60'
Je za námi hodina hry a stále čekáme na úvodní branku dnešního souboje. Po změně stran se z trávníku navíc vytratily také brankové příležitosti.
59'
Domácí zahrávali rohový kop. Thauvin odcentroval na malé vápno, kde chyboval hostující brankář, nicméně nikdo v bílém dresu míč nedokopl do sítě.
58'
Victorien Angban získal odražený míč na polovině hřiště a chytře rozehrál na levou stranu. Domácí obránce Hiroki Sakaj si situaci pohlídal a rozehrál.
57'
Marseille znovu kombinuje na polovině soupeře, nicméně nikdo v bílém dresu se stále nemůže dostat do zakončení.
56'
Žlutou kartu dostává Victorien Angban (FC Méty).
56'
Thauvin si naběhl na centr z levé strany hrací plochy, jenže jeho zakončení levačkou nebylo pro branku Mét nebezpečné.
55'
Sakaj si narazil míč se spoluhráčem na pravé straně. Krajní obránce Marseille odcentroval na značku pokutového kopu, kde nebyl nikdo v bílém.
54'
Duje Ćaleta-Car si v hlavičkovém souboji položil ruku na rameno soupeře, čímž se dopustil nedovoleného zákroku. Méty v úvodu druhé půle hrají skvěle.
53'
Farid Boulaya by ostře atakován při přechodu do útoku, jenže rozhodčí souboj neodpískal jako nedovolený. Hráči domácího celku kombinují.
52'
Farid Boulaya přenesl hru na pravou stranu, kam si naběhl Fabien Centonze, jehož přízemní centr hravě zablokoval dobře postavený Nagatomo.
51'
Domácí zahrávali přímý kop na polovině soupeře. Centr z pravé strany hrací plochy přiletěl na značku pokutového kopu, kde opět kralovala obrana Mét.
50'
Morgan Sanson si skvěle pokryl míč na polovině soupeře a napadající Habib Maïga jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi.
49'
Opa Nguette si naběhl na přihrávku na levé křídlo, jenže si nedal pozor na své postavení a nechal se lapit v ofsajdové pasti. Marseille bude rozehrávat.
48'
Payet poslal zajímavou průnikovou přihrávku mezi obránce soupeře, jenže Thauvin trošičku zaspal a hostující obránce se k míči dostal o tři kroky rychleji.
47'
Niane si navedl míč na hranici velkého vápna, odkud pravačkou zakončil, jenže jeho technický pokus prosvištěl vysoko nad domácí brankou.
46'
Méty obstaraly výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali do útoku, ale nákop na polovinu Marseille si domácí obrana pohlídala.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme se branky nedočkali. Domácí celek vstoupil do utkání aktivněji a dočkal se také první šance. Darío Benedetto však z dobré pozice zakončil nad břevno. Na opačné straně mohl otevřít skóre Ibrahima Niane, ale v úniku jej vychytal Mandanda. Hosté měli ještě jednu možnost, jenže Maiga se krátce před přestávkou netrefil mezi tři tyče.
45'
45'
Ibrahima Niane si naběhl na přihrávku na polovinu Marseille, jenže ve velké rychlosti si vůbec nepotykal se zpracováním a míč mu uskočil k obránci Marseille.
44'
Alexandr Úkíddžá ukázal fantastické čtení hry, přečetl přihrávku za obranu hostujících Mét a doklouzal si pro míč, který schoval do rukavic.
43'
Álvaro González si dobře pokryl míč na polovině hostujícího celku a dotírající soupeř jej nedovoleným zákrokem skolil k zemi. Marseille bude zahrávat přímý kop.
42'
Habib Maïga se po přímém kopu hostujícího celku dostal k odraženému míči, jenže jeho pohotová rána pravačkou rozvlnila pouze boční síť!
41'
Dylan Bronn si dal pozor na dlouhou přihrávku za obranu, tělem se natlačil před Kamaru a nechal míč prosvištět do autu. Méty zatím brání na jedničku.
40'
Darío Benedetto se v pokutovém území pokusil vystřihnout akrobatické nůžky. Do míče se sice položil parádním způsobem, jenže zakončil mimo tři tyče.
39'
Méty zahrávaly rohový kop. Centr od rohového praporku se snesl na značku pokutového kopu, kde kralovala domácí obrana. Hosté se ale drží na polovině Marseille.
38'
Ibrahima Niane se v pokutovém území dostal před obránce a zakončil levačkou. Jeho slabou střelu ale srazil Álvaro González na rohový kop.
37'
Darío Benedetto si krásně přizvedl míč na hranici velkého vápna a následně zakončil z voleje. Jeho dělovka ale opět prosvištěla pouze nad břevnem.
36'
Nagatomo tentokrát odcentroval pravačkou na malé vápno, kde číhal Florian Thauvin, ale zatím výborně hrající Bronn před ním odehrál míč ze šestnáctky.
35'
Juto Nagatomo to při napadání rozehrávky soupeře u rohového praporku přehnal s agresivitou a poslal Centonzeho k zemi. Méty mohou uklidnit hru.
34'
Payet si pohybem řekl o přihrávku mezi obránce Mét, jenže Florian Thauvin jeho směrem poslal příliš krátkou pobídku, kterou zastavil Bronn.
33'
Niane skvěle napadal rozehrávku Marseille a donutil domácí obránce k chybě. Rozehrávka na pravou stranu však byla nepřesná.
32'
Sakaj se na pravé straně hrací plochy dostal k odraženému míči, jenže odkopem na poslední chvíli trefil jen dotírajícího soupeře. Marseille bude vhazovat.
31'
Mandanda se musel znovu zapojit do rozehrávky Marseille. Domácí brankář tentokrát roztáhl hru na levou stranu. Akce Marseille jsou ale hodně pomalé.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme spíše bojovný fotbal. Domácí celek se snaží hrát ofenzivně, ale Méty brání na jedničku.
29'
Opa Nguette si zaběhl na centr z rohového kopu. Osamocený fotbalista Mét si však neporadil se zpracováním a z ostrého úhlu vůbec nezakončil.
28'
Exekuce přímého kopu se ujal Farid Boulaya, který poslal prudký centr na přední tyč, ale pozorný Darío Benedetto odhlavičkoval centr na rohový kop.
27'
Farid Boulaya si skvěle obhodil Sakaje a krajní obránce domácího celku jej musel zastavit jen za cenu nedovoleného zákroku. Méty budou zahrávat přímý kop.
26'
Domácí zahrávali další přímý kop na polovině soupeře. Payet tentokrát vyslal střílený centr, se kterým měl hostující brankář problémy, ale nakonec míč zkrotil v rukavicích.
25'
Hostující Maiga dojel Payeta a dostává první žlutou kartu.
24'
Dylan Bronn nakopl míč až na hranici velkého vápna, jenže obránce Álvaro González si dal na jeho pobídku pozor a hlavou odehrál míč mimo nebezpečný prostor.
23'
Morgan Sanson kouzlil s míčem na levé straně, jenže nenašel recept na obranu Mét. Fotbalisté Marseille z akce vytěžili pouze vhazování.
22'
Marseille už znovu kombinuje na polovině soupeře a hledá si cestičku do zakončení. Hráči v bílém se snaží přenášet těžiště hry z jedné strany na druhou.
21'
Obrovská šance také na druhé straně! Ibrahima Niane si naběhl na přihrávku za obranu Marseille a pokusil se překonan Mandandu, který ale skvěle vyběhl a zachránil svůj celek!
20'
Payet tentokrát uklidnil hru zpětnou přihrávkou na spoluhráče z defenzivy. Domácí Marseille však pokračuje v aktivním výkonu a nepůjčuje soupeři míč.
19'
Darío Benedetto se dostal do obrovské šance! Domácí záložník si naběhl na přihrávku z pravé strany a střelou bez přípravy poslal míč těsně nad břevno!
18'
Další útočnou snahu Marseille zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího! Na své postavení si tentokrát nedal pozor Darío Benedetto.
17'
Duje Ćaleta-Car uklidnil rozehrávku Marseille na vlastní polovině. Domácí celek postupnou kombinací číhá na skulinky v obraně soupeře.
16'
Nagatomo si udělal prostor na levé straně, odkud vyslal nádherný centr na malé vápno. Aktivní Thauvin sprintoval za míčem, ale nelízl jej mezi tři tyče.
15'
Také brankář Mandanda se musel zapojit do kombinace domácího mužstva. Marseille sice hraje aktivněji, ale na první šanci zatím čekáme.
14'
Hiroki Sakaj si chtěl narazit míč na pravé straně, jenže přihrávku za obranu soupeře nedostihl na trávníku. Vhazovat budou hostující Méty.
13'
Dimitri Payet vyslal solidní centr do pokutového území. Na jeho pobídku si naběhl Darío Benedetto, jehož pohotová hlavička prosvištěla nad břevnem.
12'
Duje Ćaleta-Car zvládl hlavičkový souboj s napadajícím Nianem. Hostující útočník navíc domácího stopera trefil nedovoleným způsobem. Marseille bude rozehrávat.
11'
Sanson nakopl míč na levou stranu, nicméně jeho pobídka byla hodně nepřesná a nikdo v dresu domácího mužstva se k míči neprobil.
10'
Dylan Bronn ustál souboj s Kamarou na hranici vlastního pokutového území a odkopl míč do bezpečí. Méty přestály aktivní vstup Marseille do zápasu.
9'
Farid Boulaya se krásnou kličkou na pravé straně zbavil svého strážce a dokázal odcentrovat do velkého vápna. Hráči Marseille si jeho vysokou pobídku pohlídali.
8'
John Boye diriguje rozehrávku hostujícího celku na vlastní polovině. Nikdo v bílém dresu Marseille zatím rozehrávku soupeře neatakuje.
7'
Álvaro González si v pokutovém území počkal na centr Sansona, jenže ze slušné pozice poslal míč těsně vedle levé tyče. Domácí celek ale vstoupil do zápasu aktivně.
6'
Domácí celek zahrával přímý kop v blízkosti pokutového území. Jeho exekuce se chopil Thauvin, který poslal dobrý centr na malé vápno, ale hostující brankář míč vyboxoval.
5'
Ibrahima Niane doběhl krásnou kolmici do pokutového území, zasekl si míč kolem domácího obránce, ale už nedokázal rozehrát na dobíhajícího spoluhráče.
4'
Matthieu Udol si dal pozor na přihrávku za obranu a před rozběhnutým Boubacarem Kamarou odkopl míč do zámezí. Marseille bude vhazovat.
3'
Domácí chtěli urychlit rozehrávku rychlým vhozením míče na levé straně. Přihrávku ale přečetl vracející se obránce Centonze, který míč odkopl do bezpečí.
2'
Centr z přímého kopu se snesl do pokutového území, kde byli hlavičkáři v bílém, ale hostující stoper Bronn bez problémů odehrál míč do bezpečí.
1'
Domácí celek obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Florian Thauvin si skvěle pokryl míč na polovině soupeře a získal pro Marseille první přímý kop.
1'
Oba týmy už nastupují na hřiště. Marseille bude hrát v bílém, zatímco Méty obléknou modré dresy.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Sakaj, Álvaro González, Ćaleta-Car, Nagatomo – Rongier, Kamara – Thauvin, M. Sanson, Payet – Benedetto.
Náhradníci: Pelé, Ngapandouetnbu – Maxime López, Balerdi, Aké, Gueye, Germain, Strootman, Radonjić, Chauí.

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Bronn, Boye (C), Udol – Angban, Maïga, Fofana – Nguette, Niane, Boulaya.
Náhradníci: Caillard – Delaine, Tchimbembé, Jans, Diallo, Ambrose, Yade, Kouyaté, Maziz.

Rozhodčí: Wattelier – Berthomieu, Lombard.

FC Méty

Hostující celek měl vstup do nové sezony doslova katastrofální. Méty totiž úvodní tři zápasy prohrály, když nestačily na Monako, Lille a PSG. Zajímavé je, že dnes hostující celek všechny tyto zápasy prohrál 0:1. Ve čtvrtém kole se ale Méty dočkaly a doma porazily Reims 2:1.
Olympique Marseille

Domácí celek vstoupil do sezony skvěle, protože z úvodních dvou kol získal plný počet bodů. Nejdříve porazil Brest a následně také PSG, což bylo velké překvapení. Pak ale přišla domácí porážka se St. Etienne a následná remíza s doma s Lille. Dnes tedy už domácí potřebují zabrat a znovu vyhrát.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 pokračuje 5. kolem a my budeme sledovat duel mezi Marseille a Méty. Favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.