Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nîmes : Lens - 27. září 2020   15:00

87' Ferhat
1:1
(0:1)
Lens
34' Ganago  (G. Kakuta)
Nîmes
Reynet – Paquiez (66. Burner), Briancon (C) (90+4. Miguel), Landre, Meling – Fomba, Cubas, Benrahou (66. Majouga) – Ferhat, Roux (66. Denkey), Ripart.
Dias – Ahlinvi, Deaux, Denkey, Duljević, P. Martinez, Miguel, Majouga, Burner.
Schneider – Grosbost, Pasqualotti
Stade des Costières, Nîmes
5 000 diváků
Lens
Leca – Gradit (46. Fortes), Badé, Medina, Clauss (81. Boura) – Cahuzac (C), Doucouré, Issiaga Sylla – G. Kakuta (81. Perez), Sotoca (72. Jean), Ganago (54. Banza).
Faríñez – Banza, Boura, Fortes, Haidara, Jean, Mauricio, Perez, Robail.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:16.
Hosté promarnili šanci dostat se na senzační druhé místo tabulky a v nedohraném pátém kole jsou „až“ šestí. Nimes po bezbrankové remíze s Lyonem přidalo další bod za remízu a ve vyrovnané tabulce mu patří čtrnáctá příčka.
Závěrečný hvizd sudího Schneidera doprovodil aplaus publika, které je za vydřený bod evidentně vděčné. Lens se díky Ganagovi ujalo po půlhodině hry vedení. Po zranění šťastného střelce se ale začalo převážně bránit a narůstajícímu tlaku nakonec podlehlo v 87. minutě, kdy střelou mezi nohy rozjásal domácí lavičku i tribuny Ferhat.
90+7'
90+7'
Ferhat výtečně zalepil vysoký nákop od Melinga, ale Kévin Denkey chytal jeho následný centr až v prostoru vedle pokutového území.
90+6'
Ripart dostal trochu naloženo od Manuela Pereze, který si vysloužil žluté napomenutí až za následné protesty.
90+5'
Manuel Perez v nařízené standardní situaci nakopával středně vysoký míč spíše na náhodu. Žádný šťastný odraz pro Racing Club se nekonal.
90+4'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Anthony Briancon, přichází Florian Miguel.
90+3'
Teď se nějakou dobu hrát nebude, protože to u Simona Banzy vypadá na zranění hlavy. Po srážce s Fombou spěchají do akce doktoři.
90+2'
Zinedine Ferhat to čepoval do malého vápna, ale hostující defenziva si v nesmírně zahuštěném prostoru poradila.
90+1'
Sylla marně reklamoval ruku po jeho zablokované přihrávce na levém kraji šestnáctky. Nimes rychle přešlo do útoku a Burner ukořistil výhodu rohového kopu. Diváci jsou na nohou!
90'
Hotovo na stadionu v Nimes ještě není. Nastavuje se další pětiminutovka!
89'
Nescházelo mnoho a fotbalisté Lens rychle odpověděli. Na centr z pravého kraje hřiště však nikdo v tmavém nedosáhl.
87'
Nîmes právě vstřelil branku!
Velká radost mezi domácími hráči a fanoušky, kteří pár minut před koncem slaví vyrovnávající zásah! V poslední době hodně aktivní Ripart převzal míč na levé straně hřiště, kde přes Bouru odcentroval do ohně a ZINEDINE FERHAT pravou nohou našel skulinku mezi nohama hostujícího brankáře!
86'
Ferhat centroval na kolegu, který byl v souboji rozhozen natolik, že skončil na kolenou. K odpískání penalty to rozhodně nestačilo.
85'
Melingova rána z hranice vápna byla zablokovaná. Stejně tak pokus o centr z pravého křídla, kterým si Ferhat pojistil alespoň rohový kop.
84'
Většina posledních střel létá po zemi přímo na gólmany. Platilo to i v případě propagačního pokusu z nohy Corentina Jeana.
83'
Denkey snad deset vteřin dotíral na Fortese, který hlídal míč stojící na pomezní čáře. Z velké bitvy nakonec vzešli vítězně domácí, kteří si to pokazili nepřesným nákopem na Riparta.
82'
Ripart ve společnosti Boury zabojoval u rohového praporku, ale po domnělém zisku vhazování zjistil, že byl chycen do ofsajdové pasti.
81'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Ismaël Boura.
81'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Manuel Perez.
79'
Hosté naopak častěji sází na rychlé protiútoky, protože si jsou vědomi stále otevřenější obrany Nimes. Hodně toho naběhají hlavně Banza a Jean.
78'
Času v útoku má Nimes docela dost. I čtvrthodinu před koncem ale doplácí na neschopnost připravit si jakoukoliv střelu na branku.
77'
Anthony Briancon úplně nezachytil Banzův náběh pro nákop z obranné poloviny. Střela bez přípravy každopádně letěla nad horní tyč.
76'
Jean-Louis Leca včasně vystartoval z branky a sebral Melingovu průnikovou přihrávku určenou pro Ferhata.
75'
Držení míče: 43 % – 57 %.
74'
Čerstvý Jean natáhl krok a zprava dobře odcentroval. Z pohledu Lens tomu ale chyběla střela, hráč na hrotu na malém vápně promáchl.
73'
Kévin Denkey měl po nahrávce od Riparta napravo úplně volného Majougu, nicméně poslední bek Badé mu míč čistě vypíchl.
72'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Florian Sotoca, přichází Corentin Jean.
71'
Sotoca rozhodně nespěchá ze hry během jeho střídání. Hlavní rozhodčí ukazuje velkou trpělivost, když nechává kartu v kapse.
69'
Kakuta má asistenci na dosud jediný gól, ale druhé přihrávky se nedočkal ani teď, Banza na přední tyči hlavičkoval nepřesně.
68'
Anthony Briancon dostává jen slovní napomenutí za faul v souboji dvou třiadvacítek. Tu za Racing Club nosí Banza.
67'
Renaud Ripart si vzal nedostatečně odvrácený balon, ale z delší vzdálenosti Lecu přízemní střelou moc nevystrašil.
66'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Gaëtan Paquiez, přichází Patrick Burner.
66'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Yassine Benrahou, přichází Marco Ludivin Majouga.
66'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Nolan Roux, přichází Kévin Denkey.
66'
Tak nakonec to nebyl Syllův aut, nýbrž další Kakutův roh. Ani centr z levé strany domácí obranu ale příliš nepotrápil.
65'
Sylla vytloukl Rouxovy bloky a sám pro sebe získal aut. Předtím Kakuta od rohového praporku znovu nic nevymyslel.
64'
Na straně Lens se začínají výrazně množit rohové kopy. Kakuta si teď centr zopakuje vzhledem k obranné hlavičce Ferhata.
63'
Roux procedil přízemní pas do ohně skrz Doucourého, ale Ripart na balon o pár centimetrů nedosáhl. V opačném případě by nejspíš snadno skóroval.
62'
Zinedine Ferhat moc důležitou roli v tomto utkání nehraje. Na hrotu je odříznut, což se ukázalo i teď v náznaku protiútoku.
61'
Další pokus byl sražen na roh, takže se Kakuta přesunul k praporku. Centr byl prodloužen, ale na Doucourého stejně nedoletěl.
60'
Nic závažného nepřinesla ani Kakutova střela zpoza vápna, která neměla potřebnou razanci k tomu, aby mohla Reyneta potrápit.
59'
Florian Sotoca u penalty převzal pas z pravého křídla, ale důrazně provedený čistý skluz Briancona mu vystřelit nedovolil.
58'
Zatím se toho po změně stran moc neudálo. Racing Club moc nehrozí, ale zároveň nepouští domácí fotbalisty k ničemu podstatnému.
56'
Syllův centr byl obětavě zablokován. Nimes mohlo v hojném počtu dopředu, ale vše zkazil nepřesný pas pro Melinga.
55'
Banza se na úvod moc dobře neuvedl, útok do rozhozenější obrany znehodnotil přihrávkou na nikoho.
54'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Igniatius Ganago, přichází Simon Banza.
54'
Vypadá to na nějaký vážnější problém se stehenním svalem. Lens dost možná bude muset vynuceně střídat autora dosud jediného gólu.
53'
Rozhodčí Schneider k nelibosti fanoušků přerušil narůstající tlak Nimes, protože se k zemi bez cizího zavinění zřítil Ignatius Ganago.
52'
Paqueiz byl podražený. Nimes bleskově rozehrálo, ale další z centrů se stal rutinním pozdravem pro Lecu.
51'
Benrahou svým nákopem nenadělal hostující obraně žádné soupeře. Míč se v pokutovém území zdržel sotva vteřinu.
50'
Žlutou kartu dostává Facundo Medina (Racing Club De Lens).
49'
Issiaga Sylla byl nalevo úplně sám, jenže centr bez přípravy k žádnému jeho kolegovi nedoletěl.
48'
Nolan Roux zatím neřeší vzniklé situace vůbec dobře, teď odevzdal balon kopem do míst, kde stál jenom Luca.
47'
Ganago se prosadil přes Paquieze a přihrávkou pod sebe našel Sotoca, od jehož nohy se balon odrazil pouze k Reynetovi.
46'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Gradit, přichází Steven Fortes.
46'
Po konci první půle odcházejí spokojenější do kabin fotbalisté Lens, kteří mají dobře nakročeno ke čtvrtému vítězství za sebou. Posunu na druhé místo tabulky je přiblížil moment z čtyřiatřicáté minuty, kdy Kakuta připravil skvělou gólovou pozici pro Ganaga. Nimes žádnou větší šanci nemělo, většinou zůstává jen u náznaků a nedokonalé předfinální fáze.
45+3'
45+2'
Dezorientovaný Gaëtan Paquiez přihrával jen na podavače míčů, když nesprávně tušil přítomnost spoluhráče na pravé autové čáře.
45+1'
Jonathan Clauss na poslední chvíli zakročil proti Rouxovi, který po pasu z pravého křídla už chystal střelu z bezprostřední blízkosti hostující brány.
45'
Nejenom kvůli ošetřování je první půle nastavena o tři minuty.
44'
Ukvapený nápřah ke střele od Rouxe. Balon se zastavil o jednoho z hostů dobrých deset metrů před samotnou šestnáctkou.
43'
Vhazovat z prostoru vedle vlastního vápna si asi nikdo nepřeje. Teď se ukázalo proč, po hodu Meling přišla okamžitá ztráta Nimes.
42'
Rozhodčí rychle zkoumali video, protože to po nahrávce Kakuty trochu vypadalo na hru rukou. Penalta se však konat nebude.
41'
Ganago marně čekal na přílet centru z levého křídla. Stejně dopadl v případě kratší náhravky také stojící Sotoca.
40'
Florian Sotoca byl v péči lékařů o něco déle, ale nakonec to i u něj vypadá, že bude moci ve hře pokračovat.
39'
Sudí zastavil hostující útok do otevřenější obrany, protože se na zemi vinou vzájemné kolize dolních končetin ocitli Sotoca a Landra.
38'
Jonathan Clauss se nedostal k míči přes Melinga, kterého zezadu srazil k zemi. Z klidu bude rozehrávat už překonaný Reynet.
37'
Yassine Benrahou místo centru zvolil krátkou přihrávku vedle sebe na Cubase, jehož pomalý dalekonosný pokus Leca velmi snadno zastavil.
36'
Facundo Medina inkasoval od Ferhata ránu rukou do obličeje, nicméně rozhodčí tam viděli jeho faul. Následuje domácí standardka zprava.
34'
Lens právě vstřelilo branku!
Hosté od čtyřiatřicáté minuty vedou! Fomba nedostal po ztrátě Kakuty míč do bezpečí. Druhý jmenovaný se opětovně zapojil do hry a centrem zleva našel úplně volného IGNATIUSE GANAGA, který střelou z jedničky nedal Reynetovi žádnou šanci.
33'
Nechytatelně rychlý pas do křídla pro Melinga. Ten sprint za ztraceným míčem nevzdal, ale ve hřišti už ho zastavit nemohl.
32'
Přenesení těžiště na pravou stranu byl od hostů precizní, ale Sotoca nasměroval přízemní centr jen na kopačku soupeře.
31'
Ganago díky svým fyzickým proporcím posunul centr zleva na Sotocu, jenž poslal pohotovou střelu z voleje metr nad břevno.
30'
Hodně ambiciózní střela z dálky se Rouxovi vůbec nepovedla. Balon minul bránu o velký počet metrů.
29'
Většina domácích akcí chodí přes levou stranu, kde teď norský objev Birger Meling provádí jedno autové vhazování za druhým.
28'
Od břevna Kakuty a možnosti Clausse je ve hře obou týmů hodně nepřesností. Částečně tomu může přispívat i deštivé a větrné počasí.
27'
Igniatius Ganago předvedl hodně ochotný pád, když na hranici šestnáctky před sebou uviděl nohu Landreho. O penaltu se v žádném případě nejednalo.
26'
Dost kostrbaté snažení Nimes. Ferhat dal až moc síly do krátké přihrávky a od Cubase šel vzápětí balon do autu.
25'
Nákop Melinga byl sklepnut na Rouxe, který byl v daný okamžik za posledním obráncem – ofsajd.
24'
Jonathan Gradit ve vzduchu nedovoleně trefil Ferhata. Na podobné situace by si měl dát pozor, od druhé minuty už je žlutě napomenut.
23'
Landre srazil centr a navíc otřel balon o jeho tvůrce, takže se místo rohového kopu bude konat jen Reynetova rozehrávka.
22'
Claussovi se nechtělo centrovat a hosté po jeho zadovce volí rozvážnější postup téměř z poloviny hrací plochy.
20'
Renaud Ripart v těžké situaci úmyslně trefil Badého a z ničeho udělal výhodu rohového kopu.
19'
Další zákrok na Rouxe už byl posouzen jako faul, ale Nimes z následného rozehrání nic nevymyslelo.
18'
Reynetův výkop se stal kořistí pro hráče v černém, kteří bojují ve službách Lens.
17'
Jonathan Clauss přihrával do volného prostoru ve vápna, jenže Sotoca nevystřelil skrz lehajícího obránce Briancona.
16'
Domácí se snažili vybruslit ze zahuštěného prostoru rychlou kombinací. Badé u lajny ale Rouxe nefauloval a hrát bude Racing Club.
15'
Benrahou rozehrál na krátko a pak viděl jen propagační pokus zpoza šestnáctky od norského krajního obránce Melinga.
14'
Za poměrně silného většu se vše schyluje k rozehrávce domácího rohového kopu.
13'
Po podražení Kakuty hosté rychle rozehráli, ale ku prospěchu jim to moc nebylo. Roux rychle upaluje vstříc brance Lens.
12'
Od Gradita šel míč mimo hrací plochu. Meling svým autem trochu zavařil spoluhráči, jenž si musel pomoct s Reynetem.
11'
Až na konci jedenácté minuty si domácí defenziva může trochu ulevit, protože je pískán faul Lens u půlící čáry.
10'
Kakutovi další standardní situace tolik nevyšla. Míč se během pár vteřin dostal k hostujícímu brankáři.
9'
Igniatius Ganago se stal obětí nedovoleného zákroku v Landreho podání. Územní převaha hostů pokračuje další standardní situací.
7'
Hned vzápětí další šance! Tvrdou střelu od Clausse ale Reynet vyrazil díky svému dobrému výchozímu postavení.
6'
Jenom to zahučelo! Dvougólový Kakuta levačkou precizně překopl zeď a míč se zastavil až o horní tyč Reynetovy brány.
5'
Cheick Doucouré nepřesně přihrával na Ganaga, který byl toho času nedovoleně atakován zezadu. Resultuje z toho přímý kop pro Lens.
4'
Issiaga Sylla pronikal po levé autové čáře, kde mu stopku vystavil bolestivě došlápnutý domácí kapitán Anthony Briancon.
3'
Brianconovi se nepovedlo sklepnout nákop ze standardní situace. K jeho nelibosti nebyla odhalena teč Sylly, tudíž se jen kope od branky.
2'
Hned ve druhé minutě dostává žlutou kartu Jonathan Gradit, který nehezky atakoval pravou nohu Fomby.
1'
Úvodní výkop připadl domácím, kteří se po třinácti vteřinách hned propracovali k zakončení, ovšem to po nahrávce Benrahoua letělo mimo tři tyče.
1'

Nîmes Olympique: Reynet – Paquiez, Briancon (C), Landre, Meling – Fomba, Cubas, Benrahou – Ferhat, Roux, Ripart.
Náhradníci: Dias – Ahlinvi, Deaux, Denkey, Duljević, P. Martinez, Miguel, Majouga, Burner.

Racing Club De Lens: Leca – Gradit, Badé, Medina, Clauss – Cahuzac (C), Doucouré, Issiaga Sylla – G. Kakuta, Sotoca, Ganago.
Náhradníci: Faríñez – Banza, Boura, Fortes, Haidara, Jean, Mauricio, Perez, Robail.

Rozhodčí: Schneider – Grosbost, Pasqualotti.
Racing Club De Lens

Hostům pandemie pomohla, protože jim usnadnila cestu z druhé ligy do Ligue 1. Lens bylo po osmadvacátém kole druhé s tříbodovým náskokem na pátou příčku. Adaptace mezi elitou proběhla pro Racing Club znamenitě. V prvním kole prohrál v Nice, nicméně pak porazil 1:0 oslabené PSG a po výhře 3:2 s Lorientem naplno bodoval i výsledkem 2:1 proti Bordeaux. Před nedělními zápasy je Lens na výtečném pátém místě, v případě dnešní výhry dokonce může poskočit na druhou příčku. Mezi nejdůležitější články ofenzivy patří Ganato a Kakuta, kteří shodně posbírali po třech gólech.
Nîmes Olympique

Domácí tým vstoupil do sezóny vysokou výhrou 4:0 nad Brestem, ale od té doby postupně blíží tabulkou do míst, kde skončil v nedohrané minulé sezóně. Po prohrách 1:2 s Nantes a 2:4 s Rennes si Nimes alespoň částečně spravil náladu na hřišti favorizovaného Lyonu, odkud si odvezlo bod za bezbrankovou remízu. V tabulce je v rozehraném pátém kole šestnácté, byť ztrácí jen tři body na šesté Monako. Jediným dvougólovým střelcem je Alžířan Ferhat.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu pátého kola francouzské Ligue 1 Uber Eats. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi týmy Nimes Olympique a Racing Club De Lens!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.