Ligue 1 - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nîmes : Nantes - 28. února 2021   15:00

76' Koné (Duljević)
1:1
(0:1)
Nantes
27' Blas  (Kolo Muani)
Nîmes
Reynet – Alakouch (88. Burner), Guessoum, Miguel, Meling – Fomba – Benrahou, Ripart (C), Cubas (70. Koné), Ferhat – Eliasson (64. Duljević).
Nazih – Ahlinvi, Burner, Duljević, Landre, Paquiez, Koné, Roux, N. Ueda.
Batta – Aube, Jeanne
Stade des Costières, Nîmes
Nantes
Lafont – D. Appiah (90. Sylla), Castelletto, Pallois, Ch. Traoré – Blas (85. Emond), Girotto (C), Chirivella (90. A. Touré) – Coco (72. Louza), Kolo Muani, Simon (72. Bamba).
Petrić – Bamba, Emond, Limbombe, Louza, Mendy, A. Touré, Sylla, Merlin.

On-line přenos je u konce. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu.
Z něj se Nîmes pokusí dostat ve středu na hřišti Nice, zatímco Nantes při stejném záměru i ve stejný den přivítá doma Remeš.
Remíza je pro oba týmy zklamáním. Tím spíš, když si Lorient v souběžně hraném zápase poradil doma se Saint-Étienne 2:1 a na úkor Nîmes i Nantes opustil pásmo sestupu.
Záchranářský souboj zůstal bez vítěze, oba soupeři se rozcházejí smírně po výsledku 1:1.

Lépe začalo Nantes, které ve 27. minutě poslal do vedení Ludovic Blas. Domácí pak podnikli honbu za vyrovnáním, která trvala téměř padesát minut. Úspěšný byl až čtvrt hodiny před koncem Moussa Koné. Tato trefa hráče Nîmes povzbudila natolik, že se hnali dokonce i za obratem. Hřebínek jim však srazil Florian Miguel, když v nastaveném čase oslabil svůj tým po druhé žluté kartě.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 2:4.
Rohy: 1:8. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 16:25.
90+4'
90+4'
Tentokrát už si domácí defenziva náběh hráčů pohlídala a nedovolila nikomu zakončit.
90+4'
Hosté nicméně rozehrají ještě jeden roh. A bude se jednat o roh poslední naděje.
90+3'
Následoval tedy roh a po něm zakončoval Abdoulaye Touré. Velká škoda pro Nantes, že střídající záložník branku přehlavičkoval.
90+2'
Z přímáku nařízeného u okraje vápna zvolil Andrei Girotto (Nantes) překvapivou střelu, ta se otřela o kraj zdi a skončila vedle branky.
90+1'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Florian Miguel (Nîmes).
Domácí stoper se opět provinil podražením a pro závěr utkání oslabil svůj tým.
90'
Nastaveny jsou čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Abdoulaye Touré.
90'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Dennis Appiah, přichází Abdoulaye Sylla.
20letý obránce zažije debut v Ligue 1.
89'
Střídat budou také hosté.
88'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Sofiane Alakouch, přichází Patrick Burner.
86'
Po několika výstrahách se konečně odvážili hosté. Při rohovém kopu přilétl míč na zadní tyč, kde chtěl Andrei Girotto hlavou vymést šibenici. K dokončení záměru scházel brazilskému hráči jen kousíček!
85'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Renaud Emond.
82'
Jenže vyrovnávací trefou povzbuzený Olympique hru otočil a dokonce měl i další šanci! Zinedine Ferhat si seběhl pro přihrávku na levou stranu vápna, odkud vyděsil Lafonta povedenou šajtlí.
80'
Hosté zavezli míč do středu hřiště, kde se snaží v akci pokračovat.
78'
Florian Miguel měl na hlavě obrat! Hráč Nîmes zakončoval hlavou z bezprostřední blízkosti, ale Lafont předvedl vynikající reflex.
76'
Nîmes právě vstřelil branku!
Čtvrt hodiny před koncem je srovnáno! Popel na hlavu si sype Jean-Charles Castelletto, když se po jeho nepovedeném odkopu odrazil balon k soupeři. MOUSSA KONÉ si to pak namašíroval přímo před Lafonta, kterého chladnokrevně prostřelil.
75'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
74'
Randal Kolo Muani (Nantes) se zachoval sportovně. Guessoumiho sice u lajny nejprve srazil k zemi, ale pak mu gentlemansky pomohl zpět na nohy.
73'
Uvidíme, jak noví muži na hřišti rozhýbou tempo. To je kromě pár výjimek ospalé.
72'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Marcus Coco, přichází Imran Louza.
72'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Abdoul-Kader Bamba.
71'
Střídat budou i hosté.
70'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Andrés Cubas, přichází Moussa Koné.
69'
Myslím si, že Baptiste Reynet (Nîmes) by se klidně uživil i jako zedník. I tentokrát totiž postavil pevnou zeď, kterou nebylo možné nijak prostřelit.
68'
A další. Tentokrát se skácel k zemi Randal Kolo Muani. Nepoučitelné Nîmes bude čelit standardce z jednadvaceti metrů od brány.
67'
Kombinaci Nantes přerušil Alakouchův faul.
66'
Roh pro Nantes. Na starost si ho vzal Ludovic Blas, který poslal míč na zadní tyč. Jean-Charles Castelletto tam sice přehlavičkoval Ferhata, ale zároveň nenasměroval svůj pokus na bránu.
64'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Niclas Eliasson, přichází Haris Duljević.
63'
Pascal Plancque (Nîmes) chystá první střídání. U postranní čáry už netrpělivě přešlapává Duljević.
62'
Nantes zahrávalo v blízkosti šestnáctky přímý volný kop. Po spoluhráčově přiťuknutí pálil Marcus Coco do nohy ve zdi stojícího Miguela.
60'
59'
Po odvráceném centru se domácí dostali do kombinace, jež vyústila v roh. Na vzdušný pas si vyšplhal Andres Cubas, ale netrefil míč ideálně.
58'
Žlutou kartu dostává Dennis Appiah (Nantes).
Krajní bek zajel do soupeře u rohu vlastní šestnáctky a my tak budeme svědky zajímavé standardky.
56'
Když to nešlo vzduchem, tak to domácí zkusili po zemi. Ani tato varianta jim však nevyšla.
55'
Uprostřed hřiště se zmocnili míče domácí a okamžitě poté roztáhli hru doprava. Centr Niclase Eliassona nebyl bohužel pro Nîmes přesný.
53'
Nantes zakládá útok ze svého území.
52'
Při honbě za vyrovnáním nebezpečně pálil Zinedine Ferhat! Hráč Nimes to zkusil z rohu vápna levačkou na přední tyč, kterou minul jen o pár decimetrů.
50'
Později se hrálo ve středu hřiště, kde Andrei Girotto (Nantes) podrazil Zinedina Ferhata.
49'
Domácí se honem nadechli k protiakci, avšak defenziva Nantes se stihla vrátit včas.
48'
Míč se točil směrem do branky, odkud ho vyhlavičkoval do bezpečí Florian Miguel (Nîmes).
47'
Marcus Coco kouzlil s míčem na pravé straně. Přes bránícího hráče sice neodcentroval, ale aspoň získal pro Nantes roh.
46'
Druhá půle začala beze změny v sestavách.
46'
Rozhodčí svolává hráče zpátky na hřiště.
Po úvodních pětačtyřiceti minutách jsou na tom lépe fotbalisté Nantes, kteří vedou v Nimes nejtěsnějším rozdílem. Hubený náskok jim ve 27. minutě zařídil Ludovic Blas. Domácí se po obdrženém gólu herně zvedli, ale na kýžené vyrovnání to nestačilo.
Držení míče: 58% : 42%.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 0:0.
Rohy: 0:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 5:13.
45+1'
45+1'
Pořádnou tečku za úvodním dějstvím udělal Zinedine Ferhat (Nîmes)! Jeho bomba letící doprostřed branky Albanem Lafontem hodně otřásla. Vyrovnáno ale není.
45'
Hráči pokukující po světelné tabuli už vědí, že Florent Batta nastavil v první půli jedinou minutku.
44'
A když už se hosté přes střed přeci jen dostali, jejich kontr ztroskotal na nepřesném centru.
42'
I tohle ovšem Nantes ubránilo a vymyslelo brejk, který měl stejně rychlý konec.
41'
Další útok Nimes po levé straně. Před Birgerem Melingem odkopával na sílu do zámezí Dennis Appiah. Domácí budou vhazovat blízko pokutového území.
40'
Renaud Ripart (Nîmes) se vydal za nakopnutým míčem, nicméně Alban Lafont byl u něj dřív.
39'
Zatímco Nîmes začíná mít více ze hry, Nantes se ani neodváží překročit půlící čáru.
37'
Domácí v posledních minutách ožili. Do vápna poslali dlouhý centr, za kterým vyběhl i Alban Lafont. Před gólmanem Nantes zakončoval Zinedine Ferhat, ale slabý pokus hlavou Lafontovi nenadělal velké starosti.
35'
Možná i proto pak Lamine Fomba (Nîmes) dal do své průnikové přihrávky víc razance, ale to zase bylo na Renauda Riparta příliš.
34'
Kromě faulů se na hřišti objevují i nepřesnosti. Jednu takovou předvedl Andrés Cubas (Nîmes), když rozběhnutému spoluhráči přihrál na paty.
32'
Stejný přestupek jen o minutu později spáchal na tom samém místě Marcus Coco (Nantes).
31'
Ve středu hřiště došlo k nedovoleném zákroku, kterým se provinil Sofiane Alakouch (Nimes).
30'
Statistika držení míče: 58% : 42%.
29'
Namísto stahy o vyrovnání muselo Nîmes čelit standardce v podobě rohového kopu.
27'
Nantes právě vstřelili branku!
Nantes jde zaslouženě do vedení! Výbornou práci odvedl Kolo Muani, když na pravé straně vápna zamotal nohy obránci. Přes něj pak nahrál z koncové čáry pod sebe a z úrovně penalty zakončující LUDOVIC BLAS se trefil v anglickém stylu odrazem o pravou tyč.
26'
Stejně se jim to však příliš nedaří. A naopak jsou to hosté, kdo pomocí autů postupuje dopředu.
25'
Vzhledem k předchozím varováním teď fotbalisté Nîmes raději uklidňují hru.
23'
A jeho rozehrávka už byla povedenější. Simon totiž posadil míč na hlavu Pedra Chirivelly, jehož oblouček dopadl za domácí brankou.
22'
Nakonec vytlačeni hosté se později vrátili zpět k šestnáctce a po sražené střele Pedra Chirivelly mají k dispozici další roh.
21'
Konkrétně to byl Moses Simon (Nantes), kdo od rohového praporku odcentroval. Nikoho ve žlutém dresu ale nenašel.
20'
Dvacet minut za námi a zatím žádná střela. A to ani na bránu ani mimo ni. Změnit se to může po rohovém kopu, který se chytají rozehrát fotbalisté Nantes.
18'
Moses Simon (Nantes) ještě jednou v hledáčku kamer, tentokrát při faulu na polovině Nimes.
17'
Hosté ale obrátili hru a na levém křídle měl Moses Simon prostor pro centr. Ten směřoval na zadní tyč, kde nikdo z hráčů vysoký míč nedoskočil.
16'
Územní převahou disponující Olympique se vydal na průzkum soupeřova území.
15'
Statistika držení míče: 65% : 35%.
14'
A znovu foukl Florent Batta do píšťalky. Důvod mu k tomu dal Andrei Girotto (Nantes), jenž při hlavičkovém souboji postrčil do zad Cubase.
13'
V často přerušované hře pochopitelně vázne tempo, takže oba brankáři mají pré.
11'
A další faul. Tentokrát zhřešil jeden z hráčů Nîmes, konkrétně Lamine Fomba.
10'
Byl to Marcus Coco (Nantes). Do souboje ale šel v rozporu s pravidly, což sudí Batta odhalil.
9'
Oťukávaná pokračuje u středového kruhu, kde probíhají usilovné bitvy o míč. Kdo ho vybojuje?
8'
Tohle vypadalo na slibnou šanci pro Nantes! Na zadní tyči chtěl sklepnout centr osamocený Randal Kolo Muani, jenže si při zpracování pomohl rukou.
7'
Ludovic Blas je naštěstí v pořádku (Nantes).
5'
Žlutou kartu dostává Florian Miguel (Nîmes).
Domácí stoper si ve středu hřiště vyšlápl na Ludovica Blase, který si žádá pomoc lékařů.
5'
Avšak ani oni se do zakončení nedostali. Následně vznikl brejk, který přerušil ofsajd.
4'
Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde Moses Simon fauloval. Hrát tak mohou domácí.
3'
Nezdarem skončila i další akce, kdy Marcus Coco (Nantes) nedoběhl dlouhý balon.
2'
Zleva se do šestnáctky tlačil Moses Simon, ale domácí defenziva ho tam nepustila.
1'
Výkop provedou hráči Nantes.
Základní jedenáctky už nastupují na hřiště. Domácí budou hrát v červených dresech a hosté ve žlutých.
Fotbalisté mají za sebou intenzivní rozcvičku, která je má připravit na blížící se zápas. Ten začne na Stade des Costières v Nimes už za čtvrt hodiny.

Nîmes Olympique: Reynet – Alakouch, Guessoum, Miguel, Meling – Fomba – Benrahou, Ripart (C), Cubas, Ferhat – Eliasson.
Náhradníci: Nazih – Ahlinvi, Burner, Duljević, Landre, Paquiez, Koné, Roux, N. Ueda.

FC Nantes: Lafont – D. Appiah, Castelletto, Pallois, Ch. Traoré – Blas, Girotto (C), Chirivella – Coco, Kolo Muani, Simon.
Náhradníci: Petrić – Bamba, Emond, Limbombe, Louza, Mendy, A. Touré, Sylla, Merlin.

Rozhodčí: Batta – Aube, Jeanne.
Světlo světa spatřily sestavy. Jak je trenéři Pascal Plancque a Antoine Kombouaré poskládali?
Nejlepší střelci

Střelcům Nîmes vládne Renaud Ripart. 27letý útočník se trefil v posledních třech utkáních, čímž navýšil svůj počet vstřelených branek na sedm.

Za Nantes dává góly Ludovic Blas. 23letý ofenzivní záložník jich doposud nastřílel šest, přičemž ten poslední vstřelil v minulém kole.
Vzájemný zápas hraný v podzimní části sezony

Nantes – Nîmes 2:1 (2:0)
Branky:
11. Girotto, 27. Louza (pen.) – 57. Ferhat.
ČK: 47. Louza a 87. Fábio (oba Nantes).

Držení míče: 34% : 66%.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 2:3.
Rohy: 4:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:7.
Nîmes Olympique

Krokodýli se těší zlepšené formě, během níž se zakousli hned do tří soupeřů. Vše začalo vítězstvím 2:0 na půdě posledního Dijonu, stejný výsledek měl i domácí zápas proti Bordeaux a nejtěsnějším rozdílem skončila dohrávka odloženého duelu s Lorientem, v němž jediný gól vstřelil Ripart z penalty nařízené v 88. minutě.
FC Nantes

Kanárci přiletí na jih Francie z barážové pozice. Těšit je ale může fakt, že v posledních dvou kolech nasbírali čtyři body. Překvapivou výhru 3:1 si odvezli z Angers a remízu 1:1 uhráli doma proti Marseille. Po tomto výsledku opustili sestupové vody a vyletět by chtěli ještě výš. Proti rozjetému Nîmes je však nečeká nic lehkého.
Důležitý záchranářský duel se v neděli odpoledne odehraje v Nîmes, kam přicestují fotbalisté Nantes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.