Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Marseille - 30. srpna 2020   21:00

Stade Brest
45+1' Faivre (Charbonnier) • 89' Charbonnier (Faussurier)
2:3
(1:2)
Marseille
19' Thauvin  (M. Sanson) • 28' Ćaleta-Car  (Thauvin) • 80' Ćaleta-Car  (Thauvin)
Stade Brest
Larsonneur – Pierre-Gabriel, Duverne (C), Ludovic Baal, Perraud – Honorat, Belkebla (85. Magnetti), Diallo (85. Mbock), Faivre (79. Tavares) – Cardona (79. Faussurier), Charbonnier.
Delerue – Jouannaud, Berthomieu
Venue Stade Francis-Le Blé
Marseille
Mandanda (C) – Sakaj, Balerdi, Kamara, Ćaleta-Car, Amavi – Radonjić (62. Aké), Strootman (72. Rongier), M. Sanson (79. Gueye) – Benedetto (79. Germain), Thauvin.
Pelé – Aké, Gueye, Germain, Chauí, Maxime López, Perrin, Rocchia, Rongier.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Marseille, která svého soupeře porazila výsledkem 3:2. Úvod druhého poločasu byl jednoznačně v režii Brestu, který si vypracoval opravdu velký nápor, avšak ke kýženému vyrovnání to prostě nevedlo. Marseille byla směrem dopředu celkem bezradná, avšak se jí přesto z ojedinělé šance povedlo navýšit náskok na dvě branky. Brest v závěru zápasu opět snížil na rozdíl jediné branky, k vyrovnání výsledku ale nedošlo.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 11:2. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:13.
90+5'
90+4'
Domácí se po delší době nastěhovali na druhou stranu, kde na jistotu jednal vracející se Balerdi. I tak v tom byl ofsajd domácích, Mandanda bude rozehrávat.
90+3'
Již nám běží třetí minuta nastaveného času, Marseille zkušeně drží míč na útočné polovině. Germainovi se navíc povedlo vybojovat aut, se kterým Sakaj nebude spěchat.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90'
Žlutou kartu dostává Hugo Magnetti (Stade Brestois 29).
89'
Brest právě vstřelil branku!
Tak ono to o přeci jenom bude ještě hodně zajímavé! Centrovaná nabídka se snesla v pokutovém území nekrytého Faussuriera, který ihned vracel míč do malého vápna, kde měl příliš prostoru GAETAN CHARBONNIER. Posledně jmenovaný hráč pouze nastavil kopačku, díky které poslal balón přesně za brankáře Mandandu.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Ještě ale nepředbíhejme, očekávat můžeme nastavený čas.
89'
Brestu není přáno! Zničehonic byl sám před Mandandou střídající Mbock, který ovšem trefil pouze nohu přesouvajícího se brankáře.
88'
Germain se s míčem dostal k blízkosti rohového praporku, kde si ho na starost vzala hned dvojice protihráčů. Hostující útočník si po ztrátě míče pomohl faulem.
86'
A co chybělo! Marseille opět zahrozila z volného kopu, na který si v tomto případě dokázal naskočit Balerdi, který o vlásek minul domácí svatyni.
85'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Ibrahima Diallo, přichází Hianga'a Mbock.
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Haris Belkebla, přichází Hugo Magnetti.
85'
Stále se nehraje, jeden z domácích hráčů totiž má menší zdravotní problémy. Každopádně by se znovu střídat nemělo, u míče jsou hráči Olympique Marseille.
84'
Žlutou kartu dostává Ronaël Pierre-Gabriel (Stade Brestois 29).
83'
Aké se u sudího dožadoval nedovoleného zákroku, avšak to zřejmě vypadá na útočný faul Marseille. Hlavní rozhodčí celou situaci neviděl, proto se radí s pomezním.
82'
Brest se přesto nevzdává, ba naopak si vybojovalo rohový kop z levé strany. Rozehrávka nebyla zrovna nejlepší, nakonec po odrazu skončil míč výrazně vedle.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Marseille jednoznačně potvrzuje, že je dnes efektivní. Domácí celek nemá zrovna moc času.
80'
Marseille právě vstřelilo branku!
I další standardní situace Marseille končí až v domácí brance! Thauvinovi se opětovně povedlo do pokutového území poslat nadýchaný centr, na který si naskočil DUJE ĆALETA-CAR. Tento chorvatský obránce i tentokráte zamířil naprosto přesně, navíc se jedná o jeho druhou dnešní branku. Brest tak bude muset dotahovat dvoubrankové manko!
80'
Marseille je v průběhu druhého poločasu směrem dopředu naprosto bezradná, tentokráte to pocítil Germain, který narazil hned na dvojici hladových obránců.
79'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Pape Gueye.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Valère Germain.
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Romain Faivre, přichází Heriberto Tavares.
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Irvin Cardona, přichází Julien Faussurier.
78'
Mandanda byl v krátkém časovém sledu opět zapojen do rozehrávky, načež velice přesně přenášel hru Balerdi. Tomu se na levém křídle nabídl Aké, který daleko nedorazil.
77'
Hlavní sudí si všiml útočného faulu v podání Cardony, který šel do protihráče rukama napřed. Marseille rozehrála volný kop, konkrétněji ho obstaral brankář.
76'
Zničehonic se k sympatickému zakončení natlačil domácí Faivre, který po zpracování hrudníkem pálil přímo na branku. Jeho rána nakonec putovala nad.
75'
Autového vhazování se z levé strany ujal Perraud, který nakonec zkoušel oslovit Belkeblu. Ten si všiml naběhnuvšího Cardony, jenž vybojoval další aut zprava.
74'
Domácí se ve středu hrací plochy dokázali prokombinovat až k levé autové lajně, kde s míčem operoval Perraud. Jeho nahrávka nakonec směřovala na Baala.
72'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Kevin Strootman, přichází Valentin Rongier.
69'
V posledních minutách sledujeme hodně atraktivní podívanou, nezaujatý fanoušek se musí fotbalem bavit. Zejména výkon Brestois je hodně sympatický.
68'
Po delší době ohrožení domácí branky. Rychlá souhra u domácí šestnáctky totiž přinesla zakončení levou nohou v podání Benedetta, který nechal vyniknout brankáře.
67'
Málem bylo skutečně vyrovnáno! Marseille totiž propadla ve středu hrací plochy, poté se Faivremu povedlo odcentrovat do pokutového území, kde Mandanda nedosáhl na míč. Na zadní tyči měl prázdnou branku Charbonnier, který ovšem minul.
66'
Brest se radoval z vyrovnávací branky, avšak ta nakonec neplatí. Ještě před zakončením se jeden z domácích nacházel v ofsajdovém postavení.
65'
Vypadalo to na faul na žlutou kartu v podání Dialla, který hasil nebezpečnou akci soupeře. Sudí nakonec jako první rozpoznal nedovolený zákrok od Benedetta.
64'
Je za námi hodina hry, druhý poločas je o poznání atraktivnější, než ten první. Brest je díky brance z nastaveného času pokropen živou vodou, hosté mají problémy.
63'
Před malým momentem jsme byli svědky čtvrté žluté karty, i tentokráte pro hráče Marseille. Balerdi šel totiž do souboje vysokou nohou, což znamenalo šlapák.
62'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Marley Aké.
61'
Žlutou kartu dostává Leonardo Balerdi (Olympique Marseille).
60'
I Baal měl poněkud velké problémy s napadajícím protihráčem, který pouze promáchl. Poté se ale do pokutového území dostal Radonjić, jenž nevyzrál na Dialla.
59'
Belkebla se musel vypořádat s napadající dvojicí protihráčů, což se mu nakonec povedlo. Ve spolupráci s Honoratem navíc vybojoval autové vhazování zprava.
58'
Kousek od středového kruhu si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Diallo, který přidržel unikajícího Kamaru za dres. Pochopitelně se jednalo o další faul.
57'
Brest vstoupil do druhého poločasu nesmírně aktivně, tentokráte musel uvnitř pokutového území zasahovat Balerdi, který hlavičkou odehrál balón do zámezí.
56'
To se domácím pochopitelně nelíbilo, každopádně výrok sudího zůstal v platnosti. Mandanda tak odkopával od své branky, na druhé straně si vybral Benedetta.
55'
Na dlouhou nohu se povedlo zakročit Balerdimu, který dokázal přiťuknout na vedle stojícího Sakaje. Druhý jmenovaný to udělal zkušeně, došel si totiž pro faul.
54'
Brest tentokráte rozehrával rohový kop z levé strany, avšak doputoval pouze na nohu Strootmana. Ten odvracel do zámezí, Perraud ihned obstaral aut.
53'
Naprosto rutinní nahrávka směřovala přesně mezi hostující obránce, kam si dokázal seběhnout Charbonnier. Domácí útočník nakonec zakončoval výrazně vedle.
52'
Následoval rohový kop pro domácí, po kterém se hráči v červeném dožadovali pokutového kopu. Ten se konat nebude, avšak tlak Brestu stále pokračuje.
51'
Posléze zkoušel z pravé strany odcentrovat do malého vápna Honorat, kterému se nepovedlo najít Cardonu, nýbrž pouze nohu připraveného Ćalety-Cara.
50'
Vzdušná nabídka nakonec doputovala k hranici pokutového území, kde si obrannou povinnost dokázal splnit Ćaleta-Car. Marseille se ale dostává pod tlak.
49'
Navíc budeme sledovat standardní situaci pro Brest. Horní končetinou totiž zahrál již zmiňovaný Sakaj, čehož si všiml také hlavní sudí, jenž nařídil standardku.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsem sledovali dalekonosný nákop na levou stranu, kde se v hlavičkovém souboji dokázal prosadit Sakaj, jenž odehrál míč do autu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nakonec lépe vyzněl pro hostující celek. Ten se otřepal z lehkovážného úvodu, načež se mu povedlo hned dvakrát skórovat. Marseille je v tomto duelu nesmírně efektivní, povedlo se jí totiž využít jediné dvě šance. Brest dnes hraje hodně sympatickým způsobem, přičemž tomu dlouhou dobu chybělo to nejdůležitější, a sice vyložené šance a branky. Kýžené snížení nakonec přišlo v době nastaveného času.
45+4'
45+4'
Žlutou kartu dostává Nemanja Radonjić (Olympique Marseille).
45+3'
Předchozí vstřelená branka může být pro domácí celek patřičnou vzpruhou. Každá branka do šatny má svůj efekt, záleží na tom, jak se s tím Marseille popasuje.
45+1'
Tak to je velice důležitá branka v podání domácího celku! Ten podnikl útočný výpad po pravém křídle, načež jsme sledovali přízemní nahrávku do pokutového území. Tam se po odrazu dostal k míči ROMAIN FAIVRE, kterému se placírkou povedlo zamířit přesně k bližší brankové konstrukci. Mandanda byl naprosto bez nároku na zákrok!
45'
První poločas bude nastaven o čtyři minuty.
44'
S míčem si opět zahrál hostující brankář Mandanda, který to tentokráte vyzkoušel rozehrávkou do strany. Tam se nacházel Amavi, jenž okamžitě prodloužil.
43'
Sled nepřesností nakonec přinesl zajímavou palebnou pozici pro domácího Faivreho, který levým nártem trefil protihráče před sebou. Mandanda tak nezasahoval.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Sakaj si dával s provedením autu celkem dost načas, nakonec však zvolil zpětnou nahrávku na Balerdiho. Po jeho pasu se v ofsajdu nacházel forvard Radonjić.
38'
Nyní to absolutně nevyšlo Baalovi, který se prudkou kolmicí pokoušel vysunout Cardonu. Druhý jmenovaný měl k míči daleko, proto se k němu dostal Mandanda.
37'
Cardonovi se povedlo přeposlat nahrávku do strany, kde se nacházel kolega Honorat. Ten měl proti sobě smečku protihráčů, i přesto se mu povedlo nacentrovat.
36'
Sakajovi se povedlo odehrát míč do bezpečnějšího prostoru, kde si ovšem nedovoleně pomohl forvard Benedetto. Mezitím domácí ihned rozehráli nakrátko.
35'
Po delší době měl práci domácí brankář Larsonneur, který dokázal poskakující centr schovat do rukavic. Následný dalekonosný výkop skončil u Mandandy.
34'
Marseille nakonec přišla o míč, avšak to nevedlo k ničemu nebezpečnému. Poté ve svém pokutovém území chyboval Amavi, který soupeři daroval rohový kop.
33'
Rozehrávající Balerdi našel u středového kruhu volného Sansona, ke kterému se doslova přiřítila dvojice protihráčů. Logickým východiskem byla zpětná nahrávka.
32'
K avizované standardní situaci se nakonec postavil Belkebla, který svůj centr zakroutil přímo do rukavic brankáře Mandandy. Ten na rozehrávku nikam nespěchá.
31'
Také domácí hráči budou moci ohrozit branku soupeře prostřednictvím volného kopu. Poblíž postranní lajny si totiž na zemi ustlal obránce Pierre-Gabriel.
30'
Žlutou kartu dostává Jordan Amavi (Olympique Marseille).
29'
Brest to bude mít v tuto chvíli nesmírně složité, prohrává totiž už o dvě branky. Do konce zápasu ale zbývá hodně času, výsledek se klidně může otočit.
28'
Po standardní situaci tu máme druhou branku Marseille! Sansonovi se totiž podařilo vybojovat volný kop, který se velice nebezpečně snášel do malého vápna. Tam si na hranici ofsajdu seběhl DUJE ĆALETA-CAR, kterému se nohou povedlo překonat domácího brankáře. Larsonneur si na míč dokázal sáhnout, avšak ho nedostal do bezpečí. Sudí nejprve branku neuznal, po přezkoumání u videa nakonec platí!
28'
Marseille se radovala ze druhé vstřelené branky, avšak ta nakonec neplatí. Zakončující Ćaleta-Car se totiž v době centru nacházel v ofsajdu. Vše ale prokáže až video!
27'
Charbonnier se dokázal tělem dostat před protihráče, načež hlavičkou mířil několik metrů vedle hostující svatyně. Mandanda na svůj první zákrok stále čeká.
26'
Marseille tak mohla rozehrávat rohový kop z pravé strany, který se snášel směrem od branky. Nejvýše do vzduchu se dostal Duverne, jenž odehrál do bezpečí.
25'
Tak nakonec nebude, což je hodně překvapivé rozhodnutí. Domácí obránce totiž zcela evidentně zahrál rukou, hlavní sudí byl v tomto okamžiku pro domácí schovívavý.
24'
Kolmice se řítila za domácí obranu, kam si seběhl hostující Radonjić. Ten zkoušel nahrát pod sebe, jenomže v souboji zasáhl míč rukou domácí Baal. Bude z toho penalta?
23'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám přeci jenom nabídla jednu branku. Marseille dokázal využít hned svojí první šanci, domácí tak budou muset zabrat.
19'
Rychlý protiútok hostujícího celku končí vedoucí brankou! Marseille totiž po autovém vhazování podnikla nesmírně rychlý protiútok, který nakonec putoval na kopačku FLORIANA THAUVINA. Hostující křídelník si uvnitř pokutového území navedl míč na levou nohu, načež tečovanou střelou dokázal vyzrát na brankáře Larsonneura.
19'
Vrátí se k němu až nyní, neboť horní končetinou zahrál domácí útočník Cardona. Hlavní sudí byl pozorný, rozehrávky volného kopu se ujme brankář Mandanda.
18'
Brest se dokázal s míčem usadit na útočné polovině, jenomže Faivremu se nepovedlo poslat nahrávku zpět na nohu Perrauda. Marseille je stále bez balónu.
17'
Na opačné straně se k volnému míči dostal Belkebla, který to ihned zkoušel směrem na branku. Mandanda se prolétl vzduchem, zakončení směřovalo vedle.
16'
Larsonneur i tentokráte raději rozehrával po zemi na obranné kolegy. Domácí si rozehrávku pořádně zkomplikovali, Duverne to ale stihl před napadajícím Thauvinem.
15'
Marseille zahrávala zajímavou standardní situaci, na kterou si uvnitř velkého vápna dokázal naskočit Ćaleta-Car. Hlavička z dobré pozice putovala nad branku.
14'
Sakaj si prostřednictvím autového vhazování vybral Sansona, který mu dokázal velice přesně vrátit zpět. Následná nabídka pouze proletěla celou šestnáctkou.
13'
Olympique se musel vracet až na vlastní obrannou polovinu, kde s rozehrávkou musel vypomoct také brankář Mandanda, po jehož odkopu fauloval Benedetto.
12'
Hezká kombinace domácích nakonec putovala proti noze Charbonnierovi, který se do balónu opřel pravou nohou. Jeho rána ovšem vystoupala výrazně nad.
11'
Po dalším souboji se pro změnu na zemi ocitl domácí Faivre, kterému se nepovedlo ustát souboj se Sakajem. Jednalo se o faul, Brest se tak vrací k míči.
10'
Po jeho odkopu se do vzdušného prostoru dostával Benedetto, který zkoušel prodloužit za sebe. Tam se ale pro změnu nacházel pozorný obránce Duverne.
9'
Byli jsme svědky celkem rychlé žluté karty, kterou sudí přisoudil hostujícímu Kamarovi. Následovala standardní situace, jenž se snesla do rukavic Mandandy.
8'
Žlutou kartu dostává Boubacar Kamara (Olympique Marseille).
7'
Hrací předmět opět doskákal ven z hrací plochy, tentokráte se k provedení autového vhazování postavil domácí Perraud, který ovšem našel pouze hlavu Amaviho.
6'
Brest se postupnou kombinací dostal až k před pokutové území, kde si ovšem obrannou povinnost dokázal splnit Balerdi, jenž nahrávkou založil protiútok.
5'
Posléze to na sebe zkoušel vzít rychlonohý Radonjić, který ovšem nevyzrál hned na prvního protihráče. Pierre-Gabriel odkopával míč pouze na nohu soupeře.
4'
Poprvé se k míči dostal také domácí brankář Larsonneur, který na jistotu rozehrál po zemi na vedle stojícího Duverneho, jenž pro změnu hledal kolegu Baala.
3'
Hned v úvodu zápasu to po pravém křídle zkoušel hostující Thauvin, který se ovšem s míčem dostal ven z hrací plochy. Autové vhazování tak provede Perraud.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Stade Brestois 29: Larsonneur – Pierre-Gabriel, Duverne (C), Ludovic Baal, Perraud – Honorat, Belkebla, Diallo, Faivre – Cardona, Charbonnier.
Náhradníci: Cibois – Benvindo, Tavares, Faussurier, N'Goma, Mbock, Le Douaron, Magnetti, Bangoura.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Sakaj, Balerdi, Kamara, Ćaleta-Car, Amavi – Radonjić, Strootman, M. Sanson – Benedetto, Thauvin.
Náhradníci: Pelé – Aké, Gueye, Germain, Chauí, Maxime López, Perrin, Rocchia, Rongier.

Rozhodčí: Delerue – Jouannaud, Berthomieu.
Olympique Marseille

Na opačné straně stojí ambiciózní Marseille, která si v loňské sezoně počínala o poznání lépe. Olympique dokonce dosáhl na druhou pozici, která mu zajistila základní skupinu Ligy mistrů. Hostující tým tohoto zápasu se tak na mistrovské PSG díval s dvanáctibodovým náskokem, což by šlo jen horko, těžko dohnat. Marseille patřila mezi dvojici nejlepších venkovních celků uplynulého ročníku. Dohromady se jí na hřištích soupeřů povedlo nasbírat hned osmadvacet bodů, lépe na tom bylo už jen pařížské PSG, které mělo o pouhé tři body více.
Stade Brestois 29

Fotbalisté Brestu v minulé ročníku dosáhli na čtrnáctou pozici, nicméně francouzská nejvyšší soutěž skončila již deset kol před avizovaným koncem. Brest se tak z osmadvaceti odehraných zápasů mohl radovat ze zisku čtyřiatřiceti bodů, přičemž měl na sestupové pásmo naprosto dostačující náskok. Domácí celek tohoto zápasu se však ke konci sezony neopíral o nejlepší formu, z posledních pěti duelů vyhrál pouze jedinkrát. Brest navíc nevstoupil ideálně ani do letošního ročníku, hned v prvním kole pocítil hořkost porážky, přičemž nestačil na Nimes poměrem 0:4.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Ve Francii se rozjela nová sezoně a Ligue 1 má na programu druhé kolo. My budeme společně sledovat souboj mezi Stade Brestois 29 a Olympique Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.