Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Reims - 19. prosince 2020   19:00

Marseille
45' Thauvin (Benedetto)
1:1
(1:1)
Reims
21' Nagatomo (vl.)
Marseille
Mandanda (C) – Sakaj, Álvaro González, Ćaleta-Car, Nagatomo (56. Chauí) – Rongier (85. Radonjić), Kamara, Gueye (56. Cuisance) – Payet – Thauvin, Benedetto (68. Germain).
T. Léonard – G. Lang, J. Haulbert
Stade Vélodrome, Marseille
Reims
P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), De Smet (63. F. Doucouré) – Chavalerin, Valon Beriša – Cafaro (72. Touré), Zeneli (72. Mbuku), Cassama – Dia (88. Kutesa).
Diouf – F. Doucouré, Kutesa, Maresic, Munetsi, Doumbia, Sierhuis, Mbuku, Touré.

Já děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a hezké prožití poslední adventní neděle.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 2:1. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 5:10.
Druhá půle žádnou branku nenabídla. Domácí v ní byli aktivnější, avšak do zakončení se dostávali velice těžce a když se jim to konečně povedlo, nabídnutou šanci nevyužili. Hosté měli během druhých pětačtyřiceti minut jednu jedinou možnost, kterou však také nedokázali zužitkovat. Duel tak končí nejspíš zaslouženou remízou.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Moreto Cassama (Stade de Reims).
90+2'
Hosté si tentokrát faul nevymodlili a musí se rychle vracet.
90+1'
Hodně prudký a vysoký centr neměl Dimitri Payet šanci zpracovat.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Predrag Rajković teď na chvíli zůstal ležet na trávníku, na nohy mu pomohl sám hlavní arbitr.
89'
Predrag Rajković vyběhl z čáry a balón vyboxoval do bezpečné vzdálenosti. Akce protivníka ale pokračuje dál.
89'
Ofsajd zastavuje tým hostí, kteří se rychle vrací zpátky.
88'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází Dereck Germano Kutesa.
87'
Nathanaël Mbuku opět pomohl svému mužstvu, které po faulu na něj rozehraje a může šetřit čas.
86'
Reims se mohlo vrátit zpátky do vedení a to by byla pro Marseille hodně studená sprcha a tvrdá rána, taková prémie dva v jednom. Fode Doucouré se dostal ke střele, avšak jeho přízemní ránu Steve Mandanda dokázal zastavit, když padl k zemi včas.
85'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Nemanja Radonjić.
83'
Centrovaný míč byl ovšem odvrácen do bezpečí a útočí znovu hráči Marseille.
82'
Nathanaël Mbuku si vynutil faul, kterého se dopustil Hiroki Sakaj a hosté po opravdu dlouhém čase mohou zkusit ohrozit domácí svatyni.
80'
Po faulu se musí bílý tým stáhnout zpátky. Takto to určitě nepůjde.
78'
Žlutou kartu dostává El Bilal Touré (Stade de Reims).
77'
Dlouho se na hřišti vůbec nic neděje, Marseille útočí, avšak druhý gól se mu nedaří vstřelit. Reims dobře brání své území, bod mu z tohoto utkání nejspíš stačí.
75'
Domácím nelze upřít snaha, avšak doplácí na velké nepřesnosti. Po další takové mohou hosté vyvést míč do bezpečí.
73'
Florian Thauvin se snažil co to šlo, ale neposedný míč nedokázal ze vzduchu zpracovat a ten mu utekl za postranní lajnu.
72'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mathieu Cafaro, přichází El Bilal Touré.
72'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Arbër Zeneli, přichází Nathanaël Mbuku.
70'
Marseille dlouho obléhali soupeřovu bránu, avšak v konečné fázi skončil balón vysoko nad ní. Stále je tedy stav nerozhodný.
68'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Valère Germain.
66'
Valentin Rongier se možná se střelou trochu unáhlil, povedlo se mu sice zamířit mezi tři tyče, ale jeho nepříliš silný pokus Predrag Rajković bez větších potíží lapil.
63'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Thibault De Smet, přichází Fode Doucouré.
61'
Boulaye Dia vyrazil do otevřené domácí obrany, ale na přihrávku čekal marně. Soupeř míč zastavil včas.
59'
Predrag Rajković musel daleko z brány, aby volný míč včas odkopl do bezpečné vzdálenosti.
58'
Sajfaddín Chauí se hned dostal do velké šance, jeho první ránu brankář vyrazil, domácí hráč se dostal k dorážce, avšak i tu pokryl strážce hostující svatyně.
56'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Pape Gueye, přichází Mickaël Cuisance.
56'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Juto Nagatomo, přichází Sajfaddín Chauí.
54'
Reims jej nyní pod tlakem, jeden z hráčů odehrál nebezpečnou přihrávku do zámezí, ale následuje roh.
52'
Ani jeho spoluhráčům se nevedlo lépe, po ofsajdu bude od své brány rozehrávat Predrag Rajković.
50'
Juto Nagatomo teď nezpracoval přihrávku u postranní lajny a míč mu utekl do autu.
47'
Florian Thauvin se snažil poslat centr na střed, místo toho však namířil přímo do rukavic připraveného gólmana.
46'
Hosté vstoupili do zápasu aktivněji a byli za to odměněni vedoucí brankou. Těsný náskok pak drželi až do samého závěru první půle, kdy nechali soupeři až příliš mnoho místa před svojí bránou a byla z toho vyrovnávací branka.
45+2'
45'
Marseille právě vstřelilo branku!
Domácí těsně před odchodem do kabin srovnávají. Po velice pohledné kombinaci se k míči dostal u pravé tyče úplně volný FLORIAN THAUVIN a pravačkou jej tečoval do odkryté brány. Soupeř reklamoval ofsajd, leč zbytečně.
42'
Florian Thauvin byl také blízko vyrovnání, patičkou tečoval balón podobně jako při první brance smolně Juto Nagatomo, avšak v tomto případě skončil míč kousek vedle levé tyče hostující svatyně.
41'
Darío Benedetto dnes ve své druhé velké šanci, tentokrát pálil tvrdě z pravé strany, ovšem Predrag Rajković byl připraven a jeho pokus vyrazil na roh.
40'
Soupeři se nevedlo o mnoho lépe, když jeho hráči celou akci překombinovali a o balón rovněž přišli.
38'
Velká škoda pro hosty, Arbër Zeneli vyrazil do útoku a před sebou měl dost volného prostoru na zakončení, avšak hráč Reims místo střely volil přihrávku na pravou stranu, kde viděl nabíhajícího spoluhráče, k tomu ale míč už nedoputoval. Tady měla přijít střela.
37'
Hodně špatně si teď přihráli domácí hráči a musí rychle zpátky ke své bráně.
35'
Pěkná akce Marseille, která nejen, že neskončila gólem, navíc se Darío Benedetto chytil do ofsajdové pasti.
34'
Hiroki Sakaj dokázal skluzem udržet míč na hrací ploše, následný boj o balón před bránou vyhráli hosté.
33'
Míč končí u brankáře hostujícího celku, který s rozehrávkou nespěchá.
31'
Po předchozí šanci aktivita opět ustoupila do pozadí a na hřišti se toho příliš neděje.
28'
Nechybělo mnoho a byl tu druhý vlastenec. Opět u toho byl Arbër Zeneli, jenž se snažil odcentrovat před bránu, míč tečoval tentokrát Hiroki Sakaj, naštěstí pro domácí nakonec jen do zámezí.
27'
Původně to vypadalo, že hosté zkusí rychlý útok, ale pak celou akci zastavili a nyní si jen přihrávají na své polovině.
25'
Predrag Rajković si vyběhl pro letící míč a uklidil jej do náruče.
25'
Žlutou kartu dostává Juto Nagatomo (Olympique Marseille), pro kterého je to děsivých pět minut.
24'
Steve Mandanda trochu zariskoval, po malé domů místo dalekého odkopu rozehrál na krátko, ale záměr se mu vydařil.
23'
Domácí vystihli špatnou rozehrávku soupeře, jenže sami nedokázali nic vymyslet.
21'
Reims právě vstřelilo branku!
Hodně smolný moment pro domácí celek, který nechal v obraně příliš mnoho prostoru. Hráči se však stačili vrátit, avšak JUTO NAGATOMO ve snaze odehrát míč do bezpečí tečoval přihrávku Arbëra Zeneliho k bližší tyči své brány. Steve Mandanda už nestačil na míč dosáhnout.
19'
Žlutou kartu dostává Thibault De Smet (Stade de Reims), jenž poslal k zemi unikajícího Floriana Thauvina.
18'
Z dálky to zkusil Valentin Rongier, jeho pokus však letí vysoko nad bránou.
17'
Podruhé dnes domácí rozehrají rohový kop.
16'
Hra se uklidnila, hráči v bílém dresu volí přihrávky na své straně.
14'
Domácí jsou nadále usazeni u malého vápna protivníka, ale do zakončení se tentokrát dostat nemohou.
12'
Marseille bylo rychle zpátky v útoku a soupeř odvrací míč na roh.
11'
Sám Dimitri Payet jej rozehrál, míč poslal do pokutového území, kde jej lehce hlavou tečoval Darío Benedetto a brankář hostů tasil výborný zákrok, když míč vyrazil pravou nohou.
10'
Dimitri Payet se sice u hranice pokutového území do zakončení nedostal, získal však pro své barvy výhodu přímého kopu. Predrag Rajković si staví zeď.
8'
Xavier Chavalerin zkoušel střelu bez přípravy, jenže míč poslal příliš vysoko nad břevno.
8'
A další nepřesný pas v podání Reims, které je zatím přeci jen aktivnější.
6'
Mathieu Cafaro o krok nedosáhl na soupeřově polovině na přihrávku a balón získal protihráč.
5'
Teď si pro změnu špatně přihráli domácí a míč letí za postranní čáru. Zatím sledujeme hodně opatrný fotbal a k vidění ještě nebyl faul.
2'
Hosté zkusili rychlý výpad, ale dlouhý pas k Zenelimu nedoputoval a hráč se tak do zakončení nedostal.
1'

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Sakaj, Álvaro González, Ćaleta-Car, Nagatomo – Rongier, Kamara, Gueye – Payet – Thauvin, Benedetto.
Náhradníci: Pelé – Balerdi, Strootman, Cuisance, M. Aké, Radonjić, Henrique, Chauí, Germain.

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), De Smet – Chavalerin, Valon Beriša – Cafaro, Zeneli, Cassama – Dia.
Náhradníci: Diouf – F. Doucouré, Kutesa, Maresic, Munetsi, Doumbia, Sierhuis, Mbuku, Touré.

Rozhodčí: T. Léonard – G. Lang, J. Haulbert.
Souboj šestnáctého kola mezi těmito soupeři se odehraje v sobotu od 19 hodin a ze střetnutí je pro vás připraven podrobný textový přenos, kterým vás provede Michal Luxa. Pojďme se společně bavit nejlepším francouzským fotbalem!
Oba celky odehrály poslední vzájemné utkání v srpnu loňského roku, kdy se souboj jako dnes odehrál na půdě Olympiqueu. Z vítězství se radovalo Stade de Reims, které zvítězilo 2:0. O branky se postaral Boulaye Dia a v nastavení Hyun-Jun Suk. Poslední vítězství Marseille se událo v květnu roku 2016. Dalo by se říct, že v posledních vzájemný zápasech je Olympique pro Reims oblíbeným soupeřem. Potvrdí to také dnes?
Oba celky se nacházejí v opačných situacích, zatímco jeden bojuje o titul, druhý myslí na záchranu mezi francouzskou smetánku. Obrovským favoritem bude Marseille, která se nachází na čtvrté pozici, když posbírala sedmadvacet bodů. Domácí mužstvo zvítězilo čtyřikrát z posledních pěti duelů, naposledy nestačilo na Rennes. Olympique jistě hledí především před sebe, jelikož ztrácí pět bodů na vedoucí Lille. Až na sedmnáctém místě se nachází Stade de Reims, které je ohrožené možným sestupem, jelikož získalo pouze třináct bodů. Hostující celek má na osmnáctý Lorient náskok dvou bodů. Navíc se mu nedaří ani v posledních týdnech, a tak potřebuje rychle zabrat.

Nejlepší střelci týmů:

Florian Thauvin (Marseille) 5 gólů
Boulaye Dia (Stade de Reims) 9 gólů
Vítám všechny fotbalové fanoušky u francouzské Ligue 1 Uber Eats, která má na programu šestnácté kolo, v němž proti sobě se představí Olympique Marseille a Stade de Reims.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.