Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Lens - 19. prosince 2020   17:00

Metz
30' Nguette (Boulaya) • 90+5' Boulaya (Delaine)
2:0
(1:0)
Metz
Úkíddžá – Bronn, Kouyaté, Boye – Centonze, Angban, Maïga, Delaine – Yade (74. Vagner) – Boulaya, Nguette (82. Ambrose).
Lens
Leca – Gradit, Badé, Haidara – Clauss (84. Banza), Cahuzac (84. Mauricio), Ch. Doucouré (74. Muinga), Issiaga Sylla (56. Fofana) – G. Kakuta (74. Jean) – Ganago, Sotoca.
Faríñez – Banza, Fofana, Fortes, Jean, Muinga, Mauricio, Medina, Michelin.

Domácí fotbalisté byli v zápase střelecky aktivnější, a tak vyhrávají tento zápas 2:0. V závěru druhého poločasu mělo Lens sice převahu, tlačilo, ale domácí defenziva byla pozorná. V nastaveném čase zpečetil výhru Mét Farid Boulaya, který nahrával na první branku zápasu.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:7.
90+5'
90+5'
Méty právě vstřelily branku!
A je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje. Po pěkné Detaineho přihrávce se prosazuje z druhé vlny před branku nabíhající FARID BOULAYA. Rána mu sedla parádně. Asistence: Thomas Delaine.
90+4'
Seko Fofana (RC Lens) padal poblíž pokutového území, ale sudí nechává hru plynout.
90+4'
Poslední minuta nastavení je tu. Domácí celek stále vede o jednu branku a drží hru na polovině soupeře.
90+3'
Žlutou kartu dostává Florian Sotoca (Racing Club De Lens). Hostující hráč za faul na soupeře vidí kartu, Vagner byl tím, koho fauloval.
90+1'
Seko Fofana (RC Lens) zkoušel ze střední vzdálenosti zatočit míč do branky. Jeho rána nebyla úplně špatná, ale balon končí mimo branku. Domácí gólman bude vykopávat.
90+1'
Ještě čtyři minuty uvidíme.
90'
Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
89'
Domácí fotbalisté jsou velmi pasivní, jsou zatažení na své polovině a nechávají hrát soupeře. Jenže Simon Banza byl nachytaný v postavení mimo hru, a tak míč mají domácí.
88'
Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit. Následně Méty otáčí směr hry.
88'
Habib Maïga (Méty) zblokoval další střelecký pokus soupeře na rohový kop. Lens má nyní převahu a diktuje tempo hry.
87'
Po delší době vidíme střelu na branku, ze střední vzdálenosti zkoušel štěstí Farid Boulaya. Jeho rána ale končí nad brankou Racing Clubu.
87'
Obraz hry je poslední minuty stejný, převážně kombinují hosté před domácí brankou, respektive na obranné polovině Mét.
86'
Jonathan Gradit (RC Lens) rozehrál na útočné polovině, jeho spoluhráči pokračovali dál v aktivní hře. Centr se snesl před branku, ale obrana odehrála.
85'
Domácí celek rychle zkoušel přenést směr hry, ale Vagner (Méty) nedokázal vymyslet přesněji pas na spoluhráče.
84'
Mnoho času už hostujícímu celku nezbývá na vyrovnání, sledujeme klidnější pasáž hry. Lens je dál aktivní, ale chybí mu přesnější finální přihrávka.
84'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Yannick Cahuzac, přichází Tony Mauricio.
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Simon Banza.
82'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Thierry Ambrose.
80'
Domácí obrana hraje velmi dobře, nedává soupeřům mnoho prostoru. Méty hrají takticky velmi dobře.
78'
Lens se usadil na polovině hrací plochy. Delší tlak přetavil v zakončení. Corentin Jean. Alexandr Úkíddžá (Méty) si s jeho pokusem poradil.
77'
Fotbalisté v bílém se pokouší hrát aktivně, ale obrana Mét je zatím pozorná a nedává soupeři mnoho prostoru.
75'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se momentálně nemůže dostat k zakončení. Platí to i po rohovém kopu.
74'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Papa Ndiaga Yade, přichází Vagner.
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Cheick Doucouré, přichází Arnaud Muinga.
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Corentin Jean.
70'
Alexandr Úkíddžá (Méty) kryje míč po střele, kterou vyslal Cheick Doucouré (RC Lens). Snadná práce pro brankáře.
69'
Thomas Delaine (Méty) se dostal do střelecké pozice, ale jeho ránu vyrazil brankář. Následný rohový kop nikdo z hráčů nedokázal proměnit.
68'
Faulu se dopustila obrana Mét, a tak může pokračovat snaha hostujícího celku o vyrovnání.
66'
Momentálně sledujeme zajímavý fotbal, který ovšem kazí celá řada nepřesností na obou stranách. Stále registrujeme jen dva střelecké pokusy mezi tři tyče.
65'
Papa Ndiaga Yade (Méty) pálil na druhé straně, jeho rána končí mimo branku, gólman jen kontroloval situaci a míč letící mimo.
64'
Igniatius Ganago ani Florian Sotoca nedosáhli na výbornou přihrávkou spoluhráče. Ani jeden z hráčů nedokázal dostat míč do branky. Nechybělo mnoho a bylo vyrovnáno.
63'
Seko Fofana (RC Lens) si dokázal poradit se soupeřem, a pak rychle otočil směr hry. Jeho akce pokračovala dál. Florian Sotoca se dostal do zakončení, ale jeho rána byla zblokovaná.
62'
Něco málo přes půl hodiny nás dělí od konce zápasu, ve kterém zatím vede domácí celek o jednu branku. Rozcvičují se další hráči, vypadá to, že budou další střídání následovat.
60'
Po delší době se do šance pokoušel dostat domácí celek, ale střílená přihrávka před branku byla snadným ziskem pro obranu.
59'
Fotbalisté v bílém mají aktuálně územní převahu, Jonathan Gradit (RC Lens) pokoušel něco vymyslet na straně, ale nedokázal se prosadit.
58'
Na nějakou výraznější příležitost ve druhém poločase zatím čekáme. Ostatně, viděli jsme zatím jen dvě střely na branku, obě vyprodukoval domácí celek.
57'
Florian Sotoca (RC Lens) to zkoušel individuálně, vypadalo to na rohový kop, ale nakonec je z toho k velkému překvapení hostujícího hráče jen odkop od branky.
56'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Issiaga Sylla, přichází Seko Fofana.
55'
Vypadá to, že bude hostující celek střídat velmi rychle, do hry by měl jít Seko Fofana.
54'
Domácí zkoušeli rychle míč přenést před branku, ale obrana si dokázala poradit a míč získal brankář. Jean-Louis Leca (RC Lens) bleskově rozehrál.
53'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se momentálně nemůže dostat stabilněji před branku soupeře.
52'
Loïc Badé to měl znovu hodně na hraně, ale sudí po konzultaci s VAR nechává hru plynout.
51'
Alexandr Úkíddžá (Méty) vykopává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až za obranu soupeře.
50'
Domácí Habib Maïga fauloval soupeře, rozehrávat budou hosté z dobré střelecké pozice. Na přímou střelu to pravděpodobně nebude. Centr se snesl před branku, Gaël Kakuta nezatočil míč dobře, balon končí v autu.
50'
Žlutou kartu dostává Farid Boulaya (FC Méty).
49'
Lens hrající v bílém vybojovalo autové vhazování, následně hráli ale domácí. Jean-Louis Leca (RC Lens) si dokázal poradit s pokusem z velké dálky.
48'
Farid Boulaya (Méty) rozehrával rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit. Vypadá to, žr Jean-Louis Leca v souboji o míč si přivodil nějaký drobný šrám.
46'
Domácí fotbalisté byli v prvním poločase aktivnější, zaslouženě se dostali po půlhodině hry do jednobrankového vedení. Trefil se se štěstím Opa Nguette.
45+3'
45+3'
Už se pravděpodobně v tomto poločase nic nestane, domácí celek si do druhé půle odnese těsné, ale zasloužené vedení.
45+2'
Fabien Centonze (Méty) velmi špatně odehrál míč, jeho nákop končí v auto, rohový kop rozehrál Gaël Kakuta. Jeho centr zblokovala obrana.
45+1'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy a závěr poločasu je hodně ovlivněný celou řadou nepřesností.
45+1'
Tři minuty uvidíme nad rámec poločasu.
45'
Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
44'
Yannick Cahuzac (RC Lens) hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče, ale pas postrádal přesnost, a tak akce končí u brankáře Mét. Ten s rozehrávkou rozhodně nepospíchá.
43'
Cheick Doucouré (RC Lens) byl tím, kdo fauloval. Hráč bude doošetřen mimo hrací plochu.
42'
Domácí brankář sice zastavil střelecký pokus soupeře, ale jeden z hráčů zůstává ležet na hrací ploše. Dylan Bronn je tím, kdo má zdravotní problémy. Podle všeho bude nutné střídání.
41'
Alexandr Úkíddžá (Méty) snadno získal míč, vyskočil si na střílený centr před branku. Tato akce se hostujícímu celku příliš nepodařila.
40'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, Jonathan Gradit (RC Lens) hledal spoluhráče před brankou, následně Gaël Kakuta pálil, ale obránci zblokovali jeho ránu.
39'
Domácí hráči nyní rozehrávají od své branky, Lens se dopustil podle sudího útočného faulu. Posledních několik minut na nějakou výraznější šanci čekáme.
34'
Rohový kop nedokázal domácí tým proměnit. Méty mají převahu a momentálně diktují tempo hry.
32'
Méty pokračují v aktivní hře, po vstřelené brance hrají dál dobře a Papa Ndiaga Yade nyní pálil z dobré pozice. Branku o malý kousek netrefil.
30'
Domácí celek se dostává v tomto zápase do vedení. OPA NGUETTE se dostal do dobré střelecké pozice, jehož ránu by hostující brankář měl, ale nakonec mimo jeho dosah tečoval balon jeden z obránců Lens.
29'
Florian Sotoca (RC Lens) to zkoušel individuálně na polovině hrací plochy, ale přes obránce se do zakončení nedostal, a tak vracel míč spoluhráčům. Issiaga Sylla (RC Lens) se také zapojil do dlouhé kombinace.
28'
Cheick Doucouré (RC Lens) přihrál před branku, jeho spoluhráč prodloužil před branku, ale brankář Alexandr Úkíddžá dobře vyřešil situaci a akci dokázal zastavit.
28'
Alexandr Úkíddžá (Méty) získal míč před svou branku a rychle jej odehrál do bezpečí. Výraznější příležitost dlouhým výkopem založit nedokázal.
27'
Loïc Badé (RC Lens) a Issiaga Sylla (RC Lens) vedli útočnou akci svého celku, Igniatius Ganago pokračoval v akci, ale sudí nechává hru pokračovat, vypadalo to na faul.
26'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice. Hraje se zejména na polovině hrací plochy, kde probíhají souboje o míč.
23'
Polovina prvního poločasu je pryč, Florian Sotoca centroval před branku, ale jeho střílený pokus nikdo ze spoluhráčů nedokázal usměrnit do branky, a tak hrát bude brankář Mét.
22'
Aktivně nyní hraje domácí celek, který vybojoval další rohový kop. Uvidíme, zda tento bude lepší. Farid Boulaya (Méty) znovu centroval, ale i tentokrát si obrana dokázala poradit.
21'
Farid Boulaya (Méty) rozehrával rohový kop svého celku, centr se snesl k bližší tyči, ale Yannick Cahuzac pohodlně zblokoval na aut.
19'
Loïc Badé (RC Lens) rozehrává od své branky, zapojil se do kombinace se spoluhráči, kteří tak mohou postupně založit útočnou akci. Dlouhý míč, který vyslal Massadio Haidara, byl hodně nepřesný. Alexandr Úkíddžá (Méty) bude vykopávat.
18'
Podle všeho je situace v rámci pravidel v pořádku, hra pokračuje dál.
17'
Pokutový kop pro Méty? VAR je v akci.
16'
John Boye (Méty) byl tvrdou ránou zasažen do slabin. Zdá se, že je otřesený.
15'
Yannick Cahuzac (RC Lens) dostal dobrou přihrávku do vápna, ale při snaze o otočku se nedokázal dobře zorientovat a k zakončení se nedostal.
15'
Jonathan Gradit (RC Lens) to vzal na sebe a dobře udělal, vybojoval autové vhazování pro svůj tým. Následně ale Farid Boulaya (Méty) získal míč a odehrál jej do bezpečí.
14'
Loïc Badé (RC Lens) to nemyslel vůbec špatně, poslal míč před branku, kde byl prostor pro náběh, ale nikdo z jeho spoluhráčů tuto možnost nečekal, a tak míč získal bez práce brankář Alexandr Úkíddžá.
13'
Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže dostat do střeleckých pozic.
12'
Dylan Bronn (Méty) si v souboji o míč počínal hodně hrubě, fauloval soupeře, a tak budou rozehrávat hosté. Gaël Kakuta (RC Lens) centroval před branku, ale Igniatius Ganago prohrál souboj ve vzduchu o míč.
11'
Jonathan Gradit (RC Lens) rozehrával po faulu soupeře na polovině hrací plochy, následně se jeho spoluhráči pokoušeli něco vymyslet před brankou, ale do vyložené šance se nedostali.
10'
Úvodních deset minut hry je pryč, sledujeme útočný fotbal, který se musí fanouškům líbit. Zatím mají převahu domácí fotbalisté, kteří se snadněji dostávají do střeleckých pozic.
9'
Centr se snesl před branku, Boubakar Kouyaté (Méty) výborně hlavičkoval před brankou na vzdálenější tyči, ale jeho zakončení zastavila až tyč.
8'
Na konci osmé minuty uvidíme první rohový kop. Yannick Cahuzac odehrál raději míč do zámezí.
8'
Loïc Badé (RC Lens) fauloval soupeře, a tak budou rozehrávat fotbalisté domácích celku na útočné polovině. Centr se následně snesl před branku, ale obrana zblokovala.
7'
Domácí brankář bude nyní rozehrávat od své branky. Alexandr Úkíddžá (Méty) s rozehrávkou nepospíchal, přenechal míč obráncům, kteří pak rychle otočili směr hry.
6'
Issiaga Sylla (RC Lens) pálil z dobré pozice, jeho rána byla zblokovaná na rohový kop.
5'
Hostující Lens rozehrává od své branky, Jonathan Clauss se dostal do dobré pozice, výborně hledal Yannicke Cahuzace. ale Alexandr Úkíddžá přečetl dobře akci soupeře, a tak míč zastavil.
4'
Autové vhazování pro domácí, Fabien Centonze (Méty) rozehrál, míč se k němu bleskově vrátil, následně v akci pokračuje také Dylan Bronn.
3'
Issiaga Sylla (RC Lens) kombinoval se svými spoluhráči na útočné polovině, ale Igniatius Ganago (RC Lens) nedokázal přihrávku zpracovat, a tak hrát mohou domácí Méty.
2'
Útočného faulu se dopustil jeden z hráčů, a tak budou fotbalisté hostujícího celku rozehrávat od své branky.
2'
Igniatius Ganago (RC Lens) dostal dobrou přihrávku od spoluhráče, ale neodkázal hostující hráč nic vymyslet. Obrana si dokázala poradit a zastavila akci soupeře.
1'
Utkání začalo v poklidném tempu, hraje se spíše na polovině hrací plochy. Hosté hrají v bílém, domácí oblékli červené dresy.
1'

FC Méty: Úkíddžá – Bronn, Kouyaté, Boye – Centonze, Angban, Maïga, Delaine – Yade – Boulaya, Nguette.
Náhradníci: Caillard – Ambrose, Boahene, Vagner, Fofana, Leya Iseka, Maziz, Sarr, Tchimbembé.

Racing Club De Lens: Leca – Gradit, Badé, Haidara – Clauss, Cahuzac, Ch. Doucouré, Issiaga Sylla – G. Kakuta – Ganago, Sotoca.
Náhradníci: Faríñez – Banza, Fofana, Fortes, Jean, Muinga, Mauricio, Medina, Michelin..
Poslední vzájemný zápas se odehrál v rámci ligy 9. února 2019 a v Lens se zrodila bezbranková remíza. Obecně v zápasech těchto týmů mnoho branek nepadá, v posledních dvou zápasech padly celkem tři góly.
FC Méty odehrály 15 zápasů s bilancí 5-5-5 a získaly 20 bodů. V tabulce ligy jsou na dvanácté pozici. Tým z posledních pěti zápasů bodoval ve třech, vyhrál ale jen jednou. Poradil si s Montpellier 2:0, remizoval se Štrasburkem 2:2 a Nantes 1:1. Nestačil na Brest 0:2 a na Lyon 1:3.
Racing Club De Lens odehrál 14 zápasů s bilancí 7-3-4 a získal 24 bodů. V tabulce soutěže je na sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů tým bodoval ve třech z nich. Poradil si s Rennes 2:0 a Monakem 3:0, remizoval s Nantes 1:1. Nestačil na Angers 1:3 a na Montpellier 2:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzského klubového fotbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí FC Méty a Racing Club De Lens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.