Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Rennais - 26. září 2020   17:00

0:3
(0:1)
Rennais
33' Aguerd  (Bourigeaud) • 54' Guirassy  (Del Castillo) • 90' Hunou  (Raphinha)
St. Etienne
Moulin (C) – Moueffek (46. Fofana), Moukoudi, Kolodziejczak, Maçon – M. Camara, Hamouma, Youssouf (46. Neyou) – Bouanga, Nordin (73. Rivera), Aouchiche (61. Krasso).
Bajič – Douath, Fofana, Monnet-Paquet, Krasso, Neyou, Rivera, Sissoko, Tormin.
Rennais
Salin – H. Traoré, Da Silva (C), Aguerd, Soppy – N'Zonzi – Del Castillo (70. Raphinha), Camavinga (90+2. Rutter), Bourigeaud (84. Martin), Terrier (70. Tait) – Guirassy (84. Hunou).
Bonet – Boey, Brassier, Raphinha, Gelin, Hunou, Martin, Rutter, Tait.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Rennes, které svého soupeře dokázalo porazit poměrem 3:0. Druhý poločas tak trochu navázal na ten první, i tentokráte jsme sledovali poměrně vyrovnanou podívanou. Saint-Étienne se sice v úvodu povedlo vyrovnat, avšak tato branka nakonec kvůli ofsajdu neplatila. Hostující celek navíc přidal druhou branku, přičemž v samotném závěru přidal ještě jednu trefu. Toto vypjaté utkání tak znamená zisk tří bodů právě pro Rennes.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 2:1. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 9:12.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Yvan Neyou (AS Saint-Étienne).
90+3'
Salin předvedl jeden z posledních odkopů od své branky, domácí se přesto snaží alespoň o kontaktní branku.
90+2'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Georginio Rutter.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Rennes právě vstřelilo branku!
O vítězi tohoto zápasu je definitivně rozhodnuto! ADRIEN HUNOU se vydal za kolmicí mezi domácí obránce, přičemž proti němu ještě vyběhl brankář Moulin. Ze strany domácího brankáře se jednalo naprosto zbytečnost, Hunou totiž dokázal pohotovým lobem poslat míč do branky.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Ještě ale nepředbíhejme, určitě se dočkáme nastaveného času.
88'
Hamouma pro změnu hledal Krassa, který uvnitř pokutového území nakonec našel prostor pro zakončení. Střelecký pokus ovšem směřoval doprostřed.
87'
Kolem středového kruhu se domácím povedlo velice přesně kombinovat, načež domácí Fofana zkoušel vysunout Hamoumu, který tento úmysl vůbec nepochopil.
86'
Do konce tohoto zápasu zbývá posledních pět minut. Rennes se v posledních minutách drží daleko od vlastní branky, domácím se pořádně zkrátil čas.
84'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Jonas Martin.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Sehrou Guirassy, přichází Adrien Hunou.
82'
Na opačné straně jsme sledovali rychlý protiútok, který nebyl vůbec špatný. Traoré se po přihrávce dostal do zakončení levačkou, které putovalo vysoko nad.
81'
Rivera zahrával volný kop zhruba ze čtyřiceti metrů od branky soupeře. Z jeho kopačky vyletěl celkem dobrý centr, avšak doputoval pouze na hlavu Soppyho.
80'
Krasso si gestem ruky řekl o pas mezi hostující obranu, což rozehrávající Kolodziejczak sice pochopil, avšak jeho dlouhý pas se stal snadnou kořistí obránce Traorého.
79'
Mimo zraky sudích dostal v osobním souboji naloženo Guirassy, který nakonec standardní situaci nevykřesla. Saint-Étienne pokračuje kombinací u vápna.
78'
Míč se přesto po jednom z odrazů dostal ven z hrací plochy, následovalo autové vhazování pro hráče Rennes. Soppy celkem dlouho váhal, načež vybral Aguerda.
77'
Salin se po převzetí nahrávky okamžitě snažil na pravém křídle oslovit volného Soppyho, který pro změnu prudkým pasem hledal rychlonohého Raphinhu.
76'
Guirassy si poté dal před protihráče tělo, což vedlo k faulu domácích. Hlavní sudí přesto ponechal výhodu, Rennes z toho nedokázalo vytěžit vůbec nic.
75'
Macon okamžitě oslovil střídajícího Riveru, který si na levém křídle přichystal centr. Ten sice doputoval do pokutového území, Hamouma měl k němu daleko.
74'
S rozehrávkou nikterak nespěchal obránce Da Silva, který to přesto před napadajícím protihráčem zkoušel oslovit Guirassyho, před kterým ale zakročil soupeř.
73'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Maxence Rivera.
72'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Před malým momentem jsme sledovali autové vhazování Rennes, Soppy si vybral Bourigeauda.
71'
Ani další rohový kop nepřinesl nic nebezpečného, místo toho jsme sledovali rychlý protiútok. Ten ovšem skončil útočným faulem, kterým se prezentoval Guirassy.
70'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Flavien Tait.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Raphinha.
69'
Hamouma se chopil rozehrávky standardní situace, kterou nebezpečně kroutil do pokutového území, kde nakonec nejvýše do vzduchu vyšplhal Camavinga.
68'
Žlutou kartu dostává Steven N'Zonzi (Stade Rennes FC).
68'
Hezká kombinace Saint-Étienne nakonec přinesla dobrou pozici pro centr pro Macona. Do dráhy letu míče se ale připletl Camavinga, od kterého šel do zámezí.
67'
Přesto sudí ukázal, že se bude zahrávat rohový kop. Ten na přední tyči přinesl celkem značný rozruch, nicméně dorážející Hamouma nakonec nemířil přesně.
66'
Ani v posledních minutách se toho moc nestalo. Nyní si pro změnu obrannou povinnost dokázal splnit Soppy, který do pokutového území nepustil Nordina.
61'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Adil Aouchiche, přichází Jean-Philippe Krasso.
61'
Je za námi hodina hry. Saint-Étienne se sice snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, jenomže směrem dopředu mu to moc nevychází. Stejně tomu bylo i nyní.
60'
Také Salin zkoušel přesnost svého odkopu, který se mu povedlo poslat přesně na nohu Terriera. Druhý jmenovaný pro změnu přesně přenášel na del Castilla.
59'
Do protiútoku se před malým momentem vydal hostující Guirassy, který přesto raději počkal na své spoluhráče. Rennes se pochopitelně nikam bezhlavě nežene.
58'
S rozehrávkou Saint-Étienne tak opět musel vypomoct brankář Moulin, který měl na rozehrávku hodně času. Svůj polovysoký nákop poslala na kopačku Macona.
57'
Rennes se až nyní dostalo k souvislejší práci s míčem na vlastní polovině. Posléze ale došlo k nedorozumění, neboť se Soppymu nepovedlo najít del Castilla.
56'
Vypadalo to, že se Macon dostal s míčem za autovou lajnu, avšak nakonec tomu tak nebylo. Do pokutového území tak přiletěl centr, který ale odvracel soupeř.
55'
Moukoudimu se pohotově povedlo vyvézt míč na druhou stranu, kde se mu ke spolupráci ještě nabídl Camara. Saint-Étienne poté přenášelo hru k autové lajně.
55'
Saint-Étienne to bude mít najednou o poznání složitější, prohrává totiž už o dvě branky. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, domácí však musí zabrat.
54'
Domácí se o vyrovnání pokoušeli marně, místo toho přichází druhá trefa Rennes! Del Castillo se šikovně vydal po pravém křídle, odkud se mu povedlo uvnitř malého vápna najít trestuhodně nekrytého SEHROUA GUIRASSYHO, jenž kostrbatým zakončením vyzrál na Moulina.
54'
Za zdánlivě ztraceným míčem se jako první dostal domácí Bouanga, který ho sice otřel o nohu protihráče, avšak sudí přeci jenom ukázal, že se bude odkopávat.
53'
Posléze měl možnost vhazovat hostující Traoré, který si sice u postranní lajny dokázal vyměnit míč s del Castillem, avšak hrací předmět mu uskočil do zámezí.
52'
Na řadu přišel rohový kop pro Saint-Étienne. Ten byl nakonec rozehrán nakrátko, což nebylo zas tak dobré řešení. Nordin svým centrem našel prvního soupeře.
51'
Posléze to centrem levou nohou zkoušel zatím nepříliš výrazný Aouchiche, který ovšem našel pouze protihráče. Nordin si nyní nenašel úplně nejlepší prostor.
50'
Uvnitř pokutového území se Hamoumovi povedlo zpracovat těžkou nabídku, načež se dostal ven z velkého vápna. Rennes obsadilo prostor u šestnáctky.
49'
Pokračovalo se tedy rozehrávkou od hostující branky. Salin sáhl k dalekonosnému odkopu na opačnou stranu, kde se ve vzduchu dokázal prosadit Moukoudi.
48'
Saint-Étienne sice dokázalo vsítit vyrovnávací branku, avšak ta nakonec kvůli těsnému ofsajdu neplatí. Zakončující Nordin se skutečně nacházel za hranou.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Aimen Moueffek, přichází Wesley Fofana.
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Zaydou Youssouf, přichází Yvan Neyou.
46'
Je za námi první poločas, který nám nabídl hodně vyrovnanou podívanou, jenž nám nakonec přinesla jedinou branku, o kterou se po rohovém kopu postaral hostující Aguerd. Rennes bylo přesto o vlásek směrem dopředu nebezpečnější, domácí celek totiž většinu svých akcí nedotáhl do konce pro zakončení. Rennes se tak jevilo mnohem sympatičtějším dojmem, druhý poločas je ovšem zcela otevřený.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Po delší době si s míčem zahrál také domácí brankář Moulin, který nikam nespěchal. Naopak si dal na rozehrávce hodně záležet, co bylo vidět na provedení.
43'
Ukázkově to provedl Aguerd, který nejprve čistým skluzem odzbrojil Bouangu, načež rozjel protiútok. Rennes přesto nedokráčelo ani k opačné šestnáctce.
42'
Pokračovalo se rozehrávkou od hostující branky, přičemž brankář Salin roztáhl hru na vedle postaveného Da Silvu, který u středového kruhu hledal Camavingu.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Do hodně riskantního skluzu šel před malým momentem Kolodziejczak, který si nakonec pomohl čistým způsobem. Rennes tak bude vhazovat z pravé strany.
36'
Do protiútoku se navíc dostával del Castillo, kterému se ovšem nepovedlo mezi obránci najít Guirassyho. Následný centr Soppyho dokázal zablokovat soupeř.
35'
Ihned po rozehrávce to centrem z pravé strany zkoušel Moueffek, který trefil do zad hned prvního protihráče. Další centr pro změnu skončil až u brankáře Salina.
34'
Domácí to budou mít najednou hodně složité, po zhruba třetině hry totiž prohrávají o jednu branku. Do konce zápasu zbývá hodně času, skóre se může obrátit.
33'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Rennes totiž zahrávalo rohový kop z pravé strany, na který si uvnitř pokutového území dokázal naskočit NAIF AGUERD, jehož nesmírně přesná hlavička putovala mimo dosah Moulina. Rennes se tak po zásluze dostává do kýženého vedení!
33'
Moulin místo výkopu předvedl opravdu dalekonosný hod, který putoval na druhou stranu. Nordin ovšem neodhadl dráhu dopadu míče, s ním tak hraje Aguerd.
33'
Kousek od středového kruhu rozehrával volný kop Camara, který to zkoušel vysokým pasem na pravé křídlo, kde si Traoré dokázal pohlídat jednoho z protihráčů.
32'
Guirassymu se povedlo obelstít protihráče, načež se dostal k hezkému projektilu levou nohou. Střela putovala pod břevno, kam se Moulin dokázal natáhnout.
31'
Traoré se chtěl znovu zapojit do útočného výpadu, jenomže se mu nepovedlo rutinní zpracování míče. Místo centru tak přijde autové vhazování pro domácí.
30'
Po dlouhé době jsme se dočkali střeleckého pokusu. Del Castillo se totiž hezkou kličkou dostal kolem Camary, následná přízemní rána skončila pouze v rukavicích.
29'
Do rozhozené obrany si to navíc namířil Camavinga, kterému chyběla podpora spoluhráčů. Čistým způsobem navíc zakročil Moukoudi, který poslal míč do autu.
28'
Rennes tak mohlo rozehrát rohový kop z pravé strany. Na přední tyči se k hlavičkovému pokusu tlačil N´Zonzi, avšak nejvýše do vzduchu se dostal Aouchiche.
27'
Da Silvovi se povedlo vyvézt míč na útočnou polovinu, kde se mu ke spolupráci nabídl del Castillo. Druhého jmenovaného ovšem dokázal zastavit Camara.
26'
U levé autové lajny si o nahrávku řekl Traoré, který musel jednat opravdu hodně rychle. Nakonec to před Moueffekem stihl, nicméně u míče je pouze protihráč.
25'
Moulinovi se odkop od své branky zrovna moc nepovedl, u středového kruhu ho totiž dokázal přečíst Bourigeaud, kterému se povedlo odehrát balón.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, na první branku stále čekáme. Zatím sledujeme celkem pohlednou podívanou, oba celky se snaží být aktivní směrem dopředu.
20'
Najednou se do zajímavé šance dostával Bouanga, který místo zakončení ještě hledal spoluhráče pod sebou. Tam se nikdo nenacházel, včas se vrátil da Silva.
19'
Hodně zajímavý centr vyprodukoval také Camavinga, který se podíval směrem do šestnáctky, kde se mu povedlo najít pouze pozorného obránce Kolodziejczaka.
18'
K rozehrávce se nakonec postavil Moueffek, který hledal své spoluhráče na přední tyči. Tam se nejvýše do vzduchu dostal del Castillo, jenž prodlužoval mimo vápno.
17'
Posléze si obrannou povinnost dokázal splnit Aguerd, který za sebe nepustil centrovanou nabídku od Bouangy. Saint-Étienne bude zahrávat rohový kop.
16'
Rozehrávající Moukoudi dokázal načasovat pas směrem na Bouangu, který okamžitě centroval do pokutového území. Tam ovšem výrazně vedle pálil Youssouf.
15'
Pokračovalo se autovým vhazováním z pravé strany, které si vzal na starost hostující Soppy. Jeho nabídka směřovala na Camavingu, jenž se dostal přes soupeře.
14'
Sudí nařídil další volný kop pro zatím aktivně hrající Rennes. Bourigeaud kroutil svůj centr směrem k hranici malého vápna, kde se povedlo zakročit Aouchichemu.
13'
Opět se přerušovalo, i v tomto případě v tom byl nedovolený zákrok, po kterém skončil na zemi domácí hráč. Rozehrávat však bude moci brankář Stade Rennes.
12'
Daleko k pokutovému území se nedostal ani Hamouma, který se tak musel vracet pro míč. Sudí si vzápětí všiml faulu, Traoré totiž místo balónu trefil Bouangu.
11'
Saint-Étienne rozjelo kombinaci na vlastní polovině, načež to Moukoudi zkoušel chytrou kolmicí směrem na Nordina, před kterým zakročil hostující brankář.
10'
Rennes si dokonce vybojovalo první rohový kop, který Bourigeaud přetavil v prudký centr napříč šestnáctkou. Nikdo ze spoluhráčů na něj nedosáhl, aut pro domácí.
9'
Další nedovolený zákrok, následovala standardní situace pro Rennes. K rozehrávce se postavil Bourigeaud, po jehož centru jsme sledovali menší rozruch.
8'
Youssouf to nakonec nebyl, nýbrž křídelník Aouchiche. Ten se nakonec musel po ošetření vydat za postranní lajnu, Saint-Étienne bude chvíli hrát v početní nevýhodě.
7'
Po předchozím souboji o míč si menší zdravotní problém způsobil domácí Youssouf, avšak o nic vážnějšího by se jednat nemělo. Hlavní sudí přesto přerušil hru.
6'
Hodně nepovedeně to provedl domácí Bouanga, který se snažil odcentrovat do pokutového území, avšak tam nebyl nikdo ze spoluhráčů. Další aut pro Stade Rennes.
5'
U postranní lajny šel hodně agresivně do souboje domácí Moueffek, který nakonec na padající předmět nedosáhl. Vhazovat tak bude moci levý zadák Soppy.
4'
Rennes si dokonce vybojovalo autové vhazování z pravé strany, po kterém si nedovoleně pomohl N´Zonzi. Zkušeně to provedl Macon, který si doslova došel pro faul.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se do rozehrávky Rennes zapojil také brankář Salin, který po krátké kombinaci odkopával míč na Traorého, který vybojoval aut.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní rozehrávku si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

AS Saint-Étienne: Moulin (C) – Moueffek, Moukoudi, Kolodziejczak, Maçon – M. Camara, Hamouma, Youssouf – Bouanga, Nordin, Aouchiche.
Náhradníci: Bajič – Douath, Fofana, Monnet-Paquet, Krasso, Neyou, Rivera, Sissoko, Tormin.

Stade Rennes FC: Salin – H. Traoré, Da Silva (C), Aguerd, Soppy – N'Zonzi – Del Castillo, Camavinga, Bourigeaud, Terrier – Guirassy.
Náhradníci: Bonet – Boey, Brassier, Raphinha, Gelin, Hunou, Martin, Rutter, Tait..
Stade Rennes FC

Na opačné straně stojí již zmiňované Rennes, kterému se v úvodu této sezony také hodně daří. Rennes má také na svém kontě deset bodů, avšak od dnešního soupeře ho dělí pouze horší skóre. Hostující tým tohoto zápasu doposud vyhrál ve třech duelech, naproti tomu o jediné body přišel hned v prvním kole, kdy remizoval s ambiciózním Lille poměrem 1:1. Rennes však posléze hodně zabralo, postupně se mu povedlo uspět proti Montpellier, Nimes a Monaku. Nutno ještě podotknout, že ani v jednom z těchto tří duelů nepadly méně než tři branky, jak tomu bude dnes?
AS Saint-Étienne

Fotbalisté Saint-Étienne patří k nepříjemnějším překvapením úvodu tohoto ligového ročníku. Domácí celek tohoto zápasu se totiž po čtyřech odehraných duelech nachází na vedoucí pozici celé Ligue 1, nicméně druhé Rennes má totožný počet bodů. Saint-Étienne vstoupilo do této sezony opravdu parádním způsobem, neboť se mu povedlo naplno bodovat v prvních třech kolech. První ztráta bodů byla k vidění až v minulém kole, kdy Saint-Étienne změřilo síly s trápícím se Nantes. Tento duel nakonec nabídl hned čtyři branky, přičemž se z toho vyklubal nerozhodný výsledek 2:2.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Ve Francii se rozjela nová sezoně a Ligue 1 má na programu třetí kolo. My budeme společně sledovat souboj mezi AS Saint-Étienne a Stade Rennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.