Ligue 1 - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Nice - 4. dubna 2021   15:00

32' A. Touré
1:2
(1:2)
Nice
11' Dolberg   • 29' Dolberg
Nantes
Lafont – Corchia, Girotto (C), Pallois, Ch. Traoré – Blas, Chirivella (84. Pereira De Sa), A. Touré (68. K. Coulibaly), Simon – Louza – Kolo Muani (84. Bamba).
Frappartová – Courbet, Finjean
Stade de la Beaujoire (Nantes)
Nice
Benítez – Daniliuc (61. Lotomba), Todibo, Saliba, Kamara – Claude-Maurice, Lees-Melou (C), Thuram – Maolida (61. Rony Lopes), Dolberg, Gouiri (84. Ndoye).

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký prodloužený víkend.
Tým z Nantes tak zůstal na předposledním místě a po výhře Lorientu nad Brestem ztrácí na záchranu už čtyři body. Vítězné Nice nepoznalo přemožitele popáté v řadě a vystoupalo tabulkou na desátou příčku.
O záchranu hrající Nantes přivítalo ve 31. kole Nice. A zápas se pro domácí tým nevyvíjel vůbec dobře. Už v 11. minuty čelil Alban Lafont penaltě, kterou nedokázal chytit. Podruhé inkasoval gólman Nantes ve 29. minutě, kdy ho znovu překonal dánský talent Kasper Dolberg. Vzápětí snížil Abdoulaye Touré na 1:2 a za tohoto stavu odcházeli hráči do kabin.

Po změně stran se Nice zatáhlo a většinu času bránilo. Domácí se díky tomu dostali do několika slibných šancí, byť je jednou musela zachránit tyč, ale ani v závěrečném tlaku vyrovnat nedokázali.
Držení míče: 49% : 51%.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 8:4.
Rohy: 10:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:14.
90+4'
90+4'
Upřímně se vůbec nedivím, že William Saliba zůstává ležet na trávníku. Možná ho někdo může podezírat ze zdržování, faktem ale je, že inkasoval silný úder, po kterém je evidentně otřesen.
90+3'
Domácím se nedaří vrátit zpátky do tlaku. Nepomůže jim ani útočný faul Coulibalyho, který měl za loket v obličeji Saliby inkasovat žlutou kartu.
90+1'
V první ze čtyř nastavených minut hosté vyvezli míč daleko od vlastní branky. A cenné vteřiny ušetřili i standardkou na polovině Nantes.
89'
Do role jeho exekutora se převtělil Kader Bamba. Ve vápně hledal kohokoliv oděného do dresu žluté barvy, jenže našel jenom soupeře.
88'
Zatažení hráči Nice jsou v problémech. Soupeřům totiž poskytuj prostor na střely, čehož nyní využil Roli Perreira. Jeho sražená rána končí rohovým kopem.
86'
Nantes pokračuje ve snaze vyrovnat. S tímto záměrem vypálil před vápnem levačkou Ludovic Blas. Walter Benítez musel natáhnout celé tělo, aby pokus domácího záložníka zneškodnil.
84'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Dan Ndoye.
84'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Abdoul-Kader Bamba.
84'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Roli Pereira De Sa.
83'
Blíží se střídání: 2x domácí, 1x hosté.
82'
To vám povím dvouslovně: přetaženým centrem. Domácí ale vydrželi u míče a kolmicí na střed hřiště dostali do zakončení Palloise. Jenže tomu rána nesedla.
81'
Změnit to můžou po faulu na Sébastiena Corchiu. Jak dopadne standardka z pravé strany hřiště?
80'
A deset minut před koncem tak stále dohánějí jednobrankovou ztrátu z prvního poločasu.
79'
Ačkoliv by si to většina lidí na stadionu přála, domácí nedokázali ani zakončit, natož vyrovnat.
78'
Velice dobrou práci odvedl na levé straně vápna Charles Traoré. Kličkou doleva si před obráncem posunul míč do palebné pozice a rychlou střelou nahoru přinutil Beníteze k vyražení na roh. Dočká se po něm Nantes vyrovnání?
76'
Hráči Nantes obléhali šestnáctku. Ještě předtím ale zahrozili centrem ze standardky, po kterém Nicolas Pallois vystřelil na přední tyč. Walter Benítez zasáhl, i když pravděpodobně nemusel.
75'
Statistika držení míče: 45% : 55%.
73'
Ošetřený Jordan Lotomba (Nice) je naštěstí v pořádku a schopen pokračovat ve hře.
72'
Žlutou kartu dostává Walter Benítez (Nice).

Hostující gólman v přerušené hře strčil do Coulibalyho a za nesportovní chování vyfasoval žlutou kartu.
71'
Pro průnikovou přihrávku běžícímu Coulibalymu se vrhnul pod nohy gólman Benítez. Přes něho ještě přepadl Jordan Lotomba a ten musí být ošetřen.
70'
Dvacet minut před koncem Nantes prohrává s Nice stále 1:2. I proto se Antoine Kombouaré před chvílí rozhodl pro první střídání.
68'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Abdoulaye Touré, přichází Kalifa Coulibaly.
67'
Alban Lafont (Nantes) a Pierre Lees-Melou se srazili ve výskoku v území, která má chránit gólmana. Sudí Frappartová proto neváhala písknout útočný faul.
66'
Jinak sledujeme klidnou pasáž s občasnými náznaky šancí na jedné či druhé straně.
64'
Po jeho odvrácení šli domácí do brejku, který zakončoval Pedro Chirivella. Jeho pokus se stočil hodně doleva, takže Walter Benítez mohl zůstat v klidu.
63'
Amine Gouiri na levé straně zamotal nohy obránci, načež přihrávkou našel spoluhráče. Ten sice míč před branku nepropasíroval, ale aspoň získal roh.
61'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Flavius Daniliuc, přichází Jordan Lotomba.
61'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Myziane Maolida, přichází Rony Lopes.
61'
Žlutou kartu dostává Myziane Maolida (Nice).
60'
Statistika držení míče: 47% : 53%.
59'
V pokračující akci měl kolem sebe prostor Abdoulaye Touré a patřičně toho využil. Ze střední vzdálenosti však branku Nice přestřelil.
58'
Samostatně pronikající Charles Traoré vybojoval pro Nantes roh. Moses Simon si připravil míč na centr, který obrana Nice odvrátila.
56'
Po tomto důrazném varování zaveleli k akci hráči Nice. Na jejím konci mířil Myziane Maolida jen několik decimetrů od pravé brankové konstrukce.
54'
Možnost skórovat měl domácí tým později. Sebastien Corchia vystřelil z pravé strany vápna křížem po zemi a míč jen těsně minul levou tyč!
53'
V pokračující akci šel ve vápně nebojácně do souboje Imran Louza. Po kontaktu s vracejícím se Jeanem-Clair Todibem ztratil stabilitu a upadl. Co na to píšťalka sudí Frappartové? K nevoli hráčů Nantes zůstala němá.
52'
Následoval tedy roh. Na něj se lépe připravila defenziva Nice, která dopravila balon mimo rizikovou zónu.
51'
Domácí nezůstali pozadu. Před hranicí vápna si prostor na střelu udělal Ludovic Blas, jeho tečovaný pokus skončil vedle branky.
50'
Zanedlouho poté rozjeli hosté útok, při kterém Myziane Maolida mířil do bližší šibenice. K rozpoutání gólové radosti mu scházel metr, možná dva.
48'
Kapitán Nice Pierre Lees-Melou překonal Lafonta technickou střelou z šestnáctky! Domácí gólman ale nesmutní, od třetí inkasované branky ho zachránila tyč!
47'
Docela ostrý skluz schytal od Ludovica Blase Hassane Kamara. Za podobné zákroky už jsem viděl žlutou kartu. Domácí hráč proto může být rád, že se jí vyhnul.
46'
Druhý poločas začal beze změny v sestavách.
46'
Rozhodčí svolává hráče zpátky na hřiště.
S průběhem úvodního dějství jsou spokojenější hráči Nice, kteří v Nantes vedou 2:1. Zásluhu na tom má dvougólový střelec Kasper Dolberg, člen dánského reprezentačního celku na letošním ME hráčů do 21 let se poprvé prosadil z penalty a druhou trefu přidal ze hry. Za Nantes pak korigoval Abdoulaye Touré, díky němuž je pro druhou půli vše otevřené.
Držení míče: 48% : 52%.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 2:1.
Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 4:7.
45'
44'
Poločase se dohrává ve vlažném tempu. Zdá se, že skončí aktuálním výsledkem 1:2.
43'
Žlutou kartu dostává Nicolas Pallois (Nantes).

První trest obdržel Nicolas Pallois. Levý stoper se postavil do cesty rozběhnutému protihráči, který do něj tvrdě narazil.
41'
A ten taky sám rozehrál. Míč zatočil směrem k bráně, kde stál připravený Walter Benítez.
40'
Fotbalisté Nantes to opět vyzkoušeli zleva. Přestože individuálně pronikající Moses Simon byl nakonec zdvojen, získal pro svůj celek aspoň roh.
39'
Z houfu hráčů uvnitř pokutového území vyskočil nejvýše Jean-Clair Todibo a dostal balon do bezpečí.
38'
Domácí rozběhli akci po levé straně a po nedovoleném zákroku mají k dispozici hodně vylepšený roh.
36'
Rohový kop už Nice žádný užitek nepřinesl.
35'
Kasper Dolberg zaútočil na hattrick! Po penaltě a střele k bližší tyči chtěl překvapit otočkou. Alban Lafont měl štěstí, že balon trefil přesně to místo, v němž se vyskytoval, a míč vyrazil.
33'
O vyrovnání usilující Sebastien Corchia bránu Nice přestřelil.
32'
Nantes právě vstřelili branku!
Netrvalo to dlouho a "kanárci" jsou zpátky ve hře! Ke kontaktní trefě jim pomohl rohový kop a chyba jednoho z obránců, který při snaze o odkop nešťastně přikopl míč protihráči metr před brankovou čáru. ABDOULAYE TOURÉ tak mohl střílet v podstatě se zavřenýma očima.
30'
Statistika držení míče: 48% : 52%.
29'
Nice právě vstřelilo branku!
Už po necelé půlhodině přichází pro Nantes rána číslo 2! Prudkou přízemní střelu z hranice šestnáctky vyrazil Lafont do strany, kde si míč zpracoval KASPER DOLBERG. Druhým dotekem ho pak poslal mezi bližší tyč a hlavu bránícího Girotta.
27'
Nantes se v této fázi zápasu moc nechytá.
25'
Hosté si vysloužili další příležitost! Po nesmírně kvalitním centru Kamary otřel hlavičkující Kasper Dolberg míč o horní část břevna!
24'
Domácí poté úspěšně čelili dvěma rohovým kopům. Ten první odvrátili za svou branku, ten druhý směrem do hřiště.
22'
Šance na obou stranách! Nejprve někdo z Nantes vypustil z dílny dělovku, která Benítezem pořádně otřásla. Z brejku pak dostal přihrávku před Lafonta Dolberg, ale vyběhnutého brankáře neprostřelil.
20'
Byli to hosté. Ti okamžitě poté nakopli míč za obranu, která Gouiriho vystavila do ofsajdu.
19'
Fotbalisté Nice přestěhovali hru ke středovému kruhu, kde probíhají četné souboje o míč. Kdo je zvládne lépe?
17'
Moses Simon hledal hráče nabíhající na zadní tyč. Ze slibné myšlenky však nakonec nic nebude, protože svůj centr přetáhl.
16'
Domácí dál podnikají ofenzivní výpady. Jeden takový přerušil Jean-Clair Todibo odkopem míče na roh, který bude rozehrán z levé strany.
15'
Statistika držení míče: 36% : 64%.
14'
Další akci vyzkoušelo Nantes po levé straně. Odtud Moses Simon přihrál před branku, avšak jeden ze stoperů balon odkopl.
12'
Ve snaze vyrovnat pádil po lajně Sébastien Corchia. Proti němu se však postavil Hassane Kamara a za sebe ho nepustil.
11'
A z nařízené penalty jdou hosté do vedení! Penaltovým katem se stal KASPER DOLBERG. I když směr jeho střely brankář vystihl, byl na zemi u své pravé tyče pozdě.
10'
Nice ze své aktivity vytěžilo penaltu! Abdoulaye Touré ji zavinil podražením, které sudí Frappartová nemohla přehlédnout.
8'
Ani další útok Nice nevyšel, Myziane Maolida se totiž nechal chytit v ofsajdu.
7'
Hassane Kamara znovu v hledáčku kamer. Tentokrát při dvojitém zakončení z hranice vápna. Alban Lafont byl na brankové čáře připraven a neumístěnou střelu schoval do koše.
6'
O chvíli později se hosté zmocnili míče čistým způsobem a po nastřelené ruce se hlásili o penaltu! Tu po Gouiriho přiťuknutí trefil Hassane Kamara, jenže Stéhanie Frappartová zůstala ledově klidná.
5'
Oťukávaná pokračuje uprostřed hřiště. A kromě kombinace jsou k vidění i fauly. Jedním takovým se před zraky rozhodčí provinil Alexis Claude-Maurice z Nice.
3'
Soupeř z Nice po zisku míče zavelel k rychlému brejku. Myslím, že to byl Kasper Dolberg, kdo postupoval na Girotta, který odvedl vynikající práci.
2'
Domácí začali souvislou kombinací, ta je však dál než za středový kruh nedovedla.
1'
Stéphanie Frappartová poprvé foukla do píšťalky. Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu fotbalisté Nice.
1'
Aktéři zápasu jsou na hřišti. Následovat bude los latinskoamerických kapitánů – Andreie Girotta (Brazílie) a Waltera Beníteze (Argentina).
V základních sestavách figuruje pět hráčů nominovaných na letošní ME do 21 let. Za Nantes jsou to brankář Alban Lafont a hrotový útočník Randal Kolo, v dresu Nice dánský útočník Kasper Dolberg, jeho kolega z útoku Amine Gouri a pravý křídelník Alexis Claude-Maurice.

FC Nantes: Lafont – Corchia, Girotto (C), Pallois, Ch. Traoré – Blas, Chirivella, A. Touré, Simon – Louza – Kolo Muani.
Náhradníci: Petrić – Bamba, Coco, Castelletto, K. Coulibaly, Limbombe, Merlin, Fábio, Pereira De Sa.

OGC Nice: Benítez – Daniliuc, Todibo, Saliba, Kamara – Claude-Maurice, Lees-Melou (C), Thuram – Maolida, Dolberg, Gouiri.
Náhradníci: Cardinale – Bambu, Rony Lopes, Lotomba, Pelmard, N'Soki, Ndoye, Sellouki, Trouillet.

Rozhodčí: Frappartová – Courbet, Finjean.
Vážení příznivci francouzského fotbalu, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u textového on-line přenosu z utkání 31. kola Ligue 1 mezi Nantes a Nice.

Zápas bude řídit Stéphanie Frappartová. Ta se už dvakrát zapsala do fotbalové historie, když nejprve jako první žena pískala Ligy mistrů (Juventus Turín – Kolín nad Rýnem, prosinec 2020) a stejný primát drží i v nedávné mužské kvalifikaci o mistrovství světa (Nizozemsko – Lotyšsko, březen 2021).
OGC Nice

Soupeř pražské Slavie v letošním ročníku Evropské ligy zůstává daleko za očekáváním. Téměř celou sezonu se pohybuje v dolním patře tabulky bez šance na zopakování účasti v pohárové Evropě. Herní progres lze pozorovat teprve měsíc, kdy z dvanácti možných bodů získalo Nice deset. Tým okolo kanonýra Gouriho, který reprezentuje Francii na probíhajícím ME U21, porazil před mezistátní pauzou Marseille a vystoupal tabulkou alespoň na jedenáctou příčku.
FC Nantes

Přitom to není tak dávno, co "kanárci" z Nantes pěli oslavnou píseň. Dva týdny před reprezentační pauzou zvesela odlétali z Paříže, kde senzačně porazili úřadujícího mistra PSG. Po teprve páté výhře v sezoně se Nantes vrátilo ke svému nejčastějšímu výsledku – remíze. Těch má na svém kontě třináct, což je suverénně nejvíc ze všech. Ta poslední ale mrzí, protože padla doma v záchranářském duelu s Lorientem. Nantes kvůli tomu kleslo na předposlední místo, byť s pouze jednobodovou ztrátou na záchranu.
Dobré odpoledne u Ligue 1! Francouzská nejvyšší soutěž pokračuje zápasem 31. kola mezi Nantes a Nice. Snažit se musí hlavně domácí, protože jim jde lidově řečeno o kejhák.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.