Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Nantes - 3. října 2020   21:00

Nice
27' Dante (Gouiri) • 62' Thuram (Gouiri)
2:1
(1:1)
Nantes
45+6' Louza
Nice
Benítez – Lotomba, Pelmard (46. Daniliuc), Dante (C), Kamara – Thuram (85. Trouillet) – Maolida (79. Ndoye), Rony Lopes, Lees-Melou, Gouiri – Dolberg.
Cardinale – N'Soki, Bambu, Daniliuc, Sylvestre, Trouillet, Ndoye, Seghir.
J. Brisard – B. Pages, B. Parinet Le Tellier
Allianz Riviera, Nice
Nantes
Lafont – D. Appiah, Girotto, Pallois (C), Fábio – Abíd, Chirivella (15. Castelletto) – Louza (80. A. Touré), Blas (69. Coco), Simon (69. Bamba) – Kolo Muani (80. Emond).

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost, přeji krásnou dobrou noc a příště na počtenou.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 6:6. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:8.
Druhá půle tak přinesla jen jednu branku, o kterou se po zhruba hodině zápasu postaral Thuram. Další góly už diváci neviděli, třebaže velké šance k vidění byly, a domácí si tak připisují velmi cenné vítězství.
90+4'
90+3'
Zřejmě poslední možnost hostů, Renaud Emond se snažil, ale přeci jen byl u odraženého balónu jako první Benítez.
90+2'
Domácí si přihrávají u středového kruhu a do útoku se už moc neženou.
90+1'
Podobně jako v první půli, i tento poločas by měl být prodloužen o tři minuty, i když kdo ví.
90'
Domácí mohou šetřit čas, neboť rozehrají roh.
89'
Mahdí Abíd zamířil točeňákem pouze nad levou šibenici domácí brány.
88'
Mohlo být rozhodnuto, Kasper Dolberg si nabíhal na přihrávku sám před brankáře, avšak v poslední chvíli míč skluzem odklidil do zámezí navrátivší se obránce Nantes.
87'
Benítez ukryl střelu z dálky do lapačky a s rozehrávkou vyčkával, co nejdéle to šlo.
85'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Alexis Trouillet.
85'
Jeden z hostů nyní hlavičkoval v bezprostřední blízkosti brány Nice, ovšem jen vysoko nad.
83'
Thuram zůstal ležet na trávníku, v jednu chvíli to vypadalo, že bude nutné střídání, ale neděje se tak.
81'
Kasper Dolberg sice nedokázal míč zpracovat, ale k tomu poté doběhl Rony Lopes, který měl před sebou odkrytý prostor a domácí hráč ihned poslal dělovku na bránu, avšak Lafont předvedl fantastický zásah a míč vyrazil na roh. Jen díky němu mají hosté stále o co hrát.
80'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Renaud Emond.
80'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Imran Louza, přichází Abdoulaye Touré.
79'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Myziane Maolida, přichází Dan Ndoye.
79'
Daleký centr svého adresáta nenašel, hosté získávají balón.
78'
Po faulu budou domácí rozehrávat od postranní čáry na soupeřově polovině.
76'
Mahdí Abíd střílel velmi nepřesně, jeho pokus projel pokutovým územím a skončil daleko vedle brány.
74'
Jeden z hostů se zřejmě snažil přihrát vzduchem před bránu, avšak zamířil velmi špatně a balón letí za domácí bránu.
73'
Hosté vyrazili do přečíslení tři na dva, po pokažené přihrávce však veškerá naděje na gól končí.
72'
Výhradně na míči jsou v posledních chvílích domácí hráči, avšak ti jakoby ani nechtěli útočit, spíše se jej zbavují.
69'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Abdoul-Kader Bamba.
69'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Marcus Coco.
69'
Balón zaletěl přesně do gólmanových rukou, Lafont na nic nečeká a ihned rozehrává.
68'
Nice rozehraje rohový kop.
66'
Pierre Lees-Melou odcentroval přímo do rukavic připraveného brankáře. Ten rychle rozehrál.
65'
Domácí zůstávají u míče a dlouho si přihrávají, teď hraje čas v jejich prospěch.
62'
Nice právě vstřelilo branku!
KHÉPHREN THURAM si vyměnil přihrávku s Gouirim a poté vystřelil tvrdě k pravé tyči a ač Lafont docela rychle zareagoval, na balón se mu nepovedlo dosáhnout.
61'
Rony Lopes míč příliš podebral a poslal jej vysoko nad bránu. Tady nemusel Lafont nic řešit.
59'
Pierre Lees-Melou se teď možná trochu unáhlil, jeho nepřesný pas letí daleko do zámezí. Za tohle pochvalu jistě nedostane.
57'
Amine Gouiri tvrdou ranou kolem zdi nechal vyniknout pouze Lafonta. K míči se ještě dostal Myziane Maolida, udělal soupeři kličku, ale pak mu balón utekl.
56'
Žlutou kartu dostává Nicolas Pallois (FC Nantes), který se dopustil faulu na Dolberga kousek před pokutovým územím. Je z toho dobrá možnost pro Nice.
56'
Lafont si vyběhl pro míč a s rozehrávkou spěchat jistě nebude.
55'
Thuram nedokázal zpracoval prudkou přihrávku u postranní čáry a hosté tak mohou v klidu vhazovat.
53'
Držení míče dosud jasně ve prospěch domácích, 73 % – 27 %.
52'
Hosté se dostali do přečíslení a málem z toho byl vlastenec, domácí obránce však tečoval přihrávku přímo do náruče svého brankáře. Teď mělo Nice štěstí.
51'
Jeho tým se krátce na to chytil do ofsajdové pasti.
50'
Jordan Lotomba centroval, ovšem Lafont byl připraven a vyboxoval balón do bezpečí.
47'
Po krátkém obléhání se povedlo hostům odehrát míč až k Benítezovi.
46'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Andy Pelmard, přichází Flavius Daniliuc.
46'
Hosté sice už od 3. minuty hrají v oslabení, domácí i tak dokázali vsítit jediný gól a těsné vedení hájili až do samého závěru, kdy Nantes díky proměněné penaltě vyrovnalo. Nice mohou mrzet především nevyužité šance, hlavně Dolberg byl několikrát blízko skórování, avšak před jeho hráči mají před sebou celý druhý poločas.
45+7'
45+6'
Nantes právě vstřelili branku!
IMRAN LOUZA zamířil na levou stranu, zatímco Benítez skočil opačně. Celkem chladnokrevně proměněný pokutový kop.
45+6'
Žlutou kartu dostává Andy Pelmard (OGC Nice).
45+5'
A je tu penalta, neboť Pelmard zahrál rukou.
45+5'
Hlavní arbitr jde podruhé kontrolovat video, je možné, že jeden z domácích zahrál v pokutovém území rukou.
45+4'
Blas si na pravé straně trochu zakličkoval, ale jeho střela na bližší tyč byla zblokována na další rohový kop.
45+4'
Ještě jeden roh pro hosty v závěru poločasu.
45+3'
Do dalšího zakončení se Kasper Dolberg nedostal, přihrávka byla příliš prudká.
45+2'
Lafont měl co dělat, aby po malé domů odkopl balón včas do bezpečí.
45+1'
Nastavovat se budou v první půli ještě tři minuty.
45'
Kdo jiný než Kasper Dolberg, jenž nevyužívá další šanci. Domácí hráč se vyhnul ofsajdu, zpracoval si míč, avšak zakončil hodně vysoko nad bránu.
43'
Teď hostující brankář zabránil brance, když se včas položil na zem a pokazil přihrávku na vzdálenější stranu, kam nabíhali hned dva protihráči.
41'
Kasper Dolberg zatím šance jen zahazuje, v další nedokázal míč zasáhnout správně a Lafont tak balón dokázal ukrýt do náruče.
40'
Pěkná souhra, které chyběla jen lepší finální přihrávka, Jordan Lotomba neměl šanci míč doběhnout. Poté se dožadoval ještě rohu, dle jeho mínění byl balón tečován, ale bude se odkopávat od brány.
37'
Střídání se ani na jedné straně nechystá, hra může pokračovat.
36'
Teď leží dva hráči na trávníku, po jednom z každého týmu, a sudí volá zdravotníky.
36'
Hosté se dožadovali faulu na hranici pokutového území a hodně se zlobí na hlavního arbitra, že nechal pokračovat dál ve hře.
35'
Nantes bylo pod tlakem, osvobodilo se za cenu odkopnutí míče do autu.
34'
Kasper Dolberg se opět dostával do šance, avšak míč mu při zpracování utekl k hostujícímu brankáři, který věděl, co dělat.
33'
Pierre Lees-Melou to zkusil sám, naběhl k pokutovému území a v pádu vystřelil, leč mířil vedle vzdálenější tyče.
31'
Nechybělo moc a domácí se radovali podruhé, Kasper Dolberg však v těžké pozici netrefil míč ideálně a zamířil vedle pravé tyče.
28'
Žlutou kartu dostává Khéphren Thuram (OGC Nice).
27'
Po jeho rozehrávce se do zakončení prodral DANTE, který hlavičkou z bezprostřední blízkosti zamířil do volné části hostující brány. Lafont zůstal na místě a po míči se jen ohlédl.
26'
Centr Rony Lopese byl tečován, míč letí do zámezí a následuje roh.
24'
I v oslabení se hosté nebojí útočit, Randal Kolo Muani si vyskočil na letící míč, avšak hlavou jej usměrnil jen nad břevno. Tohle byla dobrá možnost.
23'
Hosté rozehráli standardku, ránu sice zneškodnila zeď, ale bude to první roh pro Nantes.
22'
Dolberg zůstal osamocen před brankářem, avšak hlavou nezasáhl míč vůbec ideálně a místo do brány jej poslal pouze k autové čáře.
21'
Amine Gouiri kličkoval pokutovým územím, ale jeho zakončení po zemi bylo hodně mizerné, míč skončil vedle vzdálenější tyče.
20'
Míče se snad vůbec poprvé dotkl i Benítez, který po malé domů rozehrál trochu riskantně, ale povedlo se.
18'
Domácím sice nechybí snaha, ale zatím naráží na soupeřovu obranu, po dalším centru skončil míč v náruči Lafonta.
15'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Jean-Charles Castelletto.
15'
Zblokovaný centr přináší Nice další roh. Ještě předtím přijde na řadu střídání v týmu hostů, už po čtvrt hodině hry.
13'
Lafont rychle vyběhl z brány a volný míč ukryl před protihráčem do své náruče.
12'
A střelecký pokus i na druhé straně, Randal Kolo Muani měl před sebou otevřený prostor, avšak svoji střelu poslal vedle brány.
12'
Tohle byla hodně špatná přihrávka ze strany domácího hráče, soupeř díky tomu může vhazovat.
10'
Myziane Maolida načasoval přihrávku před bránu, kde pravačkou zakončoval Kasper Dolberg, leč brankáři hostů se povedlo míč levým bokem odrazit do zámezí.
9'
Už to skoro vypadalo, že se do šance dostane Amine Gouiri, ale balón mu utekl od kopačky do zámezí.
8'
Domácí si teď přihrávají na soupeřově polovině, ale to je tak vše.
6'
Na první šanci nebo aspoň střelu se stále čeká, hra se odbývá daleko od obou branek.
3'
Je to tak, rovnou červenou kartu dostává za svůj faul Andrei Girotto (FC Nantes).
3'
Rozhodčí nyní kontroluje u videa jeden souboj o míč a možná bude udělena karta.
2'
Domácí si dlouho přihrávali před pokutovým územím, pak ale jednu z přihrávek pokazili a hosté vyváží míč.
1'

OGC Nice: Benítez – Lotomba, Pelmard, Dante (C), Kamara – Thuram – Maolida, Rony Lopes, Lees-Melou, Gouiri – Dolberg.
Náhradníci: Cardinale – N'Soki, Bambu, Daniliuc, Sylvestre, Trouillet, Ndoye, Seghir.

FC Nantes: Lafont – D. Appiah, Girotto, Pallois (C), Fábio – Abíd, Chirivella – Louza, Blas, Simon – Kolo Muani.
Náhradníci: Petrić – Ch. Traoré, Castelletto, Pereira De Sa, K. Coulibaly, Coco, A. Touré, Bamba, Emond.

Rozhodčí: J. Brisard – B. Pages, B. Parinet Le Tellier.
FC Nantes

Nantes je na tom o trochu hůře než jeho dnešní soupeř, jelikož v pěti kolech vybojovalo pět bodů, které v současné době stačí na patnáctou příčku. Sezónu začali hráči ze západní Francie remízou na hřišti Bordeaux, načež přišla výhra nad Nimes. Následovaly porážka s Marseille a další remíza, tentokrát se Sain-Étienne. V zatím posledním zápase Nantes padlo s Lille.
OGC Nice

Nice už má za sebou v nové sezóně pět utkání, ve kterých získalo sedm bodů, ty stačí na průběžnou desátou pozici. Fotbalisté z jižní Francie začali Ligue 1 slušně, když brali dvě výhry ze dvou zápasů, porazili totiž Lens (2:1) a Štrasburk (2:0). Následně však přišly porážky s Montpellirem a PSG. V zatím posledním utkání Nice remizovalo na svém hřišti s Bordeaux.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního utkání v rámci Ligue 1! V tomto duelu se spolu podíváme na zápas mezi Nice a Nantes. Úvodní výkop je naplánován na 21:00 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.