Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Marseille - 23. ledna 2021   21:00

Monaco
47' Maripán (Golovin) • 75' Tchouaméni (Golovin) • 90+1' Jovetić
3:1
(0:1)
Marseille
12' Radonjić  (Ćaleta-Car)
Monaco
Lecomte – Sidibé, Maripán, Badiashile, Caio Henrique – Aguilar (46. Golovin), Fofana, Tchouaméni, Diop (68. Diatta) – Ben Yedder (C) (78. Jovetić), Volland (90+1. Pellegri).
F. Letexier – C. Mugnier, M. Rahmouni
Stade Louis-II, Monaco
Marseille
Mandanda (C) – Balerdi, Álvaro González, Ćaleta-Car – Kosok, Cuisance (76. Chauí), Gueye, Sakaj – Thauvin (67. Germain), Radonjić (68. Payet) – Benedetto (59. Milik).
Pelé – Nagatomo, Perrin, Payet, M. Aké, Henrique, Chauí, Germain, Milik.

Ode mě je to vše, loučím se, děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a na shledanou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 18:23.
Monaco ve druhé půli skóre otočilo a dokráčelo si pro hodně důležité vítězství. Marseille může trochu litovat své až příliš velké pasivity, duel mělo dobře rozehráno a určitě dnes nebylo horší, avšak jeden gól se těžce brání.
90+6'
90+5'
Rozhodčí ještě nastavuje něco navíc, ale to nemění nic na tom, že si vítězství dnes připíše monacký celek.
90+4'
Krépin Diatta zůstává ležet na trávníku a hra je přerušena. Taktické zdržování ze strany Monaca.
90+3'
Žlutou kartu dostává Youssouf Fofana (AS Monaco FC), který to příliš přehnal s důrazem.
90+2'
Monaco nemá dost a vyráží znovu dopředu.
90+1'
Monaco právě vstřelilo branku!
O vítězi je definitivně rozhodnuto. STEVAN JOVETIĆ krásnou, rychlou a tvrdou ranou do horní části soupeřovy brány nedal Mandandovi žádnou šanci zasáhnout, míč zastavila až síť.
90+1'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Pietro Pellegri.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Pape Gueye (Olympique Marseille), jenž fauloval Fofanu u hranice svého pokutového území, čímž vystavil svůj tým nepříjemné situaci.
89'
Žlutou kartu dostává Alexandr Golovin (AS Monaco FC), jenž poslal k zemi unikajícího Pola Kosoka.
89'
Stevan Jovetić naběhl k rohovému praporku a snažil se balón držet co nejdéle, nakonec o něj však přišel a soupeř bude vhazovat.
87'
Monaco drží balón na soupeřově straně a nikam se moc nežene. Duel pomalu spěje ke svému závěru.
85'
Mandanda vyběhl až k hranici pokutového území a volný míč uklidil do náruče.
83'
Kevin Volland svůj centr příliš přetáhl a svého spoluhráče nenašel.
82'
Další karetní trest, tentokrát to byl Sajfaddín Chauí (Olympique Marseille), který fauloval a je po zásluze potrestán.
81'
Žlutou kartu dostává Krépin Diatta (AS Monaco FC), který u postranní lajny hodně prudce srazil k zemi Leonarda Balerdiho.
78'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Stevan Jovetić.
76'
Žlutou kartu dostává Álvaro González (Olympique Marseille).
76'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Mickaël Cuisance, přichází Sajfaddín Chauí.
75'
Domácí rozehráli roh, AURÉLIEN TCHOUAMÉNI zůstal úplně volný před brankou a hlavou zamířil za vyběhnutého Mandantu, který toho moc dělat nemohl.
73'
Leonardo Balerdi se dostal k volnému míči, jeho následná střela však postrádala přesnost a skončila mimo bránu.
71'
Hodně špatná přihrávka v podání domácích, míč končí až u Mandandy, který v klidu rozehrává. Dlouho nebyla k vidění nějaká dobrá příležitost.
69'
Domácí obrana si teď trochu nerozuměla s brankářem, ale situace dopadla pro Monaco nakonec dobře.
68'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Sofiane Diop, přichází Krépin Diatta.
68'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Dimitri Payet.
67'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Valère Germain.
64'
Dva hráči Monaca se snažili o souhru mezi sebou, jenže míč jim utekl a do protiakce mohou hosté.
63'
Domácí tým se chytil do ofsajdu a musí se stáhnout.
61'
Hra se přesouvá ze strany na stranu, ale žádný tým se do pořádné šance nedokáže dostat.
59'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Arkadiusz Milik.
58'
Nemanja Radonjić přes obránce nepřešel a balón mu utekl do zámezí.
57'
Florian Thauvin si zasekl míč na pravé straně a pak odcentroval ke vzdálenější tyči, kterou minul. Svým spoluhráčům se pak gestem omluvil, tady měl přijít přesnější centr.
55'
Hra se zklidnila a moc toho na hřišti k vidění není, přibylo naopak faulů a často se přerušuje.
52'
Mandanda nyní parádním zákrokem zkazil Fofanovu přihrávku před svoji svatyni, čímž zabránil velké šanci.
51'
Aurélien Tchouaméni zůstal zcela sám před bránou, po rohovém kopu se dostal k hlavičce, avšak mířil mimo. Trochu škoda pro Monaco.
51'
Wissam Ben Yedder se dostal za obranu soupeře, avšak jeho rána byla zblokována mimo tři tyče.
49'
Žlutou kartu dostává Hiroki Sakaj (Olympique Marseille), který naběhl do stojícího Youssoufa Fofany.
47'
Domácí hned v úvodu druhého dějství srovnávají stav. GUILLERMO MARIPÁN si vyskočil na centrovaný míč a hlavou jej usměrnil před do vzdálenějšího horního rohu brány, Steve Mandanda neměl šanci zasáhnout.
47'
Alexandr Golovin čekal na přihrávku před bránou, ale ta k němu nedorazila. Následuje roh.
46'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Ruben Aguilar, přichází Alexandr Golovin.
46'
Domácí sice začali aktivněji, avšak byli to oni, kdo jako první inkasoval. Hosté pak na chvíli přebrali aktivitu a nebyli daleko od druhé branky, avšak postupně se do hry vrátilo opět Monaco a několikrát nebezpečně zahrozilo, na vyrovnání ale nedosáhlo. Podaří se mu to ve druhém poločase?
45+2'
45+1'
Monaco tráví závěr první půle u pokutového území protivníka, ale gólu se už zřejmě nedočkáme.
45+1'
Nastavuje se minuta.
45'
Domácí si teď špatně přihráli na středu hrací plochy a balón končí v autu.
43'
Po docela dlouhé době se i Marseille dostalo do útoku, kde se snaží držet míč co nejdéle.
41'
Wissam Ben Yedder měl vzápětí také dobrou možnost, avšak z pravé strany svoji střelou minul vzdálenější tyč.
40'
Nejlepší střelec Monaca Kevin Volland byl blízko vyrovnání, když obdržel přihrávku před hranici pokutového území, zpracoval si míč a z otočky střílel po zemi, jenže příliš slabě a Steve Mandanda si poradil. Volland mohl klidně ještě popojít více k bráně.
39'
Nemanja Radonjić obešel několik protihráčů a chtěl si míč naťuknout s Daríem Benedettem, avšak nepodařilo se, neboť Benedetto špatně přihrál.
37'
Djibril Sidibé poslal točený míč před bránu, kde jej jeden z jeho spoluhráčů tečoval pouze do zámezí.
37'
Jeho kapitán se však nyní musí mít na pozoru, neboť domácí rozehrají 30 metrů od jeho svatyně.
36'
Hra se v posledních chvílích odehrává na polovině Marseille, které se pouze brání, zatím však úspěšně.
34'
Wissam Ben Yedder míč neudeřil tak, jak by si přál a místo do brány jej poslal pouze před ni a jeden z protihráčů odhlavičkoval míč do bezpečí.
34'
Monaco nyní tlačí svého protivníka, ale vyrovnat se mu nedaří.
33'
Dva hráči Monaca si nabíhali na centr z leva, ale ani jeden se do zakončení hlavou nedostal.
31'
Další faul ze strany Monaca a soupeř rozehraje od středové lajny.
30'
Domácí se teď hodně zlobí, ale není jim to nic platné. Hlavní arbitr píská faul na Daría Benedetta a balón získávají hosté.
29'
Tohle byla zatím možná největší příležitost domácího mužstva v zápase. Sofiane Diop napřáhl z dálky a střílel hodně tvrdě, ale Steve Mandanda byl připraven a míč vyrazil.
26'
Pape Gueye byl v tísni a rozhodl se situaci zachránit tak, že míč zakopl do autu.
24'
Málem se Marseille dostalo do další velké šance, přihrávka na volného hráče však byla v poslední chvíli zastavena obranou Monaca.
21'
Žlutou kartu dostává Leonardo Balerdi (Olympique Marseille), jenž poslal k zemi unikajícího Youssoufa Fofanu.
21'
Po nepřesné přihrávce se ale balón dokutálel k hostujícímu brankáři.
20'
Velký boj o míč u středového kruhu vyhráli domácí a rychle útočí.
18'
Wissam Ben Yedder byl faulován u postranní lajny a jeho tým bude rozehrávat nedaleko pokutového území.
16'
Monaco zastavuje v útočné fázi ofsajd.
14'
Hosté vystihli rozehrávku soupeře, Florian Thauvin si všiml, že je brankář venku z brány a zkoušel pálit z dálky, ale mířil příliš mimo.
12'
Marseille právě vstřelilo branku!
Po dlouhé přihrávce dokázal NEMANJA RADONJIĆ nasadit ke sprintu, zbavit se bránícího Guillerma Maripána a sám před brankářem zamířit po zemi na pravou stranu, kde bylo volné místo.
11'
V situaci tři na tři se domácí do šance nedostali, protivník jim nedovolil projít tak, jako Gandalf Balrogovi.
11'
Marseille se dostalo pod menší tlak a míč raději odkoplo na soupeřovu stranu.
9'
Teď už Benjamin Lecomte zasáhl a míč ukryl do náruče, čímž uklidnil hru.
8'
Po kratší době nějaké vzrušení, Nemanja Radonjić si nabíhal na letící balón a nechybělo moc, aby se dostal k hlavičce. Nakonec však končí míč jen v zámezí.
5'
Hostující tým přenesl hru na svoji stranu a s dalším útokem vyčkává.
3'
Marseille rozehrálo přímý kop, k hlavičce se dostal jeden z hráčů, ale nemířil přesně, soupeř pak odehrál balón do zámezí a následuje roh.
2'
Pěkná akce na jeden dotek v podání hostů a do útoku vyrazil Nemanja Radonjić, avšak ani jemu se nepovedlo najít před brankou někoho ze spoluhráčů.
1'
Domácí rychle vyrazili do útoku, ale Kevinu Vollandovi se nepovedlo protlačit míč před branku.
1'

AS Monaco FC: Lecomte – Sidibé, Maripán, Badiashile, Caio Henrique – Aguilar, Fofana, Tchouaméni, Diop – Ben Yedder (C), Volland.
Náhradníci: Mannone – Ballo-Touré, Disasi, Matsima, Golovin, Matazo, Jovetić, Pellegri, Diatta.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Balerdi, Álvaro González, Ćaleta-Car – Kosok, Cuisance, Gueye, Sakaj – Thauvin, Radonjić – Benedetto.
Náhradníci: Pelé – Nagatomo, Perrin, Payet, M. Aké, Henrique, Chauí, Germain, Milik.

Rozhodčí: F. Letexier – C. Mugnier, M. Rahmouni.
Posledních pět vzájemných zápasů

Marseille – Monaco 2:1
Monaco – Marseille 2:1 (Pohár)
Monaco – Marseille 3:4
Marseille – Monaco 1:1
Monaco – Marseille 2:3

O více než jeden gól skončil vzájemný souboj naposledy 27. srpna 2017, kdy Monaco svého soka na svém trávníku deklasovalo poměrem 6:1.
Olympique Marseille

Marseille je o dvě příčky a čtyři body horší, než jeho dnešní protivník. Mimo svůj trávník dosud odehrálo devět střetnutí, ze kterých si odneslo sedmnáct bodů díky pěti výhrám a dvěma remízám, vstřelilo jedenáct gólů a o čtyři méně inkasovalo, což jej řadí na druhou příčku co se nejméně inkasovaných branek na hřištích soupeřů týče, lepší je jen PSG se šesti góly. Teď však hráči Marseille na venkovní výhru čekají už tři zápasy, naposledy se rozešli bez branek s Dijonem.
Tabulku střelců mužstva vede se šesticí zásahů Francouz Florian Thauvin.
AS Monaco FC

Domácímu mužstvu patří čtvrtá příčka s šestatřiceti body a na třetí Lyon ztrácí čtyři body, ovšem stejný počet bodů má i páté Rennes. Na svém hřišti si hráči Monaca připsali z deseti zápasů šest výher a tři remízy, prohráli pouze s Lens 0:3, vstřelili velmi slušný třiadvacet branek, lepší je jen PSG s pětadvaceti zásahy, a třináct gólů inkasovali. V posledním domácím duelu porazili Angers 3:0.
Jedním gólem se na výhře podílel nejlepší střelec týmu Kevin Volland z Německa, s deseti zásahy čtvrtý nejlépe střílející borec celé ligy.
Dobrý den, dvěma zápasy dnes pokračuje 21. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy. Jako druhý v pořadí přijde na řadu zápas dvou předních týmů tabulky, Monaca a Marseille. Úvodní výkop je naplánován na 21. hodinu a favoritem je prvně jmenovaný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.