Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Štrasburk - 25. října 2020   15:00

0:3
(0:2)
Štrasburk
27' Diallo  (Caci) • 40' Lala   • 67' Ajorque  (Diallo)
Stade Brest
Larsonneur – Faussurier, Hérelle, Duverne (C), Perraud – Battocchio (71. Lasne), Belkebla – Faivre, Charbonnier (65. Philippoteaux), Le Douaron (64. Honorat) – Mounié (71. Cardona).
Miguelgorry – Mouysset, Mugnier
Stade Francis-Le Blé (Brest)
Štrasburk
Kamara – Lala, Simakan, S. Mitrović (C), Caci (71. Carole) – Bellegarde (90+2. Zohi), Djiku, Aholou (81. L. Koné), Sissoko (90+2. Thomasson) – Diallo, Ajorque (82. Prcić).
Kawašima – L. Koné, Carole, Prcić, Siby, Chahiri, Thomasson, Waris, Zohi.

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký večer.
Ještě důležitější však bude další kolo. Štrasburk totiž v jeho rámci pojede na půdu svého nejbližšího pronásledovatele Remeše. Cesta ven čeká i Brest, a to na trávník aktuálně třetího Rennes.
Fotbalisté Štrasburku ulovili na pobřeží Atlantského oceánu plný počet bodů. Utkali se tam s domácím Brestem, který porazili překvapivě hladce. Už v prvním poločase skórovali Diallo a Lala, po změně stran přidal třetí branku Ajorque. Pro Štrasburk je tato výhra důležitá, protože ho přiblížila nesestupovým příčkám.
Držení míče: 64% : 36%.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 8:1.
Rohy: 12:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:11.
90+5'
90+4'
Hosté se nikam neženou a už pouze čekají na závěrečný hvizd.
90+2'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Adrien Thomasson.
90+2'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Kévin Zohi.
90+1'
Probíhá první z pěti nastavených minut.
90'
Rychle se vracející Simakan (Štrasburk) odzbrojil Cardonu dřív, než vůbec stihl zakončit. V opačném případě to mohla být pro brankáře smrtící střela.
89'
Lala (Štrasburk) zakřičel bolestí poté, co do něj zezadu vrazil Belkebla. Podle místa, za které se drží, to byl zřejmě šlapák.
87'
Zápas plný rohů pokračuje. Domácí zahrávali už svůj dvanáctý, a nutno podotknout, že ani tentokrát jim štěstí nepřinesl.
85'
Djiku (Štrasburk) zahrál ve středu hřiště rukou.
83'
Domácí kopali standardku z velké dálky, i tak se Duverne rozhodl pro přímou střelu. Ta ovšem nikoho nepřekvapila, protože byla velmi nepřesná.
82'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Sanjin Prcić.
81'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Lamine Koné.
80'
Žlutou kartu dostává Jean-Eudes Aholou (Štrasburk).
79'
S jeho zneškodněním pomohl gólman Larsonneur (Brest).
78'
Honorat u rohového praporku tvrdě odzbrojil Dialla. Podle názoru rozhodčího dovoleně, takže místo standardky bude Brest čelit jen rohovému kopu.
76'
Statistika držení míče: 62% : 38%.
75'
Jeho exekuci provedli i domácí. Centr, který spadl dovnitř vápna, nikoho v červeném dresu nenašel.
73'
A mohlo být ještě hůře, kdyby Brest neodvrátil roh.
71'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Lionel Carole.
71'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Christian Battocchio, přichází Paul Lasne.
71'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Steve Mounié, přichází Irvin Cardona.
69'
Mounié (Brest) si nepohlídal ofsajdovou linii.
67'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Štrasburk udělal třetí krok k vítězství! LUDOVIC AJORQUE přelstil ofsajdovou past a po Diallově nákopu uháněl sám na bránu. Do ní pak dostal míč střelou pod padajícím gólmanem. Zdá se, že osud utkání je zpečetěn.
66'
Ou, tohle byla tvrdá srážka! Hra je přerušena poté, co do sebe jako berani hlavou narazili Hérelle (Brest) a Diallo (Štrasburk).
65'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Gaëtan Charbonnier, přichází Romain Philippoteaux.
64'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Jérémy Le Douaron, přichází Franck Honorat.
62'
Bez větších rozpaků se Charbonnier (Brest) odhodlal k nečekané střele z dálky. Kamara zachoval klid, zkontroloval ji očima a s odstupem času provedl výkop.
61'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
59'
Perraudova sražená střela znamená další roh. A nakonec nebyl jeden, nýbrž hned dva. Bránící se Štrasburk zvládl oba případy na jedničku.
57'
Domácí ho odvrátili, aby hned nato založili brejk. Centr ze strany pak dosedl na hlavu Mouniého, který pozdravil brankáře takzvaným koníčkem.
56'
Rohový kop má k dispozici i Štrasburk.
54'
Pochopitelně následoval roh. Battocchio kroutil míč znovu na gólmana, ale před ním stihl zasáhnout obránce.
53'
Le Douaron (Brest) vyrobil ve své dílně dělovku, kterou musel Kamara vyrazit nad břevno!
51'
Naštěstí se nejedná o nic vážného a Simakan (Štrasburk) je schopen pokračovat ve hře.
50'
Ou, po jednom z tvrdších soubojů si Simakan (Štrasburk) žádá ošetření.
48'
Domácí se prokombinovali k levému okraji vápna, kde po dvou odvrácených centrech vzdušný míč propadl na zadní tyč. Tam si naběhl Faussurier a v těžké pozici hlavičkoval jen do boční sítě.
47'
Duverne (Brest) v nouzi. U vlastního rohového praporku si musel pomoct oslovením spoluhráče.
46'
S úvodním dějstvím je spokojenější Štrasburk. Alsaský klub poslal ve 27. minutě do vedení Diallo a jeho náskok ve 40. minutě navýšil z penalty Lala. Právě před druhým gólem došlo k zajímavému momentu, kdy se pokutového kopu po ruce nejprve dožadovali hosté, rozhodčí hru ale nepřerušil a na opačné straně žádali za Caciho faul penaltu domácí. Jak už ale bylo zmíněno, do hry vstoupil VAR a po zhlédnutí záznamu měl hned jasno v tom, že penaltový zákrok byl už ten první. I proto je po prvním poločase stav 0:2.
Držení míče: 57% : 43%.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:1.
Rohy: 4:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:5.
45+4'
45+3'
Přesto jsme ještě jedno zakončení viděli. Uvnitř vápna se vyhoupl do vzduchu Mounié (Brest) a v obklíčení dvou soupeřů přehlavičkoval břevno.
45+2'
Na konci úvodního poločasu kouskují hru fauly.
45'
Doba nastavení činí 4 minuty.
44'
Pozorný gólman Kamara (Štrasburk) vykryl střelu vyprodukovanou zpoza šestnáctky.
42'
Žlutou kartu dostává Gaëtan Charbonnier (Brest).
41'
Žlutou kartu dostává Stefan Mitrović (Štrasburk).
40'
Na penaltový puntík si postavil míč KENNY LALA a kop do pravé části branky provedl s absolutním přehledem – 0:2.
39'
VAR se vrátil k situaci ze 37. minuty a rozhodl: penalta ve prospěch Racingu Štrasburk!
38'
Hra plynula dál a ve druhém vápně Caci (Štrasburk) nešikovně podkopl Faivreho! Vše rozsoudí VAR.
37'
Po údajné ruce v pokutovém území se hosté marně dožadovali odpískání penalty.
35'
Dalšímu rohu už se Štrasburk hravě ubránil.
34'
Domácí nebyli daleko od vyrovnání! Exekutor rohového kopu Faivre posadil míč na Charbonnierovu hlavu a Kamara ho musel reflexem vytahovat zpod břevna.
33'
Rohový kop pro Brest.
31'
Statistika držení míče: 56% : 44%.
29'
O rychlé vyrovnání usilující Charbonnier (Brest) vypustil z boku střelu, která rozvlnila boční síť.
27'
Na pobřeží Atlantského oceánu jdou do vedení hosté! Zleva centrující Caci našel nízko položenou hlavu HABIBA DIALLA, jenž usměrnil míč mimo Larsonneurův dosah.
24'
Štrasburk se ubránil rohovému kopu.
23'
Le Douaron (Brest) v útočné snaze položit si tělo před vracejícího se Simakana tohoto hráče fauloval.
21'
Žlutou kartu dostává Ludovic Ajorque (Štrasburk).
20'
Následně došlo mezi oběma hráči ke srážce, po které musel být domácí gólman ošetřen.
19'
Právě Lala o chvíli později vybídl jednoho ze svých spoluhráčů ke sprintu. Ajorque (Štrasburk) se pak zprava dostal až před samotného Larsonneura, ale protože si předkopl míč daleko od nohy, tak nakonec ani nevystřelil.
17'
Ve zmatečné situaci u půlící čáry se míč zatoulal do autu. Zpět do hry ho uvede Lala (Štrasburk).
16'
Statistika držení míče: 57% : 43%.
14'
Charbonnier (Brest) se na opačné straně unáhlil se samostatnou akcí a o balon přišel.
13'
Hned další útok už však hosté zakončili. Rána ze střední vzdálenosti měla trefit šibenici, jenže tento pravý horní roh branku o podstatný kus minula.
11'
Ofsajd a v něm Ajorque (Štrasburk).
9'
Tam se ujal míče Sissoko (Štrasburk) a dlouhým sprintem po lajně ho vyvezl ven.
8'
Znovu hrajeme v okolí středového kruhu.
6'
U zadní tyče si sbíhal Mounié (Brest), ale na centr z přímého kopu nedosáhl.
5'
Nakonec našel pěšinku na pravé straně, kde byl nedovoleně zastaven Battocchio (Brest).
4'
Rozvážně kombinující Brest hledá další cesty vedoucí hlouběji do pole.
3'
Oťukávaná se přesunula do středu hřiště.
2'
Centr, který se stáčel směrem k bráně, odhlavičkoval Lala (Štrasburk) do bezpečí.
1'
Brest hned na úvod vybojoval roh.
1'
Fotbalisté už oficiálně nastoupili na hřiště.
Hráči se v tuto chvíli intenzivně rozcvičují.

Stade Brestois 29: Larsonneur – Faussurier, Hérelle, Duverne (C), Perraud – Battocchio, Belkebla – Faivre, Charbonnier, Le Douaron – Mounié.
Náhradníci: Cibois – Chardonnet, Ludovic Baal, Lasne, Honorat, Philippoteaux, Magnetti, Mbock, Cardona.

RC Štrasburk: Kamara – Lala, Simakan, S. Mitrović (C), Caci – Bellegarde, Djiku, Aholou, Sissoko – Diallo, Ajorque.
Náhradníci: Kawašima – L. Koné, Carole, Prcić, Siby, Chahiri, Thomasson, Waris, Zohi.

Rozhodčí: Miguelgorry – Mouysset, Mugnier.
Oba trenéři už odtajnili sestavy. Koho Olivier Dall'Oglio (Brest) a Thierry Laurey (Štrasburk) pošlou do hry?
Zápas na Stade Francis-Le Blé začne v 15 hodin a vy jste k jeho sledování srdečně zváni!
Nejlepšími střelci týmů jsou Romain Faivre (Brest – 3 góly) a Mehdi Chahiri (Štrasburk – 2 góly).
Když už jsme u těch porážek, můžeme zmínit předchozí kolo. V něm totiž nebodoval nejen Štrasburk, nýbrž ani jeho dnešní soupeř Brest.

Nantes – Brest 3:1 (2:0)
Branky:
16. Kolo Muani, 30. Blas, 79. Bamba – 68. Faivre.

Štrasburk – Lyon 2:3 (1:3)
Branky:
44. Diallo, 55. Aholou – 12. Kadewere, 25. a 42. Toko Ekambi.
Štrasburk sice moc gólů nedává, ale zato jich dost inkasuje. Hlavně proto jsou jeho hráči až po uši namočení v barážové bažině. Na Lorient, o kterém už tady padla zmínka, ztrácejí Dall'Ogliovi svěřenci propastné čtyři body. A dostat se do formy budou mít o to těžší, když na nich po třech prohrách v řadě leží psychická deka.
Brest se drží v horní části spodní poloviny tabulky. Na kontě má 9 bodů při skóre 11:15. A právě skóre nás při pohledu na tento tým hned zaujme. V jeho utkáních totiž dosud padlo 26 gólů, což je společně s Lorientem ze všech týmů nejvíce. A dává to skvělý průměr 3,7 gólů na zápas. Útočný fotbal se očekává i teď, protože jak již bylo zmíněno, vyzývatelem Brestu bude Štrasburk.
V 8. kole Ligue 1 čeká na Štrasburk pořádná štreka. Tým ze západu země se vydá přes celou Francii, aby u Atlantského oceánu vyzval na souboj Brest.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.