Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Dijon - 8. listopadu 2020   15:00

21' Yade (L. Gueye)
1:1
(1:1)
Dijon
13' M. Baldé  (Chouiar)
Metz
Úkíddžá – Centonze, Bronn, Boye (C), Delaine – Fofana, Maïga – L. Gueye (77. Ambrose), Yade (60. Leya Iseka), Boulaya – Nguette (60. Vagner).
Dijon
Racioppi – Chafik (68. Ngouyamsa Nounchil), Écuélé Manga (C), Coulibaly, Boey – Ndong, Lautoa – Assalé (63. Mou. Konaté), Celina, Chouiar – M. Baldé (82. Pape Diop).

Oba týmy se dokázaly jednou prosadit, oba týmy nedokázaly proměnit další velkou šanci v podobě pokutového kopu. Vše podstatné se stalo v prvním poločase, ve které se prosadili hosté, a pak domácí dokázali vyrovnat. Utkání desátého kola končí plichtou 1:1.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:7. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:11.
90+4'
90+4'
Domácí brankář bude vykopávat od své branky. A dál už nic.
90+3'
Už se pravděpodobně nic nestane.
90+1'
Hostí měli zajímavou šanci, ale hlavička byla zblokovaná.
90+1'
Tři minuty uvidíme navíc.
90+1'
Žlutou kartu dostává Thomas Delaine (FC Méty).
90'
Žlutou kartu dostává Mounir Chouiar (Dijon FCO).
90'
Nyní se na útočnou polovinu dostali hosté, následná hlavička byla zblokovaná. Je z toho autové vhazování.
89'
Dostáváme se do samotného závěru zápasu, domácí se tlačí do zakončení, chtějí vstřelit rozhodující branku, ale zatím marně.
88'
Thomas Delaine (Méty) chtěl jako obránce vypálit z velké dálky, ale jeho pokus o zakončení byl zblokovaný prvním hráčem.
87'
Nakrátko rozehráno od praporku, následně obrovskou šanci měli domácí, ale nedokázali po nepřehledné situaci dostat míč do brány. Thierry Ambrose byl blízko rozhodující brance, ale minul .
86'
Vagner (Méty) chtěl něco vymyslet na útočné půlce, ale Sacha Boey jej ke střele nepustil. Je z toho rohový kop.
85'
Hraje se na půlce, právě zde probíhají souboje o míč, ani jeden celek se momentálně nemůže dostat do střeleckých pozic. Mírnou optickou převahu mají domácí
82'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Pape Diop.
81'
Domácí rána z velké dálky končí mimo branku. Thomas Delaine (Méty) našel spoluhráče, jehož rána končí mimo.
80'
Deset minut hry zbývá do konce zápasu, zatím to vypadá na dělbu bodů, na nějakou výraznější příležitost a velkou šanci čekáme.
77'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Lamine Gueye, přichází Thierry Ambrose.
75'
Méty vybojovaly rohový kop. Centr od praporku se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit a odhlavičkovala míč.
73'
Anthony Racioppi (Dijon) se zapojil do rozehrávky od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
70'
Dobrá rána z první, kterou vyslal Ahmad Ngouyamsa Nounchil. Jeho pokus ale končí mimo branku, gólman zasahovat nemusel. Nebyla to vůbec špatná příležitost.
69'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, hostující celek se nyní usadil na útočné části hrací plochy, ale kombinuje daleko od branky.
68'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Fouad Chafik, přichází Ahmad Ngouyamsa Nounchil.
66'
Ve druhém poločase momentálně na nějakou výraznější šanci čekáme.
65'
Aaron Leya Iseka (Méty) měl velkou šanci, od spoluhráče dostal dobrou přihrávku, ale míč nedokázal před brankou tečovat a změnit jeho směr. Anthony Racioppi v pohodě zasáhl.
64'
Žlutou kartu dostává Vagner (FC Méty). Domácí hráč byl v souboji se soupeřem příliš důrazný, a tak dostává kartu.
63'
Brankář hostů vykopával od své branky, jeho spoluhráči pokračují v akci. Fouad Chafik hrát na útočné polovině, ale tam přišel o míč.
63'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Roger Assalé, přichází Moussa Konaté.
61'
Půlhodiny hry zbývá do konce zápasu, stále platí nerozhodný stav, který týmy stanoviny v prvním poločase.
60'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Papa Ndiaga Yade, přichází Aaron Leya Iseka.
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Vagner.
58'
Hosté si nyní vypracovali zajímavou pozici, ale rána ze střední vzdálenosti končí vysoko nad brankou.
56'
Autové vhazování vybojovali fotbalisté ve tmavých dresech na útočné polovině. Domácí ale nic vymyslet nedokázali.
52'
Mounir Chouiar (Dijon) se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale obrana si s jeho pokusem dokázala poradit, směr hry se tedy otáčí.
50'
Úvodních pět minut z druhého poločasu je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho soubojů probíhá na polovině hrací plochy.
48'
Domácí nyní hrají aktivně, rohový kop sice neproměnili, ale Lamine Gueye pokračoval v důrazné hře na polovině soupeře.
47'
Aktuálně se aktivněji prezentuje hostující celek, ale obrana Mét si dokázala poradit bez výraznějších potíží.
46'
Zdá se, že ani jeden celek nepřistoupil během přestávky mezi poločasy ke střídání.
46'
45+2'
45+2'
Obrana Mét si dokázala poradit, pokoušela se rychle přenést hru, ale ke střele se domácí nedostali.
45+1'
Dvě minuty se budou nastavovat nad rámec prvního poločasu.
45'
Dostáváme se do poslední minuty v prvním poločase. Farid Boulaya (Méty) rozehrával volný kop. Ránu zblokovala zeď.
44'
Fotbalisté v bílém dokázali zastavit akci soupeře, směr hry se tedy otáčí.
42'
Mírnou převahu mají Dijonští, ale na nějakou výraznější šanci čekají.
41'
Bruno Écuélé Manga se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale proměnit svou šanci nedokázal.
40'
Dostáváme se do poslední fáze hry v prvním poločase.
40'
Blesková akce domácích, následné zakončení Boye končí nad brankou.
38'
Ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme klidnější pasáž hry. Méty se propracovaly na útočnou polovinu, ale vypálit nedokázali.
37'
Další rohový kop pro domácí. Centr se snesl před branku, ale zakončení končí nad brankou. Hlavička Johna Boye končí vysoko nad brankou.
35'
Rohový kop pro domácí, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.
33'
Hosté kombinují na polovině hrací plochy, nemůže se přes obranný val nemůže dostat před branku.
31'
Půlhodiny hry je pryč, aktuální stav zápasu je vyrovnaný 1:1. Hosté se pokoušeli nyní o rychlý brejk, ale obrana si poradila.
29'
Mounir Chouiar (Dijon FCO) neproměňuje pokutový kop. Alexandr Úkíddžá (Méty) vystihl směr střely, následná dorážka byla hodně nepovedená, obrana zblokovala míč.
28'
Penalta pro hosty, tentokrát sudí viděl faul v pokutovém území.
28'
Fotbalisté v bílém se propracovali do střelecké pozice, Roger Assalé se pokoušel dostat před branku, ale poskakující míč netrefil.
25'
Dijon se pokouší něco vymyslet na útočné části hrací plochy, ale nemůže se přes dobře hrající obranu propracovat do střeleckých pozic.
24'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nemůže propracovat.
21'
Méty právě vstřelily branku!
Je vyrovnáno, po rychlém přechodu do útoku se dokázal prosadit PAPA NDIAGA YADE, který poslal míč ke vzdálenější tyči. Asistence: Lamine Gueye.
20'
Zatím jsme viděli dvě velké šance. Domácí neproměnili pokutový kop, hosté se dokázali prosadit.
19'
Bersant Celina (Dijon) rozehrával rohový kop, centr se snesl před branku, ale brankář vyboxoval míč.
18'
Mama Baldé (Dijon) se pokoušel dostat do zakončení, ale obrana jej nenechala vypálit.
17'
Fotbalisté ve tmavém hrají aktivně, Thomas Delaine se pokoušel dostat do zakončení, ale v rozhodující chvíli se nedokázal dostat ke střele.
15'
Po úvodním gólu se vrací domácí Méty k aktivní hře, ale Dijon se brání.
13'
Dijon právě vstřelil branku!
Domácí celek neproměni pokutový kop, následně se prosazuje hostující celek. Po pěkném pasu spoluhráče se prosazuje střelou do odkryté branky MAMA BALDÉ. Asistence: Mounir Chouiar.
10'
Domácí celek vybojoval vhazování na útočné polovině, následně Habib Maïga pokračoval v akci, ale nedokázal nic vymyslet. Jeho tým zůstal u míče.
7'
Opa Nguette (FC Méty) neproměňuje pokutový kop. Hostující brankář uspěl v těžké situaci. Anthony Racioppi vystihl směr střely, a tak chytil pokutový kop.
6'
Rychlou akcí dostali domácí míč na útočnou polovinu, Papa Ndiaga Yade si nabíhal na míč, ale přihrávka byla nepřesná. Hrát tak budou soupeři.
5'
Hostující celek se usadil na útočné polovině, Bruno Écuélé Manga hledal přihrávkou spoluhráče, ale pas byl nepřesný.
3'
Lamine Gueye (Méty) vybojoval autové vhazování pro spoluhráče. Fabien Centonze uvedl míč do hry. Následně ale jeho tým fauloval.
1'
Utkání desátého kola bylo zahájeno.
1'

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Bronn, Boye (C), Delaine – Fofana, Maïga – L. Gueye, Yade, Boulaya – Nguette.
Náhradníci: Caillard – Ambrose, Vagner, Kouyaté, Leya Iseka, Maziz, Sarr, Tchimbembé, Traore.

Dijon FCO: Racioppi – Chafik, Écuélé Manga (C), Coulibaly, Boey – Ndong, Lautoa – Assalé, Celina, Chouiar – M. Baldé.
Náhradníci: Allagbé – Dobre, Pape Diop, Mou. Konaté, Muzinga, Ngouyamsa Nounchil, Scheidler, Younoussa, Zagre..
Poslední vzájemný zápas se odehrál coby přátelský, Méty na půdě soupeře vyhrály 2:1.
FC Méty jsou v tabulce se 14 body po devíti zápasech na osmé pozici. Tým z posledních pěti zápasů bodoval ve všech, poslední dva navíc vyhrál. Poradil si se St. Etienner 2:0 a Nimes 1:0. V posledních dvou zápasech tento tým neinkasoval gól, což ho vzhledem k neproduktivnímu útoku Mét staví do role favorita.
Dijon FCO je v tabulce na posledním místě. Z devíti zápasů nevyhrál ani jeden. Získal tři body za tři remízy, zbylých šest zápasů prohrál. Bod získal v zápasech s Montpellier 2:2, Rennes 1:1 a Lorientem 0:0. Dijonský tým neprožívá povedenou sezónu a rád by konečně získal tři body ze soutěžního zápasu. Navíc zatím vstřelil jen čtyři góly, což je málo na devět mačů.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzské nejvyšší fotbalové soutěže. V tomto zápase proti sobě nastoupí FC Méty a Dijon FCO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.