Ligue 1 - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Bordeaux - 1. listopadu 2020   17:00

Monaco
28' Ben Yedder  • 30' G. Martins (Aguilar) • 31' Volland (Ben Yedder) • 58' Volland (G. Martins)
4:0
(3:0)
Monaco
Lecomte – Aguilar (46. Sidibé), Badiashile (72. Maripán), Disasi, Caio Henrique – Fofana, Tchouaméni, Diop (84. Fàbregas) – Volland (67. Pellegri), Ben Yedder (C), G. Martins (83. Jovetić).
Buquet – Debart, Finjean
Stade Louis-II, Monako
Bordeaux
Costil – Sabaly (62. Kwateng), Koscielny (C), Pablo, Benito – Adli (46. Zerkane), Otávio, Bašić – Hwang Ui-jo (46. de Préville), Ben Arfa, Oudin (46. Briand).
Poussin – Bakwa, Baysse, Briand, de Préville, Kwateng, Maja, Poundjé, Zerkane.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 5:1. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:12.
Bordeaux znovu nedokázalo navázat na týden staré vítězství a s bilancí 3-3-3 půjde do desátého kola z dvanáctého místa. Monako po třech nezdarech zabralo a posunulo se na sedmé místo, z něhož ztrácí na pátou Marseille jediný bod.
Bez jakéhokoliv nastavení je duel mezi Monakem a Bordeaux u konce. Vše důležité se smrsklo do jedné pětiminutovky, kdy Pablovu ruku z penalty potrestal Ben Yedder a Martins s Vollandem z následných dvou akcí bleskově zvýšili na 3:0. Hosté za celý zápas nevystřelili na branku a po změně stran navíc ještě jednou inkasovali od Kevina Vollanda, jenž konečně ukončil střelecký půst v Ligue 1.
90'
90'
Hatem Ben Arfa se i za rozhodnutého stavu snaží něco vymyslet. Cesc Fàbregas jej napravo od pokutového území zfauloval za žlutou kartu, ale následná standardka vydařená rozhodně nebyla.
89'
Toma Bašić centroval od praporku k přední tyči, kde z prvního doteku pálil veterán Briand, ale přes Henriqueho balon k brance nedoletěl.
88'
Po drobném faulu Fofany se ozval jen nesmělý hvizd hlavního arbitra. Nařízenou standardní situace rozehrál Ben Arfa, ale Bašić na zadní tyči šanci vystřelit nedostal. Postaral se o to skluzující Henrique.
87'
První dotek s míčem se Fàbregasovi moc nepovedl. Oblouček do přelidněného pokutového území proletěl nad hlavami všech až do autu.
86'
Po jednoduchém zisku míče Monačané tři na dva. Brejkovou situaci vyřešil ranou z dálky Fofana, ovšem od Koscielného letěl míč mimo hrací plochu.
85'
Byl to vůbec první roh Bordeaux v celém zápase. Rozehrán byl na krátko, ale domácí defenzivu to v žádném případě nepřekvapilo.
84'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Sofiane Diop, přichází Cesc Fàbregas.
83'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Stevan Jovetić.
82'
Ben Arfa natáhl zpoza pokutového území a nebýt hlavy Disasiho, tak možná pořádně vyprášil Lecomteho rukavice. Takto je na programu rohový kop.
81'
Henrique ještě zabojoval o Ben Yedderovu neadresnou přihrávku do druhé vlny, ale domácí se už do další koncovky nepropracovali.
80'
Toma Bašić byl chycen v ofsajdu, takže z Benitova centru resultuje jen Lecomteho nákop k domácím útočníkům.
79'
Domácí stoper Axel Disasi se během nepřesné hlavičky srazil s Pablem, takže se před rozehrávkou Benoïta Costila bude zase chvíli ošetřovat.
78'
Necelou čtvrthodinu před koncem je Bordeaux nadále bez jediné střely na branku. Domácí jsou na šesti a o sedmý pokus se budou moci pokusit z Diopem vybojovaného rohu.
77'
Poměrně často je teď hra přerušovaná kvůli zdravotním trablům. Ze vzdušného souboje s Pellegrim si menší zranění v obličeji odnesl Koscielny.
76'
Otávio vstoupil na hodně tenký led. V citlivém prostoru se ocitl pod velkým tlakem, nicméně se ztráty míče vyvaroval.
75'
Fofana k exekuci rohového kopu ani teď nikoho jiného nepustil. Pátý gól z něj ale nebyl, Maripán hlavičkoval hodně mimo.
74'
Benjamin Lecomte si došel až k hranici velkého vápna, kde sebral nezachycený pas Otávia. Monačané rychle přešli vpřed a Costil musel na zem kvůli jedovaté střele z dálky od Diopa.
73'
Loris Benito došlápl na nohu Tchouaméniho, který se opět zřítil k zemi. Rozhodčí Buquet reagoval vytažením žluté karty.
72'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Benoît Badiashile, přichází Guillermo Maripán.
71'
Djibril Sidibé se po odehrání míče bolestivě srazil se spoluhráčem Tchouaménim. Došlo k tomu ve chvíli, kdy už Monaku chyběl Badiashile.
70'
Zdvojený Ben Arfa se z prostoru na levém křídle do pokutového území neposunul. Dobrou práci odvedli Diop a Sidibé.
69'
Aurélien Tchouaméni se vyšplhal do vzduchu, ale střelu hlavu do prostoru branky neumístil. Monaku to za stavu 4:0 ale vadit nemusí.
68'
Pellegri se okamžitě dostal dohry a zapříčinil se o zisk rohového kopu. K praporku tradičně kluše Youssouf Fofana.
67'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Pietro Pellegri.
66'
Domácí obrana překazila pokus o Briandovu rychlou narážečku. Diop si poté rozmyslel brejk po pravé lajně a celá akce už je zbrzděná.
65'
Oba zainteresování by měli být pro zbytek duelu k dispozici. S míčem na kopačkách mezitím operuje Girondins.
64'
Bašić ve skluzu vypíchl míč Diopovi, což mělo za následek nepříjemný kontakt nohy s hlavou chorvatského záložníka. Poprvé se bude ošetřovat.
63'
Mehdi Zerkane povalil na zem Martinse, čímž definitivně uťal hostující útočnou aktivitu. Poslední půlhodina bude pro hráče Bordeaux psychicky hodně náročná.
62'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Youssouf Sabaly, přichází Enock Kwateng.
61'
Další druhou asistenci Ben Yedder nezapsal. Brejk čtyři na dva opět řešil nabídkou pro Martinse, jehož centr tentokrát hlavičkující Diop nezužitkoval.
60'
Kdyby se ve fotbale bodovalo jako v hokeji, tak Ben Yedder bude mít už bilanci 1+3. Rodák z města Sarcelles potvrzuje, že je aktuálně pro svůj tým nepostradatelný.
58'
Monaco právě vstřelilo branku!
No tak to byla nádherná akce, po které je to už o čtyři góly! Vše začalo nákopem z obrany na Ben Yeddera, který ukázal famózní zpracování. Navázal na něj přihrávkou doleva Martinsovi, který odcentroval na malé vápno a KEVIN VOLLAND už jednoduše zakončoval do prázdné branky.
57'
Nicolas de Préville zahnal Ben Arfu do nepalebného úhlu, odkud musel přihrávat před branku, nicméně Bašić stál v osudný okamžik trochu někde jinde.
56'
Tentokrát to Fofana nekopl vůbec špatně. Centr z levé strany přistál na hlavě Vollanda, proti jehož zakončení Costil těžil z dobrého výchozího postavení.
56'
Diop nahrál Vollandovi, který měl u sebe hned tři obránce. Německý útočník předal míč Martinsovi, jehož rána zpoza šestnáctky skončila rohovým kopem.
55'
Benito odletěl od Sidibého, který si dle názoru sudích nepočínal v rámci pravidel. Opět se tak zakládá akce od hostující obrany.
54'
Martins našel metr před vápnem Diopa, který narazil do zpevněného Pabla. Vynikající defenzivní zákrok brazilského stopera.
53'
Držení míče: 60 % – 40 %.
51'
Monako je v těchto okamžicích trochu pasivní, takže muži v tmavě modrých dresech mohou trpělivě kombinovat daleko od obou branek.
50'
Hosté několik vteřin nenápadně kombinovali. Jejich pouť skončila po Sabalyho akci až ve vápně, kde Briand neprostřelil střídajícího Sidibého.
48'
Wissam Ben Yedder a jeho dva kolegové to nesehráli vůbec dobře, jeden z hráčů ve zdi stihl vyběhnout a znemožnil střeli ze sedmadvaceti metrů.
47'
Martins se stihl nacpat před míč, Zerkane už svůj pohyb nezastavil a dopustil se faulu, jenž znamená přímý kop.
46'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Ruben Aguilar, přichází Djibril Sidibé.
46'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Nicolas de Préville.
46'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Jimmy Briand.
46'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Mehdi Zerkane.
46'
Po ospalém úvodu se Monako dostalo do vytrvalého tlaku, který korunovala třemi góly v rozmezí necelých pěti minut. První branka padla po ruce Pabla a penaltě Ben Yeddera. Martins vzápětí zvýšil na 2:0 a svého prvního gólu v Ligue 1 se pak ještě dočkal německý útočník Kevin Volland. Bordeaux působí odevzdaným dojmem a úspěchem pro ně bude alespoň jeden čestný úspěch.
45+1'
45+1'
Ze vzdálenosti osmadvaceti metrů to vyzkoušel Aurélien Tchouaméni, ale razantní rána skončila hodně vysoko nad břevnem Costilovy brány.
45'
Fofanův další centr zleva letěl do míst, kde neměl žádného parťáka. Vzápětí ale fauloval Oudin a je z toho dost nebezpečný přímý kop.
44'
Ještě před pauzou mohlo být definitivně hotovo. Sofiane Diop potáhl slibné přečíslení zakončené Ben Yedderem. Costil ale zůstal bez práce, Pablo jemnou tečí poslal balon vedle pravé tyče.
43'
Vůbec první náznak hostující šance. Na svědomí ji měl Hwang Ui-jo, který po centru z pravé strany ale nevměstnal hlavičku mezi tři tyče.
42'
Benjamin Lecomte nepustil do hry Koscielného. S míčem musel vyběhnout mimo pokutové území, načež se ho rozhodl odkopnout do zámezí.
41'
Žlutou kartu dostává Ruben Aguilar (AS Monaco FC).
40'
Tchouaméniho diagonální pas obsazeného Aguilara nenašel. Bordeaux následně marně hledá způsob k překonání středové linie.
39'
Fofana nic nebezpečného nevymyslel. Ben Arfa byl na protiútok úplně sám a domácí se během jeho vracečky dostatečně zatáhli do obrany.
38'
Něco podobného platí i o Aguilarovi, jenž má pod palcem pravou stranu. Přízemní centr způsobil po zákroku Pabla výhodu rohového kopu.
37'
Youssouf Sabaly odhlavičkoval vysoký míč před Henriquem. Ten se jako levý obránce velmi aktivně zapojuje do aktivní činnosti.
36'
Trochu se protáhl i Benjamin Lecomte, jenž dobře zanalyzoval nákop z hloubi pole. Hwang Ui-jo byl u balonu opět jako druhý.
35'
Ben Yedder přenesl hru na pravou stranu a hosté se mezitím v devíti lidech vrátili k vlastnímu vápnu, kde Oudin přesměroval jednu z přihrávek na Costila.
34'
Fofana okradl o míč Adliho a už chystal další pozici pro centr Ben Yedderovi. Volland ani nikdo jiný se k přízemní přihrávce z pravé strany ale nedostal.
33'
Takto slepené tři góly se ve fotbale jen tak nevidí. Stačily čtyři minuty a Monako si vybudovalo zřejmě rozhodující tříbrankový náskok.
31'
Hned vzápětí tu máme dokonce třetí domácí radost! Martins u půlící čáry šikovně pustil míč do volného prostoru pro Henriqueho. Ten ho zase předal Ben Yedderovi a vyskakující KEVIN VOLLAND na základě jeho centru uklidil míč ke Costilovy pravé tyči.
30'
Krátce po vedoucím gólu udeřilo i podruhé! Adli ztratil míč riskantní přihrávkou z okraje vlastního vápna. Aguilar po dobré práci Ben Yedera zprava nabídl balon k zadní tyči a tam ho GELSON MARTINS dorazil do sítě.
29'
Vedení Monaka určitě není nezasloužené. Hosté z Bordeaux se za půlhodinu hry prakticky nepodívali do palebné zóny.
28'
Domácí fotbalisté se na trochu necitlivý výrok sudích zlobit nemusí, protože se z nařízené penalty stejně dostávají do vedení! Costil skočil na levou stranu a neměl nárok na prudkou ránu WISSAMA BEN YEDDERA, jež putovala k opačné tyči.
27'
Žlutou kartu dostává Pablo (Girondins Bordeaux FC).
27'
Tak to je zajímavá situace! Ben Yedder po skvělém Henriqueho centru hlavičkoval do ruky Pabla, od které šel míč do brány. Hlavní rozhodčí gól ale neuznal a naopak nařídil penaltu!
26'
Volland ustál souboj s Otáviem, ale prudkým pasem do ohně našel jen Koscielného. Z hranice vápna pak ještě napřáhl Diop, ale rána k brance nedoletěla.
25'
Pablo udržel krok s rozběhnutým Aguilarem a zakopl míč na další roh. Fofana tentokrát centroval vzduchem, ale Diasi byl precizně pohlídán.
24'
Sabaly vystihl domácí pokus o narážečku, jenže Oudin ve snaze o dlouhý pas vpřed okamžitě odevzdal balon Lecomtemu.
23'
Diopův dalekonosný centr letěl až k zadní tyči, ale německý útočník Volland nenačasoval výskok tak dobře, aby mohl hlavičkovat.
22'
Wissam Ben Yedder se postaral o zisk rohového kopu, jenž po přízemním pasu Fofany sám zakončil, jenže tečovaný pokus proletěl vedle hostující brány.
21'
A ještě jednou Lecomte, který obětavě obral o balon Oudina. Předcházela tomu chyba Aguilara, jenž ještě dříve neúspěšně centroval.
20'
Hatem Ben Arfa to zkoušel na druhé straně obdobně, ale Lecomte to měl k balonu mnohem blíže než jihokorejský legionář Hwang Ui-jo.
19'
Domácí se snaží prosadit velkým počtem nákopů. Efektivní ale nebyl ještě ani jeden, na čemž teď nic nezměnil ani Axel Disasi.
18'
Martins si počkal na podporu Henriqueho, který se po sraženém centru dotkl míče jako poslední, takže se rohový kop konat nebude.
17'
Koscielny si moc nerozuměl s Costilem, takže se nákop na Ben Yeddera nečekaně stal velkým nebezpečím. Kapitán Monaka se přesto k balonu nedostal.
16'
Rychlík Gelson Martins vypustil sprint za trochu přetaženým Tchouaméniho nákopem. Costil rozehrává směrem k Sabalymu.
15'
Youssouf Sabaly mohl těžit z parádního přenesení hry na pravou stranu. Opak se ale stal realitou, protože se mu centr hrubě nepovedl.
14'
Tchouaméni v souboji dvou osmiček vypíchl míč Ben Arfovi, kterému byl navíc odpískán faul. Pokračuje tedy poklidný úvod zápasu.
13'
Ben Yedder sklepl míč pouze na Pabla a balon se během několika vteřin přesunul až ke kopačkám devětadvacetiletého strážce monacké branky.
12'
Caio Henrique zkazil rutinní přihrávku na Martinse. Pak ale nedostal přesný pas ani Sabaly a protiútok se kvůli tomu nekonal.
11'
U domácí brány zůstává ležet Pablo, který dostal od Vollanda nepříjemný úder do nosu. Videorozhodčí to zřejmě řešit nebudou.
10'
Rémi Oudin pláchl po pravé straně a získal alespoň roh. Hatem Ben Arfa centroval na malé vápno, jenže Lecomte prudký centr vyrazil do bezpečí.
9'
Wissam Ben Yedder si při nákopu ze středu hřiště nepohlídal ofsajd, takže se Monačané nedočkali později získaného rohového kopu.
8'
Po marném boji v přehuštěném středu hřiště se hosté vrátili ke Costilovi, po jehož výkopu už hrají členové domácích zadních řad.
7'
Aurélien Tchouaméni trochu dohrál padajícího Oudina. Bordeaux má další šanci na posun do Lecomteho blízkosti.
6'
Víceméně stejně dopadl také Hwang Ui-jo. Les Girondins se ještě ani jednou pořádně neusadili na polovině soupeře.
5'
Youssouf Sabaly nenechal Martinse zpracovat pas do křídelního prostoru. Na programu opět bude jen Costilův odkop.
4'
Toma Bašić nepřevzal míč podle svých představ, takže jej Monako opětovně ukořistilo poblíž středového kruhu.
3'
Sofiane Diop zpackal rozehrávku standardní situace. Hostům možný brejk ale rovněž nevyšel a ve finále se bude kopat od branky Benoïta Costila.
2'
O úvodní výkop zápasu se postarali domácí, kteří nastupují v červenobílých, zatímco hosté v tmavě modrých dresech.
1'

AS Monaco FC: Lecomte – Aguilar, Badiashile, Disasi, Caio Henrique – Fofana, Tchouaméni, Diop – Volland, Ben Yedder (C), G. Martins.
Náhradníci: Majecki – Fàbregas, F. Luís, Jovetić, Maripán, Matsima, Onyekuru, Pellegri, Sidibé.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Koscielny (C), Pablo, Benito – Adli, Otávio, Bašić – Hwang Ui-jo, Ben Arfa, Oudin.
Náhradníci: Poussin – Bakwa, Baysse, Briand, de Préville, Kwateng, Maja, Poundjé, Zerkane.

Girondins Bordeaux FC

Výkony hostujícího týmu jsou zatím dost nevyrovnané. Po osmi kolech má bilanci tří výher, tří remíz a dvou porážek. Nezdar ze hřiště Marseille Bordeaux napravilo v domácím prostředí proti Nimes, které porazilo 2:0. Trenér Jean Louis Gasset musí být spokojen s defenzivní činností svých svěřenců – Bordeaux inkasovalo jen pětkrát, což je třetí nejlepší bilance v celé soutěži. O post nejlepšího střelce devátého týmu tabulky se dělí dvougóloví Bašić, Kalu, Maja a Oudin. Druhý zmiňovaný je v současné době zraněný, což platí i o obránci Mexerovi.
AS Monaco FC

Domácí mužstvo nevstoupilo do sezony špatně. Z předchozích pěti ligových kol už ale získalo jen čtyři body a v tabulce Ligue 1 se propadlo až na dvanácté místo, z něhož před nedělními zápasy ztrácelo jen tři body na páté Nice. Minulý týden Monačané absolvovali šlágr na hřišti Lyonu, odkud si přivezli porážku 1:4. Jediný gól dal z penalty Ben Yedder, jenž je s pěti přesnými zásahy nejlepším střelcem týmu. Tomu dnes bude chybět vykartovaný Geubbels a zranění Golovin s Ballo-Tourém.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu devátého kola francouzské Ligue 1. Od sedmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Monakem a Bordeaux!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.