Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Dijon - 7. února 2021   15:00

Montpellier
49' Laborde  • 56' Laborde (Mollet) • 61' Savanier  • 90+1' Škuletić
4:2
(0:1)
Dijon
6' Coulibaly  (Celina) • 89' Mou. Konaté
Montpellier
Omlin – Souquet (82. Chotard), Hilton, Congré, Ristić – Savanier, Ferri (57. Sambia), Mollet (68. Le Tallec) – Mavididi (83. Škuletić), Laborde, Delort (68. Wahi).
Carvalho – Cozza, Wahi, Vidal, Dolly, Chotard, Le Tallec, Sambia, Škuletić.
Schneider – Lombard, Pasqualotti
Stade de la Mosson, Montpellier
Dijon
Racioppi – Boey, Écuélé Manga, Coulibaly, Muzinga – Lautoa, Ndong (63. Chafik) – Dina Ebimbe, Chouiar (63. Sammaritano), Celina (63. Dobre) – M. Baldé (86. Mou. Konaté).

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek nedělního dne.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 11:5. Střely mimo: 9:4. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:14.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý duel, který nakonec zvládl lépe domácí Montpellier, který byl mírným favoritem. Vítězství se ale nerodilo vůbec lehce. Po prvním poločase totiž Dijon vedl 1:0, když se trefil Sennou Coulibaly. Jenže ve druhém poločase domácí zabrali a během patnácti minut vstřelili tři branky. Poté byl vyloučen faulující Sennou Coulibaly a bylo jasné, že to domácí již zvládnou. Přesto hosté ještě duel zdramatizovali, když v 88. minutě proměnil pokutový kop Moussa Konaté. Poslední slovo ale měl Petar Škuletić, který v nastaveném čase pečetil vítězství Montpellieru.
90+5'
90+5'
Ještě jedna velká šance domácích! Po hlavičce Škuletiče ale předvedl fantastický zákrok Anthony Racioppil, který tak zabránil další brance!
90+3'
Utkání se už pouze dohrává, je jasné, že domácí celek získá všechny tři body.
90+1'
Montpellier právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto! Po centru se ve vápně k míči nakonec dostal střídající PETAR ŠKULETIĆ, který ho poslal do poloprázdné branky, 4:2!
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Dijon právě vstřelil branku!
K míči se postavil MOUSSA KONATÉ, který nezaváhal, snížil na rozdíl jedné branky a je jasné, že konec utkání bude ještě hodně zajímavý.
88'
Žlutou kartu dostává Damien Le Tallec (Montpellier HSC).
88'
Po faulu je tu pokutový kop pro Dijon!
86'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Moussa Konaté.
85'
Nyní se do zakončení z hranice velkého vápna dostal Mama Baldé, ale trefil opět dobře postaveného Hiltona.
83'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Petar Škuletić.
82'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Arnaud Souquet, přichází Joris Chotard.
80'
Je před námi posledních deset minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme. Hosté to ještě zkouší, a to i přesto, že prohrávají o dvě branky a hrají v deseti, ale do zakončení se nedostávají.
78'
Výborný výkon dnes předvádí domácí stoper Vitorino Hilton. Zkušený borec diriguje obranu a když je potřeba, tak umí zabrat, tak jako nyní, kdy o míč obral hostujícího Sammaritana.
76'
Domácí diktují tempo hry, mají tlak a myslím si, že není pochyb o tom, kdo dnes získá všechny tři body, hodně důležité body.
74'
Z velké dálky napřáhl hostující Eric Junior Dina Ebimbe, ale jeho dělovka nebyla přesná a míč skončil několik metrů vedle domácí branky. Rána to ale byla pořádná.
72'
Po centru se domácí dočkali další branky, ale ta nakonec kvůli ofsajdu neplatí, takže Montpellier stále vede "pouze" 3:1.
70'
Tak to je velká komplikace pro hosty, protože Sennou Coulibaly fauloval unikajícího protihráče a vyfasoval druhou žlutou kartu, následuje tedy karta červená a Dijon bude dohrávat v deseti.
70'
Rohový kop zahrával také hostující celek. Do zakončení se tlačil Bruno Écuélé Manga, ale měl to složité a míč se od něj nakonec pouze odrazil do zámezí.
68'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Elye Wahi.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Damien Le Tallec.
67'
Mollet tentokrát míč zakroutil přímo do branky, ale Anthony Racioppi byl pozorný a dokázal ho vyrazit. U míče však stále zůstávají hráči domácího celku.
66'
Rohový kop pro Montpellieru, který pokračuje ve své aktivitě.
65'
Hostující celek, který úvodní patnácti minutovku druhého poločasu absolutně nezvládl a třikrát inkasoval, hned třikrát střídal, tak uvidíme, co to s hrou Dijonu udělá.
63'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Didier Ndong, přichází Fouad Chafik.
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mounir Chouiar, přichází Frédéric Sammaritano.
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Bersant Celina, přichází Mihai-Alexandru Dobre.
61'
Další povedená kombinační akce a domácí jdou do vedení o dvě branky. Po zmatcích v obraně Dijonu se nakonec po několika odrazech k míči dostal TÉJI SAVANIER, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 3:1!
61'
Míč poslal tradičně do vápna Florent Mollet, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal. Domácí ale zůstávají u míče.
60'
Je tu další rohový kop pro domácí Montpellier, který hraje ve druhém poločase výborně.
58'
Domácí favorit se tedy dostal do vedení a nyní jsou na tahu hosté, kteří mají zhruba půl hodiny na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. Bude to ještě hodně zajímavé.
57'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Junior Sambia.
56'
A domácí celek jde poprvé v utkání do vedení! Mollet poslal míč do vápna, tam si ho zpracoval GAËTAN LABORDE, který se parádně prosmýkl mezi obránci a poté zkušeně prostřelil brankáře!
54'
Dalším střeleckým pokusem se prezentoval hostující Mama Baldé, ale jeho rána postrádala přesnost a Jonas Omlin tentokrát tedy zasahovat nemusel.
52'
Po centru si na míč počkal na hranici velkého vápna Téji Savanier, který to vyzkoušel z první, ale míč poslal vysoko nad branku Dijonu a stav se tentokrát nemění.
50'
A domácí jsou samozřejmě při chuti. Po zisku míče se usadili na polovině soupeře a snaží se znovu něco kloudného vymyslet.
49'
Nyní se už domácí dočkali a je vyrovnáno! Po dalším centru se k míči procpal GAËTAN LABORDE, který ho nadvakrát procpal za bezmocného brankáře!
48'
Po centru hlavičkoval Andy Delort, ale skvělým zákrokem ho vychytal Anthony Racioppi, který podržel svůj celek!
48'
Rohový kop pro Montpellieru, který vstoupil do druhého poločasu velmi aktivně.
47'
Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku duelu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:01 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavé utkání, ve kterém se oba celky tlačí dopředu a viděli jsme tak řadu zajímavých příležitostí. Branka padla jedna, vstřelil jí hostující Sennou Coulibaly a Dijon tak na hřišti Montpellieru vede v poločase 1:0. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý a máme se na co těšit.
45+2'
45+1'
Rohový kop zahrávali i domácí. Po hlavičce směřoval míč do branky, ale jeden z obránců, který stál u tyče, ho vyhlavičkoval!
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Žlutou kartu dostává Sennou Coulibaly (Dijon FCO).
44'
Z následného rohu nic nebylo a domácí šli okamžitě dopředu, ale jejich snažení skončilo dalším útočným faulem.
43'
Hostující hráč to zkoušel chytrým obloučkem, ale Jonas Omlin byl na svém místě a rukou míč vyrazil! Rohový kop pro hostující Dijon.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních zhruba pět minutek, tak uvidíme, jestli se ještě něčeho dočkáme.
39'
Žlutou kartu dostává Florent Mollet (Montpellier HSC).
38'
A další snažení hráčů Montpellieru skončilo faulem, takže na tahu je Dijon. Hostující hráči samozřejmě šetří cenné vteřinky a s rozehrávkou nepospíchají.
37'
Domácí zahrávali další rohový kop, ale ani ze třetího rohu nic nevymysleli a těsně před přestávkou tak stále prohrávají.
35'
Ale po zisku míče šli do přečíslení hosté. Po zakončení musel zasahovat Jonas Omlin, ale s tímto slabým pokusem si poradil na jedničku.
34'
Domácí celek přidal a je to znát. Montpellier je nyní jasně lepší, stále se tlačí dopředu, tak uvidíme, zda se mu podaří vyrovnat.
32'
Žlutou kartu dostává Andy Delort (Montpellier HSC).
32'
Domácí se dočkali vyrovnávací branky, ale ta nakonec neplatí, protože Andy Delort dopravil míč do branky rukou!
30'
Nyní se hraje hlavně uprostřed hrací plochy, ani jeden celek nechce udělat chybu a na trávníku se tedy nic zajímavého neděje. Hosté stále vedou nejtěsnějším možným rozdílem.
28'
Žlutou kartu dostává Mama Baldé (Dijon FCO).
26'
Po rohovém kopu se k míči dostal Vitorino Hilton, ale jeho zakončení scházela přesnost a Anthony Racioppi byl tak opět bez práce.
25'
Rohový kop pro domácí celek. Dočkáme se vyrovnání?
23'
Hezky se nyní uvolnil Sacha Boey, ale následný centr se mu nepovedl a do zakončení se tak žádný z jeho spoluhráčů neprodral.
21'
Je za námi úvodních dvacet minutek a Dijon stále vede na hřišti Montpellieru o jednu branku. Bude to ještě hodně zajímavé, máme se na co těšit.
19'
Po centru se do zakončení prodral Gaëtan Laborde, ale měl to hodně složité a branku trefit nedokázal. Rozehrávat tak bude Anthony Racioppi.
17'
Domácí se opět vydali dopředu, ale ani z této jejich akce nic nebylo, tedy kromě velmi nepřesného zakončení.
15'
Zatím sledujeme hodně ofenzivní duel, což je překvapením, protože se čekala spíše defenzivní bitva. Hraje se ve svižném tempu, čemuž hodně samozřejmě pomohla úvodní branka.
13'
Domácí celek zahrával rohový kop. Po rohu se do zakončení dostal Mihailo Ristić, ale jeho rána byla zblokována a Anthony Racioppi tak zasahovat nemusel.
11'
Domácí se snaží něco vymyslet, tlačí se dopředu, ale obrana Dijonu po vstřelené brance funguje velice dobře.
9'
Tentokrát to ale domácí zadáci zvládli na jedničku a do zakončení se hosté nedostali.
8'
Hostující celek je po úvodní brance samozřejmě na koni a znovu se tlačil dopředu. Druhý roh pro Dijon.
6'
Tak to je obrovská rána pro domácí celek, protože po rohovém kopu jde Dijon do vedení 1:0! Do zakončení se doslova prodral SENNOU COULIBALY, který parádní hlavičkou nedal brankáři žádnou šanci!
6'
Po bleskové akci je tu rohový kop pro Dijon.
5'
Domácí dobré dvě minutky drželi míč na své polovině, ale nakonec se přeci jen vydali dopředu. A hned to bylo zajímavé! Nejdříve z hranice penalty zakončoval Florent Mollet, ale míč směřující do branky jeden z obránců zblokoval! Poté pálil z hranice velkého vápna Gaëtan Laborde, ale s jeho pokusem si Anthony Racioppi poradil!
3'
Domácí, kteří jsou mírným favoritem tohoto utkání, drží míč na své polovině a trpělivě kombinují.
2'
Oba celky se vydaly dopředu, ale ani z jedné akce nic nebylo. Sledujeme takové klasické úvodní oťukávání.
1'
Úvodní výkop obstarali hráči hostujícího Dijonu.
1'
Hráči obou celků jsou na trávníku, vše je připraveno, duel může začít.

Montpellier HSC: Omlin – Souquet, Hilton, Congré, Ristić – Savanier, Ferri, Mollet – Mavididi, Laborde, Delort.
Náhradníci: Carvalho – Cozza, Wahi, Vidal, Dolly, Chotard, Le Tallec, Sambia, Škuletić.

Dijon FCO: Racioppi – Boey, Écuélé Manga, Coulibaly, Muzinga – Lautoa, Ndong – Dina Ebimbe, Chouiar, Celina – M. Baldé.
Náhradníci: Allagbé – Chafik, Sammaritano, Pape Diop, Dobre, Chala, Panzo, Marié, Mou. Konaté.

Rozhodčí: Schneider – Lombard, Pasqualotti.
Poslední vzájemné zápasy

Dijon – Montpellier 2:2
Montpellier – Dijon 2:1
Dijon – Montpellier 1:1
Montpellier – Dijon 1:2
Dijon FCO

Hostující celek je na tom o dost hůře. Dijon odehrál také 23 utkání a nasbíral zatím pouze 15 bodů, což stačí na průběžné předposlední místo v tabulce, které je samozřejmě sestupové. Ani hosté z posledních pěti utkání nezaznamenali výhru, protože stejně jako soupeř, třikrát prohráli a dvakrát remizovali. Z posledních tří kol navíc Dijon nezískal ani bod, když prohrál s Lorientem, Lille a naposledy Lyonem. Dnes hosté potřebují nutně bodovat, ale je jasné, že to nebude vůbec jednoduché.
Montpellier HSC

Domácí celek nevstoupil do nové sezony špatně, ale v posledních týdnech se hodně trápí. Montpellier totiž z posledních pěti utkání ani jednou nevyhrál, hned třikrát prohrál a dvakrát remizoval. Na svém kontě má po třiadvaceti zápasech 29 bodů a nachází se na jedenáctém místě. V posledním kole hrál Montpellier na hřišti Mét, kde po boji uhrál remízu 1:1. Dnes tedy domácí potřebují nutně bodovat, nejlépe za tři body, tak uvidíme, jak si povedou a zda důležitý duel zvládnou.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy 24. kola a my budeme sledovat duel Montpellier HSC – Dijon FCO. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.