Ligue 1 - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Lorient - 21. listopadu 2021   15:00

Angers
68' Mangani
1:0
(0:0)
Angers
Petković – Manceau, Traoré /C/, Thomas – Cabot, Ounahi, Mangani, Capelle (82. Ebosse), Doumbia (82. Mendy) – Cho (74. Bahoken), Búfál.
Mandrea – Taïbi, Bobichon, Al Milálí, Lage, Ninga.
Gaillouste – Pasqualotti, Benkemouche
Stade Raymond Kopa, Angers
6971 diváků
Lorient
Nardi – Mendes, Laporte, Petrot – Silva, Boisgard (72. Lauriente), Le Fée, Abergel /C/, Loric (90. Bourles) – Grbić (86. Soumano), Moffi (86. Ouattara).
Dreyer – Fontaine, Mouyokolo, Mouazan, Labonne.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:13.
Nepříliš líbivý zápas rozhodl po vyrovnané první půli s několika šancemi na obou stranách uprostřed druhého poločasu proměněnou penaltou domácí Mangani. V té chvíli mohl zápas klidně skončit, protože Angers se zabetonovalo vzadu a Lorient nevymyslel vepředu zhola nic.
Domácí ukončili čtyřzápasovou sérii bez vítězství, naopak ta lorientská se natáhla již na sedm kol.
90+3'
90+3'
Sudí nechal fotbalisty Angers rozehrát, ale ještě než se míč snesl k zemi, nadechuje se k závěrečnému hvizdu.
90+2'
Faul na půlící čáře si vynutil Romain Thomas. Do konce avizovaného nastavení zbývá deset vteřin.
90+1'
Právě na přelomu základní hrací doby a dvouminutového nastavení odhlavičkovali hráči Angers rohový kop do zámezí a hosté budou vhazovat z levého křídla.
90'
Naposledy střídá FC Lorient: ze hřiště odchází Samuel Loric, přichází Redwan Bourles.
90'
V poslední minutě svitla fotbalistům z Bretaně naděje a trenér Pélissier je burcuje od lavičky. Domácí Manceau srazil podrážkou centrovaný míč na roh.
89'
Fotbalisté Lorientu až nepochopitelně kombinují do šířky a dozadu, jako by neznali časomíru a především ukazatel skóre.
87'
Od proměněné penalty Angers zabetonovalo obranu a oba gólmani jsou na hřišti zbyteční.
86'
Lorient se pokusí rozhýbat hru dvěma změnami: ze hřiště odcházejí Terem Moffi a Adrian Grbić, přicházejí Dango Ouattara a Sambou Soumano.
84'
Dnešní utkání sleduje 6971 diváků.
82'
Dvojnásobné střídání v mužstvu Angers SCO: ze hřiště odcházejí Pierrick Capelle a Souleyman Doumbia, nastupují Enzo Ebosse a Batista Mendy.
81'
Žlutou kartu dostává Souleyman Doumbia (Angers SCO).
79'
Zápas nemá tempo ani kvalitu, útočné vlny na obou stranách se tříští dříve, než mohou dospět do zakončení.
76'
Petrotův nákop přes půl hřiště zpracovala domácí obrana hladce a nepouští k míči Moffiho.
74'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Mohamed-Ali Cho, přichází Stéphane Bahoken.
73'
Bretaňští obehrávali po Grbićově náběhu domácí šestnáctku zprava na střed a zpět, ale prostor k zakončení si nenašli.
72'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Quentin Boisgard, přichází Armand Lauriente.
72'
Žlutou kartu dostává Jimmy Cabot (Angers SCO).
70'
Po rohovém kopu hostů se bude jen kopat od brány Angers.
68'
Angers právě vstřelilo branku!
Z pokutového kopu napálil míč nechytatelně do šibenice THOMAS MANGANI.
67'
Byla nařízena penalta pro Angers! Na okraji šestnáctky ven mířící Cabot přepadl přes nataženou nohu hostujícího Lorica.
64'
Búfál od levé lajny přetáhl centr za shluk hráčů, kde ho zasáhl Traoré snad lýtkem a míč skáče vedle levé lorientské tyče.
63'
Igor Silva se tahal s Choem vzájemně za dres, tady si rozhodčí mohl vybrat. Přímý kop rozehraje Angers.
60'
Prudkou šlehu vyslal zpoza pokutového oblouku Enzo Le Fée. Ačkoliv šla doprostřed brány, měl Petković velké potíže a míč neudržel v náruči.
57'
Na trávníku zůstal ležet domácí Búfál. Sklání se nad ním brankář Petković a práce pro lékaře to naštěstí nebude.
55'
Míč přeletěl celou šíři hřiště a vhazují hosté.
54'
Rohový kop Angers se bude opakovat od opačného praporku, přestože při obranné hlavičce v pádu byl hostující Mendes atakován na hranici pravidel.
52'
Azzedine Ounahi si nachystal střelu po průniku osou hřiště, z 25 metrů ji však vyslal pouze na tribunu.
51'
Předchozí ošklivý šlapák Pierre Gaillouste vůbec nepostřehli a tak se jen vhazuje míč rozhodčího.
50'
Rozhodčí přerušuje hru při tlaku Angers, protože na polovině domácích se svíjí bolestí hostující Boisgard.
48'
V úvodu druhého poločasu se oba celky jen ostřelují ze zadních pozic.
46'
První poločas v Angers nepřinesl gól. Vyrovnaná hra přinesla po jedné vyložené šanci a několika náznacích na každé straně.

Statistiky první půle:
Držení míče 59% – 41%, střely na bránu 3:2, střely mimo 0:2, rohy 2:1, fauly 9:6, ofsajdy 0:0.
45+1'
45+1'
A ani rohový kop Lorientu nic nepřinesl.
45'
S takovou příležitostí šlo naložit lépe. Trestný kop Enza Le Fée ze 17 metrů se od domácí zdi odráží na roh.
44'
Sudí Gaillouste ještě konzultoval s videorozhodčím, zda nešlo o penaltu, ale zákrok přišel ještě několik decimetrů před velkým vápnem.
43'
Lorient dostává výhodu přímého kopu těsně před velkým vápnem. Quentin Boisgard si zpracoval míč podrážkou a přepadl přes Doumbiu, jenž mu vletěl pod nohy.
41'
Rohový kop Angers dokázala obrana bretaňského klubu odvrátit.
39'
Žlutou kartu dostává Azzedine Ounahi (Angers SCO).
38'
Odkop od brány Angers se vůbec nepovedl. Směřoval přímo na Le Féea, který z první vysunul do běhu Terema Moffiho. Křížná střela nigerijského útočníka po rychlé zasekávačce ve vápně těsně minula pravou tyč.
37'
V souboji v rohu hřiště dostal domácí Cabot tělo před Lorice, který ho postrčil a tak netradičně rozehrává od rohového praporku bránící mužstvo.
35'
Dlouhý nákop si zpracovával ze vzduchu v domácím vápně Moffi, ale byl těsně bráněn a ke druhému doteku ho již Doumbia nepustil.
33'
Loric s Grbićem si navzájem překáželi ve vápně a tak nevyužili dobrý Petrotův centr od levé postranní čáry.
30'
Domácí kombinovali před velkým vápnem, ale nevšimli si Moffiho, který se zasunul z útoku a obraně vypomohl čistým odebráním míče.
28'
Držení míče zatím vyznívá 63% – 37% pro Angers, teď se ho snaží vylepšit zdlohavou kombinací fotbalisté Lorientu.
26'
Žlutou kartu dostává Romain Thomas (Angers SCO).
25'
Křížnou přihrávku na rozběhnutého Choa zneškodnil pohotovým skluzem Petrot.
24'
Rozběhnutý Cho je na pravém křídle čistě zastaven Loricem.
21'
Ounahi z pravé strany šestnáctky přihrál těsně bráněnému Búfálovi. Marocký reprezentant se kolem přesily výtečně uvolnil a z otočky protáhl Nardiho přízemní střelou na zadní tyč.
19'
Dlouhý nákop Angers doputoval jen k brankáři hostů.
16'
Adrian Grbić si naběhl na pravém křídle za obranu na Boisgardovu chytrou přihrávku a vyslal prudkou ránu pod břevno. Danijel Petković zůstal stát a svého skorokrajana vychytal.
15'
Enzo Le Fée vletěl bezhlavě skluzem pod nohy domácímu Manceauovi.
14'
Míč drží fotbalisté Lorientu, stačí jim kombinovat na vlastní polovině.
12'
Nějakou dobu se hra odbývá bez tempa uprostřed hřiště.
8'
Pierrick Capelle ukazuje známým gestem „padáček“, odpískaný faul se domácímu tvůrci hry vůbec nezdá.
7'
Po Doumbiově zákroku ramenem ve výskoku se naopak pískalo proti Angers. Nakopávaný míč je ovšem snadnou kořistí brankáře Petkoviće.
5'
Brankář Nardi mizernou rozehrávkou namazal Manganimu, který místo střely ze střední vzdálenosti posouval míč dopředu Capellemu. Ten však sáhl na rameno Igora Silvy a je pískán útočný faul.
3'
Sofján Búfál dostal míč do běhu od Capelleho po nepřesné rozehrávce hostů. Protáhl se mezi čtyřmi fotbalisty Lorientu a svou akci zakončil ranou přímo do brankáře.
1'
Hráči Angers nastoupili v černobíle pruhovaných dresech, Lorient hraje v bílých.
1'

Angers SCO: Petković – Manceau, Traoré, Thomas – Cabot, Ounahi, Capelle, Mangani, Doumbia – Cho, Búfál.
Náhradníci: Mandrea – Taïbi, Ebosse, Bobichon, Bahoken, Al Milálí, Lage, Ninga, Mendy.

FC Lorient: Nardi – Mendes, Petrot, Laporte – Silva, Le Fée, Boisgard, Abergel, Loric – Grbić, Moffi.
Náhradníci: Dreyer – Fontaine, Mouyokolo, Bourles, Mouazan, Laurienté, Ouattara, Soumano.

Rozhodčí: Gaillouste – Pasqualotti, Benkemouche.
Vzájemné zápasy
V minulé sezóně zvítězily v obou případech domácí celky 2:0. Lorient se tehdy vrátil do ligy po tříleté přestávce, před sestupem se s podstatně rozdílnými kádry hrálo také vesměs vyrovnaně a z posledních 10 zápasů je bilance zcela vyrovnaná 4-2-4.
FC Lorient
Hosté jsou třináctí a na vítězství čekají dokonce šest kol. Přitom podobně jako Angers vstoupili do sezóny velmi dobře a z prvních devíti zápasů jen jednou prohráli. Před reprezentační pauzou schytali výprask 0:4 ve Štrasburku a doma podlehli Brestu 1:2.

Střelci:
4 – Laurienté, 2 – Monconduit, Laporte, Moffi.
Angers SCO
Domácí se po výborném startu do ligy propadají do svého obvyklého postavení uprostřed tabulky, když se již čtyři kola nedočkali vítězství. Pravdou také je, že měli velmi těžký los. Doma naposledy podlehli Nice 1:2 gólem z nastavení, načež remizovali v Lille 1:1.