Leca – Clauss, Gradit, Danso, Medina, Frankowski (70. Jean) – G. Kakuta (70. Saïd), Fofana (C) (85. Sotoca), Ch. Doucouré – Costa (70. P. Berg), Kalimuendo.
Alemdar – Assignon, Omari, Badé, Truffert – Majer (56. Tait), Martin (90+2. Guirassy), Santamaría – Bourigeaud (C) (76. Tchaouna), Laborde, Terrier (56. Doku).
Bonet – Abline, Diouf, Doku, Guirassy, Meling, Tait, Tchaouna, Ugochukwu.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 1:3. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 5:6.
Rennes potřetí za sebou nebodovalo a hrozí mu odsun ze čtvrtého místa Ligue 1. Jedním z mnoha pronásledovatelů je právě Lens. Svěřenci trenéra Haiseho dnešní výhrou poskočili na šestou příčku.
Lens slaví přerušení šestizápasové série bez ligového vítězství. Proti oslabenému Rennes to dlouho nebyla moc atraktivní partie. S blížícím se koncem ale domácí přidali a v 89. minutě přetavili svůj tlak ve vítězný gól střídajícího Saïda. Minimálně řečí čísel je to výhra zasloužená, neboť hosté za celý zápas nevymysleli žádnou střelu na bránu.
90+5'
90+5'
Původní tříminutové nastavení se notně protáhlo. Rennes dostalo k dispozici poslední standardku z pravého křídla, jenže mizerně kopnutý centr se před Lecou dlouho neohřál.
90+4'
Kalimuendo jako osamělý pěšák vyvezl míč na útočnou polovinu. Ostatní hráči Lens zůstali vzadu, aby pohlídali závěrečné vteřiny.
90+3'
Docu na vlastní pěst procházel středem hřiště, dokud mu balon předpisově nevypíchl gólový hrdina Saïd.
90+2'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Jonas Martin, přichází Sehrou Guirassy.
90+1'
Čtvrtý rozhodčí signalizuje tříminutové nastavení.
89'
Lens právě vstřelilo branku!
Pár desítek vteřin před koncem padá s největší pravděpodobností vítězný gól zápasu! Clauss se mohl rozběhnout podél pravé autové čáry. WESLEDY SAÏD se jeho centr nesnažil zpracovat, ale prvním dotykem ho šikovně přesměroval na bránu. Zblízka trefený Alemdar míč zvedl do břevna, ale od toho se mu odrazil za brankovou čáru.
89'
Sotoca orazítkoval předním stojícího Badého, jehož prostřednictvím získal roh. Claussův centr z něj nebyl pro obranu Rennes moc nebezpečný.
88'
Gaëtan Laborde měl v úmyslu vysunout Santamaríu. Míči ale dal příliš razance a nasměroval ho k Lecovi.
87'
Arnaud Kalimuendo si nerozuměl s kolegou na křídle, od kterého čekal náběh do pokutového území.
86'
Alemdar bleskově vystartoval mimo pokutové území a zakopl míč k hlavní tribuně. Lens rychle vhazuje.
85'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Seko Fofana, přichází Florian Sotoca.
83'
Corentin Jean potřebuje zásah zdravotnického personálu. Mezitím se na straně Lens chystá další střídání.
81'
Lorenz Assignon se dral dopředu, jenže to nakonec byl on, komu byl na rohu velkého vápna odpískán faul na Jeana.
80'
Od praporku to domácí rozehráli úplně stejně. Jean to tentokrát měl lépe připraveno na střelu bez přípravy, kterou Alemdar vyrazil před sebe a díky včasnému zásahu Badého přečkal bez újmy i dorážku Kalimuenda.
79'
Rozehráno bylo do druhé vlny. Saïd však měl komplikovanější zpracování a ve finále je rád za rohový kop.
78'
Corentin Jean využil strčení od Assignona k zisku standardní situace poblíž koncové čáry. Je to takový zkrácený roh.
77'
Pěkné gesto domácích fanoušků, kteří Bourigeauda vyprovodili ze hřiště potleskem. Právě v Lens totiž šikovný záložník mezi lety 2013 a 2017 působil.
76'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Loum Tchaouna.
75'
Oko fanouška potěšila alespoň hezká klička Kalimuenda. Vliv na hru ale měla minimální, ošálený Santamaría měl k sobě dostatek spoluhráčů.
74'
Wesley Saïd zase neodhadl trajektorii svého centru, na jehož přípravu měl na pravé straně dsotatek času.
73'
Velké nedorozumění hostujících hráčů vystřídal pro změnu tragicky zahraný aut na straně Lens. Jen to dokresluje podprůměrnou úroveň celého zápasu.
71'
Kalimuendo byl spoluhráčem zahnán k postranní čáře, kde ho ostrým skluzem definitivně zpacifikoval Badé.
70'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází David Costa, přichází Patrick Berg.
70'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Wesley Saïd.
70'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Przemysław Frankowski, přichází Corentin Jean.
69'
Znovu jen prachmizerný nákop Clausse. Kalimuendo smutně sledoval, jak padá do rukou Alemdara.
67'
Frankowského centr do místa určení nedoletěl. Víceméně je to pořád dokola, oba týmy pokračují v precizním bránění.
66'
Během minuty domácí dvakrát odevzdali míč neadresnými nákopy. Chybička se však objevila i v přípravné fázi Rennes.
65'
V porovnání s první půli není Lens směrem dopředu tak aktivní. I proto se od několika tisícovek diváků ozývá pískot.
63'
Bourigeaud hlavou prodloužil přihrávku určenou Claussovi na roh, po kterém domácí žádali penaltu za ruku, ovšem sudí Bastien okamžitě rozpažoval.
62'
Loïc Badé se rozhlížel kolem sebe, ale pak přetáhl nákop o dobrých dvacet metrů až k Lecovi.
60'
Držení míče: 55 % – 45 %.
59'
Doku využil čerstvých sil a prohnal se kolem Mediny. Pak už ale byl moc blízko před Lecou a nestihl provést finální manévr.
58'
Bourigeaudův centr byl padajícím spoluhráčem prodloužen k Labordemu, který zblízka uklidil míč do brány, jenomže přitom byl v odhaleném ofsajdu.
56'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Jeremy Doku.
56'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Flavien Tait.
55'
Alemdar byl hostujícím presinkem donucen zakopnout míč do autu. Laborde už byl velmi blízko.
54'
Oba týmy jsou v obranách pevné a blokují téměř všechny přihrávky, které směřují před Lecu nebo Alemdara. Naposledy překazil hostující akci Frankowski.
53'
Claussův centr nedoletěl ani na úroveň přední tyče, protože narazil do hlavy kapitána Bourigeauda.
52'
Adrien Truffert srazil Fofanovu přihrávku na rohový kop.
51'
Rennes aktivovalo vyšší presink. Domácí se z něj vymanili, ale pak zase rychlý postup vpřed pozastavili.
49'
Jonathan Gradit už poněkolikáté zachytil míč v ten nejpotřebnější okamžik. Nyní se postavil do dráhy finální přihrávky a přemístil ji k Lecovi.
48'
Fofanovi scházelo pár centimetrů k zachycení průnikové přihrávky. Claussovi za ní přesto poděkoval.
47'
Truffert nenechal projít Clausse. Zanedlouho Laborde poslal k zemi Badého, který si při pádu lehce pochroumal rameno.
46'
Ani jeden z trenérů nevyužil poločasovou přestávku na osvěžení sestav. Pokračují tedy původní jedenáctky.
46'
Rozhodčí Bastien nechtěl prodlužovat pobyt v silném dešti a ukončil první půli bezprostředně po vypršení 45. minuty. Moc atraktivní podívaná to nebyla. Krapet nebezpečnější byli hráči Lens, ovšem debutující gólman Alemdar obě Kalimeundovy střely na bránu zlikvidoval.
45+1'
45'
Jean-Louis Leca rychle zareagoval na spoluhráčem tečovanou kolmici a sebral ji ještě před číhajícím útočníkem Labordem.
44'
Rennes trpělivě obehrává domácí blok. Skuliny potřebné k proniknutí do nějaké lepší palebné pozice ale nenachází.
42'
Arnaud Kalimuendo si navedl míč na levačku. Mezitím se prosmýkl mezi dvěma protihráči, ale Alemdar si s jeho střelou poradil.
41'
A ještě jedna střela z kategorie nesmyslných. Kakuta mohl po špatném odkopu hostujícího obránce rozvinout mnohem kloudnější akci.
40'
Kakuta si troufl na střelu z velké dálky. Ke skórování by však potřeboval alespoň trojnásobně velkou Alemdarovu branku.
39'
Rennes drží obrannou linii hodně vysoko a to nutí domácí hráče ke kolotoči přihrávek v nic neřešícím prostoru u půlící čáry.
38'
Martin posílal míč do vápna. Assignon ho od něj nepřevzal, načež domácí dobrovolně zastavili původně rychlý přechod.
37'
Kalimuendo čekal na náběh Clausse, jenže ten už nestihl míč na hrací ploše. Zpátky jej bude vracet Doğan Alemdar, jenž chytá první zápas po přestupu z turecké ligy.
36'
Majerův centr proletěl nad všemi hráči před Lecovou bránou a zmizel v zámezí.
35'
Truffert nevypustil souboj s Claussem a ještě z něj vytěžil rohový kop, se kterým příznivci ani hráči Lens moc neslouhlasí.
34'
Przemysław Frankowksi nevyužil volnější levé strany. Centr do pokutového území se stal snadnou kořistí pro defenzivu Rennes.
32'
Leca se stihl přesunout za přihrávkou Labordeho a zabezpečil balon před blížícím se Martinem Terrierem.
31'
Ani teď domácím rohový kop radost a užitek nepřinesl. Už je to ale souvislý tlak, který začíná smrdět vedoucím gólem.
30'
Kalimuendo z prvního doteku prodloužil míč k Fofanovi, který si hledal čistší výhled na bránu. Měl před sebou dva protihráče, kteří zvládli vypálenou střelu ztečovat mimo bránu.
29'
Majer neustál kontakt uvnitř pokutového území. Hvizd se ale neozval a Fofana už otáčí na druhou stranu.
28'
Fofana nechytil přihrávku k levé autové čáře. Několikaminutový nápor Lens je prozatím u konce.
27'
Kvůli zásahu Bourigeauda se Claussův roh opakoval. Míč letěl na malé vápno, ale skončil u dobře rozestavěné hostující obrany.
26'
Majer byl ve správný čas na potřebném místě a přemístil příchozí míč na roh, jenž bude realizovat Clauss.
25'
Majer chtěl vysunout Terriera, ale Graditova noha byla proti. Rennes pokračuje jen autovým vhazováním.
24'
Nákop Lens končí odmávaným ofsajdem.
23'
Rennes posbíralo už sedm střeleckých pokusů. Žádný ale nebyl gólovou šancí, za kterou se na druhé straně dala považovat střela Kalimuenda.
22'
Terrier zkoušel štěstí rovnou z voleje, který se poroučel za pravou tyč Lecovy brány.
21'
Assignon natáhl krok na pravé straně. Nízký centr však byl ještě před první tyčkou odkopnut do autu.
20'
Držení míče: 63 % – 37 %.
18'
Rennes úspěšně vyjelo ze zataženého bloku a Alemdar raději zakopával míč do autu před rychle se blížícím Assignonem.
16'
Do Assignona po odehrání balonu tvrdě vrazil Medina a vysloužil si za to první žlutou kartu tohoto zápasu.
16'
Frankowski perfektně zaúřadoval vedle domácí šestnáctky a postaral se o to, že Leca bue znovu uvádět balon do hry.
15'
Bourigeaudovi se vymkl kontrole centr z levého křídle. Na programu je rozehrávka od branky Lecy.
14'
Začíná to být oboustranně otevřená partie. Podpořit ji chtěl Fofana, jenže neprostřelil dobře postavený dvojblok.
13'
Někteří lidé na stadionu možná viděli míč v síti. Ve skutečnosti ji míč rozvlnil z vnější strany po zásahu hostující obrany.
12'
Roh pro Lens.
11'
Rennes ubránilo roh a prostřednictvím Trufferta podniklo i protiakci. Hráč s trojkou na zádech však vystřelil zpoza vápna prachmizerně.
10'
Rychlý protiútok Lens gradoval přihrávkou Fofany pod sebe. Kalimuendo z jedničky střílel na bližší tyč, kterou stihl Alemdar pokrýt.
9'
Hostům se vyplatil aktivní presink jen napůl, protože jim byl odebrán balon těsně před vstupem do pokutového území.
8'
Rennes mělo otevřený střed. Využíval toho hlavně Lovro Majer, ale dopadlo to jen zablokovanou střelou z dvaceti metrů.
7'
Poprvé se probrala i domácí ofenziva, která donutila hosty k vysvobozujícímu odkopu aspoň do středu pole.
6'
Laborde byl příjemcem dlouhého centru, jenže v souboji s Badém jenom prodloužil balon za zadní čáru.
5'
Hráči Lens vyčkávají v zataženém bloku. Hostující kombinaci na půlce doprovází pískot z řad několika málo fanoušků.
4'
Zatím je to jen přetahovaná o střed hřiště. Míč často mění majitele a pohybuje se daleko od obou gólmanů.
3'
Hraje se v docela složitých povětrnostních podmínkách. Trávník je skrápěn silným deštěm, který dost možná bude hráčům komplikovat pohyb.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují celí v bílém. Lens nastupuje ve žlutočervené kombinaci.
1'

Racing Club De Lens: Leca – Clauss, Gradit, Danso, Medina, Frankowski – G. Kakuta, Fofana (C), Ch. Doucouré – Costa, Kalimuendo.
Náhradníci: Pandor – Baldé, Barry, Cahuzac, Jean, Saïd, Sotoca, Wooh, P. Berg.
Trenér: Franck Haise

Stade Rennes FC: Alemdar – Assignon, Omari, Badé, Truffert – Majer, Martin, Santamaría – Bourigeaud (C), Laborde, Terrier.
Náhradníci: Bonet – Abline, Diouf, Doku, Guirassy, Meling, Tait, Tchaouna, Ugochukwu.
Trenér: Bruno Génésio

Rozhodčí: Bastien – Berthomieu, Grosbost.
Vzájemné zápasy

08.08.2021 Rennes – Lens 1:1
06.02.2021 Lens – Rennes 0:0
05.12.2020 Rennes – Lens 0:2.
Racing Club De Lens

Domácí tým dlouho překonával veškerá očekávání a pobýval kousek pod špicí tabulky. V závěru roku ale přišla krize a do dnešního střetnutí proti Rennes už Lens nastupuje z devátého místa. Na ligové vítězství čeká od začátku listopadu, od té doby se urodily tři remízy, z toho jedna proti vedoucímu PSG. V roce 2022 už si Racing Clup jednou zahrál. V poháru na penalty vyřadil úřadujícího ligového šampiona z Lille. Kvůli účasti na APN chybí obránce Haidara a útočník Ganago. Nejlepším střelcem je s šesti zásahy Kalimuendo.
Stade Rennes FC

Hosté přijeli ve značně oslabené sestavě. Kvůli reprezentačním povinnostem na africkém šampionátu nemají k dispozici kapitána Hamari Traorého ani talentovaného Ghaňana Sulemanu. Zranění pak nepustí do hry Salina, Melinga, Gomise, Gelina a Aguerda. Před krátkou vánoční pauzou Rennes dvakrát za sebou nebodovalo. Prohrálo 1:2 s Monakem i Nice a propadlo se v Ligue 1 na čtvrté místo. Jako nejlepší střelci figurují na soupisce devítigóloví Laborde a Terrier.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu jubilejního dvacátého kola francouzské Ligue 1. V jediném sobotním utkání se v jednadvacet hodin proti sobě potkají Lens a Rennes!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.