Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Metz - 31. ledna 2021   15:00

Stade Brest
33' Honorat  • 47' Cardona (Mounié)
2:4
(1:1)
Metz
37' Boulaya   • 74' Sarr   • 81' Yade  (Vagner) • 87' Vagner
Stade Brest
Larsonneur – Pierre-Gabriel (89. Faussurier), Chardonnet, Duverne (C), Perraud (75. Ludovic Baal) – Faivre (89. Charbonnier), Belkebla, Lasne (81. Jean Lucas), Honorat – Mounié, Cardona (81. Le Douaron).
Millot – Luzi, Drouet
Francis-Le Blé
Metz
Úkíddžá – Bronn, Fofana, Boye (C) – Centonze, Angban (55. Delaine), Sarr, Udol – Boulaya (90+3. Maziz) – L. Gueye (55. Yade), Ambrose (68. Vagner).
Caillard – Boahene, B. Traoré, Yade, Tchimbembé, Maziz, Vagner, Delaine.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Mét poměrem 4:2. Brest vstoupil do druhého poločasu naprosto ukázkově, hned v úvodu se totiž podruhé v tomto duelu dostal do vedení. Nadcházející minuty ovšem patřily soupeři, který byl sice aktivnější, avšak do šancí se moc nedostával. Brest odmítl možnost dostat se do dvoubrankového vedení, místo toho sám inkasoval, přičemž se o vyrovnávací branku postaral záložník Sarr. Aby toho nebylo málo, tak se Méty v závěru dvakrát prosadily a vyhrály 4:2.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 4:7. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:13.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Farid Boulaya, přichází Youssef Maziz.
90+3'
V krátkém časovém sledu dvě žluté karty, ta první pro Fofanu, ta druhá pro změnu pro Boulayu.
90+3'
Vypadá to, že se žádné další branky již nedočkáme. Brest se sice snaží útočit, avšak nemá už moc sil.
90+1'
Belkebla to zkoušel nahrávkou podél autové lajny, kde se mu nabídl Charbonier, jenž se ovšem s míčem vracel.
90'
Čtyři minuty nad rámec.
89'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Romain Faivre, přichází Gaëtan Charbonnier.
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Julien Faussurier.
89'
Žlutou kartu dostává Papa Ndiaga Yade (FC Méty).
89'
Domácí hráči nyní kombinovali na vlastní polovině, načež se na tu druhou dokázal dostat Chardonnet, který nakonec volil nahrávku na Belkeblu.
87'
Méty právě vstřelily branku!
O vítězi zápasu se zdá být rozhodnuto! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil sám faulovaný, tedy VAGNER. Hostující útočník to zkoušel k pravé tyči, přičemž se Larsonneur vydal k opačné konstrukci.
87'
Je tu pokutový kop pro Méty!
86'
Útočným faulem si poté pomáhal Vagner, který se výroku sudího hodně diví. Tady to klidně zavánělo žlutou kartou, pokračuje se ale rozehrávkou standardky.
85'
Oukidja to nakonec zkoušel vysokým odkopem na opačnou polovinu, kde se do vzdušného souboje dostával Yade, který se tentokráte neprosaidl.
83'
Najednou to bude mít nesmírně složité Brest, který necelých deset minut prohrává o jednu branku. Nyní navíc sbírá cenné vteřinky brankář Oukidja.
81'
Méty se dokonce dostávají do vedení a poprvé v duelu vedou! Nahrávka mezi obránce totiž putovala přímo do běhu na PAPU YADEHO, jenž se s míčem dostal až k malému vápnu, kde proti němu vyběhl brankář Larsonneur. Ten na střelu levou nohou nakonec nedosáhl a jeho celek tak bude muset dotahovat jednobrankové manko.
81'
Brest začíná být hodně ofenzivní, což přineslo střelecký pokus v podání Belkebly. Jeho rána ovšem nebyla vůbec přesná, míč putoval vysoko nad branku.
81'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Paul Lasne, přichází Jean Lucas.
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Irvin Cardona, přichází Jérémy Le Douaron.
80'
Míč se poté přesunul zpět ke středovému kruhu. Tam se nacházel domácí Lasne, kterému se okamžitě povedlo přesně přenést hru na nohu Honorata.
79'
Nyní se nahrávku pokoušel převzít domácí Cardona, který měl pro změnu málo času, což vedlo k razantnímu odkopu v podání zadáka Fofany.
77'
Znovu se do rozehrávky svého celku zapojil domácí brankář Larsonneur, kterému se povedlo roztáhnout hru na levou stranu, kde má hodně času Faivre.
75'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Romain Perraud, přichází Ludovic Baal.
74'
Hostující celek podruhé v tomto duelu srovnává krok! Do pokutového území se totiž snesl centr, který domácí brankář vyrážel pouze před sebe. Tam se do zakončení nártem dostal PAPE SARR, který trefil ležícího protihráče, od jehož nohy se míč odrazil za záda brankáře Larsonneura, jenž byl bez šance.
73'
Zdravotní problémy měl nyní jeden z domácích hráčů, který bude muset odejít za postranní lajnu. Stade Brest tak bude chvíli hrát v početní nevýhodě.
71'
Do konce zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka, Brest i nadále vede o jedinou branku. V posledních minutách sledujeme ofenzivní podívanou.
70'
Na opačné straně si připsal úspěšný zákrok také domácí Larsonneur, kterému se povedlo zlikvidovat důrazné zakončení z kopačky Delaineho.
69'
Málem to bylo o dvě branky! Se štěstím se do pokutového území dostal domácí Honorat, který to zkoušel pravačkou, avšak na Oukidju nevyzrál.
68'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Thierry Ambrose, přichází Vagner.
67'
Kolmice mezi obránce měla nastartovat domácího Cardonu, jenomže před ním číhal pozorný zadák Boye, který nadějnou protiakci soupeře přerušil.
66'
Snadná práce pro hostujícího brankáře Oukidju, který volný předmět okamžitě schoval do svých rukavic, načež se mu povedlo rozehrát na Centonzeho.
65'
U levé autové lajny převzal nahrávku domácí Perraud, který se ovšem neodvážil k průniku kolem protihráče, ba naopak se mu povedlo najít Duverneho.
64'
Po delší době se rozhodli zaútočit také domácí hráči, kteří se ovšem daleko nedostali. Bleskově totiž vypíchl míč Sarr, kterému se povedlo rozjet protiútok.
63'
Sám na sebe to vzal Udol, kterému se nejprve povedlo zpracovat složitou nahrávku, avšak poté se v souboji jeden na jednoho nedostal přes protihráče.
62'
Máme za sebou hodinu hry, která nám nabídla hned tři přesné zásahy. Méty prohrávají o jednu branku, v posledních minutách jsou ovšem aktivnější.
61'
Méty nyní pracovaly s míčem na vlastní polovině, načež se pohodlným způsobem dostaly na opačnou stranu, kde si o nahrávku řekl volný Udol.
60'
V pokutovém území se povedlo hrací předmět vybojovat Mouniému, který se pokusil o nahrávku pod sebe, jenž ale směřovala pouze k protihráči.
59'
Vhazovat mohl také domácí celek, který se s míčem vracel na obrannou polovinu hrací plochy. Duverne poté velice přesně rozehrával na Faivreho.
58'
V pokutovém území si navíc střeleckou pozici dokázal najít Ambrose, který ovšem trefil pouze protihráče před sebou, od kterého šel míč na rohový kop.
57'
Posléze se směrem dozadu povedlo zakročit domácímu Perraudovi, který tak za sebe nepustil střídajícího Delaineho, jenž se daleko nedostal.
56'
Na pořadu dne bylo autové vhazování z pravé strany, ke kterému se postavil hostující obránce Centonze, kterému se nakonec povedlo najít Boulayu.
55'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Victorien Angban, přichází Thomas Delaine.
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Lamine Gueye, přichází Papa Ndiaga Yade.
54'
Brest si tak vybojoval rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. Následný centr se snášel k zadní tyči, kde si útočným faulem pomáhal zadák Chardonnet.
53'
Jednoduchým způsobem se na opačnou polovinu dostal domácí Faivre, který se nakonec pokoušel o centr, jenž ovšem trefil pouze protihráče do nohy.
52'
Po předchozím souboji se na zemi ocitl domácí Pierre-Gabriel, kterému celkem dost naložil Bronn. Pokračovat se tak bude rozehrávkou volného kopu.
51'
Daleko do rychlé vyrovnávací branky nebyl hostující Ambrose, který zakončoval z ideální pozice pravou nohou, avšak míč nakonec poslal vedle branky.
50'
Méty to budou mít najednou zase hodně složité, znovu totiž prohrává o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se může klidně otočit.
47'
Brest právě vstřelil branku!
Hned v úvodu druhého poločasu jdou domácí zpět do vedení! Do pokutového území se totiž snášel další centr, který se snesl k brankáři Oukidjovi. V souboji se ovšem dokázal prosadit Mounié, kterému se hlavou povedlo najít lépe postaveného IRVINA CRDONU, jehož hlavička zapadla přesně do odkryté branky.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se musel směrem dozadu vracet hostující Bronn, který tak za sebe nepustil Cardonu, před kterým odkopával balón.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl dva přesné zásahy. Úvod tohoto zápasu spíše patřil Brestu, který byl rozhodně více ne na míči a několikrát ohrozil branku soupeře. Krátce po třetině hry se domácí po zásluze dostali do vedení, což jim ovšem moc dlouho nevydrželo. Méty se totiž o vyrovnávací branku postaraly skrze standardní situaci, kterou fantasticky zahrál Boulaya. Stav je tedy i nadále bezbrankový a oba celky mají k vítězství zase stejně daleko.
45'
44'
Čistým způsobem se povedlo zakročit Lasnemu, který poté rozjel protiakci svého celku. Při ní se podařilo odcentrovat Honoratovi, po jehož nabídce střílel Belkebla.
42'
Domácí celek se nyní s míčem usadil na útočné polovině. Obránce Pierre-Gabriel nakonec oslovil Mouného, jehož zakončení z otočky putovalo vedle.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Perraudovi se poté povedlo vybojovat autové vhazování z levé strany. Po něm se sám dostal k centru, který ovšem poslal přímo na hlavu protihráče.
37'
Nádherný fotbalový moment, standardní situace totiž končí v síti! K rozehrávce se totiž postavil FARID BOULAYA, který to ze třiceti metrů zkoušel přímo na branku. Jeho rána pravou nohou se nejprve otřela o horní brankovou konstrukci, načež se míč odrazil za záda bezmocně se natahujícího Larsonneura.
37'
Kousek od svého pokutového území zahrál rukou domácí Lasne, což neuniklo ani sudímu. Méty tak budou zahrávat poměrně zajímavou standardku.
36'
Larsonneur se nyní dostal k odkopu od své branky, který poslal daleko na opačnou polovinu. Tam se v souboji o míč dokázal prosadit Chardonnet.
35'
Méty to budou mít najednou hodně složité, prohrávají totiž o jednu branku. Do konce zápasu přesto zbývá hodně času, výsledek se tak klidně může obrátit.
33'
Jenomže nyní se domácí celek přeci jenom dostává do vedení! Perraudovi se povedlo odcentrovat z levé strany, jenomže v pokutovém území našel pouze hlavu protihráče. Od ní se míč snesl za šestnáctku, kde se do palebné pozice dostal FRANCK HONORAT, jehož jedovka zamířila přesně k levé brankové konstrukci.
33'
Máme za sebou třetinu hry, nicméně obrázek se moc nezměnil. Brest je i nadále aktivnějším týmem, jenomže na první branku i nadále musíme čekat.
32'
K zakončení se poté dokázal uvolnit hostující Boulaya, který svůj pokus poslal vysoko nad branku. Larsonneur tak na svůj první zákrok stále čeká.
31'
Žlutou kartu dostává Romain Perraud (Stade Brestois 29).
30'
Poté se směrem dozadu povedlo zapracovat Bronnovi, kterému se poté podařilo velice přesně rozehrát na Sarra, jehož kolmice za obranu byla nepřesná.
29'
Poté se Honorat pokoušel doběhnout zdánlivě ztracený míč, což se mu nakonec nepovedlo. Méty tak mohly znovu vhazovat, o což se postaral Centonze.
27'
Nyní se musela hra na malý moment přerušit, sudímu se totiž nelíbila hustota míče. Na řadu tak přišel jiný a rozehrávat tak mohl domácí zadák Duverne.
25'
Oukidja nyní mohl odkopávat od své branky, přičemž se mu povedlo odklidit míč na opačnou stranu, kde se v hlavičkovém souboji prosadil Ambrose.
24'
Posléze se míč znovu snesl mimo vymezený prostor, což znamenalo autové vhazování pro Méty. Udol nakonec zkoušel najít obsazeného Ambroseho.
23'
Hodně prostoru měl na práci s míčem hostující Gueye, který to nakonec zkoušel centrem do pokutového území, avšak ten trefil pouze nohu Duverneho.
22'
Centonze měl možnost obstarat autové vhazování z pravé strany. Po jeho nahrávce se k šestnáctce dostal Gueye, který ale pálil pouze do protihráče.
20'
Brest se přesto dokázal s míčem udržet na polovině soupeře, kde se mu dařilo přesně kombinovat. Soupeř se tak zatím marně snaží napadat rozehrávku.
19'
Posléze se do útočení zapojil také defenzivně laděný Perraud, který si přichystal centrovanou nabídku, jenž se ale snesla mimo pokutové území.
18'
Honorat se prohnal po levém křídle, kde se mu nakonec povedlo najít lépe postaveného Cardonu, jehož slaboučká rána putovala přímo doprostřed.
17'
Další nedovolený zákrok, tentokráte v podání domácího Perrauda, jenž v souboji přišlápl nohu Centonzemu. Méty tak okamžitě rozehrály nakrátko.
16'
Hostující celek se ani v tomto případě daleko na druhou stranu nedostal. Posléze jsme sledovali nahrávku k postranní lajně, o kterou si řekl Perraud.
15'
Brest je v úvodu zápasu aktivnějším týmem a nyní si vybojoval další rohový kop. Ten se znovu stáčel do malého vápna, kde dokázal zakročit Oukidja.
14'
Do pokutového území Mét přiletěl další centr, který se ovšem stal snadnou kořistí obránce Boyeho, kterému se povedlo odehrát míč do bezpečnějšího prostoru.
13'
Hodně prostoru měl poté kolem sebe obránce Perraud, kterému se povedlo procedit míč na opačnou polovinu, kde se s ním nepopasoval Belkebla.
12'
U svého pokutového území se povedlo zakročit Bronnovi, který se poté pokoušel na druhé straně nastartovat Gueyeho, před kterým zakročil soupeř.
11'
Úvodní rohový kop tohoto zápasu rozehrál záložník Belkebla, který ho poslal přímo do rukavic brankáře Oukidji, jenž rozehrál výhozem k autové lajně.
10'
Brest to poté zkoušel přes levou stranu, kde se nacházel Mounié. K němu se ovšem bleskovým způsobem dostal Fofana, který odvracel za cenu rohu.
9'
Domácí Faivre se pokoušel s míčem dostat na opačnou polovinu, avšak byl v souboji zastaven za cenu faulu. Brest se okamžitě pokusil rozehrát nakrátko.
8'
Krátce po ní se do střelecké pozice dokázal protlačit Ambrose, který to nakonec vzal sám na sebe. Jeho přízemní rána skončila v rukavicích Larsonneura.
7'
U postranní lajny byl poté nedovoleně zastaven hostující Gueye, který se tak nemohl dostat přes protihráče. Méty budou zahrávat první standardku.
6'
Poté to nahrávkou na pravou stranu zkoušel Belkebla, který se pokoušel nastartovat křídelníka Faivreho, pro kterého byla nahrávka až příliš prudká.
5'
Na pořadu dne bylo autové vhazování z levé strany, které si vzal na starost domácí obránce Perraud, jehož nabídka nakonec oslovila Honorata.
4'
Brest se navíc dostal k prvnímu střeleckému pokusu, který měl na svědomí Faivre. Jeho důrazná rána skončila na boční síti, Oukidja bude vykopávat.
3'
Hned v úvodním osobním souboji tohoto zápasu skončil na zemi hostující Angban. Sudí ovšem nechal pokračovat ve hře a k centru se dostal Pierre-Gabriel.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Stade Brestois 29: Larsonneur – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Duverne (C), Perraud – Faivre, Belkebla, Lasne, Honorat – Mounié, Cardona.
Náhradníci: Cibois – Ludovic Baal, Brassier, Faussurier, Philippoteaux, Jean Lucas, Le Douaron, Magnetti, Charbonnier.

FC Méty: Úkíddžá – Bronn, Fofana, Boye (C) – Centonze, Angban, Sarr, Udol – Boulaya – L. Gueye, Ambrose.
Náhradníci: Caillard – Boahene, B. Traoré, Yade, Tchimbembé, Maziz, Vagner, Delaine.

Rozhodčí: Millot – Luzi, Drouet.
FC Méty

Na opačné straně stojí Méty, které se pro změnu nacházejí na sympatické deváté pozici, což znamená horní polovinu tabulky. Méty mají na svém kontě jednatřicet bodů, na pohárové pozice jim přitom chybí pouhých pět bodů. Hostující tým tohoto zápasu má na svém kontě čtyři zápasy v řadě bez porážky, v posledních dvou se mu navíc povedlo pokaždé naplno bodovat. Méty nejprve senzačně uspěly na půdě vedoucího Lyonu, kde se o senzaci postaraly chvíli před koncem zápasu. Méty v minulém kole dokázaly využít výhody domácího prostředí a porazily Nantes.
Stade Brestois 29

Fotbalisté Brestu se po jednadvaceti odehraných zápasech nacházejí na třinácté pozici tabulky, přičemž se jim do této chvíle povedlo nasbírat šestadvacet bodů. Náskok na sestupové pásmo je v tuto chvíli jedenáctibodový, což je dostačující. Brest ovšem nemá úplně nejlepší formu z posledních pěti zápasů, povedlo se mu totiž naplno bodovat pouze jedinkrát, a sice na domácím stadionu proti Nice. Od té doby přišly na řadu tři porážky v řadě, celkově jich má Brest již jedenáct. Brest v minulém kole prohrál se sousedem z tabulky, a sice Reims, které vyhrálo 1:0.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Francouzská Ligue 1 Uber Eats má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Stade Brestois 29 a FC Méty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.