Ligue 1 - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Nîmes - 3. března 2021   19:00

Nice
4' Gouiri (Schneiderlin) • 75' Claude-Maurice
2:1
(1:0)
Nîmes
50' Landre
Nice
Benítez – Daniliuc (61. Lotomba), Todibo, Saliba, Kamara – Maolida (76. Thuram), Claude-Maurice, Búdawí (46. Lees-Melou), Schneiderlin, Atál (61. Dolberg) – Gouiri.
El Hadj – Benkemouche, Lombard
Allianz Riviera, Nice
Nîmes
Reynet – Burner (80. Paquiez), Guessoum, Landre (80. N. Ueda), Meling – Ripart (C) (85. Roux), Fomba, Cubas, Benrahou (70. Eliasson), Ferhat – Koné (70. Duljević).
Nazih – Ahlinvi, Ben Amar, Duljević, Eliasson, Paquiez, Roux, N. Ueda, Valério.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 5:8. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:8.
Zajímavý zápas mezi Nice a Nimes končí vítězstvím tabulkově lépe postaveného mužstva. Domácí měli v prvních pětadvaceti minutách jasně navrch a od Gouriho trefy disponovali náskokem 1:0. Od té doby šlo Nimes nahoru a zejména po změně stran se masivně tlačilo za vyrovnáním. Na to z dorážky Ripartovy dosáhl Landre, jenže Nice si v divokém závěru přece jenom zajistilo tři body gólem Claudea-Maurice. Za smolaře se dá označit střídající Nicklas Eliasson, jenž chvíli před vítězným gólem trefil na druhé straně břevno. V nastavení ho pak ještě vychytal Benítez.
90+7'
90+7'
Běží už sedmá minuta čtyřminutového nastavení. Asi poslední kop měl na svědomí Lamine Fomba, jenž z dálky přestřelil Benítezovu bránu.
90+6'
Ferhat byl na nosítkách odnesen rovnou do útrob stadionu. Rozhodčí zápas ale neukončili a do šance se tak ještě hnal Dolberg, kterého zradila přesnost zakončení.
90+4'
Zinedine Ferhat zůstává ležet na trávníku. Jordan Lotomba ho podle všeho trefil kopačkou do rozkroku, což mu nikdo nezávidíme.
90+3'
Rozhodčí nechali být zákrok na svíjejícího se Ferhata. Domácí ale pokračovali a Roux výborně odcentroval z levého kraje. Obránce míč podskočil a pustil ho na Eliassona, kterému se ve velké šanci postavil do cesty Benítez.
90+2'
Kelyan Guessoum se ve středu hřiště provinil faulem na Gouiriho. Ve druhé ze tří nastavených minut dostal kartu a rovněž připravil Nimes o cenný čas.
90+2'
Benítez plnohodnotně nevyboxoval centr z pravého křídla. Míč se poté odrazil na zadní tyč, ale Ueda odkrytou část branky z nepřipravené pozice minul. Navíc bylo pískáno.
90+1'
Nicklas Eliasson po neúspěšném rohu dostal šanci na reparát, ale míč i ve druhém případě jenom proletěl předbrankovým prostorem.
90'
Centr Harise Duljeviće odmítl Lotomba, který za několik dalších vteřin pomohl míči na rohový kop. Ten může být jednou z posledních šancí pro Nimes.
89'
Khéphren Thuram se dlouhým a rychlým krokem posunul až do pozice na střelu, nicméně zpoza pokutového území přiměl Reyneta jen k rutinnímu zákroku.
88'
Kamara, Todibo a Saliba si vyměnili několik přihrávek na obranné polovině. Nice se zkušeně blíží tříbodovému zisku.
87'
Nově příchozí Nolan Roux se uvedl faulem, který na postranní čáře odnesl Amine Gouiri. S blížícím se koncem jsou hosté logicky hodně nervózní.
86'
Dolberg se dobře uvolnil a mohl tak postupovat dále k pokutovému území. Roztažení na pravou stranu se ale zdaleka nepovedlo podle představ, vhazuje Meling.
85'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Renaud Ripart, přichází Nolan Roux.
84'
V nefotbalové pozici skončil také Niclas Eliasson, který dobíhal do vápna pro přihrávku z otevřené levé strany. O nedovolený zákrok ale určitě nešlo.
83'
Další faul na svém těle pocítil Alexis Claude-Maurice. Na zem mu jmenovitě pomohl Lamine Fomba.
82'
Kasper Dolberg schytal nedovolený úder do hlavy. Nice kombinuje na půlce a už začíná šetřit čas.
81'
Birger Meling byl na levém kraji zdvojený. Míč udržel díky autu, po kterém letěl centr do Benítezových rukavic.
80'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Loïck Landre, přichází Naomiči Ueda.
80'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Patrick Burner, přichází Gaëtan Paquiez.
79'
Morgan Schneiderlin dostal kartu za protest vůči faulu Thurama. Kapitán Nice si tedy bude muset dávat ve zbývajících minutách velký pozor.
78'
Na druhém konci hřiště si už rovnal míč na střelu Ripart, když mu ho jeden z obránců ukopl na roh. Nimes z něj nezahrozilo a naopak se muselo rychle vracet s rodícím se brejkem.
77'
Přečíslení Nice! Kasper Dolberg si ale nesrovnal krok a po nabídce od Gouriho vystřelil levačkou hodně špatně.
76'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Myziane Maolida, přichází Khéphren Thuram.
75'
Nice právě vstřelilo branku!
Zhruba čtvrthodinu před koncem se domácí ujímají vedení 2:1! Maolida na pravém křídle rychlostně předčil Melinga. Centrovaný míč byl nebyl obranou odvrácen dostatečně a ALEXIS CLAUDE-MAURICE tak mohl pravačkou vypálit po zemi na zadní tyč.
73'
Niclas Eliasson si narazil s Duljevićem a z hranice velkého vápna orazítkoval břevno! Dvojice střídajících hráčů se málem uvedla v nejlepším možném světle.
71'
Nimes není daleko od toho, aby bodovalo už popáté v řadě, Zůstalo by však na barážové osmnácté příčce. V případě výhry Nantes nad Remeší se dokonce může propadnout.
70'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Yassine Benrahou, přichází Niclas Eliasson.
70'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Moussa Koné, přichází Haris Duljević.
68'
Ripart si na dvaceti metrech od brány navedl míč na pravou nohu. Do střely ale dal naprosté minimum razance a Benítez jednoduše zasáhl.
67'
Todibo rychle dostoupil Riparta, který nedostal čas převzít přihrávku Melinga. Norský levý obránce poté nedokázal odcentrovat přes první překážku.
66'
Zničehonic se domácí mohli vrátit do vedení! Pierre Lees-Melou vracel míč z levého okraje pokutového území pod sebe na Gouriho, který až moc mířil k trefené pravé tyči.
65'
Nevýrazný Moussa Koné prohrál souboj o nákop na hrot. Zanedlouho Nimes opět odevzdalo míč pasem, který nepochopil asi ani jeho autor.
64'
Menší nedorozumění mezi Ferhatem a Melingem stálo hosty míč, který proletěl až za postranní čáru. Hra se v těchto vteřinách dost zklidnila.
63'
Držení míče: 58 % – 42 %.
61'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Flavius Daniliuc, přichází Jordan Lotomba.
61'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Júsuf Atál, přichází Kasper Dolberg.
60'
Jean-Clair Todibo byl v zárodku rychlého protiútoku zezadu držen Fombou, jenž byl za taktický faul odměněn automatickou žlutou kartou.
59'
Chvíli to vypadalo, že Nimes výhodu standardní situace prohospodařilo, protože se vrátilo až k Reynetovi. Pak ale došlo na rychlý přechod a šanci Riparta, který vypálil přesně do Beníteze. Dorážka už byla sražená.
58'
Ferhat byl zezadu dohrán Schneiderlinem a hosté mají podruhé za sebou k dispozici standardní situaci z větší vzdálenosti.
57'
Snad první pořádný útok Nice po změně stran. Atálův střílený centr ale proletěl skrz malé vápno bez dalšího kontaktu a nařízen je odkop brankáře Reyneta.
55'
Zinedine Ferhat bude po Atálově faulu v pořádku. Nyní už se zapojil do standardní situace, ve které došlo k útočnému faulu nepřesně hlavičkujícího Fomby.
54'
Už druhý ostřejší zákrok Júsufa Atála byl odměněn žlutou kartou. Tu zároveň dostal Meling, který si možná neodpustil nějaké poznámky.
54'
Vlastně jako vždycky to byla rozehrávka na malou vzdálenost. Změnou byla ambiciózní střela z větší dálky, za kterou se její autor musel dalším hráčům Nimes omlouvat.
53'
Flavius Daniliuc srazil Melingův centr na roh, takže domácí musí opět vyhlásit stav nebezpečí.
52'
Další akce nedaleko od Beníteze, který si teď musel dojít pro Ripartův centr z pravého křídla. Nice viditelně ztratilo půdu pod nohama.
50'
Nîmes právě vstřelil branku!
Hosté jsou odměněni za nebojácný nástup do druhé půle vyrovnávajícím gólem! Centr z levého kraje letěl na bližší tyč. Ripartovu nebezpečnou hlavičku Benítez reflexivně jenom vyrazil a LOICK LANDRE ho pohotovou dorážkou připravil o čisté konto.
49'
Obrana Nice byla v dostatečném počtu připravená na Melingův finální pas před branku. Následovat bude rozehrávka od rohového praporku.
48'
Nimes se poučilo z úvodu prvního poločasu a nyní už několik desítek vteřin drží míč ve vlastním držení. Zatím ale daleko od zóny dostřelu.
47'
Atál šel velmi agresivně z jednoho souboje do druhého. Ve skluzu kontaktoval Cubase a rozhodčí to posoudili jako nedovolené počínání.
46'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Pierre Lees-Melou.
46'
Rozhodčí El Hadj nenašel důvody k nastavení a ukončil první půli bezprostředně po vypršení pětačtyřicáté minuty. Nice mělo mnohem lepší úvod a už ve čtvrté minutě dokázalo poprvé skórovat, když jednoduchou a rychlou akci precizně zakončil Gouiri. Nimes se rozehrálo až po nějakých dvaceti minutách, ale v několika náznacích šancí vyloženou možnost na srovnání nemělo.
45'
45'
William Saliba si trochu ublížil v obranném skluzu. Musí se ale rychle vzpamatovat, protože se u jeho vápna chystá hostující aut.
44'
Melingovi uvnitř vápna nevyšla předávka s Ripartem. Nice šlo přímočaře kupředu, jenže Gourimu se po práci Búdawího nepovedlo kvalitně vystřelit zblízka.
43'
Reynet musel natáhnout krok a doběhnout si až k postranní čáře, kde měl na míč zálusk také nejlepší domácí střelec Amine Gouiri.
42'
Renaud Ripard pomáhal spoluhráčům na obranné polovině. Daniliuc proti němu míč neudržel a k tomu bylo pískáno ve prospěch Nimes.
41'
Dlouho to ale netrvalo. Přenesení hry na Atála se tentokrát minulo účinkem, pro autové vhazování si balon chystá norský bek Meling.
40'
Patrick Burner na úrovni brankové čáře odmítl domácí rohový kop. Po rychle vhozeném autu se přesto pokračuje obléháním Reynetovy brány.
39'
Moussa Koné odnesl souboj se Sadibou nepříjemným pádem z výšky. Před návratem na nohy si rád poležel na perfektně připraveném pažitu.
38'
Myziane Maolida provětral levou stranu, ale jednomu ze spoluhráčů se ve vápně nepovedlo zpracovat krátkou přihrávku.
37'
Už to rozhodně není tak jednoznačná partie, jako tomu bylo zhruba prvních čtyřiadvacet minut. Hosté se osmělili a už mají na kontě několik šancí na vyrovnání.
36'
Baptiste Reynet měl trochu starosti se zpracováním neposedného míče. Situace ho donutila rychle odkopávat před blížícím se útočníkem OGC.
35'
Nice nebránilo na krátko rozehraný roh dvakrát spolehlivě. Benrahou skákal po centru z pravé strany víceméně sám, ale míč proletěl napravo od Benítezovy brány.
34'
Ripartův centr překonal dvoučlennou zeď. Na první tyči se snažil zakončit Gouessoum, ale stačilo to jen na vznikl rohového kopu.
33'
Zinedine Ferhat se na pravé straně hezkým manévrem zbavil dvou strážců. Kamara se ho rozhodl faulovat a nabídl hostům standardní situaci.
32'
Jeden z domácích ztratil míč nedaleko vlastního vápna. Opět z toho vznikla jen zablokovaná střela, kterou měl na svědomí Yassine Benrahou.
31'
Po půlhodině hry si hosté vytvořili dosud největší tlak. Koného střela po Melingově nahrávce ale byla zablokovaná a stejně dopadla i dorážka Benrahoua, která vzešla z několika soubojů v nebezpečných místech.
30'
Nice je nějakou dobu v oslabení o jednoho muže. Hišám Búdawí si s nějakým zdravotním problémem lehl za pomezní čarou a bude podstupovat ošetření.
29'
Claude-Maurice byl adresátem Maolidova centru. Hlavní rozhodčí každopádně přerušil hru ještě dříve, než k němu míč doletěl .
28'
Držení míče: 63 % – 37 %.
27'
Rozběhnutý Ferhat ještě stihl před koncovou čárou zahrát na Melinga, ale jeho pas do pokutového území nikoho dalšího v bíločerveném neobjevil.
26'
Moussa Koné byl uvolněn uličkou Riparta. Ve společnosti dobíhajícího Saliby mu ale střela hrubě nesedla a Benítez zasahovat nemusel.
25'
Alexis Claude-Maurice nedostal přihrávku z úhlu před branku. Landre předvedl obětavý zákrok a dokonce se bude jen kopat od Reyneta.
24'
Aktivní Atal ukázal něco ze své rychlosti. Meling ho na kraji obrany nestíhal, nicméně byl svědkem jen přihrávky do boční sítě.
23'
První zákrok si zapsal domácí brankář Benítez. Po rychlém výpadu na levé straně na něj propagační pozdrav poslal Zinedine Ferhat.
22'
Další světlý moment Atála, jenž se dostal k centru Maolidy. Míč si bleskově navedl na levačku a pak jen o kousek netrefil ze svého pohledu pravou tyč.
21'
Nepřesné přenesení hry připravilo Nimes o možnost posunout se na útočnou třetinu hřiště. Snaží se to napravit alespoň aktivním napadáním domácí rozehrávky.
20'
Júsuf Atál ukázal špičkové zpracování na pravém kraji. Búdawí ho po následném pasu do předbrankovém prostoru ale nenapodobil a Reynet zůstal v klidu.
19'
Renaud Ripart ukázal něco z fotbalové ekvilibristiky a získal pro Nimes první rohový kop. Míč však skončil v dlaních Beníteze.
18'
Nyní hosté tohle manko zmenšili několika přesnými přihrávkami, který ale nebyl podpořen pořádným centrem z pravého křídla.
17'
Na počet přihrávek vede domácí mužstvo 153 – 59. I to jasně dokumentuje dosavadní obraz hry.
16'
Nice dlouho stěhovalo míč jen po šířce hřiště. Po delší době přišel nákop vpřed, jenže Atál ho ve hřišti nezkrotil.
15'
Z hlediska držení míče na polovině soupeře je to zatím naprosto jednoznačné. Až na jednu akci po inkasovaném gólu působí Nimes bezzubým dojmem.
14'
V souboji desítky s dvacítkou se Alexis Claude-Maurice provinil šlapákem na Riparta, jenž se zatím nemůže dostat do hry.
13'
Meling byl ve skluzu odzbrojen hned za půlkou. Nice pokračuje ve výrazném tlaku, Kamara si sám pro sebe získal vhazování.
12'
Nimes se zmohlo jen na vysvobozující odkop do středu hřiště. O chvíli později ale ustálo centrovaný míč z nohy Maolidy.
11'
Maolida nedostal zpátky přesnou narážečku. Pokus o centr do šestnáctky byl zablokován a domácí se kvůli tomu vrátili až ke středové čáře.
10'
Na druhé straně byl máván těsný ofsajd, takže je k vidění trochu komplikovaná rozehrávka z obrany Nimes. Zapojuje se do ní také Reynet.
9'
Hosté se zbavili míče nepřesností v samotném zárodku útočné akce. Z prostoru mezi střídačkami opět vhazuje vedoucí tým.
8'
Maoilidův centr byl zablokován. Nice bude pokračovat autovým vhazováním z prostoru vedle pokutového území.
6'
Ferhat se ocitl v šanci na vyrovnání. Zasáhl ale vnější boční síť a podle záběrů se navíc zdálo, že by gól kvůli ofsajdu stejně neplatil.
4'
Už ve čtvrté minutě registrujeme první změnu stavu! Schneiderlin z vlastní půlky nakopl míč na AMINE GOURIHO, který se blýskl výborným zpracováním. Díky tomu udělal rychlou kličku Guessoumovi a pravačkou uklidil míč mimo dosah brankáře.
4'
Reynet bravurně vyhodnotil situaci po přihrávce Atála na volného Maolidu. Tomu stihl skočit pod nohy a míč si sebral pro sebe.
3'
Atál se jednoduchým zaseknutím zbavil Melinga i Ferhata, ale dalším hráčům Nimes se s problémy podařilo odkopnout míč z malého vápna do bezpečí.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí v černočervených dresech.
1'

OGC Nice: Benítez – Daniliuc, Todibo, Saliba, Kamara – Maolida, Claude-Maurice, Búdawí, Schneiderlin, Atál – Gouiri.
Náhradníci: Cardinale – Bambu, Dolberg, Lees-Melou, Lotomba, Ndoye, N'Soki, Sellouki, Thuram.

Nîmes Olympique: Reynet – Burner, Guessoum, Landre, Meling – Ripart (C), Fomba, Cubas, Benrahou, Ferhat – Koné.
Náhradníci: Nazih – Ahlinvi, Ben Amar, Duljević, Eliasson, Paquiez, Roux, N. Ueda, Valério.

Rozhodčí: El Hadj – Benkemouche, Lombard.

OGC Nice

Zatímco Nimes v nedávné minulosti třikrát za sebou vyhrálo, tak domácí klub naopak třikrát za sebou nebodoval. S PSG prohrál 1:2, na půdě Marseille 2:3 a pak zase nestačil 1:2 na páté Méty. Fotbalisté Nice se vzpamatovali až na konci února, když si z Rennes odvezli tři body za výsledek 2:1. V tabulce Ligue 1 se vrátili alespoň na dvanácté místo s náskokem sedmi bodů na dnešního soupeře. Ztráta na poháry pak činí devět bodů. Jednoznačným lídrem týmové tabulky střelců je s deseti zásahy Amine Gouiri.
Nîmes Olympique

Hostující tým si v předchozích třech týdnech masivně polepšil v boji o záchranu. Po výhře 2:0 nad Dijonem vynuloval také Bordeaux a třetí výhru s čistým kontem zaznamenal proti Lorientu. Před pár dny se Nimes opět vyhnulo porážce, když na domácím stadionu remizovalo 1:1 s předposledním Nantes. V tabulce je Nimes na barážové osmnácté pozici, jeden bod mezi Lorientem a již zmíněným Nantes. Nejlepším střelcem je se sedmi přesnými zásahy Renaud Ripart.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu osmadvacátého kola francouzské Ligue 1. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Nice a Nimes!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.