Ligue 1 - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Rennais - 27. listopadu 2020   21:00

Štrasburk
24' Thomasson (Lala)
1:1
(1:0)
Rennais
60' Hunou  (Truffert)
Štrasburk
Kawašima – Lala, Simakan, S. Mitrović (C), Caci (87. Aaneba) – Thomasson (73. Carole), Aholou, Sissoko, Bellegarde – Ajorque (63. Liénard), Diallo (87. Chahiri).
Kamara – Aaneba, Carole, Liénard, Chahiri, Prcić, Waris, Zohi.
Rennais
A. Gomis – H. Traoré, Nyamsi (70. Niang), Da Silva (C), Maouassa (46. Truffert) – Camavinga (46. Siliki), N'Zonzi, Bourigeaud – Doku, Guirassy (45. Hunou), Tait (46. Gboho).
Salin – Soppy, Truffert, Gboho, Grenier, Del Castillo, Siliki, Niang, Hunou.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Rozhodně zajímavý zápas byl k vidění mezi Štrasburkem a Rennes. Domácí šli v prvním poločase do vedení po brance Thomassona. Ještě před výměnou stran šli také do deseti, to když Stefan Mitrović fauloval nepříjemně Sehroua Guirassyho. Přesně po hodině hry dokázalo Rennes z tlaku vytěžit vyrovnávací branku, kterou dal hlavou Adrien Hunou, pak se hosté dokázali dostat ještě do několika zajímavých šancí, ale jak Adrien Hunou, tak i M'Baye Niang vše spálili a body se tak dneska dělí. Štrasburk si příště zahraje 6.12. na hřišti Nantes. Rennes čeká ve středu zápas Ligy mistrů v Krasnodaru.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 2:7. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:12.
90+3'
90+3'
No to byla stoprocentní šance na závěr. Traoré našel na středu vápna centrem z pravé strany Nianga, který hlavou mířil až nepochopitelně vedle branky.
90+2'
Domácí dohrávají zápas na útočné polovině, to jim vyhovuje a dnes pravděpodobně získají bod.
90+1'
Domácí už samozřejmě zdržují. Křeče měl nyní Dimitri Liénard, který už je zase na nohou a hlásí se o nahrávku.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.
90'
Z nějakých pětatřiceti metrů se pokusil vystřelit Damien Da Silva. Při tomto pokusu však podklouzl a pálil jen do rukavic brankáře.
90'
Domácím se nyní povedlo vyvézt míč dopředu, to jim náramně vyhovuje.
89'
Zas a znovu si míč postavil Benjamin Bourigeaud, jehož centr našel pouze jednoho z domácích.
88'
Mohamed Simakan zblokoval Traorého centr rukou a hosté mají další přímý kop k dispozici.
88'
Exekuci vzal na sebe Benjamin Bourigeaud, jež trefil pouze připravenou zeď.
87'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Habib Diallo, přichází Mehdi Chahiri.
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Ismaïl Aaneba.
86'
Faulovaný Adrien Hunou, přímý kop pro jeho tým z nějakých 25 metrů.
85'
Hosté se nyní snaží obehrát soupeře, který brání opravdu ve velkém bloku.
84'
To byla obrovská šance hostů. Hamari Traoré poslal z pravé strany míč přesně na hlavu Adriena Hunoua, který hlavičkoval sice pěkně, ale pouze do tyčky.
83'
Další rohový kop si kopne Rennes.
82'
Po výborné kolmici do vápna se snažil nahrát do ohně Hamari Traoré. Jeho nabídla našla pouze připravené domácí borce.
81'
Dlouhý a nepřesný míč za obranu poslal hostující Damien Da Silva, takže hrát může Štrasburk.
80'
Rennes mělo další roh. Ten byl zahraný do malého vápna, kde Steven N'Zonzi fauloval soupeře.
79'
Na startu dalšího hostujícího útoku nepřesně nahrál Jeremy Doku, a tak hrát mohou z autu domácí.
78'
Po několikátém centru z levé strany se k míči prodral M'Baye Niang a hlavičkoval jen do rukavic brankáře.
77'
Na levé straně se od soupeře odpoutal James Lea Siliki a centroval do vápna, kde našel jen soupeře v modrém.
76'
Benjamin Bourigeaud z rohu posadil míč přesně na hlavu Nianga, ten však ve výborné pozici hlavičkoval do své ruky a od té letěl míč vedle.
75'
Tlak týmu trenéra Stéphana pokračuje, nyní kope další roh.
74'
Hra pokračuje, takže penaltu pro hosty, alespoň nyní, neuvidíme.
73'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Lionel Carole.
73'
Benjamin Bourigeaud centroval do vápna, kde pravděpodobně zahrál jeden z domácích rukou, tak uvidíme, zda se k tomu video vrátí.
72'
Další rohový kop pro bývalý tým Tomáše Koubka.
71'
Do konce zápasu zbývá zhruba pětadvacet minut i s nastavením a domácí stále v deseti drží remízový výsledek.
70'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Gerzino Nyamsi, přichází M'Baye Niang.
70'
Ten samý hráč si postavil míč i u rohového praporku a jeho centr letěl přímo na střed vápna, kde míč Kawašimovi vypadl.
69'
Po centru Bourigeauda si Rennes kopne další rohový kop, tentokrát z levé strany.
68'
Aktuální statistika držení míče: 35%:65%.
67'
Zbytečně moc důrazný byl na středu hřiště hostující James Lea Siliki, jež poslal k zemi Ahouloua.
66'
Domácí se dostali do ojedinělého útoku. Ten ovšem zkazila až moc důrazná nahrávka středem na nabíhajícího Dialla.
65'
Od praporku centroval do vápna Benjamin Bourigeaud, jež našel na přední tyčce Silikiho, který mířil hlavou jen do náruče Kawašimy.
64'
Rohový kop pro hostující tým.
63'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Dimitri Liénard.
62'
Adrien Truffert na pravé straně hřiště fauloval pronikajícího soupeře.
60'
Rennes právě vstřelilo branku!
Po hodině hry se dočkal i hostující tým a máme tu vyrovnáno. Krásné přenesení hry zprava na levou stranu si našel hlavou Adrien Truffert a vracel míč do vápna, kde ještě nedoskočil Benjamin Bourigeaud, ale míč si na zadní tyčce vyhlédl ADRIEN HUNOU, který ho poslal hlavou do sítě. Asistence: Adrien Truffert.
59'
Po důrazném pasu z levé strany zkusil vystřelit Yann Gboho. Jeho nevýrazný pokus našel Ejdži Kawašima relativně na středu.
58'
Míč poskakoval před chvílí ve vápně domácích, ale ani v této situaci se žádný hráč v červeném nedokázal dostat ke střele.
57'
Benjamin Bourigeaud to zkusil sám proti třem na levé straně. Pochopitelně proti přesile neuspěl.
56'
Hosté stále tlačí svého soupeře, ale k žádnému pořádnému zakončení se nedostali.
55'
To však nemělo dlouhého trvání a následně šli dopředu hosté, avšak extrémně nepřesný centr z lajny zaznamenal Traoré.
54'
Snad poprvé ve druhém poločase jsou domácí s míčem na polovině soupeře.
53'
Ke kolmici do vápna se snažil dostat hostující Jeremy Doku. Toho zodpovědně dokázal pokrýt tělem Mohamed Simakan.
52'
Na pravé lajně potáhl míč Traoré, který navázal hodně nepřesným centrem nad branku domácích.
51'
Na levé straně hřiště se sice uvolnil hostující Yann Gboho, rozhodčí mu následně ale odpískal útočný faul.
50'
Hodně nepřesnou nahrávku středem hřiště předvedl Damien Da Silva, míč skončil až u Kawašimy.
49'
Po centru z pravé strany od Doky se k hlavičce dostal Adrien Hunou, který v nelehké pozici hlavičkoval pouze nad sebe.
48'
Rennes kombinuje na polovině soupeře, chybí tomu nějaké zakončení.
47'
Z nějakých pětadvaceti metrů napřáhl ke střele Steven N'Zonzi, který svojí dělovkou trefil jen prvního soupeře.
46'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází James Lea Siliki.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Flavien Tait, přichází Yann Gboho.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Faitout Maouassa, přichází Adrien Truffert.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:04.
První poločas nabídl pouze jednu branku. Ve 24. minutě se po výborné nahrávce Laly prosadil Adrien Thomasson a zajistil tím poločasové vedení svého týmu. Rennes však bylo lepším týmem v prvním poločase, daleko více se snažili jít postupně dopředu, Štrasburk hrál hlavně na brejky. Pět minut před poločasem se nechal vyloučit domácí kapitán Stefan Mitrović. Ve druhém poločase se tak očekává drtivý tlak hostujícího celku.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 44%:56%
Střely na branku: 2:1
Ofsajdy: 0:0
45+4'
45+4'
Centr hostů z pravé strany si sebral do rukavic Ejdži Kawašima a z prvního poločasu toho už moc k vidění nebude.
45+3'
Po centru z levé strany se natahovala hned dvojice v červeném, ale ani jeden na míč dosáhnout nedokázal.
45+2'
Dlouhý nákop hostů nikoho nenašel a dopředu může jít domácí tým.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
45'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Sehrou Guirassy, přichází Adrien Hunou.
45'
Sehrou Guirassy dnes dohrál, to je velká smůla pro hostující tým.
44'
Ve vápně soupeře zůstává ležet Sehrou Guirassy, který má pravděpodobně nějaký zdravotní problém s nohou.
43'
Na pravé straně se uvolnil Kenny Lala a centroval do vápna, kde ale překopl všechny přítomné.
42'
Přímý kop z nějakých dvaceti metrů si postavil Benjamin Bourigeaud, který zkusil vystřelit na zadní tyč, což Ejdži Kawašima čekal a míč lapil.
40'
Po dlouhém nákopu se prakticky sám na branku řítil Sehrou Guirassy, kterého zezadu poslal k zemi Stefan Mitrović a rozhodčí okamžitě dává červenou kartu.
39'
Dlouhý míč za obranu dostal Habib Diallo, který si však nepohlídal ofsajdové postavení.
38'
Na trávníku nyní leží hostující Benjamin Bourigeaud, ten má nějaké zdravotní problémy.
37'
Od rohového praporku centroval Benjamin Bourigeaud, který na středu malého vápna našel Stevena N'Zonziho, jež hlavičkoval pouze nad branku domácích.
36'
Rohový kop pro Rennes.
35'
Steven N'Zonzi ztratil míč na polovině hřiště, nebezpečný brejk soupeře dokázal zastavit až pozorný Damien Da Silva.
34'
Ludovic Ajorque si navedl míč z pravé strany na střed hřiště a kousek za vápnem zkusil vystřelit na zadní tyčku. Branku o dost minul.
33'
Nyní se hraje hodně na středu hřiště.
32'
Obvyklý obrázek prvního poločasu je vidět znovu. Rennes hraje okolo poloviny a dopředu se moc nežene.
31'
Adrien Thomasson chtěl nahrát na hranici vápna pro Dialla, ten si však míč nezpracoval.
29'
Hodně nepřesný centr z pravé strany ukázal Hamari Traoré. Jeho pas přeletěl všechny přítomné v domácím vápně.
28'
Flavien Tait se snažil uvolnit na levé straně hřiště, na soupeře si nepřišel a vybojoval pouze aut.
27'
Hra se jednoznačně po brance uklidnila, hosté vypadají dost opařeně.
26'
Na zemi se momentálně nachází Mohamed Simakan, který má nějaký zdravotní problém.
24'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Domácí tým jde po čtyřiadvaceti minutách do vedení. Sražená střela z vápna si na pravé straně pokutového území našla Kennyho Lalu, který okamžitě nahrával na první tyčku, kde si důraznou ránu našel a do branky poslal ADRIEN THOMASSON. Asistence: Kenny Lala.
23'
Dlouhý nákop Štrasburku ovoce nepřinesl, hostující obrana ho v klidu odvrátila.
22'
O přenesení hry na pravou stranu se pokusil hostující Flavien Tait. Míč si ovšem našel domácí Jean-Ricner Bellegarde.
21'
Hamari Traoré dostal nahrávku na pravou stranu hřiště a hned chtěl centrovat do vápna, trefil však prvního soupeře.
20'
Máme za sebou dvacet minut hry. Účastním letošního ročníku Ligy mistrů nyní hraje s míčem na polovině soupeře.
19'
Přímého kopu se ujal Benjamin Bourigeaud. Ten však centr přetáhl a míč skončil mimo hrací plochu.
18'
Přímý kop si ze středu hřiště kopne hostující celek.
17'
Zatím jsme branku neviděli. Rennes nyní hrají s míčem na kopačkách u půlky hrací plochy.
16'
Míč si u praporku postavil také Lala, ale jeho centr na malém vápně odvrátila obrana Rennes.
15'
Míče se ujal Kenny Lala. Jeho centr hostující obrana odvrátila na roh.
15'
Adrien Thomasson trefil ruku soupeře a domácí si kopnou přímý kop z pravé strany hřiště.
14'
Do otevřené obrany se vydal Ludovic Ajorque, který ale nedokázal navázat přesnou nahrávkou na kolegu Dialla.
13'
Po delší době se na polovinu soupeře dostal i domácí tým, jenomže Kenny Lala si nedokázal zpracovat nahrávku a daroval míč soupeři.
11'
Eduardo Camavinga (Rennes) nejprve ztratil míč na útočné polovině a poté zezadu poslal k zemi Thomassona.
10'
Opět se po levé straně protáhl dopředu aktivní Faitout Maouassa, ale jeho snaha o centr skončila pouze na soupeři.
9'
Hosté zamkli svého soupeře kolem vápna a efektní patičkou zakončoval Benjamin Bourigeaud pouze nad branku.
8'
O centr se z levé strany hřiště pokoušel Faitout Maouassa. Při tomto pokusu však lehce podklouzl a míč poslal nad branku.
7'
Po centru z pravé strany hřiště se jen marně natahoval ve vápně Benjamin Bourigeaud.
6'
Hostující mladík Eduardo Camavinga se uvolnil na pravé straně hřiště a okamžitě byl faulován.
5'
Rennes drží míč na vlastních kopačkách a kombinují.
4'
Kenny Lala si postavil míč u praporku a centroval do vápna. Tam si sebejistě došel pro míč brankář Gomis.
3'
Rohový kop pro Štrasburk.
2'
Po levé straně se dopředu snažil dostat Faitout Maouassa. Míč mu však dokázal ukopnout Kenny Lala.
1'

Stade Rennes FC

Rennes se dívají na tabulku rozhodně radši. V jedenácti zápasech získali 18 bodů se skóre 18:15, patří jim sedmá příčka a na poháry ztrácí jen dva body. Nejlepším střelcem týmu je Francouz Sehrou Guirassy, který dal 3 branky a přidal k tomu jednu gólovou nahrávku. Bývalý tým Tomáše Koubka také nastupuje v Lize mistrů, kde ve čtyřech zápasech získal ve skupině s Chelsea, Sevillou a Krasnodarem jen bod a je na posledním místě tabulky. Ve zbylých dvou zápasech se popere s ruským celkem o postup do Evropské ligy.

Poslední tři zápasy

Rennes VS. Chelsea 1:2
Rennes VS. Bordeaux 0:1
PSG VS. Rennes 3:0

RC Štrasburk

Domácí se v poslední době rozhodně nedívají rádi na tabulku, protože jsou na předposledním devatenáctém místě. V jedenácti zápasech získali 6 bodů se skóre 13:23. Na první nesestupovou příčku nyní ztrácí tři body. Nejlepším střelcem týmu je Francouz Ludovic Ajoque, jež dal 4 góly a na dva další nahrál. Poslední výhra Štrasburku už je přes měsíc stará, to tým vyhrál na hřišti Brestu 3:0 po brankách Dialla, Laly a Ajoqueho. A ještě o měsíc dříve doma porazili Dijon 1:0, to se trefil Mitrovič.

2017 Štrasburk VS. Rennes 2:1
Zdravím všechny fanoušky francouzské nejvyšší soutěže. V rámci 12. kola Ligue 1 se utkají týmy Štrasburku a Rennes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.