Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Montpellier - 6. ledna 2021   21:00

Marseille
41' Radonjić (Thauvin) • 80' Payet (Kamara) • 84' Germain (Chauí)
3:1
(1:0)
Montpellier
53' Mollet  (Ferri)
Marseille
Mandanda (C) – Sakaj, Álvaro González, Ćaleta-Car, Nagatomo (79. Chauí) – Kamara, Gueye – Thauvin, Cuisance (65. Strootman), Radonjić (73. Payet) – Benedetto (79. Germain).
Frappart S
Stade Vélodrome, Marseille
Montpellier
Omlin – Sambia, Cozza, Congré, Ristić (87. Hilton) – Mollet, Chotard (73. Le Tallec), Ferri, Yun (46. Dolly) – Laborde, Delort (C).
Bertaud – Dolly, Hilton, Le Tallec, Oyongo, Škuletić, Souquet, Vidal, Wahi.

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního večera a dobrou noc!
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 6:7. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 4:6.
Je dobojováno! Utkání mezi Marseille a Montpellierem končí nakonec lépe pro domácí, kteří ve druhém poločase nejprve inkasovali branku na 1:1, ale následně v závěru rozhodli o zisku tří bodů, když se trefili střídající Payet a Germain. Zajímavostí je, že v utkání nepadla ani jedna žlutá karta.
90+3'
90+2'
Na druhé straně útočnou snahu zastavuje ofsajdové postavení, kterého si všiml rozhodčí na postranní čáře.
90+1'
Thauvin dostal dlouhý balón na pravé křídlo, odkud si míč navedl do vápna, a následně zakončoval. Balón ale směřoval pouze do jednoho z obránců.
90+1'
Před koncem špílu uvidíme nejspíše poslední rozehrávku od rohového praporku. V bílém dresu si míč na rohu hrací plochy staví Florian Thauvin.
90'
Rozhodčí ve druhém poločase nastavuje dvě minuty nad rámec základní hrací doby!
89'
Montpellier se na závěr souboje dostane k rohovému kopu. Jeho exekutorem bude Florent Mollet, jenž už je nyní připraven centrovat.
88'
Ferri zkoušel Mandandu překvapit střelou k tyči, ale domácí gólman byl velmi pozorný a včas se poroučel k zemi, čímž zabránil snížení na rozdíl jedné branky.
87'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Mihailo Ristić, přichází Vitorino Hilton.
85'
Po přečíslení kličkoval ve vápně Payet, následně od zkušeného hráče přišel centr, který hosté srazili do náruče Omlina. Marseille je při chuti a hosté mají v závěru zápasu problémy v defenzivě.
84'
Marseille právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Trefuje se další střídající hráč. Kamara poslal míč na levou stranu, odkud z první vyslal do vápna přihrávku Chauí. Na jeho pas si ve vápně naběhl VALÈRE GERMAIN, který šikovně nastavil nohu a usměrnil míč k levé tyči z pohledu brankáře Omlina. Asistence: Sajfaddín Chauí.
83'
Po velmi nepřesném centru z pravé strany určitě vyrovnání nepřijde. Domácí s tímto pokusem neměli žádné problémy.
82'
Deset minut před koncem tak domácí jdou do vedení. Poslední minuty nejspíše uvidíme dobývání obrany ze strany Montpellieru, který už nemá mnoho času na vyrovnání.
80'
Domácí jdou opět do vedení! Deset minut před koncem vrací Marseille vedení střídající DIMITRI PAYET, který si po přihrávce Kamary potáhl míč na hranici vápna, napřáhl ke střele a nasměroval míč nechytatelně k tyči! Asistence: Boubacar Kamara.
79'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Juto Nagatomo, přichází Sajfaddín Chauí.
79'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Valère Germain.
78'
Thauvin mohl vrátit vedení Marseille. Po narážečce se dostal do vápna, kde dostal přihrávku a pálil ze strany, ale trefil pouze protihráče, od kterého míč zamířil do rukavic Omlina.
77'
Do konce zápasu zbývá zhruba čtvrt hodiny. Další přechod do útoku Montpellieru vůbec nevyšel, byl pomalý, čehož domácí využili a obrali hosty o balón.
76'
Thauvin na pravém křídle zasekl a centroval na zadní tyč. Vzdušná přihrávka byla ale hodně nepřesná, našla pouze hlavičku jednoho z hostů, kteří získávají míč.
75'
Toho hosté vyžili. Delort se dostal ve vápně ke střele z velkého úhlu, jeho pokus nakonec mířil pouze k tyči, kde stál připravený Mandanda.
74'
Payet se poprvé snažil probít do vápna, ale úspěšný nebyl. Po kličce ztratil balón a nabídl Montpellieru možnost na protiútok.
73'
Na hřišti další velmi zkušený fotbalista. Radjoniče na trávníku vystřídal francouzský univerzál Payet, který bude mít za úkol v posledních minutách přiklonit výhru na stranu svého týmu.
73'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Dimitri Payet.
73'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Joris Chotard, přichází Damien Le Tallec.
71'
Delort si šikovně zabíhal za domácí obranu a málem se k němu dostal balón. Nakonec ale stopeři Marseille pohotově na poslední chvíli zasáhli a nedovolili hostům zakončit.
70'
Olympique si vyměňuje balón na pravé straně, míč lítá mezi Strootmanem, Sakou a Thauvinem. Montpellier pouze brání.
69'
Probíhá 69. minuta a doposud jsme neviděli ani jednu žlutou kartu! Rozhodčí Frappartová zatím neměla důvod karty vytahovat, ani jeden tým příliš nefauluje.
67'
Strootman našel ve vápně Bendetta, který se snažil odpoutat od obránce, což se mu nakonec povedlo. Zakončení ve skluzu, navíc z velkého úhlu, neohrozilo svatyni Montpellier.
66'
Neviditelného Cuisance nahrazuje zkušený záložník Kevin Strootman. Marseille opanuje držení míče, ale nedostává se do příležitostí ke skórovaní.
65'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Mickaël Cuisance, přichází Kevin Strootman.
64'
Chotard fauloval jednoho z domácích středopolařů, Marseille měla k dispozici přímý kop z velké vzdálenosti. Jeho exekutorem byl Thauvin, který nerozehrál vůbec ideálně. Připravuje se první střídání na domácí lavičce.
63'
Kamara na levém křídle zkoušel obránce Montpellieru obelstít přešlapovačkou, ale sám se do toho zamotal. Míč nakonec jeho vinou končí za hostující brankou a zbytečně tak pouze odevzdal.
62'
Další průniková přihrávka na levou stranu domácím vůbec nevyšla. Hosté ale míč poslali zpět na kopačky fotbalistů Marseille, takže pokračuje zdlouhavá kombinace, která zatím vůbec nikam nevede.
61'
Ristič se dostal po odrazu míče ke střele zpoza vápna. Naštěstí pro Mandandu pumelice z velké dálky míříla do středu brány, takže neměl domácí kapitán těžkou práci při zákroku.
60'
Marseille opět volí kombinaci. Oba týmy si dávají velký pozor, aby neudělaly chybu. Oproti prvnímu poločasu sledujeme o dost více takticky svázanou hru od obou celků.
58'
To na druhé polovině hrací plochy jsme viděli větší šanci. Po centru se jeden z hostů natáhl ve vápně špičkou na balón, který nakonec skončil mimo tři tyče. Hra se ale v posledních minutách výrazně vyrovnala.
57'
Bendetto se snažil po rychlém protiútoku přihrávat pod sebe, kde byl připraven Thauvin. Ten se sice dostal k míči, ale fauloval přitom jednoho z hostující obránců, takže nemohl skórovat.
56'
Gueye na půlící čáře takticky zatahal za dres jednoho z protihráčů, čehož si všiml hlavní rozhodčí. Hra je přerušena, Montpellier bude rozehrávat.
55'
Marseille na malou chvíli uklidňuje hru. Domácí kombinují na obranné polovině a nyní se vůbec neženou na rozdíl od prvního poločasu dopředu.
54'
Hosté začínají zlobit, vstřelená branka je určitě nakopla, což vede k větší aktivitě. Domácí se snad poprvé v zápase delší dobu brání.
53'
Montpellier právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno. Do vápna se na pravé straně dostal po přesném pasu Ferriho záložník FLORENT MOLLET, jenž zvolil pozemní ránu ke vzdálenější tyči, po které míč skončil pro Mandandu nechytatelně u pravé tyče. Asistence: Ferri J.
51'
Rozhodčí pozastavuje hru. Jeden z útočníku hostujícího týmu se nyní nacházel v ofsajdovém postavení.
50'
Chotard hledal centrem z hloubi pole jednoho ze spoluhráčů ve vápně, kde našel pouze připravené obránce Marseille. Ti míč dostali dostatečně daleko od vlastního vápna.
48'
Laborde se snažil uvolnit ve vápně a zakončit, ale byl zdvojen, takže muse přihrávat, což znamenalo další ztrátu míče pro jeho tým.
48'
Hosté se nyní rovněž dostali ke kombinaci na útočné polovině. K brance soupeře se ale výrazněji nepřibližují.
46'
Marseille ihned od začátku druhého poločasu opět začíná diktovat tempo hry. Montpellier první útočnou snahu svěřenců Villase-Boase v pořádku ubránil.
46'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Il-Lok Yun, přichází Keagan Dolly.
46'
Střely po prvním poločase:
Olympique Marseille – 12
Montpellier HSC – 6
Olympique Marseille vede po prvním poločase nad Montpellierem 1:0. o jedinou branku se v závěru poločase postaral po skvělém centru Thauvina Nemanja Radjonič, který pohotově naběhl do vápna a hlavou usměrnil balón do sítě. Domácí byli v první části aktivnější, většinu útoku vedli přes pravou stranu, kde skvěle operuje křídelník Thauvin, který je mimo jiné spojován s evropskými velkokluby. Na druhé straně byl nejvíce nebezpečným hráčem Laborde, jenž se dostal k několika nebezepčným hlavičkám, které recept na překonání Mandandy nenašly.
45'
45'
Marseille se dostane k rohovému kopu. Opět zásluhou Thauvina, který spěchal k míči na pravém křídle, takže jeden z hostujících obránců radši kulatý nesmysl odvrátil za vlastní bránu.
44'
Delort měl na hlavě po centru Yuna vyrovnání! Hostující útočník se dostal k hlavičce ve vápně úplně osamocený, ale nedokázal míč nasměrovat mezi tři tyče, poslal ho těsně vedle levé tyče. Rozehraje tedy Mandanda.
43'
Domácí jdou těsně před poločasem do vedení. Frustrovaní hosté přidávají další útočný faul, takže Marseille rozehraje z vlastní poloviny.
41'
Domácí jdou zaslouženě do vedení! Thauvin na pravé straně zachytil dlouhý balón, dostal se s míčem do vápna a centrem našel před brankou volného NEMANJU RADONJIĆE, který hlavou trkl do míče a poslal ho z velké blízkosti za záda Omlina. Asistence: Florian Thauvin.
39'
Laborde se z levé strany dostal do dobré pozice, ihned se rozhodl střílet, ale nenasměroval míč ideálně, protože byl atakován. Rozehrávat bude Mandanda.
38'
Po delší době s míčem hraje také Mandanda, ten nyní musel zasahovat po centru Molleta na Labordeho.
37'
Na druhé straně po delší době kombinace Montpellier. Hosté ale nemají nárok dostat se do vápna Marseille.
36'
Sakai našel z levé strany volného Kamaru na hranici velkého vápna. Kamara pálil z první, ale opět pouze do připraveného Omlina, pro kterého zatím hráči Marseille připravují jednoduché zakončení.
35'
Marseille nyní ukázkově kombinuje, ale zatím rychlé přihrávky nevedou k nebezpečným situacím. Domácí jsou ale jasně aktivnější a měli o dost více možností na skórování.
33'
Radjonič po rychlé akci zakončoval z levé strany vápna. Zkoušel obstřelit brankáře na zadní tyč, ale Omlin vystihl jeho úmysl a pohotově zasáhl.
32'
Thauvin opět pálil zpoza vápna. Tentokrát zkoušel technickou ránu k tyči, ale míč namířil pouze do náruče připraveného Omlina, ten neměl těžkou práci.
31'
Sakai zůstává po centru ležet ve vlastním vápně. Domácí obránce inkasoval ránu od Labordeho, ale zdá se, že bude v pořádku.
30'
Na druhé straně opět začínají obranu Montpellieru dobývat domácí, na pravém křídle operuje nejaktivnější Florian Thauvin.
29'
Laborde se po rychlé kombinaci odhodlal ke střele z hranice vápna. Na jeho pozemní pokus byl Mandanda připravený a neměl problém chytit balón do rukavic.
28'
Marseille se dostane k další rozehrávce od rohového praporku. Stane se tak po sraženém centru Thauvina, který pošle míč do hry rovněž od praporku.
26'
Thauvin našel krásným centrem ve vápně volného Bendetta, který mohl podruhé skórovat. Tentokrát mu chyběli centimetry, protože hlavou jen těsně nad břevno Omlina.
25'
Útočný faul Labordeho na malou chvíli zastavuje hru, domácí rozehrají z vlastního vápna, kde Laborde poslal k zemi jednoho ze stoperů Marseille.
24'
Marseille pokračuje ve velké aktivitě, další střela zpoza velkého vápna zblokována mimo nebezpečí.
23'
Bendetto mohl otevřít skóre, ale netrefil nyní téměř prázdnou branku. Útočník Marseille si naběhl na zadní tyč, dostal se k němu míč po centru a mohl zakončovat do zcela odkryté branky, ale nastřelil pouze vnější tyč!
22'
Hosté prozatím spoléhají na rychlé protiútoky. V tom dalším zakončoval z velké dálky Chotard, jeho rána skončila na tribuně za Mandandou.
20'
Domácí vysokým presingem nadělali problémy krajním obráncům hostujícího celku. Ti to ale nakonec zvládali, u míče ale opět Marseille.
19'
Ani ten nebyl nijak nebezpečný. Naopak na druhé straně z protiútoku pohrozili hosté, které zastavil až skvělý obranný zákrok.
18'
Thauvin hledal ve vápně spoluhráče na zadní tyči, jeho nadýchaný centr ale opět hostující obránci poslali mimo hru. Následuje další rohový kop.
17'
Rohový kop větší nebezpečí nepřinesl. Včas ve vlastním vápně zasáhli hostující. S míčem na kopačkách pokračují hráči Marseille.
16'
Uvidíme první rohový kop. Pro svůj tým ho vybojoval Florian Thauvin, který střelou zpoza vápna překvapil obránce, kteří ale pohotově zakročili a akrobatickým skokem míč srazili za vlastní svatyni.
16'
Po čtvrthodině hry můžeme konstatovat, že aktivnější jsou domácí, kteří se snaží Montpellier překonat především po pravé straně, kde operuje Thauvin. Hosté se zatím nedostali k vážnějšímu ohrožení domácí branky.
15'
Sakai se dostal ve vápně do zakončení, ale mířil pouze do připraveného obránce před ním. Montpellier si zopakuje rozehrávku do vlastní branky.
14'
Dlouhý balón na Thauvina byl hodně nepřesný. Od branky bude rozehrávat Omlin.
13'
Montpellier kombinuje na vlastní polovině. Míč putuje až na kopačky brankáře Omlina, který ihned otáčí hru na druhou stranu.
12'
Aktivní Thauvin tentokrát vzal vše na sebe a zkusil vystřelit zpoza vápna. Jeho pokus mířil zhruba půl metrů nad branku hostů, domácí si žádali rohový kop, ale rozhodčí ukazuje na odkop od brány.
11'
Další nedovolený zákrok ve středu pole od Montpellieru. Marseille bude rozehrávat zhruba z půlící čáry.
10'
Thauvin pohrozil z pravé strany, když nebezpečné centroval z vápna. Křídelník Marseille ale nenašel žádného ze spoluhráčů, takže stopeři Montpellieru neměli žádnou práci.
9'
Hosté zkusili prolomit domácí obranu středem pole, ale po rychlé kombinaci jednomu z hráčů odskočili balón. Dopředu mohou spěchat domácí.
7'
Delort opět načapán v ofsajdu. Tentokrát uspěchal svůj náběh za obránce a zakončoval na zadní tyč. Jeho střela těsně minula branku, ale pomezní rozhodčí stejně zvedal praporek.
6'
Z hloubi pole mířil na hezký centr na Delorta, utočník Montpellieru nedokázal ideálně hlavičkovat, navíc se podle opakovaného záběru nacházel v ofsajdovém postavení.
5'
Poprvé s míčem vepředu také hosté. Hráči v oranžových dresech zatím pouze kombinují a vyčkávají na vhodnou chvíli k ohrožení domácí brány.
4'
Nagatomo to zkoušel po levé straně, ale dlouho s míčem vpřed nepostupoval, naopak musí rychle spěchat zpátky.
3'
Z levé strany přišel do vápna hostů první centr, který ale nebyl nijak nebezpečný. Míč mířil na hranici velkého vápna, odkud ho hostující obránci bez problémů dostali do středu pole.
2'
Gueye na středu poslán k zemi v souboji se třemi hráči Montpellieru, domácí budou poprvé rozehrávat.
1'
Domácí ihned ze začátku velmi aktivní. Ze středového kruhu mířil míč na pravé křídlo, kde byli připraveni hosté, kteří odvrátili veškeré nebezpečí.
1'
Obě mužstva se chystají nastoupit na hrací plochu! Utkání 18. francouzské Ligue 1 začne za několik okamžiků!

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Sakaj, Álvaro González, Ćaleta-Car, Nagatomo – Kamara, Gueye – Thauvin, Cuisance, Radonjić – Benedetto.
Náhradníci: Ngapandouetnbu, Pelé – M. Aké, Balerdi, Germain, Chauí, Payet, Perrin, Strootman.

Montpellier HSC: Omlin – Sambia, Cozza, Congré, Ristić – Mollet, Chotard, Ferri, Yun – Laborde, Delort (C).
Náhradníci: Bertaud – Dolly, Hilton, Le Tallec, Oyongo, Škuletić, Souquet, Vidal, Wahi.

Montpellier HSC

Hostům patří v tabulce francouzské nejvyšší soutěže osmé místo, na domácí Marseille ztrácí Montpellier jeden bod, ale hosté odehráli o dvě utkání více. Hosté mají stejnou formu jako domácí. Ve třech posledních zápasech před pauzou získali pouze jeden bod, když na hřišti Brestu remizovali 2:2. Fotbalisté Montpellieru doposud nastříleli devětadvacet branek, inkasovali o jednu méně, což je z první poloviny tabulky vůbec nejvíce. Nejlepším střelcem týmu devětadvacetiletý útočník Andy Delort, jenž vsítil osm branek, ke kterým přidal šest asistencí.

Poslední odehraná utkání:
Montpellier – Lille 2:3
Brest – Montpellier 2:2
Montpellier - Méty 0:2
Olympique Marseille

Marseille se v tabulce Ligue 1 nachází na páté pozici, na kontě má osmadvacet bodů a na první Lyon ztrácí osm bodů. Domácím se v poslední době nedaří, za poslední tři utkání získali pouze jeden bod za remízu proti Reims. Olympique v probíhajícím ročníku nastřílel dvaadvacet branek, naopak jich inkasoval patnáct. O největší počet gólů se postaral křídelník Florian Thauvin, jenž sám šestkrát skóroval, a navíc stejný počet branek připravil svým spoluhráčům.

Angers – Marseille 2:1
Marseille – Reims 1:1
Rennes – Marseille 2:1
Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu z 18. kola francouzské Ligue 1, ve kterém se střetne domácí Marseille proti hostujícím Montpellier.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.