A. Lopes – Da Silva (46. Toko Ekambi), J. Boateng (79. Slímání), Lukeba – Gusto, Mendes, Caqueret (46. Guimarães), Emerson – Aouar, Paquetá (46. Cherki) – M. Dembélé.
Metz
Caillard – Bronn, Kouyaté, Jemerson – Centonze, Maïga, B. Traoré, Delaine (75. Mbengue) – Nguette (72. Niane), Boulaya – de Préville (90+2. Tchimbembé).

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek večera či dobrou noc.
Držení míče: 76 % : 24 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 13:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:19.
90+3'
90+2'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Warren Tchimbembé.
90+2'
Po skvělé kolmici se ve velké šanci zjevil Karl Toko Ekambi, ale Marc-Aurèle Caillard i tentokrát výborně zasáhl!
90+1'
Rozhodčí přidal pouze dvě minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Na druhé straně po rohu zakončoval Islám Slímání, ale s jeho slabou hlavičkou neměl Marc-Aurèle Caillard vůbec žádné problémy.
88'
Hosté zahrávali také rohový kop, jeden z hráčů se dostal do zakončení, ale to nebylo přesné.
87'
Další snažení domácích zastavil útočný faul. Hráči Lyonu se zlobí, ale tento verdikt již nezmění.
86'
Domácí zahrávali další rohový kop, ale i tentokrát to hosté zvládli a s vypětím všech sil se nakonec ubránili.
85'
Rayan Cherki si naběhl na centrovaný míč do vápna, z první zakončil, ale branku trefit nedokázal a rozehrávat tak bude Marc-Aurèle Caillard.
84'
Žlutou kartu dostává Amadou Mbengue (FC Méty).
83'
Moussa Dembélé se dral za dlouhým míčem, ale Marc-Aurèle Caillard vyběhl daleko ze své branky a před domácím útočníkem míč odkopl do zámezí.
81'
Domácí mají deset minutek na to, aby tento duel rozhodli. No, čas se domácímu favoritovi velice rychle krátí.
79'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Jérôme Boateng, přichází Islám Slímání.
77'
Hostující hráč se hnal za dlouhým míčem, ale Anthony Lopes skvěle vyběhl a míč odhlavičkoval.
75'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Thomas Delaine, přichází Amadou Mbengue.
74'
Po centru akrobaticky Moussa Dembélé usměrnil míč, ale ten nakonec skončil těsně vedle tyče!
72'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Ibrahima Niane.
71'
Snažení domácích nyní skončilo útočným faulem, takže hrát mohou hosté. Ti ale samozřejmě nikam nepospíchají a šetří cenné vteřinky.
70'
Žlutou kartu dostává Habib Maïga (FC Méty).
69'
Ani další rohový kop pro Lyon nic nepřinesl. Domácí jsou stále u míče a tlačí se dopředu.
67'
Karl Toko Ekambi si naběhl za obranu, dostal přihrávku, ale nakonec ho skvěle zakřižoval Thomas Delaine.
66'
Stále se hraje na polovině hostujícího celku, který je opět pod velkým tlakem.
65'
A z následného rohu nic nebylo. Domácí jsou však stále u míče a snaží se něco vymyslet.
64'
Moussa Dembélé si zaběhl za obranu, z první vystřelil, ale Marc-Aurèle Caillard dalším skvělým zákrokem míč vytěsnil na rohový kop!
62'
Z následného rohového kopu nic nebylo a pokračujeme tedy za nerozhodného stavu. No, bude to ještě hodně zajímavý duel.
61'
Domácí mohli jít znovu do vedení, ale míč směřující do branky vykopl jeden z hostující hráčů!
59'
Méty právě vstřelily branku!
Ale hosté okamžitě odpovídají, protože rychle vyrovnávají na 1:1! BOUBACAR TRAORÉ si naběhl do vápna, dostal se k míči, pohrál si s obráncem a prostřelil Lopese!
57'
Lyon právě vstřelil branku!
Tak domácí se konečně zcela zaslouženě dočkali úvodní branky! Cherki poslal do vápna skvělý míč, na něj si naskočil JUNIOR CASTELLO LUKEBA a nechytatelnou hlavičkou nedal brankáři žádnou šanci!
56'
Rohový kop pro Lyon.
56'
Domácí se nyní skvěle prokombinovali do vápna soupeře, ale tak dlouho si přihrávali, až z toho byla jen další ztráta míče.
54'
Domácí jsou ve druhém poločase jasně lepší, stále se tlačí dopředu, ale do zakončení se hráči Lyonu vůbec nedostávají.
52'
Lyon zahrával rohový kop, do zakončení se tlačilo několik domácích hráčů, ale k míči se nakonec nedostal ani jeden.
50'
Domácí hráč opět upadl ve vápně hostů, ale ani tentokrát rozhodčí pokutový kop neodpískal.
49'
Slibnou akci hostujícího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd. Na tahu je tedy domácí Lyon.
47'
Domácí v poločase provedli hned trojí střídání, tak uvidíme, jak se to na trávníku projeví.
46'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Rayan Cherki.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Damien Da Silva, přichází Karl Toko Ekambi.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxence Caqueret, přichází Bruno Guimarães.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01 hodin.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Z následného rohu nic nebylo a stav utkání se tedy stále nemění.
43'
Z hranice velkého vápna napřáhl domácí Lucas Paquetá, byl to velice slušný pokus, ale Marc-Aurèle Caillard skvělým zákrokem míč vyrazil na rohový kop!
41'
Je před námi posledních zhruba pět minutek prvního poločasu, tak uvidíme, co nám hráči ještě předvedou. Zatím to vypadá, že si na první branku budeme muset počkat do druhého dějství.
39'
Damien Da Silva sestřelil skluzem protihráče a vyfasoval žlutou kartu.
37'
Domácí zahrávali další zajímavou standardní situaci, ale po centru opět výborně zakročil Marc-Aurèle Caillard, který míč vyboxoval.
35'
Žlutou kartu dostává Jemerson (FC Méty).
34'
Za dlouhým míčem se hnal domácí útočník Moussa Dembélé, ale přihrávka byla až příliš dlouhá a míč sebral Marc-Aurèle Caillard.
32'
Domácí se nyní dožadovali rohového kopu, ale rozhodčí měl zcela jasno, bude se kopat od branky. Hráči Lyonu se samozřejmě zlobí, ale k ničemu jim to není.
31'
Žlutou kartu dostává Maxence Caqueret (Olympique Lyon).
30'
Emerson odcentroval z levé strany, ale přihrávka se mu příliš nepovedla, protože Fabien Centonze míč z první odkopl do zámezí.
29'
Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Hraje se hlavně uprostřed hrací plochy a směrem dopředu se ani jednomu týmu příliš nedaří.
26'
Do zakončení se dral hostující Opa Nguette, ale v souboji se zkušeným Boatengem si pomohl faulem, takže ani z tohoto snažení nic nebylo.
24'
K míči se postavil Emerson, ale zakončení se mu nepovedlo a míč skončil vysoko nad brankou, kterou střeží Marc-Aurèle Caillard.
23'
Domácí budou zahrávat zajímavou standardní situace, přesně z hranice velkého vápna!
21'
Po rohu se do zakončení natlačil Junior Castello Lukeba, ale tísněn nedokázal míč usměrnit do branky a ten skončil těsně vedle pravé tyče!
21'
Moussa Dembélé se prodral do vápna, po souboji upadl, ale rozhodčí pokutový kop nenařídil. Roh pro Lyon.
20'
Je za námi úvodních dvacet minutek a Lyon hraje s Méty stále bez branek. Domácí jsou aktivnější, ale ve finální fázi se zatím trápí, stejně jako v průběhů celé sezony.
18'
Ale domácí brzdí nepřesnosti. Nyní to měli slibně rozjeté, ale pak přišla zcela zbytečná ztráta míče.
17'
Domácí mnohem více drží míč a kombinují na polovině soupeře, což se ale očekávalo. Kromě jedné střely se ale do zakončení příliš nedostávají.
15'
Domácí přidali a je to znát. Nyní se hraje hlavně na polovině hostujícího celku, který je pod tlakem. Zatím ale s vypětím všech sil hosté odolávají.
13'
Z dalšího rohového kopu nic nebylo, tedy kromě útočného faulu.
13'
Po rohu míč doputoval na hranici velkého vápna, kde se do něj opřel Houssem Aouar a po teči skončil těsně vedle pravé tyče!
12'
Po prvním závaru ve vápně hostů je tu rohový kop pro Lyon.
11'
Hostující hráči zatím velmi dobře napadají a domácí musí často vracet míč až ke svému brankáři, což se samozřejmě nelíbí divákům.
9'
Začátek utkání je zatím plný nepřesných přihrávek. Míč létá ze strany na stranu a na první střelecký pokus stále čekáme.
7'
Domácí to nyní zkusili po pravé straně, ale Lucas Paquetá dostal velice nepřesnou přihrávku a míč sebral Jemerson.
5'
Nicolas de Préville se tlačil dopředu, ale nakonec ho dobrým obranným zákrokem zastavil Maxence Caqueret.
4'
Sledujeme klasické úvodní oťukávání, kdy ani jeden celek nechce zbytečně chybovat, což je zcela pochopitelné. Dnes se hraje o velice důležité body.
2'
Z první akce domácího Lyonu nic nebylo, protože celé snažení skončilo útočným faulem. Na tahu jsou tedy hostující Méty.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Da Silva, J. Boateng, Lukeba – Gusto, Mendes, Caqueret, Emerson – Aouar, Paquetá – M. Dembélé.
Náhradníci: Pollersbeck – Kadewere, Guimarães, Slímání, Toko Ekambi, Cherki, Dubois, Shaqiri, Keita.
Trenér: P. Bosz

FC Méty: Caillard – Bronn, Kouyaté, Jemerson – Centonze, Maïga, B. Traoré, Delaine – Nguette, Boulaya – de Préville.
Náhradníci: Úkíddžá – Alakouch, L. Gueye, Niane, Joseph, Yade, Tchimbembé, Niakaté, Mbengue.
Trenér: F. Antonetti

Rozhodčí: Gaillouste – Pasqualotti, Torregrossa.
Poslední vzájemné zápasy

Lyon – Méty 0:1
Méty – Lyon 1:3
Méty – Lyon 0:2
Lyon – Méty 2:0
Méty – Lyon 0:5
Olympique Lyon měl velké ambice, ale domácí nezažívají vůbec dobrou sezonu. Lyon se totiž hodně trápí a na svém kontě má zatím pouze 23 bodů, nachází se až na 13. místě v tabulce. Z posledních čtyř utkání Lyon jen jednou prohrál, ale také pouze jednou vyhrál. Na pohárové příčky ztrácí Lyon pět bodů, takže dnes potřebuje nutně bodovat za plný počet bodů.

FC Méty jsou na tom ještě mnohem hůře. Hostující celek má totiž na svém kontě jen 15 bodů a nachází se na barážové 15. příčce. Z posledních pěti utkání hosté dvakrát vyhráli, dvakrát prohráli a jednou remizovali. Je jasné, že i hosté by potřebovali vyhrát a navázat na výhru z posledního kola, ve kterém přehráli 4:1 Lorient.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu vložené kolo, poslední v tomto roce, a my budeme sledovat duel Olympique Lyon – FC Méty. Favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak tento zápas nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.