Onana ještě zachytil míč u levého praporku. Yilmazova následná hlavička nemířila mezi tři tyče.
Možná poslední větší příležitost. Lyon rozehrává přímý kop z 35 metrů.
Je to kop od branky! Penalta se nepíská!
90+3'
Žlutou kartu dostává Jérôme Boateng (Olympique Lyon).
90+3'
Gudmundsson v obrovské příležitosti tvrdě atakován před brankářem Lopesem. Uvídíme pokutový kop?
90+2'
Hosty vysvobozuje útočný faul na Lopese.
90+2'
Další roh domácích! Lille tlačí velmi na pilu.
90+1'
Onana reklamuje ruku Caquereta v pokutovém území! Rozhodčí ale nechává rozehrávat rohový kop.
90'
Rozhodčí nastavuje 5 minut nad rámec 2. půle.
90'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Benjamin André, přichází Amadou Onana.
89'
Cherki se dostal do blízkosti branky Grbiče, ale jeho centr se nesešel s přesností.
89'
Djalo udělal chybu na levé straně a nabídl rychlý brejk hostům. Naštěstí tuto šanci zhatil Botman.
88'
Žlutou kartu dostává Moussa Dembélé (Olympique Lyon).
88'
Yilmaz fauloval v nepříjemné pozici pro domácí. Přímý kop Lyonu ze 30 metrů.
87'
Kadewere nepřetlačil v osobním souboji Djala, Lyon musí znovu rozhýbat obranu Lille.
86'
Yilmaz vyslal přízemní centr zprava do prostoru před bránu. Lopes na míč nedosáhl a Gudmundsson už měl situaci velmi náročnou a v pozici na dlouho nohu branku přestřelil.
86'
Grbič byl velmi pozorný v brankovém území. Úspěšně odrazil centrovaný míč.
85'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Malo Gusto, přichází Léo Dubois.
85'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Rayan Cherki.
84'
Boateng odkopává míč směrem ke středu hřiště.
83'
Dembele ani Kadewere nepropálili domácí hráče před sebou. To byl velký závar před Grbičem.
83'
Aouar se dožaduje faulu na svou osobou před pokutovým územím Lille, ale marně. Rozhodčí situaci pouští.
82'
Gusto stáhl pronikajícího Gudmundssona a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
81'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Gabriel Gudmundsson.
80'
Yilmaz velmi nevybíravě zasáhl do obličeje Da Silvu. Přímý kop pro hosty.
80'
VAR potvrdil ofsajdové postavení tureckého útočníka! Lille nicméně rychle odebírá Lyonu míč a pokračuje v ofenzivě.
79'
Yilmaz ve vyložené šanci podražen Lopesem! Bude to penalta, nebo akci předcházel ofsajd.?
78'
Nepřesná rozehrávka směrem dopředu od obrany Lille. Lopes nicméně neměl jednoduchou situaci, musel zkrotit skákavý míč.
77'
Boateng odklízí míč před Yilmazem směrem na obrannou polovinu domácích.
76'
Dembele nejdříve vybídnul patičkou spoluhráče k zakončení, následně se dostal míč zpět na jeho kopačky, ale jeho rána neměla gólové parametry.
75'
Lyonští hráči měli docela dost prostoru vepředu, ale pozorná obrana se dokázala včas vrátit na své pozice.
75'
Rozehrávka Lille je velmi tvrdě napadána ve středovém kruhu.
74'
Hodně volného prostoru vůbec nevyužil Gusto, jenž mohl ještě postupovat dál po pravé straně hřiště.
73'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Islám Slímání, přichází Tino Kadewere.
73'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Maxence Caqueret.
71'
Burak Yilmaz měl další obrovskou příležitost k zakončení a znovu si nepřišel na výborného Lopese! Situaci možná předcházel ofsajd.
70'
Střela Sanchese z 30 metrů letí vysoko nad Lopesovu branku.
70'
Lille se snaží zvýšit aktivitu dopředu, ale musí samozřejmě hlídat také zadní vrátka.
69'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Angel Gomes.
68'
Burak Yilmaz měl na noze první branku v utkání, ale fantastickým zákrokem levou rukou jej vychytal Anthony Lopes. Z následné dorážky Ikone vysoko přestřelil!
67'
Nepřesnosti v rozehrávce komplikují oběma týmům přechod na útočnou polovinu.
67'
Lille začíná postupnou kombinací od obranné řady.
66'
Bamba se skvěle prosmýkl mezi dvěma hráči Lyonu, avšak finální pass na své spoluhráče do předbrankového prostoru už nevymyslel.
65'
Ani v druhé půli zatím nevidíme výraznější střeleckou aktivitu před oběma brankami. Zato přibývá přestupků.
64'
Lyon má v této fázi zápasu míč více na svých kopačkách.
63'
Yilmaz si znovu nepohlídal své postavení a je nachytán v ofsajdu.
63'
Rohový kop proletěl mezi všemi hráči v pokutovém území! Následuje vhazování pro Lille.
62'
Lyon zkouší projít po levé straně do pokutového území domácích. Čeká nás rohový kop.
61'
Jonathan Ikone totálně prováhal přihrávku na Buraka Yilmaze, který by mohl zakončovat sám na brankáře Lopese. Velké zaváhání pravého záložníka domácích.
60'
Ikone se nedostal přes pevný blok lyonské obrany na pravé straně hřiště.
60'
Grbič skočil po hlavě a vyrazil míč směrem ke střídačkám před dotírajícím Dembelem.
59'
Rychlý brejk hostů fantastickým skluzem na poslední chvíli zastavil Botman.
58'
Ani tento centr Sanchese nenašel Yilmaze. U míče byl dříve vyběhnutý Lopes.
57'
Gusto leží na trávníku a drží se za pravý bok. Djalu mu v souboji rameno na rameno pořádně naložil.
56'
Grbič znovu nemusel zasahovat proti střeleckému pokusu hostů.
55'
Gusto dostal ránu do obličeje v souboji o míč před střídačkami. Rozhodčí ke kartě ale nesahá.
55'
Z následného rohu se míč dostává pryč od branky Lopese.
54'
Dembele nedokázal zpracovat odražený míč, po teči obránce zahrává Lyon roh.
53'
Yilmaz se nedokázal natáhnout k miči z pravé strany. Akci navíc zastavil ofsajd.
51'
Celik byl velmi tvrdý v osobním souboji s Da Silvou. Následuje míč rozhodčího.
51'
Lopes nepříjemně podklouznul při odkopu míče, nicméně je v pořádku.
50'
Dembele vypálil z 25 metrů na Grbiče. Jeho pokus byl ovšem zpomalen tečí protihráče.
50'
Další nepřesnost v útočné fázi Lille.
49'
Yilmaz zatlačil na stoperskou dvojici a vybojoval vhazování.
49'
Gusto neměl prostor k centru zprava, míč se dostává blíže ke středu hřiště.
49'
Hra se odvíjí na levé straně hřiště poblíž středové čáry.
47'
Domácí upalovali směrem kupředu. Centr z pravé strany letěl k Bambovi, kterého k hlaviččce nepustil Gusto.
46'
Lille se ujalo iniciativy, ale centr z obranné poloviny na levé křídlo byl velmi nepřesný
46'
1. poločas utkání mezi Lille a Lyonem je u konce. Směrem dopředu jsem toho od obou týmů příliš neviděli, hra se odehrávala spíše na středu hrací plochy, popřípadě na křídlech. Největší příležitost první půle měl v závěru poločasu Aouar, jehož utažená střela jen tesně minula levou tyč Grbičovy brány. Zatím jsme neviděli ani jednu střelu na branku, tak snad se větší aktivity dočkáme v 2. poločase. Na žluté karty je to prozatím 2 – 2.
45+3'
45+3'
Lille bude mít pravděpodobně poslední příležitost ohrozit branku.
45+2'
Pass na Yilmaze do samostatného úniku v poslední chvíli zastavil Boateng.
45+1'
Mendes tvrdým způsobem sestřelil na půlce hřiště Bambu a za svůj prohřešek vidí žlutou kartu.
45'
Rozhodčí nastavuje tři minuty v prvním poločase.
44'
To byla slušná příležitost kapitána hostů. Aouar vyslal přízemní střelu na zadní tyč a jen těsně brankovou konstrukci minul! Grbič se natahoval marně.
44'
Lyon pokračuje s míčem dopředu. Další útok vede po levé straně.
43'
Na rohový kop si dobře naskočil Dembele, avšak svou hlavičku nedokázal umístit mezi tři tyče.
42'
Slimani zkusil znovu vypálit ze střední vzdálenosti. Jeho pokus byl ztečován na roh.
41'
Ani Gusto, ani Slimani neprocpali míč do pokutového území k Dembelemu.
40'
Fonté likviduje další postupný útok Lyonu po levém křídle.
39'
Gusto přeci jen dostal míč z pravé strany na Dembeleho. Ten si dobře nabídal do prostoru před Grbiče, ale ve skluzu bylo pro něj těžké zakončit.
37'
Sanches zrychlil hru na levém křídle, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů ve volné pozici před brankou.
37'
Lille zkouší zaútočit po krajích hřiště, ale pozorná obrana Lyonu jim v cestě brání.
35'
Botman docela zariskoval u rohového praporku, ale přeci jen následuje kop od branky Grbiče.
35'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Henrique, přichází Emerson.
34'
Henrique je ošetřován na hrací ploše. Jde pravděpodobně o zranění hamstringu.
33'
Ikone ve snaze dostat se k míči zboural Lukebu.
32'
Fotbalisté Lille jen odevzdávají míč soupeři po autovém vhazování.
32'
Sanches nestihl včas vyběhnout z ofsajdu po exekuci rohového kopu.
31'
Boateng byl rád, že ztlumil Bambův centr na roh.
30'
Gusto chtěl najít své spoluhráče před brankou, ale jeho centr zamířil k divákům za brankou domácích.
30'
V zápase se začíná přitvrzovat v osobních soubojích. Je vidět, že se hraje o důležité body.
29'
Špatná finální přihrávka ničí šanci Lyonu. Dembele neměl šanci dostat se k míči.
28'
Centr Sachese zklepnul Bamba do střely Davidovi. Kanadský ostrostřelec ovšem nemířil vůbec přesně.
27'
Lille vymýšlí další akci přes levou stranu hřiště. Kombinace je však nepřesná.
26'
Na trávníku se svíjel bolestí Mendes po předchozí schytané střele do hlavy. Vypadá to, že bude brazilský hráč v pořádku.
25'
Ikone trefil pouze zeď.
24'
Jonathana Davida zpacifikoval Da Silva za hranou pravidel a za kopnutí vidí žlutou kartu. Přímý kop z dobré pozice pro Lille.
24'
Kapitán Fonte zabránil průniku hostů po levé straně. Lyon bude vhazovat.
23'
Bamba ani Yilmaz nedokázali své pokusy procpat k bráně. Druhý jmenovaný ji o několik metrů přestřelil.
22'
Celik obdržel žlutou kartu za držení protihráče.
22'
Na druhé straně vyslal přízemní centr do pokutového území Gusto, jeho úmysl zlikvidovali obránci.
21'
Ikone výborně vybídl přihrávkou Davida, jeho centr nikoho nenašel v prostoru před brankou.
20'
Ikone zkusil zrychlit akci po pravé straně, ale bohužel neměl prostor kam s míčem pokračovat. Proto se hra odvíjí znovu u středového kruhu.
19'
Domácím se nedaří přiblížit se k brankáři Lopesovi. Jejich akce končí 30 metrů od branky soupeře.
18'
Benjamin André se nemůže divit. Od začátku utkání je v soubojích velmi agresivní a za svůj přestupek vidí žlutou kartu.
17'
Bamba se diví, ale přeci jen lehce fauloval u pomezní čáry Guimaraese.
16'
Lille zkouší projít středem hřiště, ale obrana hostů je tu příliš pevná.
15'
Sledujeme ošetřování Bruna Guimaraese, který podklouzl na kluzkém terénu.
14'
Anthony Lopes musel svým výběhem pomoci obraně při napadání Yilmaze.
14'
Andre nešetrně fauloval Mendese na polovině hřiště. Francouzský hráč by měl krotit své emoce.
13'
Držení míče: 57 – 43
13'
Hra se odvíjí před střídačkami obou družstev, kde dochází k tvrdým osobním soubojům.
12'
Hosté přebírají iniciativu směrem dopředu, ale budou muset být ještě více aktivnější.
11'
Přímý kop z kopačky Slimaniho letěl do pokutového území. V něm byl však faulován gólman Grbič
9'
Dembelého pokus z 25 metrů mířil k tyči, ale postrádal rychlost i větší přesnost.
8'
Hosté drží míč na svých kopačkách a hledají prostor kudy by se dostali k pokutovému území.
7'
Ofsajd a v něm nachytán Slimani. Jeho výraz směrem ke svým spoluhráčům o všem vypovídá. Hosté musí zrychlit svou kombinaci, pokud chtějí projít přes dobře organizovanou obranu.
6'
Oba týmy mají zatím problém dostat se finální přihrávkou do prostoru před brankou.
6'
Menší potyčka Andreho s Aouarem končí pouze domluvou od rozhodčího.
5'
Hosté se snažili roztáhnout hru a přenést míč doleva, avšak další nepřesnost jim kombinaci kazí.
4'
Lille postupně kombinalo na polovině hřiště, centr na Yilmaze na hrot útoku nebyl přesný.
3'
David výborně presuje na útočné polovině a nutí hosty k rychlejší rozehrávce.
2'
Poprvé se k míči dostali také fotbalisté Lyonu, nicméně po nepřesné přihrávce o něj po pár vteřinách přicházejí.
1'
Odražený míč po rohu se dostal k Celikovi, který zkusil vypálit z voleje z nějakých 35 metrů. Jeho pokus letěl vysoko nad.
1'
Ikone se hned dral dopředu po pravém křídle. Lille vybojovalo první roh v utkání.
1'

Lille OSC: Grbić – Djaló, J. Fonte (C), Botman, Çelik – Ikoné, B. André, Sanches, Bamba – David, Burak Yılmaz.
Náhradníci: D. Bradarić, Gomes, G. Gudmundsson, Lihadji, Niasse, A. Onana, Xeka.

Olympique Lyon: A. Lopes – Da Silva, J. Boateng, Lukeba – Gusto, Guimarães, Mendes, Henrique – Aouar (C) – Slímání, M. Dembélé.
Náhradníci: Pollersbeck – Caqueret, Dubois, Emerson, Cherki, Kadewere, Keita..
Poslední tři vzájemná utkání
25.04.21 Lyon – Lille 2:3
01.11.20 Lille – Lyon 1:1
08.03.20 Lille – Lyon 1:0
Olympique Lyon
Také hráči Lyonu si poradili velmi dobře s podzimní částí evropských pohárů. V rámci Evropské ligy ovládli skupinu A, kde mimo jiné dvakrát porazili pražskou Spartu. Na domácí scéně už to ale tak veselé není. Svěřencům Petera Bosze patří po 16 odehraných utkáních až 13. místo se ziskem 22 bodů. Kvůli žlutým kartám bude navíc týmu v důležitém utkání chybět dosavadní nejlepší střelec Lucas Paquetá, a tak se tým bude muset v útočné fázi spolehnout na duo Toko Ekambi a Dembele.
LOSC Lille
Fotbalisté Lille prožívají od začátku listopadu velmi podařené období, kdy nechali zapomenout na svůj špatný začátek do ligy i evropských soutěží. Nejenže se jim podařilo vybojovat první postupové místo v základní skupině Ligy mistrů, ale i díky 2 výhrám a 3 remízám v posledních pěti utkáních francouzské ligy poskočili ze spodních pater na 11. místo v tabulce. Domácí musí těšit zejména produktivita 21letého kanadského útočníka Jonathana Davida, jenž si doposud připsal 11 zásahů v Ligue1 a 3 branky v Lize mistrů. Prosadí se také proti Lyonu?
Nedělní odpoledne ve francouzské lize nabídne souboj dvou velkoklubů, kteří se v podzimní částí Ligue 1 nenachází na úplně lichotivých pozicích. U duelu Lille s Lyonem vás vítá Michal Ježek. Pojďme se podívat, jak si obě mužstva v dosavadním průběhu sezóny vedou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.