Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Bordeaux - 7. února 2021   13:00

Stade Brest
80' Mounié (Honorat) • 85' Faivre (Jean Lucas)
2:1
(0:0)
Bordeaux
56' Hwang Ui-jo  (Oudin)
Stade Brest
Cibois – Faussurier, Chardonnet, Hérelle, Perraud – Belkebla (72. Honorat), Jean Lucas, Lasne, Faivre – Charbonnier (76. Mounié), Cardona (81. Le Douaron).
Wattellier – Parinet Le Tellier, Annonier
Stadion Francise-Le Blého, Brest
Bordeaux
Costil – Benito, Koscielny, Baysse, Kwateng (76. Lacoux) – Bašić (58. Seri), Adli (87. Bakwa) – de Préville (87. A. Traoré), Ben Arfa, Oudin – Hwang Ui-jo (58. Briand).
Poussin – Bakwa, A. Traoré, Lacoux, Poundjé, Briand, Mexer, Mara, Seri.

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 12:1. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:15.
Duel dospěl ke svému závěru, po nepříliš aktivní první půli jsme sledovali skvělý druhý poločas, který přinesl hned tři gólové zásahy. Dlouho se zdálo, že trefa Hwanga z 56. minuty může být tou rozdílovou. Jenže domácí se nechystali vzdát, zůstali nastěhovaní na útočné polovině a v 80. minutě poprvé sklízeli plody své práce. Střídající Steve Mounié dorážkou překonal brankáře Costila, obrat během pěti minut dokonal Romain Faivre, který po zběsilém běhu sám zakončil gólovou akci. Bordeaux po relativně slušném vstupu do utkání zaváhalo a nechalo si utéct bodový zisk mezi prsty. Po výsledku 2:1 se Stade vyšvihl na 11. místo právě za Girondins, oba týmy mohou však ještě klesnout v případě, že ve svém utkání uspěje Montpellier. Na našich stránkách můžete sledovat všech šest zbývajících duelů 24. kola Ligue 1, čtyři z nich začínají od 15:00.
90+4'
90+4'
Dlouhý nákop Brestu. Zbývají poslední vteřinky.
90+3'
Hosté se znovu stěhují na útočnou polovinu, vyhrocený boj mezi Lacouxem a Honoratem. Druhý jmenovaný to ovšem s důrazem přehnal a vidí žlutou kartu.
90+3'
Domácí zatím nevyužili možnost dvojího střídání, a to ani poté co Franck Honorat netrefuje z dobré pozice prostor tří tyčí.
90+2'
Po faulu se rozehrávat chystá Loris Benito. Traoré totiž přejel svého protivníka.
90+1'
Hodně chabý pokus o přenesení hry předvedl Jean Michaël Seri. Míč už zase drží v rukavicích Sébastien Cibois, asi není třeba zdůrazňovat, že spěchat nebude.
90+1'
K dispozici budou ještě čtyři minuty.
90'
Jimmy Briand si nerozuměl se Serim, Romain Faivre zamířil do protiútoku, ovšem Julien Faussurier od něj nedostal přesnou přihrávku.
89'
Propadnutý míč napálil vší silou Jimmy Briand, skákavá střela sice neskončila v síti, ale Sébastien Cibois míč nezachytil do rukavic a měl štěstí, že v jeho blízkosti nestál nikdo z Girondins.
89'
Laurent Koscielny rozehrál poslední akci, jenže Hatem Ben Arfa se nevešel na trávník poté, co mu přihrávku věnoval Rémi Oudin.
88'
Hosté jsou po dlouhé odmlce nastěhovaní na útočné polovině, moc času jim nezbývá a musí přitlačit na pilu.
87'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Amadou Traoré.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Dïlane Bakwa.
85'
Brest právě vstřelil branku!
Během pěti minut se domácím daří obrat. Za předvedenou hru v této půli si to nicméně zasloužili. ROMAIN FAIVRE disponoval obrovskou dálnicí, ve sprintu přešel až před vápno, kde si vyměnil míč s Jeanem Lucasem. Okamžitou střelu se snažil zastavit skluzem Laurent Koscielny, jenže Francouz s polskými kořeny balon pouze tečoval za záda Benoîta Costila. Najednou se misky vah otáčí. Asistence: Jean Lucas.
84'
Další skvělou příležitost dostal Steve Mounié, ovšem skluzem ho zastavil Paul Baysse. Sudí si ale dnes zřejmě nenasadil kontaktní čočky... znovu nenařídil rohový kop, míč získávají hostující barvy.
83'
Benoît Costil odpaluje míč až k půlící čáře. Bordeaux sice v tomto poločase vsítilo branku, jinak se mu ovšem vůbec nedaří překonat neutrální zónu.
81'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Irvin Cardona, přichází Jérémy Le Douaron.
80'
Nyní si už ovšem STEVE MOUNIÉ spravuje chuť. Tato střídání se náramně povedla. Franck Honorat střelou ze střední vzdálenosti položil na zem Benoîta Costila, který tak v žádném případě nemohl zasáhnout proti volnému střelci. Ten přijímá gratulace svých spoluhráčů a věří, že pro Stade zachránil alespoň jeden bod. Asistence: Franck Honorat.
79'
Míč je sice za brankovou čarou, ovšem Steve Mounié podle výkladu rozhodčího fauloval gólmana. A opakovaný záběr to jen potvrdil.
78'
Jenže vzápětí se pomáhá loktem Briand a musí spěchat na svou defenzivní pozici.
78'
Znovu se o nepovolený zákrok postaral Laurent Koscielny, jenže tentokrát byl postiženým hráčem. Girondins mohou šetřit další vteřiny.
77'
V posledních minutách nevidíme žádné větší akce. Je to vlastně logické. Bordeaux se snaží udržet svůj hubený náskok, domácí zatím nepředvedli takovou kvalitu, aby se přes obranný val probili.
76'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Gaëtan Charbonnier, přichází Steve Mounié.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Enock Kwateng, přichází Tom Lacoux.
75'
Ani rána Juliena Faussuriera netrefuje zařízení. Záložník domácího mančaftu byl totiž pod tlakem vracejícího se Brianda, seřízení mířidel představovalo nemožný úkol.
74'
Na trávníku končí Jimmy Briand, neustál atak Christopha Hérellereho, ten si ale neporadil čistým způsobem.
73'
Franck Honorat se snažil okamžitě rýsovat pas na Cardonu, jenže neuspěl. To mohla být klidně gólová asistence.
72'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Haris Belkebla, přichází Franck Honorat.
71'
Sudí ještě kontroloval zákrok prostřednictvím rozhovoru s VARem. Jak se říká, kontakt tam byl, ale nic úmyslného, proto zřejmě rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
70'
V trestném území se na zem skácel Haris Belkebla, sudí je ovšem chladný jako skála a jsou to hosté, kteří vyrazili na útok.
69'
Nyní zahrával standardku opět Romain Faivre. Napoprvé se ještě zastavil a udělal dobře. Druhý centr si totiž našel Brendana Chardonneta, který ovšem zády k brance nemohl hlavičkou mířit přesně.
68'
Další nepřesný pokus o přihrávku, o který se z levé strany snažil Romain Perraud. Míč přelétl celé pokutové území a Rémi Oudin si pohlídal jeho bezpečné odvrácení.
67'
Christophe Hérelle přenechá vhazování na pravé straně pro Paula Lasneho. Domácí potřebují zabrat.
65'
Haris Belkebla otřel svůj centr o břevno, protože však míč posílal z brankové čáry, nemohl v žádném případě pomýšlet na gól.
64'
Jean Michaël Seri teď moc nepomohl obraně svého týmu. Jean Lucas poslal do vápna jedovatý centr a Seri si jej málem srazil do sítě. Naštěstí ještě přispěchal Laurent Koscielny.
63'
Zdá se, že Romain Faivre reklamuje ruku soupeře. A skutečně, Rémi Oudin se dotkl míče horní končetinou. Z nějakého důvodu se ovšem kope od brány.
62'
Ben Arfa zapojil turbové motory, ovšem ještě lepší výkon předvedl v uplynulých vteřinách jeho strážce Romain Perraud. Brest jde znovu do útoku.
62'
Bordeaux se daří odvrátit míč na rohový kop, Romain Faivre ovšem znovu vyřešil situaci příliš krátce. Z takových centrů góly jednoduše nepadají.
60'
Centr na Brianda byl hodně krkolomný a logicky neprošel. Míč končí za čarou, rozehrávka pro domácí.
58'
Zajímavá situace v pokutovém území, penalta se ale po zákroku Perrauda nepíská. To by byla druhá facka v krátkém čase.
58'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Jean Michaël Seri.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Jimmy Briand.
56'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Blesk Girondins z čistého nebe. HWANG UI-JO byl celou dobu neviditelný, čekal ale právě na tento moment. Po diskutabilním souboji u středové linie dokázal proskočit před bránu, protáhl se mezi dvěma muži a přízemní střelou zaskočil Sébastiena Ciboise, který mířil na druhou stranu. Hosté si budují cenný náskok. 0:1. Asistence: Rémi Oudin
55'
Nejprve Faivre a chvíli po něm Brendan Chardonnet ohrožovali hostující bránu. Bordeaux jakoby se vytratilo ze hřiště. Druhý jmenovaný po rohovém kopu ale nehlavičkoval přesně.
54'
Rozehrávka nakrátko se domácímu mužstvo moc nepodařilo, centr Perrauda neprošel přes Chorvata Bašiće.
54'
Na hřišti se přiostřuje, Haris Belkebla už zase s nepříjemnou grimasou na tváři poté, co ho ostře atakoval Hwang Ui-jo.
52'
U půlící čáry srážka dvou kolen, kterou odnesl obránce domácích Brendan Chardonnet. Chvíli si poleží, jinak ale bude v pořádku.
51'
Na trávníku se ocitá po zákroku Toma Bašiće Haris Belkebla. I tady přijde žluté napomenutí.
49'
Domácí si jdou tvrdě za tříbodovým ziskem. Jean Lucas z přímého kopu procvičil Costila, který má tak druhý zákrok v utkání. Irvin Cardona mohl ještě dorážet, slabší noha ovšem zklamala.
48'
Laurent Koscielny si počkal na Faivra, proto nyní vidí žlutou kartu.
47'
Romain Perraud neviděl prostor na to, aby se protlačil na útočnou polovinu, proto raději přihrávka na Hérelleho.
46'
Brest ukazuje, že jeho neplatný gól nebyl zcela náhodný! Skvělá střelecká příležitost se otevřela před Jeanem Lucasem, tentokrát ho ovšem vychytal Benoît Costil, který se přitom celý první poločas nudil.
46'
Máme za sebou úvodní půli utkání mezi Brestem a Bordeaux, stále platí vyrovnaný stav 0:0. Závěr přinesl několik zajímavých momentů, druhé pokračování tedy slibuje jistě atraktivní podívanou. Ojedinělé šance ovšem nescházely ani v úvodu. Hned v 10. minutě se na hranici pokutového území prezentoval nepřesnou střelou Jean Lucas, jeho pokus z velmi podobné pozice později zopakoval v bleděmodrém také Gaëtan Charbonnier. Nejvážnější zákrok prvního poločasu musel vytáhnout Cibois, když zastavil ostrý průnik Arfy. V závěru jsme viděli neregulérní gól, neboť Charbonnier si nepohlídal postavení mimo hru.
45+2'
45+2'
Stade se přece jen stihl prosadit, jenže Gaëtan Charbonnier stál jasně v ofsajdu a radost tedy zbytečná.
45+1'
Dlouhý nákop nezachytil na hrací ploše Julien Faussurier, to by měla být tečka za tímto poločasem.
45+1'
Pouze minuta nastavení, nenaskytlo se totiž mnoho zdržení.
45'
Ostrý šlapák a na zemi se ocitá Romain Faivre. Surově mu nohu zdemoloval Loris Benito. Jenže rozhodčí dělá další chybu, když nepíská ani standardní situaci.
43'
Domácí patrně vidí branku jinde, než kde doopravdy stojí. Haris Belkebla naservíroval krásný míč na nohu Jeana Lucase, ten ovšem své zakončení znovu namířil zbytečně vysoko. Ještě tam patrně sice přišla teč Baysseho, sudí ji ale nezachytil.
42'
Útočící Nicolas de Préville se omlouvá Perraudovi, kterého po špatném zpracování stáhl na trávník. Bordeaux nezajistí požár v soupeřově obraně ani v tomto případě.
41'
Přes pravou stranu se tlačil krajní bek Rémi Oudin, první klička mu sice vyšla, druhá už ale nikoliv.
40'
Další odražený míč a rána Irvina Cardony. Ten byl ale k brance hodně daleko, pozdravil spíš fotografy.
39'
Z pokutového území byl Oudinem vytlačen Jean Lucas. Bude rád, že vybojoval alespoň rohový kop.
38'
Sudí teď pozdržel hru, když nechal couvat vhazujícího obránce Bordeaux dobrých dvacet metrů. Minuta je fuč.
37'
Míč už třímá v rukavicích Benoît Costil, sražená rána Irvana Cardony nebyla velmi nebezpečná.
36'
Ben Arfa proskočil před vápno jako gazela, jenže nepřihrál přesně a na druhou stranu vyrazil Julien Faussurier. Jeho centr neprošel přes nataženou nohu Benita.
34'
Hlavičkový souboj na středu vyhrál Hatem Ben Arfa, ovšem hosté mají nadále problém s přechodovou fází.
33'
Cibois si dovolil drzou kličku proti Hwang Ui-joovi. Nechybělo mnoho a o míč by možná i přišel.
33'
K hlavičce se protlačil Paul Baysse, stoper hostujícího týmu ovšem narazil na Ciboise. Míč byl totiž ještě tečovaný.
32'
Gestem se spoluhráčům omlouvá Romain Perraud, který disponoval hromadou času, přesto zvolil hlavičku na rohový kop. Autorem centru byl Hwang Ui-jo.
31'
A do třetice Julien Faussurier. Tentokrát oplatil Oudinovi předchozí souboj a poslal ho až do zámezí. Hosté se budou dále bránit.
30'
Jean Lucas se rozhodl pro rozehrávku nakrátko, Julien Faussurier pak nepřežil atak de Prévilleho, který vytlačil hru do autu.
30'
Do vápna proskočil Julien Faussurier, výborně ho ovšem zakřižoval Rémi Oudin. Znamená to rohový kop.
29'
Centr Enocka Kwatenga byl příliš krátký, Ben Arfa na něj nedosáhl a balon ukořistil Paul Lasne. Girondins sice dominují v držení, ovšem kombinují převážně na své polovině.
27'
Vypadá to, že Gaëtan Charbonnier dnes neobul gólové kopačky. Po dobré přihrávce z levé strany se dostal k volnému míči, jenže naložil s ním nevalně. Střela přeletěla asi metr nad břevnem.
26'
Ve svých kličkách se utopil Hatem Ben Arfa, který měl přitom po přihrávce de Prévilleho mnoho času. Dobře proti němu nicméně zapracoval Christophe Hérelle.
25'
Hatem Ben Arfa střídá strany, tentokrát se přemístil napravo a hrudí sklepl míč spíše pro soupeře než spoluhráče. Do ofenzivy spěchal Romain Perraud, ale sudí píská faul.
24'
Těžko říct, co teď s míčem zamýšlel Gaëtan Charbonnier. Ať už chtěl centrovat nebo pálit, nepovedlo se mu ani jedno.
23'
Útočného faulu se nevyvaroval Toma Bašić, který přidržel Gaëtana Charbonniera. Kope se proti brance Girondins.
22'
Kombinace na středu v podání Bordeaux. Hosté se zřejmě snaží svého soupeře ukolébat, hraje Koscielny.
21'
Irvin Cardona si nějakou dobu poležel na trávníku a teď kulhá z hrací plochy. To nevypadá dobře. Na lavičce už se připravuje náhrada, domácí by přišli o nejlepšího střelce.
20'
Centr se od rohového praporku snesl na střed pokutového území, ale Paul Lasne si počkal na optimální odskok a zpoza šestnáctky pálil volejem. I kdyby ale trefil bránu, zřejmě by Benoît Costil byl u své tyčky včas.
20'
Marně hledal podporu Romain Perraud. Rozhodl se proto pro přímou střelu z větší vzdálenosti a narazil na okamžitý blok.
19'
Hatem Ben Arfa šajtlí posílal centr do vápna, tam ovšem zaúřadoval obránce Brestu. Atak nevyšel ani z druhé strany Adlimu.
18'
Další faul u pravé postranní čáry, ovšem standardní situace zatím nejsou silnou stránkou Girondins. Měli by zabrat.
17'
Zajímavý pas z nohy Bena Arfy se snažil zpracovávat Hwang Ui-jo. Jihokorejec ale upadl v osobním souboji, a tak se nebezpečí nekoná.
16'
Kombinace mezi Jeanem Lucasem a Romainem Faivrem, která ale nepřinesla domácím významnější pozici a musí se stěhovat zpátky ke středovému kruhu.
15'
Přihrávku na přední tyč tentokrát poslal Rémi Oudin. Tlak hostů trvá, zatím ho ale nedokáží efektivně využívat.
15'
Centr na zadní tyč dokázal odstavit Christophe Hérelle, rohový kop se bude opakovat.
14'
Chystá se atraktivní standardní situace, jelikož Hatem Ben Arfa padá po faulu Hérelleho.
13'
Dlouhý nákop Ciboise proskákal až na druhou stranu ke gólmanovi Costilovi. To byl skutečně dalekonosný pozdrav.
12'
Skvělý zákrok Sébastiana Ciboise, který odvrátil velkou šanci hostujícího celku. Do zakončení se procpal z pravé strany Hatem Ben Arfa, mnoho mu k úspěchu nechybělo.
11'
Na zemi se ocitá Christophe Hérelle, jasný faul na domácího obránce.
10'
Přihrávka Perrauda prošla přes dva obránce, ale Jean Lucas ze skvělé pozice na vápně hodně zaváhal. Jeho rána si žádala větší přesnost.
10'
Julien Faussurier se neunáhlil, místo rychlého průniku po pravé straně volí přihrávku zpátky a Brest si užívá delší držení míče.
8'
Zblokovaná střela Bašiće doletí až na rohový kop. Je jasné, který muž udává tempo ofenzivy Bordeaux.
8'
Bašić se na sklonku sedmé minuty hnal dopředu, ale přihrávka z nohy Kwatenga neprošla ani tentokrát. Sébastien Cibois v brance Brestu zatím nemusel řešit žádnou střelu.
7'
Rozehrávku přímého kopu obstaral Romain Faivre, ovšem centr na Chardonnetovu hlavu nebyl ideální a zakončení míří hodně vedle tyče.
6'
Ben Arfa složil na trávník Jeana Lucase a vidí žlutou kartu. To nejsou příjemné starosti.
5'
První atak domácího celku. Centr Juliena Faussuriera ovšem zvládl zastavit ve vzduchu Enock Kwateng.
4'
Loris Benito kombinuje s Adlim, na pravé straně se snažil protlačit Enock Kwateng, ale obrana Brestu si poradila.
3'
Dobrý obranný zákrok, Bašić se neprobil dopředu.
3'
Nicolas de Préville první centr poslal pouze na hlavu Irvina Cardony. Nejlepší střelec Brestu tak pomohl při defenzivní činnosti.
2'
Nebezpečný centr Toma Bašiće prolétl kolem všech hráčů, bude se zahrávat rohový kop.
1'
Hlavičku na středu zvládl vyhrát Hatem Ben Arfa, takže Bordeaux může v klidu rozehrát.
1'

Stade Brestois 29: Cibois – Faussurier, Chardonnet, Hérelle, Perraud – Belkebla, Jean Lucas, Lasne, Faivre – Charbonnier, Cardona.
Náhradníci: Larsonneur – Philippoteaux, Mounié, Magnetti, Honorat, Pierre-Gabriel, Duverne, Le Douaron, Ludovic Baal.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Benito, Koscielny, Baysse, Kwateng – Bašić, Adli – de Préville, Ben Arfa, Oudin – Hwang Ui-jo.
Náhradníci: Poussin – Bakwa, A. Traoré, Lacoux, Poundjé, Briand, Mexer, Mara, Seri.

Rozhodčí: Wattellier – Parinet Le Tellier, Annonier.
GIRONDINS BORDEAUX FC
10. místo, 23 zápasů, 32 bodů, skóre: 26:27

Podél pobřeží se z jihu na sever aspoň pro tento zápas stěhují hráči Bordeaux, které půlí ligovou tabulku. Přestože na svého protivníka disponuje pětibodovým náskokem, vstoupí do utkání v úloze mírného outsidera a bookemakeři čekají spíše remízu. Girondins přitom zažili poslední shodný zápas na počátku ledna, když byli součástí bezkrevné plichty 0:0 v Métách. Pak najeli na šňůru tří výher, kterou ale momentálně vystřídali sérií dvou porážek. Je ale nutno dodat, že narazili na vedoucí Lille a druhý Lyon. Žádný celek z první třináctky Ligue 1 v současné chvíli nemá tak slabou ofenzivu jako právě Bordeaux, kterému by se jistě hodila pomocná ruka bývalých českých reprezentantů Jaroslava Plašila a Vladimíra Šmicra. Ti dohromady v přístavním městě odehráli přes 400 zápasů, většinu z nich má na kontě prvně jmenovaný.
STADE BRESTOIS 29
13. místo, 23 zápasů, 27 bodů, skóre: 35:43

Domácí Brest se drží bezpečně nad sestupovým pásmem, zároveň je však na míle vzdálený pohárovým příčkám a zdržuje se tak v klidném středu tabulky. Jenže poslední výkony v podání fotbalistů ze severozápadu Francie za moc nestály. Za uplynulých pět zápasů se prezentovali nejhorší formou v celé Ligue 1, zmohli se na jediný bod a pouze jednou se dostali pod dvě inkasované branky. Vítězný pocit Stade nezažil měsíc a den, naposledy bral tři body ze souboje s Nice. V klubu dříve působili čeští záložníci Mario Lička a Tomáš Mičola, momentálně ovšem Brest sází zejména na Francouze. Třináct hráčů má sice dvojí občanství, ale jediným ryze zahraničním článkem je Brazilec Jean Lucas, který je tu na hostování z Lyonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.