Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Lens - 13. února 2021   19:00

13' Zeneli
1:1
(1:0)
Lens
61' Sotoca  (Clauss)
Reims
P. Rajković – Foket, Faes, Munetsi, Konan (78. De Smet) – Zeneli (87. Sierhuis), Cafaro (78. Kutesa), Cassama, Chavalerin (C), Mbuku (69. Touré) – Dia.
Wattellier – Lombard, Berthomieu
Stade Auguste-Delaune, Reims
Lens
Leca (C) – Badé, Gradit, Medina – Clauss (87. Michelin), Ch. Doucouré, G. Kakuta (87. Mauricio), Fofana, Haidara (82. Issiaga Sylla) – Banza (82. Jean), Sotoca.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 2:6. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:7.
Racing Club odehrál na hřišti Remeše dobrou partii, ale v tom nejdůležitějším, tedy v zakončování, měl spíše špatný den. Hosté neproměnili celou řadu šancí, Kakuta dokonce zahodil penaltu a ve dvou případech jim vzal gólovou radost ofsajd. Domácí toho moc nepředvedli, ale z ojediněle šance a dorážky Zeneliho se stejně ujali vedení. To vydrželo do jednašedesáté minuty, kdy Rajković jedinkrát kapituloval ze střely Sotocy. Další regulérní branka už nepadla, takže je z toho remíza 1:1.
90+6'
90+6'
Za sraženou přihrávkou Sotocy ještě spěchal Fofana, který v souboji s Faesem na rohu malého vápna přepadl přes Rajkoviće. Penalta se nechystá.
90+5'
Thibault De Smet zabrzdil hostující rozlet vynikajícím skluzem. Obrana Remeše se zformovala a vytlačila hosty do středu hřiště.
90+4'
Tentokrát to nebyl vůbec špatně vhozený aut. Dia z něho dokonce zakončoval, ale Leca se nemusel skoro ani hnout, aby jeho střelu zastavil.
90+3'
Loïc Badé zkušeně zvládl sprinterský souboj s Tourém. Chystá se další aut z křídelního prostoru, který se dá označit za domácí standardku.
90+2'
Clément Michelin dobře zapnul do obrany a nepustil přes sebe centr De Smeta. Z autu na útočné třetině Remeše vzniklo přečíslení hostů, které se postupem času zastavilo u středové čáry.
90+1'
Nastavuje se až nečekaně velká porce šesti minut!
90'
Hráči Lens se věnují hlavně ofenzivě, a tak nyní nechali trochu otevřenější zadní vrátka. Touré si ukázal, kam chce dostat centr z pravého křídla, jenže v souboji hlavičkoval nepřesně.
89'
Michelin se zničehonic objevil v zajímavé palebné pozici. Vyřešit ji ale mohl mnohem lépe, projektil zprava poslal přímo do dobře postaveného Rajkoviće.
88'
Častá střídání hostující nápor značně rozmělnily. Na vstřelení vítězného gólu už Racingu zbývá jen několik málo desítek vteřin. Nyní navíc vhazuje De Smet.
87'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Clément Michelin.
87'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Tony Mauricio.
87'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Arbër Zeneli, přichází Kaj Sierhuis.
86'
Vzhledem k odvrácenému centru od rohového praporku zkoušel z voleje pálit Medina, ale míč přes velké množství těl před brankou neprošel.
85'
Claussův centr byl neškodný a po parádní kolmici z dílny Doucourého došlo jen na zablokovanou střelu Jeana. Je z toho další roh.
84'
Hned vzápětí upalovali hosté do rychlého protiútoku, ale zablokovaný centr Kakuty znamenal jen zisk rohového kopu.
83'
Zeneli vymyslel kolmici za obranu, jenže Dia výborně vypadající situaci zazdil mizerným zpracováním. Tohle může domácí tým mrzet.
82'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Massadio Haidara, přichází Issiaga Sylla.
82'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Simon Banza, přichází Corentin Jean.
80'
Nově příchozí Munetsi se uvedl tvrdším faulem na Gradita, za který dostal jen slovní napomenutí. Mezitím se chystají další změny.
79'
Snad první drobná šance Remeše od Zeneliho gólu! Hezkým individuálním průnikem se blýskl Dia, který dokázal i zakončit, ale na překonání Lecy to nestačilo.
78'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mathieu Cafaro, přichází Dereck Germano Kutesa.
78'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Ghislain Konan, přichází Thibault De Smet.
77'
Sotoca posunul Claussem centrovaný míč k Banzovi, který podruhé rozvlnil síť za zády Rajkoviće, ale i v tomto případě byl chycen v ofsajdovém postavení. To bylo tentokrát očividné na první pohled.
76'
Promrzlý gólman Leca vyběhl před šestnáctku a odkopl míč jen těsně před Tourém, jenž ho podle názoru sudích fauloval.
75'
Chavalerin pomáhal unavené obraně Remeše, jenže když už se zmocnil míče vedle pokutového území, tak ho odkopl pouze do zámezí.
73'
Medina si poradil s nepříjemným nákopem, o který neúspěšně usiloval Dia a hlavně čerstvý útočník El Bilal Touré.
72'
Kakuta vybídl ke sprintu Clausse, jenž usiloval o svou druhou asistenci. Foket jeho centr zprava ale zablokoval.
71'
Haidara měl spoustu prostoru na levé straně. O to více musel na střídačce Lens naštvat fakt, že svůj centr nasměroval do autu.
70'
Remeš může mluvit o velkém štěstí, že má stále reálnou šanci na bodový zisk. Ve druhé půli je směrem dopředu ještě neškodnější než v první polovině.
69'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Nathanaël Mbuku, přichází El Bilal Touré.
68'
Rajković skutečně vyrazil míč na brankové čáře. Banzův ofsajd byl rovněž potvrzen a stav zůstává nerozhodný!
67'
S druhým gólem Lens je to nakonec trochu složitější. Zkoumá se, zda střela Sotocy skutečně prošla celým objemem brankovou čáru, protože Banza jinak dorážel z ofsajdu!
65'
Doucouré využil dobré nabídky na levé straně, odkud prošla přihrávka na totálně zapomenutého Floriana Sotocu. Ten střílel bez přípravy a Rajković zasahoval až pár centimetrů za brankovou čarou. Dorážkou z bezprostřední blízkosti to ještě jistil Banza.
64'
Vypadá to, že domácí budou mít v nadcházejících minutách co dělat, aby udrželi alespoň remízový stav. Vyrovnávající zásah dal Lens potřebné sebevědomí.
63'
Rajković včas vyběhl proti Banzovi a další šanci Lens zneškodnil. Pak byla k vidění i dorážka Sotocy, ale i toho domácí gólman výborně vychytal!
61'
Lens právě vstřelilo branku!
Po hodině hry už hosté mohou slavit naprosto zasloužené vyrovnání na 1:1! Jonathan Clauss si na pravé straně vyměnil míč se spoluhráčem a pak už si to namířil rovnou do pokutového území. Tam si pohrál s Faesem a ve finále připravil střelu z malého vápna pro FLORIANA SOTOCU. Všemu předcházela ztráta Konana v přechodové fázi.
59'
Clauss si rozmyslel přímočarý posun po pravé straně. Balon vrátil dozadu na Gradita a to znamená, že se znovu útočí do zformované obrany.
58'
I po změně stran se Remeš hlavně brání. Teď je celá jedenáctka hodně hluboko, je to doslova obléhání pokutového území.
57'
Po aktivitě Clausse centroval z pravého okraje velkého vápna Sotoca, kterému dal čas Konan. Hlavička ze záklonu z dílny Banzy však letěla nad břevno.
56'
Banzovi na půlící čáře spadl míč na ruku, takže si Lens musí na nějakou chvíli nechat zajít chuť na útočné výpady.
55'
Ghislain Konan vhazoval až do vápna. Míč se k němu na levý kraj vrátil, ale ani centr levou nohou kýžený efekt neměl.
54'
Další prodleva kvůli fotbalistovi s drobným šrámem na těle. Problém s levou nohou hlásí autor dosud jediné branky, Arber Zeneli.
53'
Cafaro zleva centroval na první tyč. U té stál Faes, ale prodlužoval jen do míst, kde neměl k dispozici žádné své spoluhráče.
52'
Zeneli v dalším protiútoku vybízel Chavalerina, jenže u toho se včas zjevil Badé a odkopl balon na rohový kop.
51'
Dia si nerozuměl s nabízejícím se spoluhráčem. Cafaro pak rychle přerušil protiakci v hlavní roli s Jonathanem Graditem.
49'
Střela z těžkého úhlu od aktivního Haidary byla sražená. Stalo se tak ve chvíli, kdy na studeném trávníku zůstal ležet Banza. Zavinil to žlutý faul Faese.
48'
Florian Sotoca vběhl do vápna, kde ale nechal balon za sebou a později dokonce fauloval Moreta Cassamu.
47'
Ani jeden z trenérů před startem druhé půle nestřídal, takže na obou stranách pokračují původní základní sestavy:

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Munetsi, Konan – Zeneli, Cafaro, Cassama, Chavalerin (C), Mbuku – Dia.

Racing Club De Lens: Leca (C) – Badé, Gradit, Medina – Clauss, Ch. Doucouré, G. Kakuta, Fofana, Haidara – Banza, Sotoca.
46'
Šestý tým Ligue 1 byl v téměř celé první půli nastěhován před Rajkovićem, ale zároveň dostal obrovskou lekci z efektivity. Remeš přežila pár šancí i penaltu Kakuty, před kterou se z jedné ze dvou vlastních šancí dostala do vedení. Dosud jediným střelcem zápasu se stal Zeneli, jenž duchapřítomně dorazil Diovu střelu.
45+2'
45+2'
Před odchodem do šaten ještě jedna hostující standardka. Zenelimu neprošlo drobné postrčení Gradita, nicméně samotná realizace se hostům vůbec nepovedla.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Ou, tak tohle se nepovedlo! Kakuta vypálil z penalty nad břevno Rajkovićovy brány. Ani tu největší možnou šanci na vyrovnání tedy Lens nevyužívá.
44'
„Odklizení“ poraněného Haidary se trochu prodlužuje. Samotné zahrání pokutového kopu se Kakutovi odkládá.
43'
Žlutou kartu dostává Ghislain Konan (Stade de Reims).
43'
Znovu posílal Kakuta míč na přední tyč, odkud ho prodlužoval Chavalerin. Byl z toho zmatek u malého vápna a nakonec faul Konana na Haidaru. Teď už se penalta kopat bude!
42'
Haidara bude určitě v pořádku. Teď už se snažil kouzlit na levém křídle, kde na Foketovi vytěžil rohový kop.
41'
Ještě jedna standardní situace. Rozehrál ji Kakuta, leč jeho spoluhráči se v pokutovém území k zakončení neprobili.
40'
Po dalším rohu se chystal zakončovat Haidara, kterého asi trefil Cafaro. Celou situaci zkoumalo video, nicméně Lens se z penalty těšit nemůže.
39'
Zajímavá situace u Rajkoviće! Sotoca prodloužil roh na zadní tyč, kde si Banza dost překážel s vlastním spoluhráčem a krkolomné zakončení proto skončilo na tyči.
38'
Centrující Massadio Haidara vytloukl bloky předním stojícího Foketa. Rohový kop pro Racing Club De Lens.
36'
Chavalerinovi hrubě nesedl volej z hranice šestnáctky. Jeden z jeho kolegů pak z větší dálky mířil přesněji, ale Leca si připsal rutinní zákrok.
35'
Dia se efektně i efektivně uvolnil v hloubi pole. Pak to domácí zkusili přes levou stranu, kde hezky tancoval Zeneli. Střelu z úhlu srazil na roh Gradit.
34'
Kvůli nevýhodnému úhlu na střelu se Cafaro rozhodl pro centr, ovšem i ten zvládli hostující obránci u penaltového bodu zneškodnit.
33'
Medina si dlouho nevěděl rady s Cafarem, kterého odzbrojil jen za pomoci jasného držení. Pokračovat se bude standardní situací.
32'
Fofana přihrával do vápna do druhé vlny, čímž paradoxně rozjel pouze domácí brejk. Až Doucouré dokázal individuální kontr Zeneliho zastavit.
31'
Nařízený rohový kop zvládla hostující defenziva ubránit na jedničku s hvězdičkou. Míč se opět stěhuje na opačný konec hrací plochy.
30'
Mathieu Cafaro měl kolem sebe dostatek místa k mohutnému napřažení ke střele z více než pětadvaceti metrů. Leca ale měl dobré postavení a u levé tyče letící projektil vyrazil.
29'
Domácí na chvíli vzdali dobývání zatažené obrany. Raději se s míčem vrátili na vlastní půlku a tam posbírali několik klidných přihrávek.
28'
Dia se po hezké uličce za obranu málem odtrhl od posledního beka Lens. Pro hosty to nakonec dobře dopadlo, bude se pouze vhazovat.
27'
Zeneliho pas do ohně nezpůsobil u domácí branky žádnou paseku. Následoval vysvobozující odkop až k Rajkovićovi.
26'
Cafaro měl otevřené dveře na útočnou polovinu. Mbuku po jeho akci centroval a zařídil pro Remeš alespoň rohový kop.
25'
Nezměnilo se to ani v probíhající pětadvacáté minutě. Několikátý centr zprava Rajković řešit nemusel, protože vyletěl až mimo hrací plochu.
24'
Zeneliho gól obraz hry nezměnil. Lens začíná mít dominantní převahu, které ale chybí pořádné finále.
22'
Thomas Foket nedoskočil na centr z pravého kraje. Sotoca se rychle pokládal do akrobatického zakončení, ovšem branku o výrazný kus netrefil.
21'
Kakuta to drze vzal na sebe, ale individuálně se neprokličkoval skrz hranici pokutového území.
20'
Nathanael Mbuku nehezky dopadl z výšky na ruku. Rozhodčí kvůli němu hru přerušili, ale nakonec to nemělo žádné větší následky.
19'
Už podruhé chyběly Banzovi jen centimetry, aby se dostal k přízemnímu centru Clausse. Takto skončil míč v moci brankáře Rajkoviće.
18'
Massadio Haidara neměl dobrý první dotek na levém okraji velkého vápna. Přes Foketa se pak před bránu nepodíval.
17'
Centr na první tyč k ničemu nevedl. Náznak rychlého protiútoku muži v tmavých dresech eliminovali ještě na své útočné polovině.
16'
Premiérový rohový kop má k dispozici celek z Lens.
15'
Pět nebo šest bránících hráčů povolala Remeš do prostoru vedle vlastního vápna. A mělo to účinek, hosté se do nebezpečných pozic neprokombinovali.
13'
Reims právě vstřelilo branku!
Domácí se z první pořádné akce ujímají vedení! Chavalerin po autu ze středu hřiště vběhl do díry mezi obranou a zálohou. Míč rozdal Diovi, jehož střelu z úhlu Leca u pravé tyče vyrazil přímo před ARBERA ZENELIHO a ten bez problémů dorážel do sítě.
12'
V úvodu zápasu jsou to hráči Lens, kteří mají o něco více ze hry. Domácí neměli ani jeden náznak zakončení.
10'
Kakutův centr zleva proletěl vedle domácí branky. Nechybělo moc, aby celá situace byla mnohem zajímavější, Banza přiběhl před branku jen o chloupek později.
9'
Po Fofanovi to z větší vzdálenosti zkusil také Kakuta. Tak podařená střela to od něho ale nebyla, byť Rajkovićovi balon po snadném zákroku zprvu vypadl.
8'
Sotoca nabíral rychlost ve středu hřiště, a tak se ho Cafaro rozhodl zezadu faulovat bez naděje na zisk míče. Vše zatím bez žluté karty.
7'
První střelecký pokus měl na svědomí Fofana. Po rychlé přechodové fázi tento muž minul ze svého pohledu pravou tyč jen o pár decimetrů.
6'
Sotoca dostal ponechanou výhodu po zákroku na Banzu. Rychlost měl dobrou, ale přesným centrem před Rajkoviće to nepodpořil.
5'
Boulaye Dia byl včas zastaven v rozletu po pravé autové čáře. Před autem Remeše se hostující obrana v klidu vrátí.
4'
Jean-Louis Leca zvládl odkop pod nemalým tlakem, nicméně jeho kolegové se vzápětí neprokousali středem hřiště.
3'
Xavier Chavalerin nedostal dobrou přihrávku do křídla, Gradit jej zakřižoval a útočnou snahu Remeše zastavil.
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v černobílých, zatímco hosté v kompletně černých dresech.
1'

Náhradníci: Diouf – Valon Beriša, De Smet, Doumbia, Drameh, Kutesa, Maresic, Sierhuis, Touré.

Náhradníci: Faríñez – Cahuzac, da Costa, Fortes, Jean, Kalimuendo, Mauricio, Michelin, Issiaga Sylla.

Rozhodčí: Wattellier – Lombard, Berthomieu.
Zajímavý souboj startuje v sobotu od 19 hodin a je z něj pro vás připraven podrobný textový přenos, kterým vás provede Michal Luxa. Pohodlně se usaďte a pojďte se společně bavit francouzským fotbalem.
Oba celky se v minulé sezóně utkaly pouze jednou a byla z toho gólová přestřelce, duel totiž skončil 4:4. Reims sice v poslední minutě základní hrací doby vedla o dva zásahy, ale Lens se nevzdalo a vybojovalo cennou remízu.
Favoritem zápasu bude Lens, které bojuje o evropské poháry. Vždyť se hostující mužstvo nachází na šesté pozici, když získalo šestatřicet bodů. Racing Clubu se daří pravidelně bodovat a na vysněnou pátou příčku ztrácí pouhé dva body, aktuálně ji okupuje Rennes. Ovšem čtvrté Monaco už je hodně vzdálené, jelikož má na Lens náskok dvanácti bodů. Nic jednoduchého tak nečeká Stade de Reims, jíž patří až čtrnáctá pozice za osmadvacet bodů. Domácí mužstvo ale může být poměrně v klidu, protože na barážovou pozici má náskok devíti bodů. Ovšem chce to pravidelně bojoval. Bodový rozestup mezi oběma soupeři ukazuje na fakt, jak střed tabulky vyrovnaný.
Vítám všechny fanoušky u pětadvacátého kola francouzské Ligue 1 Uber Eats, která má na programu utkání Stade de Reims a Racing Club De Lens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.