Ligue 1 - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Dijon - 3. března 2021   19:00

Stade Brest
17' Honorat (Jean Lucas) • 27' Mounié (Honorat) • 40' Cardona (Jean Lucas)
3:1
(3:1)
Dijon
29' Assalé
Stade Brest
Larsonneur – Faussurier (81. Pierre-Gabriel), Chardonnet, Brassier, Perraud – Honorat (80. Le Douaron), Jean Lucas, Lasne (C), Charbonnier (73. Belkebla) – Cardona (74. Faivre), Mounié.
Stinat – Drouet, Haulbert
Stade Francis-Le Blé, Brest
Dijon
Racioppi – Chafik, Écuélé Manga (C), Coulibaly, Muzinga – Ndong, Lautoa (83. Benzia), Celina – Assalé (78. Mou. Konaté), M. Baldé, Sammaritano (78. Dina Ebimbe).
Allagbé – Marié, Mou. Konaté, Dina Ebimbe, Panzo, Benzia, Dobre, Boey, Chala.

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a již za okamžitě se na Vás budu těšit u utkání Barcelona – Sevilla.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 17:12.
Brest dnes bez větších obtíží potvrdil roli favorita, o výhře rozhodl hned v první půli. Tam našel do dvoubrankového vedení, které sice Dijon dokázal snížit, ale vzápětí se domácí prosadili ještě potřetí, čímž rozhodli o své výhře. Ve druhém poločase totiž gól nepadl zejména díky výbornému bránění domácího celku, který soupeři vůbec nic nedovolili a naprosto po zásluze bere tři body.
90+4'
90+3'
Bersant Celina na levé straně přišel o míč a tak Brest ještě startuje protiútok, ze kterého už ale nic nebezpečného nebylo.
90+2'
Domácí se snaží míč držet pod kontrolou, což je vzhledem k napadajícím protihráčům trochu složité, ale zatím se jim to daří.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Dijon opatrně kombinuje směrem dopředu, načež z levé strany odcentroval Ngonda Muzinga, ale ani on nepomohl k čestnému zásahu.
88'
Gautier Larsonneur si ještě kopne do míče, který samozřejmě posílá na útočnou polovinu, protože nechce nic riskovat kombinací na vlastní polovině.
87'
Domácí ještě kupují nějaký čas kombinací na útočné polovině, ale tam jim kombinace příliš nevyšla, takže se musí rychle stahovat.
86'
Dijon už útočí jenom z principu, vepředu už ani nemá potřebné odhodlání ke skórování, takže teď už se vyloženě jen dohrává.
84'
Eric Junior Dina Ebimbe se krátce po svém příchodu na trávník neuvedl zrovna nejlépe, protože tvrdě sestřelil Liliana Brassiera a vysloužil si tak žlutou kartu.
83'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Lautoa, přichází Yassine Benzia.
82'
Brest už nechce nic riskovat, po delší době tak rozbíhá ofenzivu, při které se dostal do šestnáctky Steve Mounié, ale zakončení mu nakonec nebylo dovoleno.
81'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Julien Faussurier, přichází Ronaël Pierre-Gabriel.
80'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Jérémy Le Douaron.
80'
V základní hrací době zůstává už jen deset minut. Ty načíná kličkami Bersant Celina, ale ten proti dvěma protihráčům nemohl uspět.
79'
Dijon to směrem dopředu stále zkouší, ale už částečně je smířený s porážkou. K nějakému zakončení se totiž nedostal dost dlouho.
78'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Frédéric Sammaritano, přichází Eric Junior Dina Ebimbe.
78'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Roger Assalé, přichází Moussa Konaté.
76'
Hosté přenáší hru ze strany na stranu, ale marně hledají cestu do pokutového území, které Stade naprosto ukázkově brání.
75'
Domácí rozehrávají přímý kop na vlastní polovině nakrátko a následně si jen tak přihrávají. Musí být ale opatrní, protože Dijon samozřejmě napadá.
74'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Irvin Cardona, přichází Romain Faivre.
73'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Gaëtan Charbonnier, přichází Haris Belkebla.
73'
Ani další dva centry hostů nebyly úspěšné, Brest se následně konečně může uklidnit, protože Fouad Chafik fauloval.
72'
Brest je při obraně docela dost vysunutý, což se mu ale vyplácí, protože soupeře postupně vytlačil až k jeho brankáři.
71'
Fouad Chafik podklouzl při převzetí přihrávky, takže nemohl centrovat. Míč tak vrátil Didieru Ndongovi, který už se dostal ke vzdušné pasu, ale také on našel jenom gólmana.
70'
Vstupujeme do posledních dvaceti minut, takže hostům nemilosrdně rychle dochází čas. V posledních chvílích navíc ztrácejí čas obranou.
69'
Domácí brankář v naprostém klidu a pohodě pokryje další centr, s následnou rozehrávkou samozřejmě vůbec nespěchá.
67'
Wesley Lautoa si při zpracování vysokého míče pomohl rukou, což samozřejmě neuniklo pozornosti hlavního rozhodčí.
66'
Anthony Racioppi zahajuje další útok svého týmu přihrávkou na levou stranu, po které přichází nákop, který ale odklidil pryč Julien Faussurier.
65'
Hosté si mohli roh ještě zopakovat, ale ani centr Frédérica Sammaritana nebyl úspěšný, vzápětí už přerušil hru Gautier Larsonneur.
64'
Dijon má zase výhodu standardní situace, přičemž tentokrát je to rohový kop, ale i tentokrát domácí potvrdili, že jsou pány vzdušného prostoru.
63'
Mama Baldé nabral slušnou rychlost na levé straně, díky čemuž mohl mít poslat do středu, kde ale spoluhráč selhal při zpracování.
61'
Gaëtan Charbonnier docela zákeřně dohrál po přihrávce Fouada Chafika, kterému naštěstí nic není, ale domácí hráč stejně uvidí žlutou kartu.
60'
Hosté už mají jen třicet minut na vstřelení dvou gólu. To bude hodně těžké, protože se sice umí dostat k pokutovému území, ale nějaké střelecké pokusy tomu prostě chybí.
59'
Stade se po delší době valí dopředu, ale nakonec rychlou akci zpomalilo a začíná tak sázet na pomalou a přesnou kombinaci.
58'
Dijon už přece jen začíná na soupeře pomalu tlačit, ale ani další centr z pravé strany nebyl úspěšný. Míč si alespoň stále udržel pod kontrolou.
57'
Mama Baldé měl po šikovném přenesení hry prostor v pokutovém území, kde se do něj pustil protihráč, který ho hraničně připravil o míč, ale každopádně se nic nepíská.
56'
Domácí zatím pokračují bez svého forvarda a hrají tedy v deseti. Toho Dijon zkouší opatrně využít, ale nakonec se nedostal ani k zakončení.
55'
Irvin Cardona se drží za kotník a nevypadá to s ním moc dobře. Uvidíme, jestli bude muset střídat, každopádně už se začínají rozcvičovat náhradníci.
53'
Gaëtan Charbonnier na levé straně jen tak tak udržel dlouhý nákop ve hře, nic víc ale nezískal, protože vzápětí se muselo přerušit, jelikož na trávníku zůstal ležet Irvin Cardona.
52'
Anthony Racioppi se po delší době zapojil do hry a míč samozřejmě vzduchem poslal na útočnou polovinu, kde však žádného spoluhráče nenašel.
51'
Fouad Chafik z pravé strany dostal míč do malého vápna, kde však žádný spoluhráč nečíhal, takže může být rád aspoň za získaný roh.
50'
Hosté konečně našli cestu přes půlící čáru, následuje nákop na pravou stranu, kde se ale Didieru Ndongovi nepovedl zpracování.
48'
Domácí se na útočné polovině sice míče na chvíli chopili, ale vzápětí ho stejně rychle ztratili, avšak ve forčekinku nezaostávají.
47'
Dijon má od začátku druhé půle kontrolu nad míček, avšak marně hledá cestu ze své poloviny, protože Brest nechce nic ponechat náhodě a velmi aktivně napadá.
46'
První poločas nám přinesl rovnou čtyři góly, avšak většinu z nich dali domácí fotbalisté. Ti tak zvládají potvrzovat roli favorita a ještě v první půlhodině odskočili do dvoubrankového vedení, které Dijon následně stáhl, ale o jeden gól zaostával jen jedenáct minut. Pak inkasoval rovnou potřetí a na bodový zisk to tedy nevypadá ani dnes.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:02.
45+3'
45+2'
Dijon i v samotném závěru nastavení hledá cestu dopředu, ale za pomoci nákopu se to nepovedlo, takže Brest už udrží hru daleko od své klece.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Roger Assalé nechá sražený centr přejet postranní čáru, takže hosté nyní pro změnu budou vhazovat na levé straně.
44'
Dijon na nic nečeká a i když nezbývá moc času do přestávky, tak je směrem dopředu stejně velmi aktivní. Odměnou je tak další přímý kop.
42'
Hosté už nemají moc co ztratit, takže většinu sil už cpou do útoku, díky čemuž vybojovali další standardní situaci.
40'
Brest právě vstřelil branku!
Domácí odskakují zpět do dvoubrankového vedení! Jean Lucas dostal míč na hraně pokutového území, odkud vymyslel šikovným přehoz bránícího hráče na nabíhajícího IRVINA CARDONU, který to náramně trefil do levé tyčky, od které balón zamířil do sítě. Asistence: Jean Lucas.
39'
Brest drží míč daleko od své brány, přičemž se ještě pomalu přibližují k šestnáctce soupeře, i když směrem dopředu vůbec nespěchá.
37'
Julien Faussurier si na pravé straně nevěděl rady s přechodem protihráče, ale aspoň udržel míč, protože bude vhazovat.
36'
Dijon obranu po delší době zvládl a rozehrávat tak bude Anthony Racioppi, který své spoluhráče vybízí k náběhu dopředu, protože bude samozřejmě nakopávat.
34'
Jean Lucas po delší době rozjíždí útočnou akci svého týmu po pravé straně, ale s míčem se chce chvíli ohřát, takže si ho chvíli podržel a pak ho raději vrátil dozadu.
33'
Brest chce minimálně do přestávky udržet jednobrankové vedení, ale to bude mít dost těžké, jelikož se jenom brání.
32'
Hosté jsou díky snížení na koni a už dokonce mohli i vyrovnat, protože Bersant Celina nezakončoval vůbec zle, ale nakonec se jeho projektil do brány nevešel.
29'
Dijon právě vstřelil branku!
Dijon okamžitě snižuje a pomalu to tak začíná vypadat na přestřelku! Bersant Celina v hlavičkovém souboji prodloužil míč na zadní tyč, kde se k němu šikovně dostal ROGER ASSALÉ, jenž ho volejem poslal nechytatelně pod horní tyč.
29'
Romain Perraud nezvládl souboj na levé straně hřiště, kde ho tedy protihráč obešel, avšak nebezpečné příležitosti zabránil faulem, za který ale musel čekat žlutou kartu.
27'
Stade je prvním týmem dnešního duelu, který něco získal ze standardní situace a rovnou je to gól! Rohový kop rozehrával Franck Honorat, který poslal míč na zadní tyč, kde se k hlavičce protlačil STEVE MOUNIÉ, jenž nedal brankáři šanci k zákroku. Asistence: Franck Honorat.
26'
Dijon se opět dostává pod velká tlak, protože kousek před šestnáctkou si pomohl dalším faulem. Domácí to opět nevyužili, protože zakončení skončilo pouze ve zdi.
25'
Centr Irvina Cardony už přesný byl, ale letěl téměř za vápno, takže jeho spoluhráč musel přihrávat pouze dozadu.
24'
Franck Honorat rozehrává první roh svého týmu, přičemž jeho centr směřoval přímo doprostřed pokutového území, ale tam přišel pouze útočný faul.
23'
Na pravé straně se do další nadějné příležitosti dostal Steve Mounié, ale tomu už střela moc nesedla, protože se nevešla mezi tři tyče.
22'
Žlutou kartu dostává Lilian Brassier (Stade Brestois 29).
20'
Stade uklidňuje hru na své polovině, protože po prvním gólu rozhodně nemá kam spěchat. Dijon ani moc aktivně nenapadá, takže si může v naprostém klidu jen tak přihrávat.
19'
Gaëtan Charbonnier jen tak tak udržel míč na hrací ploše, i když musel míč nakopnout směrem dopředu, kde se ho stejně chopili jeho spoluhráči.
17'
Domácí zatím potvrzují roli favorita a poměrně brzy se dostávají do vedení! Zasloužil se o to FRANCK HONORAT, který na pravé straně nabral závratnou rychlost, takže u přihrávky do běhu byl první. Následně se dostal i přes obránce a brankáře prostřelil zakončením mezi nohy. Asistence: Jean Lucas.
17'
Dijon rozehrává standardku poblíž levé postranní čáry, ze které samozřejmě přišel centr, který ale obranu opět bez problémů zneškodnila.
16'
Hraje se ve vysokém tempu, protože každou chvíli létají do obou šestnáctek vzdušné přihrávky, ale zatím z toho ani jednou nic nebylo.
14'
I druhý brankář na hřišti se opět musí činit, i když to nebylo nic náročného, protože pomalý pas do běhu směřoval přímo k němu.
13'
Hosté začínají být v posledních minutách o něco aktivnější, protože už docela dlouho mají balón v moci, díky čemuž přišel další centr, který ale pokryl Gautier Larsonneur.
12'
Anthony Racioppi uklidňuje hru delší rozehrávkou a po chvíli nakopává na útočnou polovinu, kde našel Rogera Assalého, který nechtěl nic riskovat a raději tak míč vrátil dozadu.
11'
Dijon díky prvnímu průniku do šestnáctky získal rohový kop, který byl rozehrán nakrátko a až pak přišel centr, který ale domácí bez problémů odvrátili.
9'
Sennou Coulibaly se vrhl do souboje s dvěma protihráči, proti kterým si počínal na výbornou, avšak nakonec si docela zbytečně pomohl faulem.
8'
Hostům se nepovedla další rozehrávka a tak zase musí běhat bez míče, což je určitě dost únavné, ještě když mu ani nevychází napadání.
7'
Přímý kop si vzal na starost Romain Perraud, který rovnou pálil. Přes zeď sice míč dostal, ale poslal ho až nad brankovou konstrukci.
5'
Domácí hned v úvodním minutách potvrzují roli favorita, po další přihrávka před pokutové území bude následovat nadějná standardní situace.
4'
Julien Faussurier má prostor na pravé straně hřiště, odkud okamžitě centroval do šestnáctky, kam si nabíhal Irvin Cardona, ale ten hlavou pálil jen nepřesně.
3'
Dijon má následně nemalé problémy s rozehrávkou, nakonec to ale na pravé straně zrychlil Fouad Chafik, který si vynutil nedovolený zákrok.
2'
Brest začíná o něco aktivněji, ale při kombinaci na útočné polovině se dopustil laciného útočného faulu.
1'

Stade Brestois 29: Larsonneur – Faussurier, Chardonnet, Brassier, Perraud – Honorat, Jean Lucas, Lasne (C), Charbonnier – Cardona, Mounié.
Náhradníci: Cibois – Pierre-Gabriel, Fadiga, Philippoteaux, Le Douaron, Ludovic Baal, Belkebla, Duverne, Faivre.

Dijon FCO: Racioppi – Chafik, Écuélé Manga (C), Coulibaly, Muzinga – Ndong, Lautoa, Celina – Assalé, M. Baldé, Sammaritano.
Náhradníci: Allagbé – Marié, Mou. Konaté, Dina Ebimbe, Panzo, Benzia, Dobre, Boey, Chala.

Rozhodčí: Stinat – Drouet, Haulbert.
Dijon FCO
Dijon se od začátku sezony nachází na sestupových příčkách a vypadá to, že tam zůstane až do konce. Dnešní hosté totiž v průběhu ročníku ukořistili pouhých patnáct bodů, takže na záchranu už jich ztrácí jedenáct, což pomalu je propastná hranice. Dijon si navíc body vůbec nepřipisuje, protože je naposledy získal 24. ledna. Od té doby má na kontě sedm ligových porážek, naposledy navíc schytal debakl 0:4 od PSG. Dnešní hosté však určitě zkusí zabojovat proti týmu z druhé poloviny tabulky.

Poslední tři utkání
Dijon vs. PSG – 0:4
Lens vs. Dijon – 2:1
Dijon vs. Nimes – 0:2
Stade Brestois 29
Brest se v průběhu celého ročníku držel uprostřed tabulky, ale v poslední době se mu absolutně nedaří, kvůli čemuž se začíná přibližovat zóně sestupu. Aktuálně se nachází na čtrnáctém místě se ziskem 31 bodů, přičemž na sestup už má pouze náskok šesti bodů. Stade to tak už konečně potřebuje zlomit na delší dobu. Nedávno totiž zlomilo šňůru čtyř porážek, protože nejprve remizovalo se Štrasburkem, následně porazilo Bordeaux a bod zaznamenalo i proti Lille. Nyní ale dnešní domácí už zase prohráli dva zápasy za sebou, tak uvidíme, jestli přidají i třetí.

Monaco vs. Brest – 2:0
Brest vs. Lyon – 2:3
Lille vs. Brest – 0:0
Dobrý podvečer u francouzského fotbalu! Tento týden se evropské poháry nehrají, takže dostaly prostor ligové soutěže. Využila toho Ligue 1, která ve středu odehraje kompletní 28. kolo. Jeden z duelů od 19:00 tak obstará Brest a Dijon. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.