Ligue 1 -  ONLINE PŘENOS -  Toulouse : Grenoble - 21. května 2021   20:45

Toulouse
3' Spierings  • 23' Koné  • 90+2' Healey
3:0
(2:0)
Grenoble
Grenoble
Toulouse
Dupe – Amian (C), Dewaest, Diakité – Moreira (70. Sanna), Koné, Spierings, Dejaegere (65. van den boomen), Machado – Adli (81. NGoumou), Bayo (65. Healey)
Pettersson – Antiste, Healey, Ngoumou, Rouault, Sanna, van den Boomen
Delerue – Joaunnaud, Luzi
Stadium Municipal, Toulouse
Grenoble
Maubleu (C) – Demba (57. Abdallah), Monfray, Nestor, Mombris – Belmonte (57. Michel), Pickel – Semedo (81. Henen), Benet (75. Diallo), Ravet (75. Anani) – Djitté
Salles – Abdallah, Anani, Diallo, Henen, Michel, Sylvestre

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Toulouse, kterému se povedlo vyhrát poměrem 3:0. Domácí celek se ve druhém dějství snažil vycházet z obrany, což se mu dařilo natolik, dobře, že svůj náskok dokázal udržet až do konečného hvizdu. Grenoble Foot 38 sice bylo ve druhém dějství častěji na míči, jenomže k vyloženým šancím to nevedlo a hostující tým tak doplatil na nepovedený vstup do tohoto zápasu. Domácí navíc své vítězství pečetili třetí brankou v závěru.
90+5'
90+4'
Nyní moc nechybělo domácímu Healaymu, který se na malém vápně natahoval po nahrávce, na kterou ve skluzu nedosáhl.
90+2'
Toulouse právě vstřelilo branku!
O vítězi tohoto zápasu je rozhodnuto! Střídající RHYS HEALEY se hnal za odkopem, načež se mu souboji povedlo předskočit posledního protihráče. Domácí útočník se tak hnal sám na branku a brankáře prostřelil střelou na přední tyč.
90'
Nastavuje se pět minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Toulouse i nadále vede o dvě branky, ještě musíme počítat s nastaveným časem.
87'
Po delší době se k míči dostal také domácí brankář Dupe, který mohl odkopávat. Po delší prodlevě nakonec odehrál balón směrem na Ngoumoua.
85'
Standardní situace nakonec nepřinesla nic nebezpečného. Toulouse přesto zůstalo u míče, rozehrávku rohového kopu totiž obstaral van den Boomen.
84'
A nakonec to bylo s nedovoleným zákrokem napadajícího Mofraye, který místo míče trefil nohu protihráče, což znamená zisk standardní situace.
83'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen poslední desetiminutovka. Nyní to měl daleko k noze Machado, kterému se přesto povedlo míč vybojovat.
82'
Grenoble Foot 38 se ani v tomto případě daleko s míčem nedostalo, tentokráte poměrně rychle narazil Michel, který nepřešel přes protihráče.
81'
Střídání v týmu Grenoble Foot 38: ze hřiště odchází Semedo, přichází Henen.
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Adli, přichází NGoumou.
80'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi domácí Spierings, jenomže sudí nechal pokračovat a přenášet hru tak mohl hostující zadák Monfray.
79'
Toulouse nakonec po zablokované nahrávce vybojovalo další autové vhazování, po kterém se s míčem na útočnou polovinu prodral Spierings.
77'
Dupe si dával s rozehrávkou od své branky pořádně načas. Nakonec to zkoušel vysokým odkopem kupředu, kde se mu povedlo najít Amiana.
76'
Na opačné straně si nakonec našel prostor pro centr do pokutového území domácí Machado, který nabídku poslal mimo dosah všech svých spoluhráčů.
75'
Střídání v týmu Grenoble Foot 38: ze hřiště odchází Benet, přichází Diallo.
Střídání v týmu Grenoble Foot 38: ze hřiště odchází Ravet, přichází Anani.
74'
Do útočného výpadu se posléze zapojil také Michel, který to zkoušel prudkou nahrávkou směrem na Djittého, kterého odstavil pozorný soupeř.
73'
Abdallah si hodil míč daleko od kopačky, přesto ho ještě dokázal před autovou lajnou odcentrovat do vápna, kde ale balón zablokoval Dewaest.
72'
Jednoduchým způsobem se na druhou stranu dostal hostující Abdallah, který se pokoušel nastartovat Mombrise, před kterým zasahoval Amian.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen poslední dvacetiminutovka. Grenoble Foot 38 musí pořádně zabrat, horko těžko se totiž dostává do příležitostí.
70'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Moreira, přichází Sanna.
69'
Centr od levého praporku směřoval na obránce Nestora, před kterého se nejvýše do vzduchu dostal domácí Healey, kterému se povedlo odvrátit míč.
68'
Hosté budou zahrávat další rohový kop.
67'
Grenoble Foot 38 se znovu usadilo kousek od pokutového území soupeře, kam znovu přiletěla centrovaná nabídka, kterou dokázal srazit Dewaest.
65'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Bayo, přichází Healey.
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Dejaegere, přichází van den Boomen.
64'
Kousek od svého pokutového území zatáhl za brzdu domácí Amian, který raději za cenu standardní situace nakonec povalil na zem jednoho z protihráčů.
63'
Grenoble Foot 38 se nyní s míčem usadilo na opačné polovině, kde si nakonec o nahrávku řekl volný Nestor, kterému se posléze přihlásil Mombris.
62'
Centrem do pokutového území to z pravé strany zkoušel hostující Michel, který měl hodně času, přesto našel pouze hlavu prvního protihráče.
61'
Je za námi zhruba hodina hry. Toulouse i nadále vede o dva přesné zásahy, navíc je v průběhu druhého poločasu směrem dopředu aktivnější.
60'
Maubleu se vydal z branky, nakonec se mu nadvakrát povedlo vyboxovat míč mimo pokutové území. Djitté si navíc pomáhal jasným útočným faulem.
59'
Míč se nyní dostal ven z hrací plochy a následovat tak bude rohový kop pro Toulouse. K rozehrávce se tak okamžitě postavil forvard Adli.
58'
V úvodu druhého poločasu sledujeme celou řadu nedovolených zákroků. Nyní musel domácí lékařský personál ošetřovat zraněného Dejaegereho.
57'
Střídání v týmu Grenoble Foot 38: ze hřiště odchází Belmonte, přichází Michel.
Střídání v týmu Grenoble Foot 38: ze hřiště odchází Demba, přichází Abdallah.
56'
Domácí brankář výhozem rozehrál do strany na volného Amiana, který nahrával podél autové lajny, kde nahrávku dokázal zablokovat Mombris.
55'
Žlutou kartu dostává Anthony Belmonte (Grenoble Foot 38).
54'
Hodně prostoru měl u pokutového území hostující Belmonte, který to nakonec zkoušel přímo na branku. Dupe si se střelou nadvakrát poradil.
53'
U středového kruhu se s míčem otočil Djitté, kterému se na pravém křídle nabídl ke spolupráci kolega Demba, který se ovšem nedostal přes Machada.
52'
Tu si nakonec na sebe vzal Adli, který to zkoušel přímo na branku. Jeho pokus nakonec putoval vysoko nad, Maubleu tak bude moci odkopávat.
51'
Následoval další nedovolený zákrok, kterým se pro změnu prezentoval hostující Belmonte a na řadu tak přijde velice zajímavá standardní situace.
50'
S míčem se daleko nedostal hostující Belmonte, který byl čistým způsobem okraden. Nahrávka od Moreiry ovšem nedokázala najít spoluhráče.
49'
Po pravém křídle to posléze vzal na sebe obránce Demba, který se dostal přes prvního protihráče, jenomže ten druhý ho zastavil nedovoleně.
48'
Od své branky nyní mohl odkopávat domácí brankář Dupe, kterému se sice povedlo odehrát míč na druhou stranu, tam ale zasahoval Monfray.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl dva přesné zásahy. Grenoble hned ve druhé minutě čelilo pokutovému kopu, který nadvakrát dokázal proměnit Spierings. Hosté při snaze o vyrovnání trefili pouze břevno, na opačné straně byl o poznání přesnější záložník Koné, který poslal svůj celek do vedení o dvě branky.
45'
44'
Od své branky mohl posléze odkopávat domácí brankář Dupe, kterému se odkop moc nepovedl a míč se tak snesl daleko za autovou lajnu.
42'
Mombris to poté zkoušel chytrým přenesením hry na pravou stranu, kde se mu ke spolupráci nabídl kolega Demba, který sklepával pod sebe na Raveta.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Do protiútoku si to posléze namířil hostující celek. Semedo našel pod sebou volného Mombrise, po jehož centru hlavičkoval vedle branky Ravet.
37'
Velice chytrou přízemní nabídkou napříč pokutovým územím to zkoušel domácí Machado, který ve skluzu jen těsně nenašel svého kolegu Monfraye.
36'
Žlutou kartu dostává Moussa Djitté (Grenoble Foot 38).
35'
Centrem směrem do pokutového území to poté zkoušel hostující Demba, který ovšem nenašel nikoho ze spoluhráčů a míč tak doplachtil do zámezí.
34'
Brankář Maubleu odkopával směrem na druhou stranu, kde se před protihráče dostal domácí Dewaest, který ale našel pouze nohu protihráče.
33'
Hodně prostoru měl kolem sebe hostující Pickel, který si na pravém křídle všiml naprosto volného obránce Demby, jenž se vydal na druhou stranu.
31'
Je za námi třetina hry, která nám zatím nabídla dva přesné zásahy. Toulouse tak má nakročeno k postupu dále, naopak hosté budou muset zabrat.
30'
Třetí branku domácích měl nyní na kopačce domácí Koné, který se pokoušel o přízemní zakončení, se kterým si brankář Maubleu poradil.
29'
Rozehrávající Demba po souboji s napadajícím Bayem skončil na trávníku. Grenoble Foot 38 tak rozehrávalo další volný kop kousek od středového kruhu.
28'
Znovu byl do rozehrávky zapojen hostující brankář, který z jedničky přeposílal do tandemu na obránce Nestora, jenž mu zadovkou rychle vracel.
27'
Hostující brankář Maubleu se postaral o dalekonosný odkop od své branky, přičemž ještě před dopadem míče fauloval domácí Dejaegere.
26'
Krátce po rozehrávce se míče chopil domácí Moreira, který to zkoušel centrem do pokutového území, kde hlavičkoval vedle branky Machado.
25'
Grenoble Foot 38 to bude mít nyní nesmírně složité, prohrává totiž o dva přesné zásahy, i tak do konce tohoto zápasu zbývá hodně času.
23'
Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Moreira si dával s provedením autového vhazování celkem načas. Nakonec se do pokutového území po levém křídle prodral Machado, který celou akci vyšperkoval nahrávkou pod sebe na KOUADIA KONÉHO, jehož ránu brankář vyrážel za sebe.
23'
Djitté posléze operoval zády k brance, přesto si poradil s dvojicí napadajících protihráčů, načež se mu povedlo přenést hru na obránce Mombrise.
22'
Další nedovolený zákrok, kterého si pochopitelně všiml také hlavní sudí tohoto zápasu. Grenoble Foot 38 bude moci rozehrávat z vlastní poloviny.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, která nám zatím nabídla jedinou branku, o kterou se už v úvodu postaralo domácí Toulouse.
20'
V obraně se posléze povedlo zakročit pozornému Monfrayovi, který tak za sebe nepustil Baya, před kterým odehrál míč směrem k postranní lajně.
19'
Hodně času měl na práci s míčem hostující Monfray, který to nakonec zkoušel nahrávkou ke středovému kruhu, kde se nacházel Belmonte.
18'
Grenoble Foot 38 to zkoušelo po pravém křídle, kde to na sebe vzal obránce Abou Demba, který se ovšem v souboji nedostal přes Machada.
17'
Toulouse tak uklidnilo hru na vlastní polovině a navíc do kombinace zapojilo také brankáře Dupeho, který to zkoušel odkopem na druhou polovinu.
16'
Žlutou kartu dostává Brecht Dejaegere (Toulouse FC).
15'
V krátkém časovém sledu byl k vidění další nedovolený zákrok. Pozdě se do souboje dostal hostující Belmonte, který povalil na zem Machada.
14'
Ve středu hrací plochy se jako první k míči dostal hostující Belmonte, kterému se povedlo přenést hru do volného prostoru, kde se nacházel Mombris.
13'
Dupe tak na svůj první zákrok stále čeká, nebyl ovšem daleko od inkasované branky. Nyní následuje autové vhazování v podání obránce Moreiry.
12'
Tutovka pro Grenoble Foot 38! Z levé strany přiletěl do pokutového území centr, na který si dokázal naskočit Djitté, jenž hlavičkoval do břevna.
11'
Na jistotu si posléze počínal domácí Diakité, který před protihráčem odkopával míč ven z hrací plochy a vhazování se tak ujal zadák Demba.
10'
O rozehrávku volného kopu se nakonec postaral hostující Pickel, který to zkoušel nákopem do pokutového území, kde ovšem narazil do Amiana.
9'
Před malým momentem jsme sledovali další nedovolený zákrok, tentokráte v podání domácího Koného, který šel do souboje kopačkou napřed.
8'
S míčem se na druhou stranu dokázal dostat domácí Koné, který se pokoušel o nahrávku do běhu na Adliho, před kterým zasahoval Maubleu.
7'
Po pravém křídle si to namířil vpřed hostující Semedo, který se nakonec nedostal přes protihráče a naopak Machado otočil hru směrem na Diakitého.
6'
Po nedovoleném zákroku jsme sledovali standardní situaci, ke které se nakonec postavil hostující Benet, který svůj centr poslal vedle branky.
5'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat, do vedení se dostalo Toulouse, které tak má nakročeno k dalšímu postupu dále.
3'
Žlutou kartu dostává Charles Pickel (Grenoble Foot 38).
3'
Domácí celek se přeci jenom prosazuje! K penaltě se postavil STIJN SPIERINGS, který nechal vyniknout brankáře, načež byl úspěšný při dorážce hlavičkou.
3'
Spierings (Toulouse FC) neproměňuje pokutový kop.
2'
Je tu penalta pro Toulouse!
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Toulouse FC: Dupe – Amian, Dewaest, Diakité – Moreira, Koné, Spierings, Dejaegere, Machado – Adli, Bayo
Náhradníci: Pettersson – Antiste, Healey, Ngoumou, Rouault, Sanna, van den Boomen

Grenoble Foot 38: Maubleu – Demba, Monfray, Nestor, Mombris – Belmonte, Pickel – Semedo, Benet, Ravet – Djitté
Náhradníci: Salles – Abdallah, Anani, Diallo, Henen, Michel, Sylvestre.
Toulouse FC

Na opačné straně stojí Toulouse, které bude favoritem na postup. Toulouse v minulém ligovém ročníku zaznamenalo sestup do Ligue 2, po jednoleté odmlce se tak může vrátit zpět mezi francouzskou nejvyšší elitu. Toulouse dokázalo nasbírat sedmdesát bodů, od přímé postupové pozice mu scházely pouhé dva body. Toulouse ovšem v posledních dvou duelech nedokázalo ani jednou vyhrát, v obou případech se jednalo o nerozhodné výsledky. Ten poslední, a sice proti Dunkerque, nabídl hned šest branek. Dunkerque si právě díky bodovému zisku zajistilo setrvání v Ligue 2.
Grenoble Foot 38

Fotbalisté Grenoble se po základní části umístili na čtvrté pozici, což pochopitelně neznamenalo přímý postup, nýbrž baráž o poslední postupovou příčku. Grenoble i tak dokázalo získat sympatických pětašedesát bodů, navíc o jistotu baráže muselo hrát do posledních zápasů. Hostující tým tohoto zápasu z posledních pěti ligových duelů vyhrál pouze jedinkrát, právě v minulém kole se mu povedlo ukončit sérii tří zápasů bez výhry. Grenoble je až devátým nejlepším venkovním týmem své soutěže, z posledních pěti venkovních duelů vyhrálo pouze jedinkrát.
Francouzská Ligue 1 Uber Eats má na programu baráž o udržení, my budeme společně sledovat souboj mezi Toulouse FC a Grenoble Foot 38.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.