Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Stade Brest - 3. února 2021   19:00

Štrasburk
9' Thomasson (Aholou) • 70' Aholou
2:2
(1:0)
Stade Brest
83' Charbonnier   • 90+4' Le Douaron  (Faussurier)
Štrasburk
Kawašima (C) – Caci, S. Mitrović, Djiku, Carole – Sissoko, Aholou (90. Liénard) – Diallo (73. Chahiri), Thomasson (73. L. Koné), Bellegarde (85. Zohi) – Ajorque.
Kamara – Chahiri, L. Koné, Lebeau, Liénard, Waris, Ousmane, Prcić, Zohi.
Batta F.
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Stade Brest
Larsonneur – Pierre-Gabriel (79. Faussurier), Chardonnet, Hérelle, Brassier – Belkebla (C) (68. Faivre), Jean Lucas, Lasne, Philippoteaux (61. Cardona) – Mounié (79. Charbonnier), Honorat (80. Le Douaron).

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního dne!
Je dobojováno! Nakonec se body dělí! O remíze rozhodli hosté v samém závěru, kdy se už nezdálo, že domácí dovolí Brestu skórovat. Na rozdíl jedené branky snížil nejprve v 83. minutě Charbonnier, o remíze pak rozhodl v poslední minutě nastavení přesnou střelou k tyči Le Douaron.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:1. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:14.
90+5'
90+4'
Brest právě vstřelil branku!
Neskutečné! Body se budou dělit! Několik vteřin před závěrečným hvizdem vyrovnává stav utkání JÉRÉMY LE DOUARON, který z první pálil z vápna po přihrávce Faussuriera z pravé strany a nasměroval míč přesně k tyči! Asistence: Faussurier.
90+4'
Na druhé straně na poslední chvíli hasil protiútok Larsonneur, který pohotově vyběhl a poslal míč za postranní čáru.
90+3'
Hosté mají k dispozici rohová kop, je znát nervozita obou celků, které nyní přitvrzují hru.
90+2'
První nákop do vápna v nastaveném čase byl příliš krátký, Štrasburk zatím bez větších problémů vše zvládá. Bude tak muset pokračovat ještě tři minuty, jestli chce pomýšlet na tříbodový zisk.
90+1'
Rozhodčí v druhém poločase nastavuje čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!
90'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Dimitri Liénard.
88'
Brest bude hrát s míčem po tom, co jeden z domácích skončil na zemi, ale pískat se nebude.
87'
Druhou žlutou kartu v zápase dostává brankář Ejdži Kawašima (RC Štrasburk), který nyní viditelně zdržoval hru, což rozhodčí pohotově trestá.
87'
Brestois hraje s míčem na kopačkách, ale domácí svědomitě brání a nepouštějí soupeře do zakončení. Do konce zápasu ale ještě zbývá několik minut, které by mohli být pro domácí velmi krušné.
86'
Brest se mohl dostat do dalšího ohrožení branky, ale to se nepodařilo. Po neúspěšné akci se k odkopu dostane chybují Kawašima, který se nyní musí modlit, aby jeho spoluhráči dohráli utkání mimo jeho blízkost.
85'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Kévin Zohi.
83'
Tak pozor! Přece jen je tu ještě komplikace pro domácí! O snížení se po pozemní přihrávce do vápna postaral GAËTAN CHARBONNIER, který rychle zareagoval na neúspěšný zákrok Kawašimi, jenž pouze vyrazil míč před sebe, takže ho stačilo dorazit do odkryté klece.
81'
Brest pokračuje ve hře s míčem, ale už se nehraje v tak vysokém tempu. Hosté navíc nyní zbytečně ztrácí a přestože žádají rohový kop, bude vykopávat Kawašima.
80'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Jérémy Le Douaron.
79'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Julien Faussurier.
79'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Steve Mounié, přichází Gaëtan Charbonnier.
78'
Chahiri hodně vysokým výskokem zachraňoval míč před postranní čarou, ale zastavit ho nedokázal. Brestois se tak dostane k míči, navíc bude opět střídat.
76'
Do konce utkání nám zbývá zhruba čtvrt hodina. Brest ještě zkouší překvapit a posílá do vápna Štrasburku centr za centrem, ale zatím hosté nejsou úspěšní. Balón v rukavicích svírá Kawašima.
75'
V obraně nyní skvěle zasáhl Kawashima, který zachytil přihrávku na Cardonu, který mohl zakončovat, ale nestane se tak. Domácí už hrají ve velké pohodě a Brest je od bodového zisku hodně daleko.
73'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Lamine Koné.
73'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Habib Diallo, přichází Mehdi Chahiri.
72'
Nyní už to pro Brest nevypadá vůbec ideálně, hosté podruhé inkasovali a Brest to bude mít hodně těžké.
70'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Domácí navyšují své vedení! Štrasburk posílá do dvoubrankového náskoku JEAN-EUDES AHOLOU, kterému se podařilo překonat brankáře Larsonneuera podruhé v zápase po velké chybě domácí obrany, po které střelec zakončoval do téměř odkryté branky! Bez asistence.
69'
Z pravé strany se Brest doslova prodral k centru, který skončil mimo vápno. Štrasburk zatím nemá hodně práce, protože hosté mají problém s finální fází.
68'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Haris Belkebla, přichází Romain Faivre.
66'
Brest na vlastní polovině ukořistil kulatý nesmysl a pokračuje ve snaze. U míče jsou hostující stopeři, kteří nyní operují u půlící čáry.
65'
Do konce utkání zbývá posledních 25 minut, ale Brest rozhodně neskládá zbraně. Hosté se snaží najít způsob, jak prolomit obraný val soupeře, což se zatím nedaří, ale Štrasburk se pouze brání.
64'
Další tvrdý zákrok Herelleho kouskuje hru, Štrasburk rozehraje z vlastní poloviny a může na chvíli kontrolovart hru.
62'
Thomasson se snažil hledat spoluhráče rychlým pasem za obranu, ale nebyl přesný. Jeho přihrávku vystihli obránci Brestu a míč získali do svého držení.
61'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Romain Philippoteaux, přichází Irvin Cardona.
60'
Chardonnet šel do souboje s příliš velkým důrazem a hra je kvůli jeho faulu pozastavena. Štrasburk tedy získává balón.
58'
Ten předvádí stále stejný obraz hry. Snaží se překonat domácí obranu rychlou kombinací, což zatím není cesta.
57'
Kawašima se po delší době dostal k balónu, jeho úkolem bylo pouze vykopnout míč od vlastní branky. Jeho spoluhráči ho nezískali, hraje Brest.
56'
A ani teď se to nepodaří. Tentokrát ale vinou faulu od Dialla, jenž poslal hráče s míčem k zemi.
55'
Brest nyní u balónu a opět se snaží dostat vpřed, kde by mohlo dojít k ohrožení branky. Zatím se to hráčům v červených dresech příliš nedaří.
53'
Aleksander Djiku zůstává ležet na zemi a zdá se, že bude potřebovat ošetření. Musíme si nyní počkat na to, zda bude moci pokračovat v tomto utkání.
52'
I tentokrát byla úspěšnější obezřetná obrana, který míč dostala ven z vápna. Brest zatím nemůže najít recept na prolomení obranné zdi Štrasburku.
51'
Aholou si počínal nedovoleně v dalším souboji, když podrazil jednoho z protihráčů. Uvidíme další přímý kop.
49'
Přímý kop nepřinesl žádné ohrožení branky Štrasburku, domácí obránci si dali pozor a míč odhlavičkovali z vápna.
48'
První žlutou kartu si vykoledoval Stefan Mitrović (RC Štrasburk), který nedovoleným zákrokem poslal k zemi protihráče, čehož si všiml rozhodčí Batta. Následuje standardní situace.
47'
Brest vyprodukoval centr z pravé strany, který byl hodně přetažený, přeletěl velké vápno a skončil za postranní čarou. Vhazovat budou pro změnu domácí.
46'
Hosté postupovali pomalu směrem vpřed, ale ještě před polovinou hrací plochy narazili. Míč končí v zámezí, ale vhazovat nakonec bude Brest.
46'
Po prvním poločase vedou domácí 1:0 nad Brestem. O branku se postaral Thomasson, který dorážel po tvrdé ráně Aholoua. Hosté byli aktivní v kombinaci, ale kvůli rychlému dostupování hostů si větší příležitost nevypracovali. Naopak domácí několikrát ukázali, že jejich útoky mohou být nebezpečné.
45'
45'
Honorat byl nyní dosti blízko žluté kartě, když si v souboji počínal nedovoleně. Rozhodčí ale přihmouřil oko a rozhodl se, že v prvním poločase nepadne ani jedna žlutá karta.
44'
Mounie na druhé straně hřiště čekal na centrovaný balón, ale rovněž se go nedočkal. Před ním centr zneškodnila pohotová obrana soupeře.
43'
Bellegarde byl dobře připraven na přihrávku, která k němu ale nakonec vůbec nezamířila, protože byla hodně nepřesná.
41'
Brest kombinuje na útoční polovině, ale zatím se nedaří dovést balón do vápna Štrasburku, domácí skvěle dostupují hráče Brestu a nedávají jim mnoho času.
40'
Diallo si nyní spletl fotbal s volejbalem. Bylo jasně vidět, že zahrál rukou a hra je opět přerušena.
39'
Hra je znovu přerušena. Provinili se tentokrát hráči Brest. Rozhodčí rychle píská, rozehraje Štrasburk.
37'
Jean Lucas se dostal kousek za hranící vápna ke střele z první, ale pouze z velkého záklonu. Jeho pokus končí hodně mimo branku a Kawašimu vůbec nezaměstnal.
37'
Thomasson se snažil převzít přihrávku do vápna, ale odevzdal balón pouze soupeři. Následně nejspíše z frustrace fauloval a rozehrávat bude Brest od vlastního vápna.
36'
Štrasburk v posledních minutách ožil a útočí nyní ze všech stran. Zdá se, že branka visí ve vzduchu.
35'
Po další akci hosté odkopli balón za vlastní branku. Následoval rohový kop, po kterém obránci Brestu míč odkopli daleko do bezpečí.
34'
Následně ho však vybojovali a mohli navýšit své vedení! Aholou se dostal ke střele z velké dálky a balón orazítkoval horní tyč! Míč nakonec končí pouze za brankou a k odkopu se dostane hostující gólman.
33'
Štrasburk mířil do rychlého protiútoku, ale šance vůbec nevyužil. Na pravé straně domácí zbytečně ztratili balón.
32'
A ta také vzápětí přišla. Pierre-Gabriel se dopustil faulu, když držel jednoho z protihráčů, čehož si hlavní arbitr ihned všiml.
31'
Brest opět získává míč a pokračuje v kombinaci, který zatím nikam nevede. Štrasburk se nikam nežene a vyčkává na chybu soupeře.
30'
A málem to tu bylo! Ajorque z ničeho nic vystřelil ze strany vápna a jeho střela překvapila celou defenzivu Brestu. Míč se nakonec kutálel kousek od levé tyče z pohledu brankáře Larsonneura, který zůstal stát na místě.
29'
Máme za sebou prvních třicet minut. S míčem nyní hrají hosté, kteří prohrávají o jednu branku. Od úvodní trefy jsme neviděli téměř žádnou šanci ani na jedné straně. Podaří se to teď změnit Štrasburku?
28'
Míč byl nyní vidění dlouhou dobu ve vzduchu. Na středu hřiště hráči absolvovali několik hlavičkových soubojů, ze kterých vzešli vítězně hosté.
27'
Herelle také nedovoleným zákrokem poslal protihráče k zemi, takže je hra opět přerušena. Rozehrávat bude Štrasburk z vlastní poloviny.
26'
Bellegarde ale po chvíli přerušuje hru, protože se dopustil faulu. Rozhodčí dává jasně najevo, že by příště mohl přijít karetní trest.
25'
Štrasburk teď na malou chvíli uklidnil hru, když si domácí obránci vyměňovali přihrávky na vlastní polovině, nyní už Štrasburk pomalu postupuje vpřed.
23'
Aktivní Thomasson se opět dostal k centru, hledal ve vápně nabíhajícího Ajorqueho, který se snažil, ale míč nezachytil.
23'
Ne na dlouho. Brest se dostává k míči, ale také ho rychle ztrácí. Vidíme nyní hodně nepřesností na obou stranách, které vedou k častým ztrátám.
22'
Další pokus o centr ze strany Brestu. Tentokrát míč vůbec nedoletěl do vápna, navíc mimo dosah hráčů v červeném, takže domácí mohou uklidnit hru.
21'
Brassier si dlouho koledoval, když ve snaze získat míč držel svého soupeře. Nakonec je hra přece jen přerušena, první žlutou kartu v zápase ale zatím neuvidíme.
20'
Brest se s míčem dostal před vápna soupeře, odkud ale posílají hostující míč zpět na svoji polovinu, protože hráči Štrasburku skvěle dostupují.
19'
Thomasson z hloubi pole zkoušel centrovat do malého vápna, ale nebyl přesný. Obrana Brestu míč odkopla za postranní čáru, následuje autové vhazování.
18'
Bellegarde zkoušel překvapit obranu Brestu dlouhým centrem na zadní tyč, kde však nenašel ani jednoho spoluhráče. Míč nakonec končí v zámezí, vhazovat budou hosté.
17'
Fotbalisté Brestu presovali domácí obránce, kteří byli donuceni míč zakopnout. Hosté sbírají balón na své polovině a mohou pokračovat ve snaze vyrovnat stav utkání.
16'
Thomasson se dostal ke střele zpoza vápna, míč ještě tečoval jeden z hostujících obránců a následoval rohový kop. Ten nebyl rozehrán ideálně, šanci nepřinesl.
15'
Dlouho to však nevydrželo, protože míč končí za domácí brankou. Kawašima rozehrává od vlastní branky, výkopem posílá míč do středu hrací plochy.
14'
Dlouhý nákop hostů na útočníka zastavuje domácí obrana. Míč ale míří pouze zpět na kopačky Brestu.
13'
Hosté si vybojovali rohový kop, který se Brestu vůbec nevydařil. Centrovaný míč přeletěl vápno a získali ho pouze domácí obránci, kteří pokračují.
12'
Hráči v červených dresech po inkasované brance hrají s míčem na kopačkách, ale zatím se nedostávají blízko brance Štrasburku, domácí skvěle brání.
10'
Brest se snažil o rychlou odpověď, když táhl útok před levou stranu, ale hosté zbrkle chtěli dostat míč do vápna, což znamená pouze ztrátu. Štrasburk může pokračovat v dominanci.
9'
Domácí jdou rychle do vedení! Po rohovém kopu se míč odrazil na hranici velkého vápna, odkud pohotově pálil Aholou, ten mířil pouze do připraveného brankáře Larsonneura, kde byl připraven ADRIEN THOMASSON, který rychle dorazil míč do branky! Asistence: Aholou.
8'
Štrasburk se po rychlé kombinaci dostal ke střele zpoza vápna, která byla sražena za branku. Domácí budou mít k dispozici rohový kop.
7'
Brestois na pravé straně vymýšlel kudy dostat míč před branku soupeře, lae hostům se to vůbec nepovedlo. Domácí tak mohou pokračovat v kombinaci.
6'
Brest se dostal k míči na středu hřiště, hosté vhazují z od trenérských laviček po teči jednoho z hráčů Štrasburku.
5'
Štrasburk kombinuje na vlastní polovině a pomalými krůčky se posouvá blíže k brance Brestu. Hosté jsou hodně zatažení a vyčkávají na možnost, kdy budou moci vyrazit do protiútoku.
3'
Honorat centroval z rohového kopu, ale ani jeho centr nepřinese šanci. Centr odvrátila opět domácí obrana do bezpečí.
2'
Na druhé straně centroval i Belkebla, ale ani jeho pokus nebyl přesný. O centrovaný míč se postarala domácí obrana, která poslal balón do bezepčí.
1'
Sissoko se dostal k centru ze strany, ale nepodařilo se mu odcentrovat ideálně. Ve vápně nenašel ani jednoho ze svých spoluhráčů, takže se k šanci vůbec nedostal.
1'
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu! Utkání začne za několik okamžiků!

RC Štrasburk: Kawašima (C) – Caci, S. Mitrović, Djiku, Carole – Sissoko, Aholou – Diallo, Thomasson, Bellegarde – Ajorque.
Náhradníci: Kamara – Chahiri, L. Koné, Lebeau, Liénard, Waris, Ousmane, Prcić, Zohi.

Stade Brestois 29: Larsonneur – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Hérelle, Brassier – Belkebla (C), Jean Lucas, Lasne, Philippoteaux – Mounié, Honorat.
Náhradníci: Hasan – Ludovic Baal, Cardona, Duverne, Faivre, Faussurier, Charbonnier, Le Douaron, Magnetti.
STADE BRESTOIS 29

Brest se nachází aktuálně na čtrnácté pozici. Má na kontě dvacet šest bodů, ovšem jeho forma v posledních pěti utkáních je katastrofální. Z posledních pěti zápasu totiž čtyři prohrál a čtyři zápasy již tak čeká na výhru. Na sestupové pozice má náskok osmi bodů, naopak na nejbližšího soupeře (Nice) neztrácí žádný bod, ovšem s přihlédnutím k tomu, že Nice má zápas k dobru. Brest dostává hodně branek, obdržel jich už čtyřicet jedna. Naopak vstřelil třicet tři.

RC ŠTRASBURG

Štrasburg je aktuálně na patnácté pozici. Za dvacet dva zápasů nastřílel třicet branek, přičemž jich ale třicet čtyři inkasoval. Poslední zápas sice prohrál, jinak se ale na tým z horní poloviny tabulky nachází v docela dobré formě, protože z posledních pěti zápasů vydoloval až deset bodů za tři vítězství a jednu remízu. Celkově vyhrál zatím sedmkrát a třikrát remizoval, zbytek zápasů skončil šťastněji pro jeho soupeře. Na sestupové pozice má náskok šesti bodů. Na nejbližšího soupeře (právě Brest) pak ztrácí dva body. Na teoretický postup do evropských pohárů pak 12 bodů a na čelo ligy již propastných 24 bodů.

Forma: P – R – V – V – V