Ligue 1 - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Lyon - 12. března 2021   21:00

34' Cafaro (Foket)
1:1
(1:0)
Lyon
90+2' Kadewere  (Depay)
Reims
P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Munetsi – Cafaro (74. F. Doucouré), Valon Beriša (67. Touré), Chavalerin, Mbuku – Dia (74. Zeneli).
Jérôme Brisard – Mohamed Benkemouche, Cyril Gringore
Stade Auguste-Delaune, Reims
Lyon
A. Lopes – Dubois, Marcelo, Denayer, De Sciglio (46. Cornet, 90+4. Bard) – Paquetá (67. Slímání), Mendes, Aouar (46. Caqueret) – Cherki (46. Kadewere), Depay (C), Toko Ekambi.

S konstatováním, že první duele devětadvacátého kola Ligue 1 Uber Eats přinesl nečekaný výsledek, se loučím a přeji vám dobrou noc.
Za první poločas si domácí celek bod zasloužil, ovšem ve druhé části hry se pouze bránil! Olympique dlouho marně bušil do soupeřovy obrany, jenže vyrovnávací gól přišel až v nastaveném času. Lyon dnes doplatil na špatnou koncovku, a tak bere pouze bod, který jej zase trochu odsouvá z boje o titul. Ovšem už v příštím kole narazí Lyon na PSG.
90+5'
90+5'
Po trpělivé kombinaci se na hranici velkého vápna nacházel Islám Slímání, jehož pokus z voleje zamířil vedle levé tyče. Olympique Lyon se dál snaží strhnout stav na svou stranu!
90+4'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Melvin Bard.
90+2'
Lyon právě vstřelil branku!
V nastaveném čase je vyrovnáno, ale to Lyonu stále nestačí! Na levou stranu si naběhl Memphis Depay, jenž poslal před branku nadýchaný centr. Na ten si naskočil střídající TINO KADEWERE, jenž hlavičku nasměřoval přesně do pravého spodního rohu branky, kam se Predrag Rajković už dostat nemohl – 1:1. Asistence: Memphis Depay.
90+1'
Memphis Depay rozehrával další rohový kop, který byl od první tyče odvrácen. Na útočné polovině se nacházel i Anthony Lopes, který míč poslal zpátky před branku.
90+1'
Nastavuje se pět minut!
90'
Další centr poslal do šestnáctky Léo Dubois, jenže tam vládne Predrag Rajković. Pro Olympique je i remízou obrovskou ztrátou!
89'
Memphis Depay už schovává tvář do dresu, na znamení zmaru! Holandský reprezentant si na hranici vápna narazil se spoluhráčem a následně zamířil kousek vedle levé tyče, Lyonu dnes prostě není přáno!
88'
Memphis Depay měl plné nohy práce, aby udržel míč na hrací ploše, navíc vybojoval rohový kop. Na centr od praporku si naskočil Islám Slímání, jehož hlavička postrádala razanci, a tak je znovu hrdinou Predrag Rajković.
87'
Pro centr z pravé strany se vydal z branky skvěle chytající Predrag Rajković, který jej jednou rukou stáhl, ale pak mu vypadl. Jenomže v ofsajdové pozici se nacházel Islám Slímání, a tak se ani roh kopat nebude.
86'
Hráči v modrých dresech opět míří na útočnou polovinu, kde přenesl hru Maxence Caqueret. Míč zachytil soupeř, jenž jej zase rychle odevzdal.
84'
Olympique dál mačká soupeře jako pomeranč do ovocného nápoje, ale zatím bez úspěchu. Po kombinaci napravo přišla přihrávka na střed, odkud vypálil vedle levé tyče Maxence Caqueret! Tohle byla další výborný pozice k vyrovnání!
82'
Míč znovu získal Arbër Zeneli, který se s ním dostal na útočnou polovinu, kde vymyslel nepřesnou přihrávku. Olympique Lyon okamžitě otočil hru a zahrozil. Z hranice vápna se napřáhl Maxwel Cornet, jenž využil clony čtyř hráčů, přesto Predrag Rajković zasáhl a je hrdinou střetnutí!
81'
Jdeme do poslední desetiminutovky normální hrací doby! Z levé strany centroval hostující kapitán na zadní tyčku, kde se nejvýše dostal Arbër Zeneli.
79'
Na hranici vápna se pohyboval Memphis Depay, který jej postrčil do šestnáctky, kde se nacházel Tino Kadewere. Domácí obrana si to pohlídala, ale následně nastřelila Isláma Slímáního. Vše pro Stade de Reims dobře dopadlo.
77'
Na pravé straně se tentokrát pohyboval Léo Dubois, jehož centr před branku neprošel, skvěle zapracoval Ghislain Konan. Lyon ale bude vhazovat a dál kombinovat na útočné polovině.
76'
Po centru od praporku se pro balon na zadní tyč vydal Predrag Rajković, jenž byl faulován. Olympique Lyon potřebuje rychle skórovat, ale teď se bude chvíli opět bránit.
75'
Už pouze patnáct minut k tomu, aby vsítil dvě branky! Před domácí bránou vznikl závar, po kterém se na trávníku nacházel Memphis Depay, jenž míč přiťukl spoluhráči, jehož pokus byl sražen nad branku!
74'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází Arbër Zeneli.
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mathieu Cafaro, přichází Fode Doucouré.
73'
Na zeleném pažitu zůstal sedět Mathieu Cafaro, který potřebuje lékařskou pomoc a bude muset střídat.
72'
Na druhou stranu se vydal El Bilal Touré, který měl proti sobě obránce, ale zkusil zakončit. Pokus mu nevyšel, ale Stade de Reims ušetřila další cenný čas.
71'
Stade de Reims se výborně brání a stále se dobře přesouvá s přihrávkami soupeře. Lyon buší do domácí obrany, jako hluchý do vrat – kladně řešení zatím nepřichází.
70'
Dvacet minut hry plus nastavení zbývá Lyonu k tomu, aby potvrdil roli favorita nebo alespoň vyrovnal.
69'
Zpoza šestnáctky se napřáhl obávaný střelec Memphis Depay, jemuž pokus moc nesehl a míč zamířil jen vedle levé tyče. Lyonu se nedaří trefit zařízení!
68'
Dalším potrestaným hráčem je Marshall Munetsi (Reims), jenž byl pozdě v souboji a došlápl soupeři na nárt, třetí žlutá karta v utkání.
67'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Valon Beriša, přichází El Bilal Touré.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Islám Slímání.
65'
Trochu zajímavý moment, po kterém se Lyonští zlobí! Domnívají se totiž, že se měla pískat penalta. V šestnáctce se střetli Thomas Foket a Lucas Paquetá, rozhodčí viděl faul útočícího hráče.
65'
Další přihrávka mířila vzduchem před branku, situaci si pohlídal Predrag Rajković. Lyonu se zatím nedaří předfinální část útočných akcí.
64'
Olympique Lyon znovu předvádí postupnou akci na útočné polovině, jenomže zatím se nedaří najít recept na překonání obrany.
62'
Další akci favorita si pohlídal velmi dobře hrající Wout Faes, který míč odklidil na tribunu. Thiago Mendes poslal dlouhý aut až do šestnáctky, odkdu byl odklizen po tom, co Lucas Paquetá musel hrát nohou přes hlavu.
61'
Za domácí obranu mířil Lucas Paquetá, kterého zastavil Marshall Munetsi. Olympique rozehrával další rohový kop, avšak Memphis Depay nenašel žádného spoluhráče.
60'
Žlutou kartu dostává Júnis Abdulhamíd (Stade de Reims).
60'
Hodina hry je minulostí a outsider stále vede, když jedinou trefu zaznamenal Mathieu Cafaro.
59'
Olympique musí přidat, jeho výkon ke vstřelení gólu zatím nestačí. Ovšem hráči v modrých dresech jsou velmi často kolem šestnáctky soupeře.
58'
Centry před domácí branku létají, ovšem obrana pracuje na jedničku. Stade de Reims se navíc tlačí za dalším gólem! Z levé části vápna vystřelil Boulaye Dia, jehož snažení Anthony Lopes vyrazil před sebe. Dorážka pak šla jen nad břevno!
56'
Pas mířil na pravou stranu pokutového území, odkud míč před branku poslal Marcelo. Jenže v nebezpečném prostoru se nacházel Wout Faes, od jehož boku se balon odrazil k brankáři.
55'
U postranní čáry byl faulovaný Memphis Depay, který vybojoval volný kop, jenž sám rozehrál! Avšak centr z pokutového území odvrátil Ghislain Konan.
54'
Ani po poločasové přestávce Stade de Reims nepolevuje, naopak Lyon bude mít velké starosti, aby dnes zvítězil a držel se ve hře o ligový titul.
54'
Zpoza velkého vápna se napřáhl autor zatím jediného gólu, který je očividně při chuti. Zakončení Mathieua Cafary zamířilo vedle pravé tyče!
53'
Olympique znovu kombinuje na útočné polovině, ale k zakončení nedošlo, jelikož byla k vidění nepřesná přihrávka. Naopak se Lyon musí velmi rychle vracet zpátky.
51'
Hra se přesunula na druhou stranu, kde se centrem z pravé strany prezentoval Thomas Foket, který tentokrát spoluhráče nenalezl.
50'
Následně z levé strany vběhl do šestnáctky Karl Toko Ekambi, který vyslal střelu na první tyč. Jenomže Predrag Rajković byl znovu správně postavený a opět zasáhl.
49'
Lyon zahazuje další velkou šanci na vyrovnání! Memphis Depay zaběhl za obranu a poté přihrál na střed, kde byl naběhnutý Lucas Paquetá, jenž neprostřelil domácího brankáře, jenž opět velmi dobře vyběhl.
48'
Pokračujeme druhým poločasem, za obranu se vydal Memphis Depay, který se nacházel v ofsajdovém postavení.
46'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Rayan Cherki, přichází Tino Kadewere.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Mattia De Sciglio, přichází Maxwel Cornet.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Maxence Caqueret.
Pokud sečteme celý poločas, tak jsme sledovali vyrovnané střetnutí. První část totiž patřila Lyonu a druhou ovládali spíše domácí. Pokud se budeme věnovat průběžnému stavu zápasu, tak spokojenější je Stade de Reims, když se ve čtyřiatřicáté minutě prosadil Mathieu Cafaro. Lyon si nemůže dovolit ztratit body, a tak nás čeká velmi zajímavý druhý poločas.
45+2'
45+1'
K postranní lajně přistoupil čtvrtý rozhodčí, který ukazuje, že se budou hrát ještě dvě minuty!
45'
Lucas Paquetá si došel pro faul, Lyonští jsou znovu u balonu a ještě na konci prvního poločasu mohou střádat plány na vyrovnání.
44'
Z pravé strany odcentroval Léo Dubois, který míč poslal velmi blízko brance a tak si pro něj vyběhl pozorný Predrag Rajković.
42'
Dalším hříšníkem je Mathieu Cafaro (Reims), který si nejprve pomohl zatažením za ruku a následně soupeře ještě podrazil, zaslouženě viděl žlutou kartu.
42'
Na středu hrací plochy se uvolnil Lucas Paquetá, jenž okamžitě vystřelil. Zakončení brazilského záložníka nebylo připravené a zamířilo jen nad bránu.
41'
Jdeme do koncovky prvního poločasu, který zatím nabízí překvapivý výsledek, ve vedení je totiž Stade de Reims!
40'
Mohlo být vyrovnáno, zakončení bylo brankářem zneškodněno a navíc by se pískal ofsajd. Na levé straně šestnáctky si nabíhal Karl Toko Ekambi, proti němuž vystartoval brankář, jenž byl trefen do nohy.
39'
Po dalším centru favorita zápasu se na zemi ocitl Memphis Depay, který se znovu dožadoval odpískání pokutového kopu. Hlavní rozhodčí souboj bedlivě sledoval a ihned rozpažil.
38'
Domácí hráči uklidňují hru a rozhodně nikam nespěchají. Nejprve byla vidět dlouhá kombinace mezi obránci a následně nevyšlo přenesení hry na pravou stranu.
37'
Je jasné, že Stade de Reims bude chtít jít s vedením do kabin. Ovšem Lyonští zase vědí, že stále mají spoustu času k otočení výsledku na svou stranu.
35'
Za šestnáctkou Lyonu se nacházel Valon Beriša, který znovu střílel, ale tentokrát jej skvěle dostoupil Jason Denayer. Domácí mužstvo je pokropeno živou vodou.
34'
Reims právě vstřelilo branku!
Outsider se ujímá vedení, teď nás čeká velmi zajímavá zápletka! Z pravé strany odcentroval Thomas Foket, jenž našel v šestnáctce nabíhajícího MATHIEUA CAFARU, jenž z jedné uklidil míč pod břevno – 1:0. Asistence: Thomas Foket.
33'
Houssem Aouar odešel mimo hrací plochu, ale dle pohledu na něj to vypadá, že nebude schopen pokračovat v utkání.
31'
Ve středovém kruhu zůstal ležet Houssem Aouar, jenž dostal pořádně naloženo. Uvidíme, zda bude Francouz schopen pokračovat, nyní probíhá ošetření.
30'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Memphis Depay (Lyon), který pádu na hrací plochu hodně přidal a místo pokutového kopu uděluje hlavní rozhodčí žlutou kartu.
30'
Valon Beriša si přeběhl na levou stranu, odkud vyslal velmi zajímavý centr. Ovšem Marcelo jej odkopnul do bezpečí, nutno říct, že byl ale pod obrovským tlakem.
29'
Další faul Lyonu nabízí domácímu mužstvu standardní situaci. K hlavičce se na hranici vápna dostal Wout Faes, jenže byl daleko, a tak brankáře nemohl vyděsit.
28'
Za pokutovým územím si míč přehodil na pravou nohu Houssem Aouar, jemuž opět nevyšlo zakončení, které letělo jen doprostřed brány.
27'
Po levé straně vnikl do šestnáctky Júnis Abdulhamíd, jehož zakončení bylo sražené na další roh. Mathieu Cafaro jej rozehrál tak, že skončil v rukavicích portugalského brankáře.
26'
Odražený míč pohlídal Boulaye Dia, který jej pustil do zámezí, Stade de Reims vude rozehrávat rohový kop. Jenže centr mířil na první tyčku, odkud byl znovu odklizem.
25'
Na pravé straně se pohyboval Valon Beriša, který odcentroval, ovšem před brankou byl připravený Jason Denayer, jenž míč odehrál do bezpečí.
24'
Z levé hranice šestnáctky se do balonu opřel Mathieu Cafaro, jehož pokus zamířil jen doprostřed branky, kde byl připravený Anthony Lopes.
23'
Stade de Reims se začíná osmělovat a sledujeme velmi zajímavou pasáž hry. Kvalita je rozhodně na straně Lyonu, který byl měl zvítězit, ovšem postupem času může být nervózní.
21'
Na hranici vápna dobře pracoval Boulaye Dia, jehož štiplavá střela byla brankářem vyražená. za dorážkou se hnal Valon Beriša, jehož zablokoval skluzem soupeř, který ještě vybojoval odkop od branky!
20'
Dvacet minut hry je minulostí a průběžný stav zápasu je stále bezbrankový! Tentokrát se Lucas Paquetá pokusil přihrávat na levou stranu, ale balon na spoluhráče neprošel.
19'
Olympique Lyon volil další postupnou akci, která byla zrychlená pasem na hranici velkého vápna, odkud sklepával míč pod sebe Lucas Paquetá. Ovšem domácí obrana si znovu poradila, konkrétně Ghislain Konan.
17'
Hráči v modrých dresech jsou velmi aktivní a snaží se něco vymyslet, ale zatím se vedoucího gólu nedočkali. Za balon se tentokrát vydal Memphis Depay, jenže obránce nepřelstil.
15'
Na druhé straně registrujeme také střelecký pokus zpoza šestnáctky, o který se postaral Valon Beriša. Zakončení kosovského hráče mířilo doprostřed branky, kde byl připravený Anthony Lopes.
15'
Zpoza šestnáctky se do balonu opřel Mattia De Sciglio, jehož pokus vyrazil Predrag Rajković před sebe, kde se nacházel Houssem Aouar. Ten byl sám velmi připravený, a tak v dobré pozici zamířil jen nad branku!
14'
Za přihrávkou mířil Boulaye Dia, před něhož si dal tělo Léo Dubois, který balon opět pustil do zámezí, Anthony Lopes bude odkopávat od branky.
13'
Lyonští se dopustili nedovoleného zákroku na vlastní polovině. Ovšem přetažený centr nenašel Júnise Abdulhamída a zamířil pouze mimo hrací plochu, Olympique bude vhazovat.
11'
Na ose hrací plochy se nacházel Houssem Aouar, který se pokusil o zakončení, avšak to bylo velmi nepřesné a navíc postrádalo razanci.
10'
Deset minut hry je minulostí a my zatím neviděli jediný střelecký pokus, který by mířil na branku. Hraje se velmi opatrně a další pas si pohlídal Wout Faes.
9'
Na pravé straně se pohyboval Houssem Aouar, jenž měl kolem sebe hned trojici soupeřů a navíc se skácel k zemi. Lyon ale bude rozehrávat jen autové vhazování.
8'
Kolmá přihrávka Lyonu mířila za obranu, kam se vydal sedmnáctiletý Rayan Cherki, jemuž chyběly snad dva kroky. Z branky vystartoval Predrag Rajković, který akci soupeře přerušil.
7'
Zatím se hraje velmi opatrné střetnutí, oba celky se seznamují s hrou toho druhého. Aktuálně jsou u balonu domácí, kteří kombinovali na vlastní polovině.
6'
Jason Denayer se dostal pod tlak a proto přihrával vlastnímu brankáři. Další akce se Lyonu nevydařila, a tak to zkusí znovu postupnou akcí.
5'
Stade de Reims do dnešního střetnutí nastoupila v červených dresech, naopak favorit zápasu se oblékl do modré sady.
4'
Lucas Paquetá se vrací na zelený pažit, aby pomohl spoluhráčů v boji o vítězství. Brazilský záložník hned centroval před branku, ale jeho snažení bylo odvrácené.
2'
Po jednom ze soubojů zůstal ležet na trávníku Lucas Paquetá, který se srazil s Valonem Berišou. Do hry přichází také lékařský tým Lyonu a samotný hráč viditelně kulhá.
1'
Rozhodčí Jérôme Brisard zahájil dnešní střetnutí! Míče se chopil Valon Beriša, jenž jej násedně předal ke spoluhráči. Domácí mužstvo zahájilo střetnutí velmi zhurta!
1'
Hlavní rozhodčí šli na hrací plochu jako první, následoval je domácí celek a jako poslední se na zelený pažit vydal Lyon. Vše už pomalu směřuje k úvodnímu výkopu.

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Munetsi – Cafaro, Valon Beriša, Chavalerin, Mbuku – Dia.
Náhradníci: Diouf – F. Doucouré, Doumbia, Maresic, Kutesa, Zeneli, Sierhuis, De Smet, Touré.

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Marcelo, Denayer, De Sciglio – Paquetá, Mendes, Aouar – Cherki, Depay (C), Toko Ekambi.
Náhradníci: Pollersbeck – Slímání, Kadewere, Bruno, Caqueret, Diomande, Cornet, Binlamrí, Bard.

Rozhodčí: Jérôme Brisard – Mohamed Benkemouche, Cyril Gringore.
Ještě jednou vás vítám u souboje, který startuje ve 21 hodin. Již jsou známy sestavy, a tak si je za pár okamžiků představíme. Bude se z vítězství radovat favorit z Lyonu, nebo Stade de Reims roztrhá papírové předpoklady?
Poslední vzájemný zápas (29.11.2020)

Olympique Lyon – Stade de Reims 3:0 (1:0)

Branky: 22. Toko Ekambi (Depay), 49. Bruno (Toko Ekambi), 66. M. Dembélé (Toko Ekambi)

Karty: ŽK: 63. Cornet (LYO), 83. M. Dembélé (LYO) – 14. Touré (REI) ČK: 33. Cassama (REI)

Držení míče: 64 % : 36 %. Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 19:11.

Sestava Lyonu: A. Lopes – Dubois, Marcelo (71. Diomande), Denayer, Cornet (72. De Sciglio) – Bruno (82. Caqueret), Mendes, Paquetá – Toko Ekambi, Depay (C) (71. Cherki), Kadewere (60. M. Dembélé).

Sestava Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Doumbia (55. Zeneli), Munetsi, Cassama, Cafaro (72. Drameh) – Dia (55. Mbuku), Touré (72. Sierhuis).
Francouzská liga už pomalu spěje do svého závěru, vždyť zbývá odehrát už pouze deset kol! O titul stále bojují tři týmy a čtvrtý očekává jejich zaváhání, nikdo další už se do této bitvy nemůže zapojit! Z vedoucí trojky má nejhorší výchozí pozici Lyon, který posbíral devětapadesát bodů. Olympique ztrácí na vedoucí Lille pouhé tři body a je o jediný bod zpět za favorizovaným PSG. V posledním odehraném kole se Lyon utkal v prestižním duelu s Rennes a zvítězil díky jediné trefě, o kterou se postaral Houssem Aouar. Nejlepším střelcem týmu je se čtrnácti zásahy Memphis Depay, který je také druhý v tabulce střelců Ligue 1, lépe si vede jen Mbappé z PSG. Pokud bude Stade de Reims dál sbírat body, je zachráněno. Hostující celek zaznamenal čtyřiatřicet bodů, což aktuálně stačí na dvanáctou příčku. Reims se stále musí ještě dívat pod sebe, protože na "barážové" Nimes má náskok devíti bodů a na "sestupující" Nantes o bod více. Ze hry už je nejspíše Dijon, kterému se zaprvé nedaří a na baráž ztrácí deset bodů. V posledním duelu Reims, které si díky brance v devětaosmdesáté minutě, vyšláplo právě na Nantes. Nejlepším střelcem týmu pak je Boulaye Dia, jenž se prosadil dvanáctkrát.
Vítám všechny fanoušky francouzského fotbalu u Ligue 1 Uber Eats, která má na programu devětadvacáté kolo, v němž se proti sobě představí Stade de Reims a Olympique Lyon. Obrovským favoritem jsou hosté, kteří bojují o ligový titul!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.