Ligue 1 - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Rennais - 21. února 2021   13:00

Montpellier
17' Mavididi (Savanier) • 27' Mavididi
2:1
(2:0)
Rennais
78' Guirassy  (Grenier)
Montpellier
Omlin – Sambia, Hilton (C), Congré, Cozza – Ferri – Laborde, Mollet, Savanier (56. Chotard), Mavididi (86. Škuletić) – Wahi (75. Souquet).
Carvalho – Yun, Vidal, Škuletić, Souquet, Chotard, Le Tallec, Mendes, Dolly.
Rennais
A. Gomis – H. Traoré, Da Silva (C) (65. Nyamsi), Aguerd, Truffert (62. Maouassa) – N'Zonzi, Martin (62. Camavinga), Bourigeaud – Terrier (81. Del Castillo), Guirassy, Doku.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Monpellier poměrem 2:1. Také druhý poločas nám přinesl hodně vyrovnanou podívanou, avšak stále směrem dopředu byl nebezpečnější domácí celek, který nebyl daleko od třetího zásahu. Rennes se v tomto duelu směrem dopředu hodně hledalo, nicméně se mu necelých deset minut před koncem zápasu povedlo snížit na rozdíl jediné branky. Montpellier si ovšem hubené vedení dokázalo pohlídat a z tohoto zápasu bere velice cenné tři body.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:11.
90+5'
90+4'
Běží nám předposlední minuta nastaveného času. Rennes se sice s míčem nachází na útočné polovině, k ničemu nebezpečnému to ale zatím nevede.
90+3'
Pokračovalo se odkopem z kopačky domácího brankáře Omlina, který přenášel hru na opačnou polovinu hrací plochy, kde na míč nedosáhl Škuletić.
90+2'
Po delší době se k míči dostal hostující brankář Gomis, kterému se nakrátko povedlo oslovit kolegu Nyamsiho, jehož centr ale nebyl vůbec přesný.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Ještě jedna žlutá karta, a sice pro hostujícího Maouassu.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Montpellier stále vede o jednu branku, do konce zápasu ale nezbývá zrovna moc času.
86'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Petar Škuletić.
85'
Velké problémy poté měl obránce Aguerd, kterého napadala hned dvojice protihráčů. Nakonec ho dokázal obrat o míč Mollet, který se daleko nedostal.
84'
Po další kombinaci nahrával dost nepřesně hostující Traoré, který našel pouze domácího obránce Hiltona, jenž odkopával směrem do zámezí.
83'
S míčem se na útočnou polovinu dostal také hostující Grenier, který zpětnou nahrávkou hledal osamoceného Martina, jenž nahrával směrem kupředu.
82'
Za postranní lajnou skončil v bolestech na zemi hostující Terrier, který je nyní v péči lékařského personálu. Vypadá to na další vynucené střídání Rennes.
81'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Romain Del Castillo.
80'
Krátce po rozehrávce šel hodně obětavým způsobem po míči domácí obránce Hilton, který ho nakonec odehrál směrem k Omlinovi, jenž zakročil rukou.
78'
Rennes právě vstřelilo branku!
Tak přeci jenom to bude ještě zajímavé! Na nahrávku mezi domácí obranu si totiž naběhl SEHROU GUIRASSY. Proti němu ještě vyběhl domácí brankář Omlin, který ho ovšem nedokázal eliminovat. Následovalo zakončení k zadní tyči, přičemž se míč dokonce otřel o vzdálenější brankovou konstrukci.
78'
Rennes se jednoduše dostalo na polovinu soupeře, jenomže tam zatím nesledujeme nic světoborného. Naopak Aguerd znovu vypustil zpětnou nahrávku.
77'
Pokračovalo se odkopem od domácí branky. Brankář Omlin předvedl dalekonosný odkop k autové lajně, kde na míč sotva dosáhl kolega Mavididi.
76'
Nyní se o rozehrávku volného kopu mohl postarat domácí Mollet. Jeho nadýchaný bochánek se snášel do malého vápna, kde ho tečoval Laborde.
75'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Arnaud Souquet.
73'
U svého pokutového území se povedlo zakročit hostujícímu Nyamsimu, který se poté pustil směrem kupředu, kde čelil smečce hladových protihráčů.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Montpellier i nadále vede pohodlným dvoubrankovým vedením a do konce nezbývá moc času.
70'
Na pořadu dne byl rohový kop z levé strany, který si vzal na starost Grenier. Jeho centrovaná nabídka se snesla k přední tyči, kde zasahoval Laborde.
69'
Montpellier se poté s míčem vydal směrem na vlastní obrannou polovinu, odkud velice přesně přenášel hru Hilton, kterému se povedlo přenést hru.
68'
Mavididi mohl nyní zkompletovat hattrick, avšak nakonec tomu tak nebylo. Zasahoval totiž brankář Gomis, kterému se povedlo vyrazit balón do strany.
67'
Fantastický návrat k vlastnímu pokutovému území nyní předvedl hostující Doku, který tak zabránil vyložené šance, do které by se dostával Mollet.
66'
Sledovali jsme další vynucené střídání, tentokráte na straně hostujícího celku. Da Silva měl problém s pravou nohou, ještě předtím stihl vyfasovat kartu.
65'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Damien Da Silva, přichází Gerzino Nyamsi.
64'
Žlutou kartu dostává Damien Da Silva (Stade Rennes FC).
63'
Rennes si přesto vybojovalo další rohový kop, který se nebezpečně snášel na přední tyč, kde pouze prolétl vzduchem domácí brankář Omlin.
62'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Jonas Martin, přichází Eduardo Camavinga.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Adrien Truffert, přichází Faitout Maouassa.
61'
Hezká nahrávka z kopačky Doka se snášela k hranici malého vápna, kde se po míči natahoval Guirassy, před kterým se povedlo jednat Congrému.
60'
Jenomže po dalším souboji se na zemi ocitl křídelník Mavididi, avšak dle sudího se nejednalo o nedovolený zákrok a může se tak pokračovat ve hře.
59'
Do vzdušného souboje se dostával střídající Chotard, kterému se z jedničky povedlo odehrát míč ke středovému kruhu, kde se navíc prosadil Laborde.
58'
Míč se znovu odrazil mimo hrací plochu a od své branky tak mohl odkopávat domácí brankář Omlin, který to v tomto případě zkoušel dlouhým odkopem.
57'
Znovu měl zdravotní problémy domácí Savanier, který nakonec byl donucen odstoupit ven z hrací plochy. Sledovali jsme tedy první vynucenou změnu.
56'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Téji Savanier, přichází Joris Chotard.
55'
Hodně prostoru měl poté na pravém křídle hostující Traoré, který se pokoušel propasírovat míč do malého vápna, kde ho ale zablokoval Congré.
54'
Následoval rohový kop z pravé strany, který si vzal na starost Bourigeaud. Jeho kroucená nabídka skončila na Omlinovi, jenž vyrážel před sebe.
53'
Rennes tak přečkalo doslova kritický moment, neprohrává tak o tři branky. Před malým momentem se do šestnáctky dostal Traoré, který dokonce zakončil.
52'
K rozehrávce pokutového kopu se nakonec postavil Teji Savanier, který vsadil na razanci a navíc míč poslal vysoko nad branku.
51'
Je tu pokutový kop pro Montpellier!
51'
Poprvé ve druhém dějství se k míči dostal hostující brankář Gomis, který na jistotu rozehrál po zemi nakrátko, načež Aguerd přenášel hru na Trufferta.
50'
Montpellier se poté jednoduchou kombinací dostalo ke středovému kruhu, kde nepřesně vracel míč Mollet, který zpětnou nahrávkou našel pouze Sambiu.
49'
Rennes se poměrně jednoduše dostalo do pokutového území soupeře, kde to nahrávkou pod sebe zkoušel Doku, který ovšem našel nohu Congrého.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali odkop na útočnou polovinu v podání obránce Cozzy, který na opačné straně našel pouze protihráče.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát pro změnu zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl hned dva přesné zásahy, přičemž se o oba v krátkém časovém sledu postaral domácí křídelník Mavididi. Montpellier se tak dostalo do pohodlného vedení, které si udrželo až do konce prvního poločasu. Rennes se navíc během prvního dějství dostalo pouze do jedné vyložené šance, avšak s ní si brankář Omlin dokázal poradit. Hostující celek bude muset přesto pořádně zabrat.
45+2'
45+1'
Mavididi si zpracoval míč kousek za pokutovým územím, načež se ho pokoušel nahrát směrem do šestnáctky, kde ho ovšem zablokoval protihráč.
45'
Nastavují se dvě minuty.
43'
Tak přeci jenom se domácí brankář Omlin zapotil a hned z toho byl složitější zákrok. Nakonec z toho byl rohový kop, který přinesl pouze útočný faul Rennes.
41'
Rohový kop ovšem nepřinesl nic nebezpečného a směrem dopředu se tak pustil také hostující celek, který si to rozmyslel a míčem se raději vracel.
40'
K hezkému pokusu pravou nohou se nyní dostal domácí Mollet, který pořádně protáhl brankáře Gomise. Domácí budou zahrávat rohový kop.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
Bourigeaud znovu zahrával poměrně zajímavou standardní situaci. Tu se mu povedlo zakroutit na hlavu Guirassyho, který prodlužoval mimo dosah Cozzy.
37'
Bourigeaud to poté zkoušel pasem k zadní tyči, kam si seběhl obránce Traoré. Ten ještě vracel míč směrem do malého vápna, kde zasahoval Congré.
36'
Rennes se poté s míčem vydalo na druhou stranu, kde si Traoré nevěřil na výpad kolem bránícího Cozzy a místo toho jsme sledovali zpětnou nahrávku.
35'
Omlin tak ani v tomto případě nemusel zasahovat, naopak jsme sledovali rozehrávku od domácí branky, která nabídla odkop směrem kupředu.
34'
Nyní jsme sledovali zajímavou standardní situaci v podání Rennes. K rozehrávce se nakonec postavil Bourigeauud, jehož technická rána putovala vedle.
33'
Martinovi se povedlo vyvézt míč zpět na útočnou polovinu hrací plochy, kde ho přenechal do tandemu na Traorého, jenž se vrátil zpět na vlastní polovinu.
31'
Je za námi třetina hry, zatím jsme se dočkali dvou přesných zásahů. O oba se postaral Montpellier, který se tak dostal do poměrně pohodlného vedení.
30'
Na nahrávku do pokutového území si před malým momentem seběhl hostující Martin, který na ní nedosáhl. Jako první se tak k míči dostal brankář Omlin.
29'
Rennes to bude mít pochopitelně hodně složité, prohrává totiž už o dvě branky. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se může klidně otočit.
27'
Montpellier právě vstřelil branku!
V krátkém časovém sledu je tu druhá domácí branka! Nejprve jsme sledovali nahrávku mezi obránce, kam si seběhl Wahi, jenž trefil pouze soupeře. K odraženému míči se ovšem dostal STEPHY MAVIDIDI, který si obhodil protihráče a poté se mu levačkou povedlo zamířit přesně k bližší brankové konstrukci.
27'
Rennes se znovu kombinačně dostalo na druhou stranu, kde hru režíroval záložník Bourigeaud, který nakonec oslovil vedle stojícího Nzonziho.
26'
Daleko k míči měl poté hostující Guirassy, který tak na něj nedosáhl. Naopak s ním mohl hrát brankář Omlin, jehož výhoz putoval na nohu Labordeho.
25'
Před malým momentem jsme sledovali nedovolený zákrok ze strany domácího celku. Rozehrávat tak mohl obránce Da Silva, který hledal kolegu Traorého.
24'
Montpellier to zkoušelo přes pravé křídlo, kde se k pohotovému centru do pokutového území dostal Mollet, který ovšem našel kopačku protihráče.
23'
Žlutou kartu dostává Téji Savanier (Montpellier HSC).
22'
Před malým momentem se znovu k míči dostal hostující brankář Gomis, kterému se povedlo přesně rozehrát na Aguerda, který to zkoušel odkopem.
21'
Rennes to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se může klidně obrátit.
19'
Jednalo se o poměrně dlouhé posouzení celé situace, avšak Mavididi se skutečně v době nahrávky v ofsajdu nenacházel a jeho celek se dostává do vedení.
17'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Montpellier totiž zahrávalo standardní situaci, ke které se postavil Savanier. Jeho rozehrávka velice přesně našla nohu STEPHYHO MAVIDIDIHO, jenž na dlouhou nohu poslal míč přesně pod břevno. Ve hře bylo případné ofsajdové postavení, nakonec branka platí.
17'
U svého pokutového území se povedlo zakročit Martinovi, který poté rozehrál do rychlého protiútoku, při kterém nepřesně nahrával kolega Doku.
16'
Sledovali jsme vůbec první rohový kop tohoto zápasu, a sice v podání Montpellier. Na přední tyči se ovšem nejvýše do vzduchu dostal Bourigeaud.
15'
Traorému se ještě povedlo udržet míč na hrací ploše a v pokutovém území si pro něj seběhl Guirassy, který znovu neuspěl s žádostí o pokutový kop.
14'
Do souboje se poté dostával hostující Guirassy, který se dokonce za pokutovým územím dostal do zakončení, které ovšem poslal přímo do soupeře.
13'
Míč se ovšem snesl směrem do zámezí a následovalo tak autové vhazování. Truffert okamžitě hledal kolegu Aguerda, který přeposílal směrem na Da Silvu.
12'
Nyní jsme sledovali rozehrávku také od domácí branky. Omlin to v tomto případě zkoušel odkopem na opačnou polovinu, kde se natahoval Laborde.
11'
Další snadná práce pro hostujícího brankáře Gomise, který rozehrál výhozem na osamoceného Trufferta. Rennes to znovu zkouší hodně pozvolně.
10'
Rennes to poté zkoušelo chytrým nákopem za soupeřovu obranu, kam si nabíhal křídelník Terrier. Nabídka se ovšem snesla do rukavic brankáře Omlina.
9'
Od své branky poté mohl odkopávat hostující brankář Gomis, který to nakonec zkoušel rozehrávkou nakrátko na Aguerda, jenž hledal Da Silvu.
8'
Do volného prostoru si to poté namířil obránce Traoré, jehož centr ale nebyl nebezpečný. Do malého vápna se ovšem snesla další nabídka, po které Omlin zasahoval.
7'
Míč se ovšem snesl pouze do zámezí a bylo z toho autové vhazování pro soupeře. Truffert se rozhodl oslovit kolegu Bourigeauda, který se dostal kupředu.
6'
Montpellier se rozhodlo uklidnit hru na vlastní obranné polovině. Proto jsme sledovali poměrně dlouhou kombinaci, při které obránce Hilton zkoušel přenést hru.
5'
Poté to centrem z dobré pozice zkoušel Guirassy, který ovšem našel pouze rukavici pozorného brankáře Omlina, kterému se povedlo vyrazit míč před sebe.
4'
V pokutovém územím se poroučel k zemi hostující Doku, který se snažil vymodlit pokutový kop. Nakonec se bude pouze odkopávat od branky Omlina.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali pas v podání hostujícího Traorého, který se pokoušel oslovit Terriera, před kterým zasahoval Congré.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Montpellier HSC: Omlin – Sambia, Hilton (C), Congré, Cozza – Ferri – Laborde, Mollet, Savanier, Mavididi – Wahi.
Náhradníci: Carvalho – Yun, Vidal, Škuletić, Souquet, Chotard, Le Tallec, Mendes, Dolly.

Stade Rennes FC: A. Gomis – H. Traoré, Da Silva (C), Aguerd, Truffert – N'Zonzi, Martin, Bourigeaud – Terrier, Guirassy, Doku.
Náhradníci: Salin – Camavinga, Del Castillo, Gboho, Grenier, Hunou, Maouassa, Soppy, Nyamsi..
Stade Rennes FC

Na opačné straně stojí papírový favorit tohoto zápasu, kterým je Rennes. To se nachází na páté pozici tabulky, což by v konečném důsledku znamenalo kvalifikaci o Evropskou ligu. Rennes se ovšem poslední dobou výsledkově trápí, naposledy se mu povedlo naplno bodovat před více než měsícem. Od té doby uplynuly další čtyři zápasy, během kterých se Rennes povedlo vybojovat dva body, a sice logicky za dva nerozhodné výsledky. V minulém kole si Rennes připsalo letošní šestou ligovou porážku, na domácím stadionu totiž překvapivě nestačilo na trápící se Saint-Étienne.
Montpellier HSC

Fotbalisté Montpellier se po pětadvaceti odehraných zápasech nacházejí na průběžné deváté pozici ligové tabulky, přičemž se jim povedlo nasbírat pětatřicet bodů. Montpellier tak dělí od pohárových pozic pouhé tři body, na páté pozici se totiž v tuto chvíli nachází Rennes. Domácí celek tohoto zápasu v posledních duelech konečně herně i výsledkově ožil, povedlo se mu totiž bodovat pokaždé v posledních třech zápasech. Po remíze proti Métám byly k vidění dvě výhry, ta první se urodila po divoké přestřelce proti Dijonu, a sice poměrem 4:2. V minulém kole Montpellier dokonce šokovalo domácí Lyon, který prohrál 1:2.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Francouzská Ligue 1 Uber Eats má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Montpellier HSC a Stade Rennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.