Ligue 1 - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Lyon - 5. prosince 2021   20:45

Bordeaux
36' Gusto(vl.)  • 59' Elis (Hwang Ui-jo)
2:2
(1:2)
Lyon
30' Denayer  (Shaqiri) • 41' Mendes  (Paquetá)
Bordeaux
Costil (C) – Kwateng, Mexer, Gregersen, Mangas – Lacoux (71. Fransérgio), J. E. Onana, Oudin (79. Dilrosun) – Elis (89. Briand), Hwang Ui-jo (79. Niang), Y. Adli (71. Pembélé).
J. Brisard – A. Auger, M. Berchebru
Matmut Atlantique, Bordeaux
Lyon
A. Lopes – Denayer (44. Da Silva), Lukeba, J. Boateng (79. Caqueret) – Gusto, Mendes, Guimarães, Emerson (79. Toko Ekambi) – Shaqiri (66. M. Dembélé), Aouar (C) – Paquetá.

To je z mé strany vše, přeji dobrou noc.
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:8. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:9.
90+4'
90+4'
Po rohu zakončoval jeden z domácích hráčů, ale ve skluzu branku z hranice malého vápna netrefil! Další obrovská šance!
90+3'
Domácí mohli získat všechny tři body! Na malém vápně se k míči dostal M'Baye Niang, ale Anthony Lopes vytasil fantastický zákrok a míč vyrazil na roh! To byla tutovka všech tutovek!
90+3'
Celá akce skončila hodně nepřesnou střelou z rohu velkého vápna, po které domácí dokonce vhazují.
90+2'
Hosté se usadili na polovině soupeře a snaží se něco kloudného vymyslet.
90+1'
Hostující hráč trefil pouze zeď. Velká škoda pro Lyon. Rozhodčí mezitím nastavil tři minutky.
90'
Po faulu je tu hodně zajímavá standardní situace pro Lyon, téměř z hranice velkého vápna Bordeaux!
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Alberth Elis, přichází Jimmy Briand.
88'
Další nepovedená akce Lyonu a od své branky bude rozehrávat Benoît Costil, který nikam nepospíchá. Vypadá to, že domácí jsou s remízovým stavem spokojeni.
87'
Karl Toko Ekambi dostal přihrávku do vápna a pohotově zakončoval, ovšem míč skončil těsně vedle levé tyče a stav utkání se tedy nemění!
86'
Domácí soupeře k ničemu nepouští. Když už to vypadá nadějně, tak přijde faul ze strany hráčů Bordeaux.
85'
Hosté, kteří si přijeli pro všechny tři body, už působí hodně nervózním dojmem. Není se čemu divit, protože inkasovali hodně lacinou branku a směrem dopředu se jim nic nedaří.
83'
Domácí nakonec zahrávali rohový kop, ale ani z něho nic nebylo.
83'
Další hodně zajímavá přihrávka před branku, ale M'Baye Niang se do zakončení nakonec nedostal.
82'
A to se nyní také stalo. Po zisku míče se domácí vydali dopředu a pokut by M'Baye Niang nepokazil přihrávku, tak by z toho byla zajímavá možnost.
81'
Hosté vsadili vše na útočnou kartu. Na trávníku je nyní na straně Lyonu většina útočných hráčů, což domácím nabízí zajímavou brejkovou možnost.
79'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází M'Baye Niang.
79'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Javairo Dilrosun.
79'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Emerson, přichází Karl Toko Ekambi.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Jérôme Boateng, přichází Maxence Caqueret.
77'
Tak nakonec se o teč nejednalo, rozhodčí opravil svůj verdikt a od své branky tak bude rozehrávat Benoît Costil.
76'
Je tu další rohový kop pro Lyon.
76'
Hosté jsou aktivnější na polovině soupeře, stále se tlačí dopředu, ale nedaří se jim podle představ a do zakončení se dostávají jen sporadicky.
74'
Z dálky to nyní vyzkoušel hostující Bruno Guimarães, ale zakončení se mu nepovedlo a míč skončil vysoko nad brankou Bordeaux.
73'
Střídající Timothee Pembélé se hned dostal ve vápně soupeře k míči, ale jeho zakončení z jedničky bylo hodně nepřesné.
71'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Timothee Pembélé.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Tom Lacoux, přichází Fransérgio.
70'
Zajímavě vypadající útočnou akci Lyonu nakonec zastavil zbytečný útočný faul. Na tahu je tedy domácí Bordeaux.
68'
Tentokrát z toho bylo šikovné přízemní zakončení, ale Benoît Costil byl pozorný a míč dokázal vyrazit!
68'
Po zblokovaném centru je tu další rohový kop pro Lyon.
66'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Moussa Dembélé.
65'
Další blesková akce hostujících hráčů skončila nepřesným centrem, po kterém míč sebral pozorný Anthony Lopes.
64'
Hwang Ui-jo tak dlouho váhal se zakončením, až se od něj míč odrazil do zámezí a od své branky bude rozehrávat Anthony Lopes.
63'
Kombinační akci hostů zastavil další nepřesná přihrávka, po které míč skončil v zámezí.
62'
Ani z tohoto rohu ovšem nic nebylo, domácí se i tentokrát ubránili. Nyní ale jen za cenu dlouhého odkopu.
61'
Hosté vybojovali další rohový kop.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že Bordeaux srovnalo na 1:1, tak je jasné, že tento duel bude ještě hodně zajímavý.
59'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Jenže hosté po rohovém kopu neskutečně propadli a ALBERTH ELIS šel z poloviny hřišti sám na brankáře, kterého zkušeně překonal a srovnal na 2:2.
58'
Po další akci hostů je tu rohový kop.
57'
Po bleskové akci poslal Emerson míč do vápna, dostal se k němu Lucas Paquetá, ale z dobré pozice ho napálil nad branku Bordeaux!
55'
Hraje se ze strany na stranu, oba celky se tlačí dopředu, ale ani jednomu se ve druhém poločase v útočné fázi nedaří podle představ.
53'
Na druhé straně hřiště odcentroval Rémi Oudin, ale ani tato přihrávka nebyla přesná a míč sebral Junior Castello Lukeba.
51'
Emerson se skvěle prodral až do vápna soupeře, ale přihrávku pod sebe nezvládl a domácí se tedy ubránili.
49'
Snažení hostujícího celku ukončil faulem domácí brousek Mexer, takže hosté jsou i nadále u míče.
47'
Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na konci prvního poločasu.
46'
Šance měly v prvním poločase oba celky, ale lepší mušku na kopačkách jistě hráči Lyonu, kteří skórovali jako první a ač následně inkasovali, povedlo se jim dostat ještě před odchodem do kabin zpět do vedení. Podaří se Bordeaux vyrovnat ve druhém dějství?
45+3'
45+2'
Hostům se útok nezdařil a o míč přišli.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Jason Denayer, přichází Damien Da Silva.
43'
Denayer zůstává ležet na zemi, hra je přerušena.
41'
Lyon právě vstřelil branku!
Tak tohle byl krásný gól. THIAGO MENDES napřáhl z velké dálky a zamířil přesně k bližší tyči, kam se brankář Bordeaux natahoval zbytečně. Povedená střela a hosté jdou zaslouženě znovu do vedení.
39'
Rohový kop rozehrál domácí tým, ale přetažený centr letí za bránu.
38'
Hosté zastavili útočnou akci Bordeaux, ovšem to bude vhazovat.
36'
Bordeaux ještě před odchodem do kabin srovnává. Elis poslal přihrávku před odkrytou bránu, kde MALO GUSTO zblízka skluzem tečoval míč do své sítě.
34'
Bruno Guimarães si už faul vynutil a domácí se tak musí stáhnout na svoji polovinu.
32'
Lucas Paquetá se snažil vynutit si faul ve velkém vápně, ale to se mu nepovedlo.
30'
JASON DENAYER zůstal nepokrytý před soupeřovou bránou a hlavou usměrnil míč k levé tyči, kde bylo dost volného místa.
29'
Malo Gusto si zatančil s míčem na pravém křídle a získal svým barvám roh.
26'
Rémi Oudin střílel krásně do pravého horního rohu brány, ale ten o kousek mnul. Velká škoda pro jeho tým.
23'
Hwang Ui-jo v první možnosti ještě neuspěl, v té druhé se mu už povedlo zamířit na bližší tyč, od které se balón odrazil do sítě, avšak domácí se radují předčasně. Kvůli ofsajdu není branka uznána.
22'
Málem se Lyon dostal do šance, v poslední chvíli zakopl míč do bezpečí Mexer.
21'
Hodně přetažený centr Rémi Oudin neměl šanci zpracovat, balón letí za postranní lajnu.
19'
Malo Gusto se dostal před odkrytou bránu, ale z ostrého úhlu trefil jen boční síť.
17'
Souhra na jeden dotek Lyonu byla zblokována do zámezí a následovat bude rohový kop.
15'
Tom Lacoux se dostal s míčem už za postranní čáru, hosté budou vhazovat.
14'
Hosté se faulu na útočné polovině nedovolali a musí zpět.
12'
Hwang Ui-jo se dostal do druhé šance, i v tomto případě neuspěl. Střílel po zemi na bližší tyč, tam byl ale včas Anthony Lopes.
11'
Ricardo Mangas centroval levačkou velmi nepřesně.
9'
Velké šance na obou stranách, v obou případech šli hráči sami na brankáře, za domácí Hwang Ui-jo, jehož střelu po zemi hostující brankář lapil. V protiútoku nebezpečně střílel Lucas Paquetá, ale Benoît Costil vyrazil jeho pokus levou nohou.
8'
Zblokovaná střela Lyonu nedorazila ke svému cíli, u míče domácí.
6'
Domácí kombinují na své polovině a nikam se moc neženou.
3'
Jeden z hostů hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, ale mířil nad.
1'

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Kwateng, Mexer, Gregersen, Mangas – Lacoux, J. E. Onana, Oudin – Elis, Hwang Ui-jo, Y. Adli.
Náhradníci: Poussin – Mensah, Pembélé, Otávio, Fransérgio, Sissokho, Briand, Dilrosun, Niang.
Trenér: V. Petković.

Olympique Lyon: A. Lopes – Denayer, Lukeba, J. Boateng – Gusto, Mendes, Guimarães, Emerson – Shaqiri, Aouar (C) – Paquetá.
Náhradníci: Pollersbeck – Henrique, Da Silva, Caqueret, Toko Ekambi, M. Dembélé, Cherki, Slímání, Keita.
Trenér: P. Bosz.

Rozhodčí: J. Brisard – A. Auger, M. Berchebru.
Posledních pět vzájemných zápasů

Lyon – Bordeaux 2:1
Bordeaux – Lyon 0:0
Bordeaux – Lyon 1:2
Lyon – Bordeaux 1:1
Bordeaux – Lyon 2:3

Bordeaux porazilo Lyon naposledy 28. ledna 2018, kdy na svém hřišti zvítězilo 3:1.
Domácím jde nyní o každý bod, neboť spadli až na sestupové místo, ale na soupeře na sebou mnoho neztrácí. Na svém hřišti to ale hráčům Bordeaux vůbec nejde, z osmi zápasů zaznamenali jedinou šťastnou výhru, tři remízy a čtyři porážky, skórovali v jedenácti případech a o čtyři góly více inkasovali.

Ani hosté na tom nejsou příliš dobře. Soupeř pražské Sparty z Evropské ligy je zvyklý na jiné pozice, než je dvanáctá příčka. Mimo svůj stadion sehrál Lyon sedm duelů a odvezl si sedm bodů díky dvěma výhrám a jedné remíze, jeho hráče trápí především koncovka, neboť vstřelili pouze sedm branek, zato třináctkrát inkasovali.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.