Ligue 1 - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : St. Etienne - 18. dubna 2021   13:00

Paris SG
79' Mbappé (A. Herrera) • 87' Mbappé  • 90+5' Icardi (Di María)
3:2
(0:0)
St. Etienne
78' Bouanga  (Trauco) • 90+2' Hamouma
Paris SG
S. Rico – Florenzi (77. Dagba), Kehrer, Kimpembe (C), Bakker – Danilo Pereira, A. Herrera – Sarabia (67. Di María), Rafinha Alcântara (67. Verratti), Mbappé – Kean (67. Icardi).
Franchi – Pembele, Dagba, Simons, Di María, Draxler, Verratti, Icardi.
R. Buquet – G. Debart, E. Finjean
Parc des Princes, Paříž
St. Etienne
Green – Debuchy (C) (56. Moueffek), Cissé, Moukoudi, Trauco (89. Abi) – Youssouf (46. Nordin), Neyou, M. Camara, Monnet-Paquet (46. Bouanga) – Hamouma, Chazrí (68. Aouchiche).
Fall – Sow, Nordin, Douath, Bouanga, Aouchiche, Gabriel Silva, Abi, Moueffek.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání je u konce. Tři veledůležité body do tabulky Ligue 1 si připisuje domácí PSG. Až do 78. minuty jsme čekali na první branku a zdálo se, že ta pravděpodobně rozhodně o výhře. Jako první se prosadil na přední tyčce Denis Bouanga, jenže hned minutu poté vyrovnal přesným volejem Kylian Mbappé, který se prosadil na konci základní hrací doby ještě z pokutového kopu. V nastavení se ovšem zdálo, že se body budou dělit, když se po nedokonalém zákroku Rica prosadil z dorážky Romain Hamouma. Poslední slovo měl ovšem do té doby neviditelný Mauro Icardi, který zužitkoval centr Ángela Di Maríi a hlavou vystřelil svému týmu tři body. Další zápas čeká PSG již za tři dny, kdy se doma představí v rámci poháru proti Angers. Saint-Étienne si zahraje příště 24.4. doma proti Brestu.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 8:2. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 13:15.
90+5'
90+5'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Naprosto šílený závěr zápas přeci jen dopřeje tři body domácímu celku. Na pravé straně se soupeři pohotově vyhnul Ángel Di María a načechral pravděpodobně vítězný centr na zadní tyčku pro MAURA ICARDIHO. Do té doby prakticky neviditelný hráč poslal míč hlavou parádně na zadní tyčku – 3:2.
90+4'
Ángel Di María se snažil míč poslat přímo na přední tyčku, čímž výrazně překvapil Greena, který se hodně při zákroku zapotil.
90+3'
Domácí jdou hned dopředu a budou mít rohový kop.
90+2'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Hosté přeci jen vyrovnávají a živý naději na bod. Denis Bouanga si navedl míč za vápno a vypálil. RIca jeho zajímavý pokus na zadní tyčku pouze vyrazil před sebe, kde míč pohotově do odkryté sítě dorazil ROMAIN HAMOUMA.
90+2'
Hosté rychle otočili míč na středu hřiště a do vápna centroval Arnaud Nordin. Jeho míč trefil pouze vracejícího se Verrattiho.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.
90'
Hosté se přeci jen dostali do rychlého brejku po pravé straně, ale Romain Hamouma nedokázal přesně nahrát do vápna.
89'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Miguel Trauco, přichází Charles Nathan Abi.
89'
Domácí tým nyní hraje v klidu s míčem na vlastních kopačkách a rozhodně nikam nespěchá.
87'
Domácí proměňují pokutový kop a na konci utkání obrací jeho dosavadní vývoj! KYLIAN MBAPPÉ si vybral pravý dolní roh hostující branky, kam také tvrdě poslal svoji střelu. Etienne Green sice vystihl směr, ale na míč nedosáhl.
87'
Byla nařízena penalta pro domácí tým. Ángel Di María narýsoval parádní míč do vápna pro Kyliana Mbappého, jemuž skočil pod nohy Etienne Green a rozhodčí neváhal ani chvilku.
86'
Na obou stranách hřiště se přiostřuje. Přibývá tvrdých soubojů na zemi.
85'
Domácí kapitán Presnel Kimpembe měl nějaký problém s rozhodčím. Ten mu za řeči uděluje žlutou kartu.
84'
Na středu hřiště zaváhal na chvilku Verratti, jež přišel o míč a dopředu tak mohli hosté.
83'
Ángel Di María chtěl přenést hru ze středu hřiště na pravou stranu, jenže střelec první branky domácích na vysoký míč nedosáhl.
82'
Domácí byli opět vepředu, ale dlouho tak nevydrželi a míč se stěhuje opět do středu hřiště, kde se ho hosté budou snažit dlouho udržet.
81'
Na hrací ploše se nyní nachází hostující Aimen Moueffek, který má nějaký problém asi se zády.
79'
Hosté moc dlouho nevedli a máme tu vyrovnaný stav více než deset minut před koncem. Ander Herrera parádním míčem ze středu hřiště našel v šestnáctce KYLIANA MBAPPÉHO, který si nejprve míč lehce zpracoval a druhým dotekem ho poslal vedle brankáře do sítě.
78'
Tady se blíží velká senzace! Příliš volného prostoru dostal na levé straně hostující Miguel Trauco, tkerý nacentroval na přední tyčku pro DENIS BOUANGU, jež s přehledem uklidil takovou šikovnou tečí míč na zadní tyč.
77'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Colin Dagba.
76'
Na pravé straně šestnáctky se zjevil úplně volný Alessandro Florenzi, který zkusil hned pálit. Hodně tvrdý pokus musel Etienne Green vyboxovat.
75'
Hosté dlouhým míčem odkopli hrací předmět až na polovinu soupeře a mají tak čas na zformování.
74'
Argentinský záložník je ale stále při chuti. Tentokrát si navedl míč z pravé strany na střed a levačkou zkusil vypálit. Mířil pouze nad branku Greena.
73'
Ángel Di María rozhodně není ve své kůži. Nyní nedokázal zpracovat jednoduchý míč na pravé straně hřiště, čímž nabídl jednoduchý míč soupeři.
72'
Do solidní příležitosti se hnali hosté, když šli dva na jednoho. Celé to na sebe vzal Adil Aouchiche, který ale následně ztratil rychlost a o míč přišel.
71'
Příliš důrazný presink předvedl Kylian Mbappé, který se tak dopustil nedovoleného zákroku.
70'
Ángel Di María je zatím hodně na míči, ale v pozitivním světle zatím moc ne. Tentokrát se mu nepovedla nahrávka na ose hřiště a o míč přišel.
69'
Jeho rozehrávky se pochopitelně chopil nově příchozí Ángel Di María, jenže jeho centr na přední tyčku byl odvrácen.
69'
Sražený centr Di Maríi a následuje roh pro domácí barvy.
68'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Adil Aouchiche.
67'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Mauro Icardi.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Ángel Di María.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Rafinha Alcântara, přichází Marco Verratti.
66'
Domácí budou chtít významně posílit ofenzivu. Za postranní lajnou je přichystaný Icardi nebo třeba Ángel Di María.
65'
O kolmou nahrávku do vápna se pokoušel Rafinha Alcântara, jenže to dost přehnal s razancí a míč poslal za brankovou čáru.
64'
Do rychlého brejku se již chystal Vahbí Chazrí, tomu chtěl zabránit Mitchel Bakker, který ho zezadu poslal k zemi.
63'
Na středu hřiště protáhl krok Danilo Pereira a byl zezadu nedovoleně atakován.
62'
Tak tohle si rozhodně Kylian Mbappé za rámeček nedá. Francouzský hráč zkusil roh rozehrát na krátko, jenže tím nahrál prvnímu soupeři v cestě.
62'
Rohový kop si kopnou domácí hráči po zblokovaném centru od Bakkera.
61'
Dokonce se Saint-Étienne dostalo ke střele zpoza vápna. Vahbí Chazrí však nedůrazným pokusem mířil pouze do rukavic Rica.
60'
Po hodině hry jsme stále branku neviděli. Na útočné polovině jsou nyní hosté, což je jev, který dlouhou dobu k viděni nebyl.
59'
O další pařížskou střelu se zpoza vápna postaral Rafinha Alcântara. Další pokus ze zajímavé pozice skončil u brankáře Etienna Greena.
58'
Domácí tým k tomu ještě dostal zajímavý přímý kop z pětadvaceti metrů. K jeho rozehrávce se dostal Kylian Mbappé, který zkusil pálit na vzdálenější tyčku, branku jeho projektil o kousíček minul.
57'
Yvan Neyou hodně nevybíravě zajel na středu hřiště do Mbappého a rozhodčí mu udělil žlutou kartu.
56'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Mathieu Debuchy, přichází Aimen Moueffek.
56'
V těžké pozici nahrával naslepo na hranu vápna Rafinha Alcântara. K míči měl nejblíže hostující Harold Moukoudi, jež odklidil míč do bezpečí.
55'
Mitchel Bakker našel na ose hřiště Mbappého, který si z prvního doteku hodil míč do vápna a pral se o zakončení, k tomu se nakonec nedostal.
54'
Roh si na starost vzal Pablo Sarabia, jehož centr na přední tyčku si našel Florenzi, ale jeho prodloužení do vápna nepřineslo domácím větší šanci.
53'
Kousek za vápnem se uvolnil od soupeře Kean, který nabral rychlost a pálil. Sražená střela končí rohem pro domácí tým.
52'
Z levé strany zkoušel do vápna centrovat Bakker, jenže jeho centr skončil pouze na hostujících kopačkách.
51'
PSG ani po pauze nikam moc nespěchá. Nyní v klidu hraje okolo poloviny hřiště a hledá si mezeru v obraně soupeře.
50'
Hra je přerušena. U postranní lajny nepříjemně došlápl na kotník Mathieu Debuchy a nyní je v péči lékařů.
49'
Kousek za vápnem si míč na střelu naváděl Pablo Sarabia, který se k ní nakonec nedostal, protože zakopl a putoval k zemi.
48'
Míč do vápna centroval Rafinha Alcântara, ale jeho centr skončil pouze na hostujících hlavách.
47'
Domácí tým si kopne přímý kop z přibližně dvaatřiceti metrů.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Kévin Monnet-Paquet, přichází Denis Bouanga.
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Zaydou Youssouf, přichází Arnaud Nordin.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 14:02.
Prvních pětačtyřicet minut branku nenabídlo. Fotbal však v nějakých pasážích rozhodně nenudil. Hosté se dokonce radovali z vstřelené branky. Vahbí Chazrí se však nacházel v jasném ofsajdu. Největší šanci si největší šanci vypracovali ve 29. minutě, kdy Sarabia z přímého kopu pálil do tyče a Danilo Pereira následně mířil nad odkrytou branku Saint-Étienne.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 68%:32%
Střely na branku: 1:1
Rohy: 7:3
45+1'
45+1'
Domácí ještě mohli jít v prvním poločase do rychlého brejku, ale Rafinha Alcântara nahrál spoluhráči na paty, a tak se půjde do šaten za stavu 0:0.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
45'
Právě Romain Hamouma rohový kop rozehrával, ale centrem na přední tyčku našel pouze soupeře.
45'
Po levé straně se chtěl do šestnáctky dostat Romain Hamouma, což se mu proti třem soupeřům nepovedlo, získal alespoň roh pro své barvy.
44'
Rozhodčí ještě zákrok na domácí hvězdu konzultoval s videem. Penalta se nepíská.
43'
Po chybné rozehrávce hostů se k míči dostal Mbappé, který se dostal až do pokutového území, kde sice stihl vystřelit, ale poté putoval k zemi, jeho spoluhráči se dožadují penalty.
42'
U lajny se chtěl proti dvěma soupeřům uvolnit Miguel Trauco, což se mu sice nepovedlo, ale poté byl faulován.
41'
Výjimkou se stal centr Sarabii z pravé strany hřiště. Pro ten si došel spolehlivě chytající Etienne Green.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá něco přes 5 minut. Domácí tým hraje na středu hřiště a zatím aktuálně to dopředu moc nežene.
39'
Hodně zbytečně dohrál Vahbí Chazrí u postranní lajny Floranziho a může děkovat rozhodčímu, že nedostal žlutou kartu.
38'
Tento roh se ovšem nijak extra nepovedl. Domácí ho rozehráli na krátko a poté míč ztratili.
38'
Tlak domácího týmu se stupňuje, nyní budou rozehrávat další roh.
37'
Ze středu hřiště zkoušel nacentrovat do vápna Rafinha Alcântara, jenže jeho měkoučký centr nikoho ze spoluhráčů nenašel.
36'
Mbappé od levé postranní lajny našel přesně za vápnem Rafinhu Alcântaru, který se pohotově otočil do šestnáctky a z úhlu prozkoušel Greena. Ten míč kvalitně vyrazil.
35'
Rohový kop rozehrával sám Kylian Mbappé, jenže jeho centr do malého vápna nic nebezpečného pro muže v zeleném neznamenal.
34'
Opět po nějakém čase se ukázal Mbappé. Francouzský mladík se uvolnil po levé straně a centroval do vápna. Tečovaný centr končí rohem pro jeho tým.
33'
Hosté se již radovali z první branky zápasu. Po centru Miguela Trauca z levé strany si míč našel rozeběhnutý Vahbí Chazrí a přízemní střelou k tyčce překonal Rica. Naneštěstí pro hosty stál jejich útočník v jasném ofsajdu.
32'
Exekuce se ujal Romain Hamouma, jehož centr si na malém vápně našel Harold Moukoudi, ale při těsném bránění se k pořádné hlavičce nedostal.
31'
Roh si z pravé strany kopnou hosté.
30'
Po nějakém čase se dopředu dostali i hosté. Centr Debuchyho z pravé strany však skončil u Rica.
29'
Rozehrávku na sebe nakonec vzal Pablo Sarabia, jehož pokus přes zeď na přední tyčku orazítkoval pouze brankovou konstrukci a poté se ke střele z penalty dostal Danilo Pereira, který pálil z voleje nad.
28'
Domácí záložník Rafinha Alcântara se protáhl mezi dvěma soupeři a Mahdi Camara ho radši fauloval. Přímý kop z šestadvaceti metrů pro PSG.
27'
Domácí se vrátili ke kombinaci na polovině soupeře. Nutno podotknout, že ta jim doposud nějakou větší šanci nepřinesla.
26'
Po centru z levé strany se do zakončení z vnitra pokutového území hnal Vahbí Chazrí. Rozhodčí mu odpískal ofsajdové postavení a celou akci ukončil.
25'
Obrovská šance hostujícího celku. Parádní nahrávku šajtlí od Zaydoua Youssoufa dostal za obranu Romain Hamouma. Ten si zpracoval míč na prsa a z druhého doteku pálil pouze nad branku Rica.
24'
Trochu volného prostoru si dopřál na ose hřiště Ander Herrera a hned chtěl pálit. Unáhlený pokus španělského záložníka skončil pouze na bloku v zeleném dresu.
23'
Odražený míč si ve vápně soupeře našel Danilo Pereira a zkusil z výšky zakončovat. Těžký kop zvládl poslat pouze na střed branky.
22'
U rohového praporku si míč postavil Romain Hamouma a centroval na přední tyčku, kde si míč našel Kévin Monnet-Paquet. Hlavička hostujícího hráče z těžké pozice mířila nad branku.
21'
Rohový kop pro hostující tým.
20'
Po krásné prostrkávačce se na levé straně vápna dostal k zakončení Mbappé. Jeho střela z bezprostřední blízkosti skončila vedle branky.
19'
Trochu volného místa dostal na středu hřiště Romain Hamouma a hned pálil. Skákavý pokus zpoza vápna skončil v rukavicích Rica.
18'
Zády k brance dostal míč za vápno Mbappé, míč ovšem proti přesile nedokázal udržet.
17'
V posledních minutách se hra hodně kouskuje. Celkem solidní tempo z úvodu zápasu je minulostí.
16'
Na pravou stranu hřiště chtěl hru přenést Yvan Neyou, nedůraznou nahrávku zachytil ve vzduchu Herrera.
15'
Hodně si žovit na středu hřiště znepříjemnil Camara, když se pustil do dvou soupeřů. Nakonec se mu povedlo dostat míč na spoluhráče a nebezpečí zažehnat.
14'
Na pravé straně se šikovně protáhl kolem soupeře Florenzi a cpal míč do ohně, kde byl Etienne Green o něco dříve než Moise Kean.
13'
Ač Miguel Trauco udělal parádní kličku Sarabiovi, tak dál pokračovat nemohl, moc si předkopl míč a tím ho daroval Pereirovi.
12'
Příliš důrazný byl v souboji o míč na středu hřiště Moise Kean a rozhodčí mu tak odpískal faul.
11'
Na levé straně hřiště si nerozuměl Bakker s Mbappém. Nahrávka Nizozemce skončila na kopačkách soupeře a francouzský ofenzivní klenot následně fauloval.
10'
Hodně rychlou nahrávkou dostal za vápno Kean, jemuž míč výrazně odskočil od nohy a daroval ho tak soupeři.
9'
Z nějakých pětadvaceti metrů zkusil vypálit domácí záložník Rafinha Alcântara. Důrazný pokus pravačkou skončil pouze nad brankou Saint-Étienne.
8'
K dalšímu centru z pravé strany se dostal Alessandro Florenzi, ale ani tentokrát jeho pas mířící někam na penaltu nenašel žádného spoluhráče.
7'
Akutálně se nehraje v nikterak velkém tempu. Domácí tým kombinuje s míčem okolo poloviny hřiště.
6'
Danilo Pereira kvalitní nahrávkou mezi řady vysunul na pravé straně Florenziho, který okamžitě centroval do vápna. Centr z voleje však všechny přítomné v pokutovém území přeletěl.
5'
Ander Herrera se pohotově uvolnil na středu hřiště a vysokým míčem hledal na lajně rozeběhnutého Sarabiu, který příliš dlouhý míč na hrací ploše nestihl.
4'
U praporku si míč připravil Pablo Sarabia, ale jeho centr na přední tyčku odhlavičkoval do bezpečnějšího prostoru Pape Abou Cissé.
4'
Další roh si kopne semifinalista Ligy mistrů po zblokovaném centru Mbappého.
3'
Rafinha Alcântara roh rozehrál hodně rychle a na krátko, hosté okamžitě odvrací míč.
3'
Roh pro PSG.
2'
Domácí tým je v úvodu zápasu na míči. V klidu kombinuje na dostřel branky soupeře.
1'

Paris Saint-Germain FC: S. Rico – Florenzi, Kehrer, Kimpembe (C), Bakker – Danilo Pereira, A. Herrera – Sarabia, Rafinha Alcântara, Mbappé – Kean.
Náhradníci: Franchi – Pembele, Dagba, Simons, Di María, Draxler, Verratti, Icardi.

AS Saint-Étienne: Green – Debuchy (C), Cissé, Moukoudi, Trauco – Youssouf, Neyou, M. Camara, Monnet-Paquet – Hamouma, Chazrí.
Náhradníci: Fall – Sow, Nordin, Douath, Bouanga, Aouchiche, Gabriel Silva, Abi, Moueffek.

Rozhodčí: R. Buquet – G. Debart, E. Finjean.

AS Saint-Étienne

Hosté jsou zatím na třinácté příčce Ligue 1. V dosavadních dvaatřiceti zápasech získali 39 bodů se skóre 36:47. Na sestupové příčky má náskok jedenácti bodů, na tu barážovou je náskok devítibodový. Nejlepším střelcem Saint-Étienne je Gabonec Denis Bouanga, který dal 6 branek a na další tři nahrál. Hosté vyhráli své tři z posledních čtyřech utkání. Hned dvakrát z toho to bylo venku, 1:0 na hřišti Angers a 2:0 na stadionu Nimes. V posledním ligovém kole přišla domácí výhra 4:1 nad Bordeaux na stadionu, kde se v roce 2016 představil i český tým v rámci mistrovství Evropy.

Poslední tři zápasy

Saint-Étienne VS. Bordeaux 4:1
Nimes VS. Saint-Étienne 0:2
Saint-Étienne VS. Monaco 0:4

Paris Saint-Germain FC

Domácí tým vyhrál ligu třikrát v řadě, což může tuto sezonu skončit. PSG se nachází až na druhém místě tabulky. Ve dvaatřiceti zápasech získalo 66 bodů se skóre 71:23 a na první Lille ztrácí čtyři body, ale má o jeden zápas méně. Do konce soutěže schází šest mačů. Nejlepším střelcem týmu z hlavního města je Kylian Mbappé, který dal 21 branek a přidal k tomu ještě 7 asistencí. Dvaadvacetiletý Francouz je i nejlepším střelcem celé soutěže. Pařížský tým je i nadále v boji o vysněný triumf v Lize mistrů. V odvetě za loňské finále vyřadil Bayern a v semifinále mu v cestě stojí anglický Manchester City.

PSG VS. Bayern 0:1
Štrasburk VS. PSG 1:4
Bayern VS. PSG 2:3
Zdravím všechny fanoušky nejvyšší francouzské ligy. V rámci 33. kola Ligue 1 se utkají týmy PSG a Saint-Étienne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.