Ligue 1 - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Lyon - 19. února 2021   21:00

Stade Brest
53' Chardonnet (Honorat) • 75' Cardona (Chardonnet)
2:3
(0:3)
Lyon
9' Paquetá   • 29' Aouar  (Depay) • 44' Depay
Stade Brest
Cibois – Pierre-Gabriel (66. Faussurier), Chardonnet, Hérelle, Perraud – Faivre (67. Charbonnier), Belkebla, Lasne (87. Fadiga), Honorat (87. Le Douaron) – Cardona – Mounié.
F. Schneider (Francie)
Stade Francis-Le Blé (Brest, Francie)
Lyon
A. Lopes – Dubois, Diomande, Denayer, De Sciglio – Paquetá, Mendes, Bruno (71. Caqueret) – Toko Ekambi (78. Cornet), Depay (88. Slímání), Aouar (72. Kadewere).

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:6.
Střely mimo: 8:5.
Rohy: 11:7.
Ofsajdy: 1:0.
Fauly: 9:13.
Druhý poločas byl diametrálně odlišný! Brest zabral a dokázal se dvakrát prosadit. Převzal otěže zápasu a lyon se strachoval o výsledek. Brest neproměnil moře šancí, které měl, a i díky tomu nakonec Lyon přece jen bere tři body a minimálně do zítřka se posouvá na čelo Ligue 1.
90+6'
90+4'
Domácí jsou stále na míči, ovšem nyní se jim nedaří se prokombinovat k vápnu přes útočnou polovinu a čas už jim dochází.
90+3'
Stade Brestois svého soupeře mocně tlačí a hosté se strachují o výsledek! Opravdu, jsou jednoznačně horším týmem, jen to tam Brestu ne a ne spadnout.
90+2'
Brest svým útočným snažením ještě vybojoval rohový kop. Ten ale následně moc dobře nevyužil. Hosté odvracejí míč na obrannou polovinu domácích.
90+1'
Lopes v pokutovém území vyskočil a při pádu sebou vzal dva hráče, po jednom z obou týmů. Domácí se zlobí, tohle asi měla být penalta.
90'
Máme tady devadesátou mnutu. Zápas ale ještě nekončí, jelikož sudí nastavil ještě pět minutek nad standardní hrací dobu.
89'
Lyon v posledních minutách určitě není lepším týmem. Otěže zápasu má v rukou rozhodně Brest, který ale své šance nedokáža přetavit v branku.
88'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Islám Slímání.
87'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Jérémy Le Douaron.
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Paul Lasne, přichází Bandiougou Fadiga.
86'
Romain Perraud se octl v pokutovém území a obdržel tam parádní pas. Okamžitě míč vypálil na branku, jenže jeden z hostů mu do míč "hodil skluz" a zastavil ho.
85'
Herelle zachytil velmi důležitý míč. Jinak by totiž průnikový pas o vápna obdržel Depay a šel by sám na branku. To mu ale nebylo umožněno.
84'
Hezký dlouhý vzdučný pas do šestnáctky nakonec jeden z hostů poslal na poslední chvíli pryč. Brest však bude mít k dispozici rohový kop.
83'
Honorat tentokrát nezvykle sprintoval po pravé straně, kde si dokonce "udělal" dva hráče a následně odcentroval na milimetry přesný míč Perraudovi. Ten ho ale ztratil.
82'
Domácí si vybojovali alespoň rohový kop. Míč byl nacentrován do levé části vápna, kde ho zachytil Lasne a hlavou ho chtěl okamžitě usměrnit na branku, ale poslal ho asi o čtyři metry vedle.
81'
Ve vápně si Mounie naskakoval na centrovaný míč, ovšem kousek před ním ho Denayer vyhlavičkoval pryč.
80'
Domácí si po faulu před vápnem kopnou volný přímý kop. Vzdálenost od branky činí 24,2 metrů.
79'
Cornet propustil před vápnem míč svému soupeři a Cardona okamžitě vypálil. Jeho rána nakonec do branky nezamířila.
78'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Maxwel Cornet.
77'
Mounie sprintoval do vápna a chtěl vsítit třetí branku. To se mu ale nepovedlo protože mu míč odskočil od nohy a zamířil kousek od tyče.
75'
Brest právě vstřelil branku!
Vrací se domácí do hry? IRVIN CARDONA si naběhl za obranu a zachytil dlouhý centr od Chardonneta, následně sprintoval do vápna, odkud pak také pálil. Míč poslal na vzdálenější tyč do horní části branky a snížil na rozdíl jediného gólu. Asistence: Brendan Chardonnet.
73'
Ekambi se dostal do dobré pozice, podobné, jako před chvílí Perraud, ovšem stejně jako on ve velké šanci selhal.
72'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Tino Kadewere.
71'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bruno, přichází Maxence Caqueret.
70'
velkou šanci zazdil Perraud, který si seběhl skoro na hranici malého vápna, kde obdržel pas, ale poslal místo tvrdé rány nerazantní kop placírkou, který mířil mimo.
69'
Oba týmy si nyní několikrát vyměnily míč na polovině hřiště. Přes ní ne a ne přejít, jako by to místo bylo zakleté.
67'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Romain Faivre, přichází Gaëtan Charbonnier.
66'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Julien Faussurier.
65'
Cibois opět chyboval z banální situace! Míč od jednoho z obránců si nezpracoval ideálně a dokonce mu zamířil do branky, ale nakonec ho domácí brankář dostihl.
64'
Ani šance na druhé straně neskoční brankou. Cardona byl adresátem pasu, po kteérm pálil z první. Jeho balon se vznesl vysoko nad svatyni hostů.
63'
Ve velkék šanci se octl Bruno, jenž mířil na branku soupeře z levé strany sám. Hodně se ale unáhlil v zakončení a vypálil po zemi jen k Ciboisovi.
61'
Ekambi kombinoval s Depayem. Následně mu míč přenechal a Depay vypálil. Jeho rána však mířila pouze k připravenému Cibois.
59'
Mendes se hodně zlobí na rozhodčího, protože si obkličkoval dva hráče a udělal cestu do vápna. Tam se s dalším soupeřem srazil, ale byl přesvědčen, že "obdržel" faul a žádal po sudím odpískání desítky.
58'
A opravdu, v posledních minutách na hřišti vážně vidíme s míčem a při kombinacích hlavně hráče v červených dresech. Ti nyní předvádějí postupnou kombinaci a pomalu se blíží k brance Lyonu.
57'
Domácí gól očividně nakopl, naopak Lyon jakoby zbrzdil. Jasně, stále vede o dvě branky, ovšem zdá se být tímto poločasovým vývinem poněkud zaskočen.
56'
Žlutou kartu dostává Mattia De Sciglio (Olympique Lyon). Ten při souboji nehezky zezadu podrazil soupeřova hráče.
53'
Domácí konečně také vstřelili branku! Honorat si s míčem po levé straně seběhnul až k vnější brankové čáře, odkud poslal perfektní centr na BRENDANA CHARDONNETA, který svou parádní hlavičkou o zem poslal míč za Lopesova záda. Asistence: Franck Honorat.
52'
Domácí to zkoušeli opět přenesením míče přes obranu po dlouhém centru, ovšem míč zachytil Mounie jen hlavou a od té mu odskočil k obraně hostujícího mančaftu.
51'
Cardona napříhl z hranice pokutového území a z voleje se brutální silou opřel do míče, který letěl kousek nad branku.
50'
Lucas Paquetá kombinoval se spoluhráčem a chtěl převézt obranu soupeře, ale nakonec místo toho následně poslal balon do bobrany.
49'
Chardonnet odcentroval dlouhý míč, od vápna k vápnu, ovšem Brest ho nedokázal na útočné polovině soupeře zachytit.
48'
Do druhého poločasu oba týmy neudělaly žádnou změnu v sestavě a pokračují tak tedy fotbalisté, jenž nasotupili i v první půli.
46'
první poločas je za námi a máme po něm jasný výsledek 0:3 pro hosty. Lyon skóroval poprvé už v deáté minutě, co předvedl obrovskou chybu brankář Cibois. Následně po hezkém pasu od Depaye skóroval ve 29. minutě Aouar a z penalty se pak prosadil Depay v minutě číslo 44. O dnešním vítězi je už nyní, v poočase, bezpochyby rozhodnuto. Už záleží jen na tom, jaký bude brankový rozdíl mezi oběma týmy.
45'
44'
Lyon právě vstřelil branku!
MEMPHIS DEPAY zvyšuje na rozdíl tří branek z pokutového kopu. Míč s velkou razancí poslal k levé tyčce do střední výšky, zatímco Cibois skočil k tyči pravé. I kdyby ale skočil na druhou stranu, neměl by šanci penaltu chytit.
43'
Depay mířil do pokutového území za míčem. Cibois vyběhl z branky a poslal skluz pod jeho nohy, čímž ho poslal k zemi a budeme svědky penalty.
42'
Do šance se konečně dostali i hosté. Mounie si zpracoval míč a z větší dálky vyzkoušel razantní pozemní střelu. Nakonec našel jen rukavice Lopese, ale pokus to byl hezký.
41'
Poškozený Aouar se zhostil volného přímého kopu z dvaceti pěti metrů. Míč ale s lehkým zakroucením poslal jen do rukavvic brankáře Ciboise.
40'
Žlutou kartu dostává Haris Belkebla (Stade Brestois 29). Ten schytil Aouara, objal ho a složil k zemi.
39'
Hra se v posledních minutkách docela táhne. Ani jeden z týmů se nějak výrazně nedostává do příležitostí a skoro ani k vápnu.
37'
Ekambi si naběhl na míč z volného přímého kopu na hranci malého vápna a odtamtud také hlavičkoval. Jeho balon ale letěl výrazně nad branku domácích.
36'
Honorat přiběhl zezadu k Mendesovi, který držel míč. Lehce ho postrčil, skoro se ho ani nedotkl. Hráč Lyonu šel vlemi ochotně k zemi a sudí odpískal faul.
34'
Honorat chtěl odcentrovat míč, ale nešťastně trefil Duboise přímo do obličeje. Ten nyní leží v bolestech na zemi.
33'
Dlouhý pas Mendese do obrany málem skončil samostatným únikem Lasneho. Míč se ale, naštěstí pro hostující Lyon, odrazil do autu.
32'
Lyon to zkusil nyní protáhnou po pravé straně. Tam ale neuspěl. Ekambi běhal s míčem tam a zpět podél lajny, ale přihrávku dopředu neprovedl.
31'
Paquetá zezadu tvrdě přišlápl svého protihráče a i přestože proti faulu chvíli protestoval, sudí Schneider nakonec kartu netasil.
29'
Hosté vedou o dva góly! Depay dostal míč na hranici malého vápna, ale místo střely zvolil přihrávku z druhé vlny dobíhajícímu HOUSSEMU AOUAROVI, který pozemní ránou poslal míč za Ciboisovy záda. Asistence: Memphis Depay.
27'
Perraud se protáhl kolem protihráče a následně poslal dlouhý míč vzduchem na hranici vápna, jenže na ten si nikdo z jeho spoluhráčů nepřiběhl.
26'
Klasický "kopač" rohových kop, dubois, teď balon poslal do vápna, odkud ho domácí vyhlavičkovali. Sice znovu na kopačky lyonských, ale alespoň daleko od branky.
25'
Paquetá si nabíhal na dlouhý míč až k vněší brankové čáře. Při pokusu o centr mu byl míč vykopnut, ovšem domácím hráčem za čáru, takže uvidíme další roh.
24'
Domácí směrovali k vápnu dlouhý nákop. Nakonec jeden z koncových hráčů, Cardona, ještě hlavou přihrával Mouniemu, jenže ten se k míči nedostal.
22'
Exekutorem standardky byl opět Dubois. nyní se mu podařilo míč nasměrovat na hlavy svých spoluhráčů, ale ti nakonec branku neohrozili.
21'
Diomande si chtěl vzít na starost rohový kop z pravé strany. Nakonec se lae vyměnil u praporku s Duboisem. Ten míč nacentroval na hranici malého vápna. Roh se bude po odkopu opakovat.
20'
Domácí fotbalisté se po delší době octli na útočné polovině. Jejich aktivita nakonec skončila alespoń rohovým kopem, který ale Brest vůbec nevyužil.
19'
Cibois nyní opět mohl provést tehnickou kličku před svou brankou, ale nechtě už podruh riskovat stejnou chybu a tak míč co nejrychleji odkopl.
18'
Ekambi dovedl míč do vápna a následně vyslal pozemní centr na Auouara na druhé straně. Jeho rána ale mířila po odrazu od domácíh hráče těsně vedle tyčky.
17'
Paquetá padl na zem po souboji a nyní vypadá, že bude potřebovat lékažskou pomoc. Minimálně tedy alespoň ošetření v zámezí.
16'
Lyon vytvořil docela dobrou kombinaci, kterou chtěl zakončit Aouar hlavičkou po Depayově centru, jenže míč se k němu nedostal.
14'
Brest dorým pressingem vybojoval míč, ale následnou katastrofální dlouhou přihrávkou o něj zase přišel. Lyon to zkouší odzadu.
13'
Paquetá vyslal centr na Depaye, ten ještě přesunul k Duboisovi, jenž popoběl s míčem k čáře, ale odtamtud nedokázal odcentrovat.
12'
Domácí fotbalisty gól jakoby úplně zamrazil. Jejich hra nyní nemá žádné tempo a na míči skoro nejsou.
9'
Obrovská chyba domácího brankáře Ciboise! Ten si chtěl zarazit míč a následně oklamat LUCASE PAQUETU, jenže ten mu ho před brankou vzal a vstřelil jeden z nejlehčích gólů v jeho kariéře. Bez asistence.
8'
Lyon kombinuje okolo půlící čáry. Zatím se nějak necpe do útoku, ovšem už ani nedovoluje Brestu být tak aktivn, jak byli domácí v úvodních minutách.
6'
Další rohový kop Brestu opět příliš nevyšel. Tentokrát to domácí fotbalisté vyzkoušeli na vzdálenější tyčku, ale míč vyhlavičkovala připravená obrana Lyonu.
4'
Lopés neměl nyní těžkou práci. Po rohu, který domácí zahráli na bližší tyčku, si nakonec dokonce míč jen sebral po chabé střele ze země.
3'
Tak toto byla velká šance domácího týmu! Brest se dostal do breaju. Míč z křídla centroval na pravou stranu Honorat, odkud jeho spoluhráč hlavičkou usměrnil míč na branku. zasáhl ale Lopes.
2'
Úvodní výkop je za námi. Brest nastupuje v červených dresech a bilých šortkách. Lyon zase zvolil tmavou kombinaci dresů.
1'

Stade Brestois 29: Cibois – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Hérelle, Perraud – Faivre, Belkebla, Lasne, Honorat – Cardona – Mounié.
Náhradníci: Larsonneur – Ludovic Baal, Brassier, Duverne, Fadiga, Faussurier, Charbonnier, Le Douaron, Philippoteaux.

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Diomande, Denayer, De Sciglio – Paquetá, Mendes, Bruno – Toko Ekambi, Depay, Aouar.
Náhradníci: Pollersbeck – Bard, Binlamrí, Caqueret, Cornet, Gusto, Cherki, Kadewere, Slímání.

Rozhodčí: F. Schneider (Francie).
OLYMPIQUE LYON

Lyon je na tom omnoho lépe. Sice v posledním utkání podlehl doma Montpellieru 1:2 a přišel tak o pětizápasovou řadu vítězství, díky čemuž se propadl o jedno místo. Je však stále na třetí pozici, která zaručuje kvalifikaci o Ligu mistrů a navíc na lídra z Lille ztrácí jen tři body. Nastřílel třetí největší počet gólů v soutěži – 51. Stejně tak inkasoval třetí nejmenší počet branek – 22. Má na kontě celkem 52 bodů a může výrazně promlouvat do boje o titul.

STADE BRESTOIS 29

Brestu se moc nedaří. Sice alespoň vylepšil bodově formu a v posledních třech zápasech neprohrál. Zaznamenal ale dvě remízy a zposledních pěti utkání jen jednu výhru. Celkově vstřelil třicet sedm branek, přičemž jich však obdržel čtyřicet čtyři a po dvaceti pěti zápasech je s jednatřiceti body na dvanáté pozici tabulky Ligue 1. Na poháry ztrácí zatím jen 7 bodů, ovšem to jen na poslední postupové místo, které zajístí kvalifikaci o novou UEFA soutěž – Konferenční ligu UEFA. Na sestupové pozice pak mí již jedenáctibodový náskok.

Forma: R – V – R – P – P