Ligue 1 - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Dijon - 11. dubna 2021   17:05

Monaco
50' Jovetić  • 63' Ben Yedder (Golovin) • 90' Ben Yedder
3:0
(0:0)
Monaco
Lecomte – Sidibé, Maripán, Disasi (C), Caio Henrique – Tchouaméni (83. Matazo), Fofana – Aguilar (46. Fàbregas, 85. Ballo-Touré), Golovin (82. Diatta), Diop (46. Ben Yedder) – Jovetić.
Petit – Viala, Benkemouche
Stade Louis-II, Monaco
Dijon
Allagbé – Boey (85. Chafik), Coulibaly, Écuélé Manga (C), Lautoa (84. Dobre), Chala – Celina, Marié, Benzia (73. Dina Ebimbe) – Kamara (73. Assalé), M. Baldé (79. Siwe).
Racioppi – Assalé, Dina Ebimbe, Dobre, Chafik, Pape Diop, Panzo, Zagre, Siwe.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 4:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:16.
Monako připisuje do tabulky povinné tři body a může si být jisto, že po dvaatřicátém kole zůstane na třetím místě s mankem jediného bodu na druhé PSG. Úplně pohodový zápas to pro favorita ale nebyl, v první půli gól nedal a pomoct si musel až dvojím střídáním během přestávky. Jedním z noviců byl Ben Yedder, který v 49. minutě sice nedal penaltu, ale na gól to díky dorážce Jovetiće stačilo. Po hodině hry francouzský útočník využil pas skvěle hrajícího Gólovina a vše uzavřel z další penalty pár desítek vteřin před závěrečným hvizdem. Také Dijon si dnes vytvořil několik šancí z brejků, ale žádnou z nich proměnit nedokázal.
90+3'
90+2'
Ben Yeddera doběhl jeden ze zadáků, takže po Sidibého dlouhém pasu nemohl postupovat přímo na hostující bránu. Na hattrick už to nevypadá.
90+1'
Nechybělo mnoho a skóre se měnilo znovu! Jovetićova křižná rána ale proletěla vedle Alalgbého pravé tyče. Obrana Dijonu zdaleka nehraje tak dobře, jako tomu bylo zhruba do šedesáté minuty.
90'
Monaco právě vstřelilo branku!
Druhou penaltu WISSAM BEN YEDDER už nezahodil. Allagbé mu nechal odkrytou pravou část branky a hráč naskakující z lavičky tak dává druhý gól v zápase.
89'
Monako si kopne druhou penaltu! Čerstvý Ballo-Touré byl v rychlostním souboji podkopnut nešikovným zákrokem dalšího náhradníka Chafika.
88'
Ebimbe se nestihl dostat k míči, který před jeho hlavou sebral Lecomte. Centr navíc opustil hřiště, takže vše bylo mimo soutěž.
87'
Ojedinělá standardní situace Dijonu končí rohovým kopem. Před Coulibalym zasáhl jeden z domácích fotbalistů.
85'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Cesc Fàbregas, přichází Fodé Ballo-Touré.
85'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Sacha Boey, přichází Fouad Chafik.
84'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Lautoa, přichází Mihai-Alexandru Dobre.
84'
Jovetić chtěl vysunout Ben Yeddera, který byl na první pohled v ofsajdu. Na trávníku si mezitím ustlal španělský veterán Cesc Fàbregas.
84'
Být na stadionu fanoušci, tak určitě vyprovodí Golovina velkým aplausem. Ruský špílmachr byl u všeho důležitého a jen shodou okolností odešel pouze s jednou získanou asistencí.
83'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Eliot Matazo.
82'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Krépin Diatta.
82'
Lecomte si dal načas s nákopem do středu pole, kde se opět potkali Jovetić a Coulibaly. Tentokrát se proti pravidlům provinil černohorský útočník.
81'
Coulibaly si pomohl faulem na Jovetiće. O pár vteřin dříve proletěla domácím vápnem nikým nezachycená přihrávka.
80'
Standardku ze vzdálenosti čtyřiatřiceti metrů Fàbregas nepoužil k vytvoření šance. Míč se snesl do Allagbého náruče.
79'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Jacques Siwe.
78'
Žlutě trestaný Manga se provinil dalším faulem. Zákrok na Ben Yeddera každopádně nehrozil vyloučením.
77'
Tempo hry opadlo. Trochu se začalo čekat na závěrečný hvizd. Monako si v poklidu kombinuje daleko od obou branek.
75'
Čtvrthodinu před koncem už to nevypadá žádné překvapení. Dijon míří za třináctou porážkou za sebou.
73'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Yassine Benzia, přichází Eric Junior Dina Ebimbe.
73'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Aboubakar Kamara, přichází Roger Assalé.
72'
Kamara se zbavil Sidibého a před nárazem posunul míč na spoluhráče. Ambiciózní pokus z dálky ale Leconteho v žádném případě nevystrašil.
71'
S bráněním rohového kopu už Dijon takové problémy neměl. To samé platilo po střele Jovetiće, kterou si Allagbé snadno pohlídal.
70'
Ciao Henrique dostal míč do křídla. Zleva téměř ideálně objevil Golovina, jehož zakončení zvedl Allagbé do vzduchu a míč nakonec dopadl na břevno!
69'
Příval šancí se v posledních minutách zastavil. Bojuje se o střed hřiště, což domácím za současného stavu dostačuje.
68'
Držení míče: 66 % – 34 %.
67'
Kamara velmi podrážděně zareagoval na faul Maripána. Teď už se žlutit bude, obránce Monaka si bude muset dávat pozor na příští souboje.
66'
Trochu frustrovaný Mama Baldé si vyšlápl na Golovina. O faulu nebylo pochyb, nicméně hlavní rozhodčí si vystačil se slovním pokáráním.
65'
Netrvalo to dlouho a byla tady další šance Monaka! Nemohl u ní chybět Golovin, po jehož centru Ben Yedder tentokrát promáchl.
63'
Velká úleva pro domácí fotbalisty, kteří do této chvíle neměli zápas pod kontrolou! Golovin vystihl mizernou rozehrávku Lautoy. Pohotově vysunul WISSAMA BEN YEDDERA a ten chladnokrevným obloučkem přes vybíhajícího gólmana zvýšil na 2:0.
62'
Monačané se jednoduše prokombinovali až do vápna. V tom ale bylo až moc husto a hosté si pomohli vysvobozujícím odkopem.
60'
Další nebezpečná brejková možnost Dijonu! Kamara ve středovém kruhu obešel Disasiho. V nastalé situaci tři na dva posunul míč na Baldého a ten z lukrativní situace vysoko přestřelil.
59'
Hezky vystavěná ulička pro Henriqueho! Brazilský krajní bek se zleva řítil sám na bránu, ale Allagbé ho senzačně vychytal levou nohou. Zároveň založil protiútok s nepřesnou střelou Kamary.
58'
Dijon určitě nebude měnit zajetý styl hry. Občas se dostane k nějakému protiútoku, ze kterého reálně může vyrovnat.
57'
Chala zbrzdil hostující útočnou akci. Sidibého na levém křídle obešel, ale přízemním centrem žádné ohrožení Lecomteho brány nezařídil.
56'
Alexandr Golovin nemohl dokončit akci po slibné přihrávce za obranu. Hlavní rozhodčí předtím viděl útočný faul.
55'
Maripán opět ukázal svou sílu ve vzdušném prostoru, nicméně po centru z pravé strany hlavičkoval vedle brány.
54'
Manga srazil Golovinův pas na roh. Domácí se nyní dostali v hojném počtu do nebezpečného území velmi jednoduše.
53'
Chala zpackal zpracování Kamarovy přihrávky k hranici pokutového území. Ze slibně rozjetého brejku proto nebylo zhola nic.
52'
Fàbregasův nákop letěl na pohlídaného Jovetiće. Domácí se vrátili na půlku a Disasi dokonce přizval do hry brankáře Lecomteho.
51'
Golovinův centr neměl šanci na úspěch. Monako ale zůstává u míče a díky vedoucí trefě už může hrát s mnohem větším klidem.
50'
Domácí otevírají skóre, byť se Allagbé zaskvěl proti penaltě Ben Yeddera. Míč vyrazil a pak už nestačil na dorážku zkušeného útočníka STEVANA JOVETIĆE. Obránci nyní brankáři Dijonu opravdu nepomohli.
49'
Wissam Ben Yedder (AS Monaco FC) neproměňuje pokutový kop.
48'
Žlutou kartu dostává Bruno Écuélé Manga (Dijon FCO).
48'
Další výpad podnikl po kolmici Golovina střídající Ben Yedder. Bruno Écuélé Manga už si nepočínal tak šikovně a sudí neváhal s nařízením pokutového kopu.
47'
Golovin si to namířil do mezery mezi dvěma obránci. Rychle pronikl až do pokutového území, kde však předvedl výborný obranný zákrok Chala.
46'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Sofiane Diop, přichází Wissam Ben Yedder.
46'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Ruben Aguilar, přichází Cesc Fàbregas.
46'
V jediné nastavené minutě se nic neudálo, a tak se do šaten odchází za nezměněného bezbrankového stavu. Více ze hry mělo samozřejmě Monako, které v jednom případě dostalo míč do sítě, ale Maripánovi vzal radost zvednutý praporek signalizující ofsajd. Jinak toho domácí moc neměli, za zmínku stojí snad jen možnost Jovetiće z ostrého úhlu. Dijon podnikl pár ofenzivních výpadů a jednou dokonce měl velkou příležitost. Baldé ji ale zakončil do Lecomteho dolní končetiny.
45+1'
45'
Sacha Boey nedal na kraji hřiště Diopovi ani špetku volného prostoru. Henrique ještě vhazoval, ale defenziva Dijonu opět zafungoval na jedničku.
44'
Aguilar natáhl krok na pravé straně. Centr nechal Golovinovi, který ale nenašel v předbrankovém území žádného dalšího spoluhráče.
43'
Kamara si počínal ve vzduchu až moc agresivně. Monako poté míč odevzdalo nákopem do území ovládaného brankářem Allagbém.
42'
Sidibého centr našel za obrannou linií Tchouaméniho. Opět to zavánělo ofsajdem, nicméně střela z akrobatického voleje letěla jen do boční sítě.
41'
Sofiane Diop odvádí ve středu domácí zálohy hodně práce. V tomto případě si vynutil faul a zařídil tím další standardní situaci.
40'
Henriqueho nadýchaný centr odhlavičkoval Manga na roh ve prospěch červenobílých fotbalistů. Golovin přetaženým centrem nic moc nevymyslel.
39'
Hosté navázali rohovým kopem. Camara po něm byl zahnán k postranní čáře. Tam zvládl odcentrovat, ale situaci ve vápně měl pod kontrolou Maripán.
38'
Mama Baldé uprostřed hřiště vyhrál souboj s Disasim a rázem měl otevřenou cestu až do pokutového území. Vekou šanci ale neproměnil, když vypálil do noh stojícího gólmana.
37'
Chala udělal chybu v rozehrávce. Protiútok Monaka však pokazilo několik nepřesností, u kterých byli Jovetić a Golovin.
36'
Aboubakar Kamara odnesl souboj s Diopem nějakou zdravotní komplikací. Po přerušení hry se ale zvedl a už zase běhá jako laňka.
34'
Aurélien Tchouaméni výrazně překopl Jovetiće, který čekal na hrotu útoku. Domácím se stále nedaří otevřít skóre.
33'
Ofenzivní složky Dijonu jsou v zápase velmi sporadicky. Změnit to mohl Boeyho centr, se kterým si ale poradili stopeři Monaka.
32'
Henrique po neúspěšném rohu vracel míč zpátky do pokutového území, kde byl vzorně pokrytý dobrý hlavičkář Guillermo Maripán.
31'
Golovin se snažil využít náhodného odrazu. Jeden z obránců s ním ale udržel vekou rychlost a poslal míč na rohový kop.
30'
Znovu je pískáno. Diop narazil hned do dvou zpevněných protivníků, ale stalo se tak v relativně bezpečném území na polovině hřiště.
29'
Ruben Aguilar zboural Chalu, když se k nim blížil vysoký pas z hloubi pole. Defenziva Dijonu si chvíli odfrkne.
28'
Rychle rozehraného rohu Monako nevyužilo. Díky faulu ve střední části hřiště ale zůstává v tlaku.
27'
Nepřesností v domácí kombinaci využil Boey k přihrávce na Alalgbého. Dijon však propadl v rozehrávce a byly z toho velké problémy pro jeho gólmana, který vyrazil Jovetićovu střelu z úhlu.
26'
A ten byl potvrzen i následnou kontrolou na monitorech videorozhodčích.
25'
Ruský ofenzivní záložník zprava odcentroval na Maripána, který precizní hlavičkou nasměroval míč do sítě, ale radost mu vydržela jen pár vteřin. Pomezní rozhodčí mu odmával ofsajd.
24'
Chala se nezdráhal na postranní čáře zfaulovat Aguilara. Domácí budou mít k dispozici standardku v podání Golovina.
23'
Kapitán Manga se vyšrouboval do vzduchu kvůli nákopu Benzii, ale hlavou se mezi tři tyče domácí brány ani náhodou netrefil.
22'
Maripán spíše taktickým zákrokem stáhl k zemi Kamaru. Dostává poslední slovní napomenutí, příště už to bude za kartu.
21'
Caio Henrique měl na levé straně volněji. Byl ale trošku zahnán a na Aguilara nakonec balon neposlal.
20'
Benziův pas proletěl kolem spoluhráčovy kopačky za koncovou čáru. Následuje odkop od Lecomteho branky.
19'
Henriqueho nákop byl snadnou kořistí pro Lautou, který si vypomohl malou domů na Allagbého.
18'
Golovinovi utekl míč za pravou postranní čáru, odkud se chystá vhazovat Anibal Chala.
17'
Sidibé se netrefil do Golovinovy přihrávky. Míč pokračoval dále a do bezpečí ho odkopl až Coulibaly.
16'
Golovin byl ve vápně hezky vysunut. Zprava nabízel míč do ohně, ale Jovetić se z voleje do brány netrefil.
15'
Sidibé odhlavičkoval míč před Mangou na další roh. Tentokráte se kopalo z levé strany, ale Benziův centr doletěl do Lecomteho rukavic.
14'
Benzia dostal možnost zrealizovat první hostující roh. Klíčový souboj v pokutovém území ale domácí zvládli.
13'
Kamara dvakrát za sebou odcentroval. Poprvé trefil clonícího Disasiho a podruhé překopl míč až na druhé křídlo.
12'
Dijon si moc nevěřil v zahuštěném středu hřiště. Dobrovolně zacouval k Allagbému, jehož nákop už sebrali hráči Monaka.
11'
Diop o centimetry nedosáhl na Sidibého centr, který vypadal v první fázi naprosto neškodně. Allagbé si určitě oddechl.
10'
Jovetić si našel nákop ze středu hřiště. Zády brance se musel spolehnout na druhou vlnu, ovšem Golovinova střela zpoza šestnáctky letěla jen na klečícího gólmana.
9'
Ani tahle standardní situace ale nepomohla domácímu týmu k první výraznější šanci. Jedinou střelou na branku zůstává ta od Fofany.
8'
Henrique chytil Diopovu patičku a na koncové čáře chytře zajistil Monaku výhodu rohového kopu.
7'
Úplně jednoduché to pro Monačany nakonec nebylo, protože hosté aktivovali vysoký presink. Vše ale bez kýženého efektu.
6'
Faul na půlce znemožnil Dijonu podniknout první útočnou akci. Domácí v pohodě zakládají nový útok ze zadních řad.
5'
Golovinův centr letěl za několik jeho spoluhráčů, kteří si naběhli až k malému vápnu. Podobně to bylo během přihrávky Aguilara.
4'
Od prvních vteřin je to hra na jednu bránu. Saturnin Allagbé dnes asi bude mít o zábavu postaráno.
3'
Youssouf Fofana ukázal už dvě střely z dálky. První byla zablokovaná a druhá zastavena Allagbém.
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v obvyklých červenobílých, zatímco hosté ve žlutých dresech.
1'

AS Monaco FC: Lecomte – Sidibé, Maripán, Disasi (C), Caio Henrique – Tchouaméni, Fofana – Aguilar, Golovin, Diop – Jovetić.
Náhradníci: Mannone – Badiashile, Ballo-Touré, Ben Yedder, Diatta, Fàbregas, G. Martins, Matazo, Matsima.

Dijon FCO: Allagbé – Boey, Coulibaly, Écuélé Manga (C), Lautoa, Chala – Celina, Marié, Benzia – Kamara, M. Baldé.
Náhradníci: Racioppi – Assalé, Dina Ebimbe, Dobre, Chafik, Pape Diop, Panzo, Zagre, Siwe.

AS Monaco FC

Domácí jdou do zápasu v roli jednoznačného favorita. Jakákoliv ztráta bodů proti nejhoršímu týmu v soutěži by byla obrovskou komplikací v honbě o přední pozice. Po sobotních zápasech je Monako na třetím místě s mankem čtyř bodů na druhé PSG, které včera přehrálo Štrasburk. Největším konkurentem v boji o Ligu mistrů je aktuálně Lyon, na který má náskok jednoho bodu. Monačané mají za dvou dvě vítězství v poměru 4:0. Před repre pauzou přejeli St. Étienne a minulý týden zase doma Méty. Týmovou tabulku střelců vede s patnácti zásahy Ben Yedder.
Dijon FCO

Hosté jsou už řadu týdnů v beznadějné situaci. Za celou sezónu vyhráli jen dvakrát, přičemž naposledy ještě v kalendářním roce 2020. Poslední bod brali 24. ledna proti Štrasburku a od té doby schytali dvanáct soutěžních porážek za sebou. Po reprezentační přestávce Dijon cestoval do Marseille a prohrál 0:2. V tabulce je jednoznačně poslední, alespoň na baráž nyní ztrácí čtrnáct bodů. S šesti góly zůstává nejlepším střelcem Mama Baldé, který už tři měsíce neskóroval.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu dvaatřicátého kola francouzské Ligue 1. Od sedmnácti hodin a pěti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Monakem a Dijonem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.