Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Monaco  - 16. října 2021   21:00

Lyon
75' Toko Ekambi  • 90' Denayer (Emerson)
2:0
(0:0)
Lyon
Pollersbeck – Emerson, Denayer, Dubois (C), J. Boateng – Aouar, Caqueret – Shaqiri (67. Kadewere), Guimarães, Toko Ekambi – Cherki (66. Paquetá).
Bonnevie – Diomande, Henrique, Gusto, Da Silva, Paquetá, Keita, Mendes, Kadewere.
Delerue – Haquette, Viala
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Monaco
Nübel – B. Badiashile, Disasi, Caio Henrique, R. Aguilar – G. Martins (90+1. Akliouche), Jean Lucas (83. Jakobs), Y. Fofana, Matazo (83. Lemaréchal) – Ben Yedder (C), Volland (71. Boadu).
Majecki – Maripán, Pavlović, Matsima, Jakobs, Boadu, Isidor, Lemaréchal, Akliouche.

Ode mne je to vše. Přeji pěkný večer a dobrou noc.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:10.
Zápas končí. Domácí tým dokázal ve druhém poločase dvakrát skórovat a z mého pohledu zaslouženě zvítězil. Hodně mu k tomu ale pomohla proměněná penalta Toka Ekambiho, která otevřela skóre zápasu. Monako si žádnou tutovou šanci během utkání vytvořit nedokázalo a také se ani jednou neprosadilo. Lyon tak svého soupeře ve vyrovnané ligové tabulce přeskakuje a dostává se výše.
90+4'
90+3'
Ještě jedna domácí střela. Z hranice vápna to zkusil Lucas Paquetá. Míč ale nezakroutil dostatečně a ten tak prostor mezi třemi tyčemi minul.
90+2'
Teď je to jisté. Lyon dnes dokáže zvítězit a naopak Monako se nejspíš nedočká ani gólu. Rozhodčí totiž nastavil tři minuty.
90+1'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Maghnes Akliouche.
90'
Lyon právě vstřelil branku!
A naopak přichází nejspíš domácí pojistka! Rohový kop byl rozehrán nakrátko. Paquetá nečekanou no-look přihrávkou našel Emersona. Ten následně z levé strany vápna poslal nabídku před bránu, odkud míč usměrnil do sítě JASON DENAYER.
90'
Nyní si navíc domácí dokázali vybojovat rohový kop. To jim zaručí to, že další sekundy utečou bez toho, aby se hosté k čemukoli dostali.
89'
Stále žádná střela ze strany hostujícího týmu. Lyon zatím svůj jednobrankový náskok brání bez jakýchkoli potíží.
87'
Martins chycen v ofsajdu, i když byl opravdu malý. ani tato akce Monaka tak k ničemu nevedla a zakončení nepřinesla.
86'
A to se domácím fotbalistům zatím celkem daří. Teď strávili s míčem na kopačkách dalších několik desítek sekund.
85'
Lyonu to však vůbec nevadí a ten se naopak bude snažit, aby se soupeř na míči držel co nejdéle. Totéž se týká vzdálenosti od brány.
84'
Čas se krátí a hosté se zatím od gólu soupeře nedostali ani do jedné šance a snad ani jedné střela, Tímto způsobem se jim vyrovnat nepodaří.
83'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Jean Lucas, přichází Ismail Jakobs.
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Eliot Matazo, přichází Félix Lemaréchal.
82'
Moc nechybělo, aby Kadewere zpracoval míč na levé straně vápna, ten mu ale přece jen o trochu uskočil.
82'
Vzápětí však přišle rohový kop, po němž jsme viděli zakončení hlavou. Bohužel pro hostujíc tým mířil míč přesně na brankáře.
81'
Jednoduchá práce pro domácího gólmana, který si doběhl pro míč, který se odrazil od hráčů po centru.
80'
Naopak Lyon je při chuti a zatím se rozhodně nestahuje do obrany. Je vidět, že by ideálně chtěl ještě navýšit své vedení.
79'
Monaku se zatím nedaří dostat se pořádně s míčem na útočnou polovinu a už vůbec ne až k bráně soupeře.
78'
Ve druhé půli nás nastavení určitě čeká. Pauz a prodlev přece jen v posledních minutách bylo poměrně hodně.
77'
Žlutou kartu dostává Maxence Caqueret (Olympique Lyon).
77'
Na tahu tak nyní jsou fotbalisté Monaka, kteří už musí jistě skórovat, pokud nechtějí ze zápasu odejít jako poražení. Zbývá jim k tomu zhruba patnáct minut.
76'
Žlutou kartu dostává Jean Lucas (AS Monaco FC).
75'
Domácí tým se ujímá vedení. KARL TOKO EKAMBI se z penaltového puntíku nemýlil a poslal míč do protipohybu gólmana k levé tyči.
73'
Žlutou kartu dostává Axel Disasi (AS Monaco FC).
73'
Pokutový kop pro domácí po skluzu obránce Disasiho, kterým poslal k zemi soupeře. Je to ovšem trošku sporná situace, protože Disasi se nejprve dotkl míče a až poté s sebou vzal i hráče Lyonu, Rozhodčí ale rozhodl tak, jak rozhodl.
72'
Lyon je tak i nadále o něco ofenzivněji aktivnějším celkem. Střel a příležitostí ale zatím vidíme méně než v prvním poločase.
71'
Kadewere je po nástupu aktivní. Nyní byl po odrazu s míčem už sám před Nübelem, ten ale vystoupil a domácí hráč tak byl až příliš blízko na to, aby dokázal balon dostat do sítě.
71'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Myron Boadu.
70'
Dvacet minut a možná něco málo k tomu nám zbývá do konce zápasu a my stále čekáme na první gól. Uvidíme, zda se jej dnes vůbec dočkáme.
69'
Kadewere se nedlouho po svém příchodu už ukázal i střelecky. Jeho přízemní pokus ale dokázal brankář Nübel bez větších problémů chytit.
68'
Ben Yedder se nyní prodral do vápna i vystřelil. Bránící hráč míč tečoval, rozhodčí si toho ovšem nevšimli a rohový kop se tak nepíská.
67'
Ze hřiště odešli poměrně aktivní Cherki a na druhou stranu celkem nevýrazný Shaqiri. Uvidíme, zda to hru domácího celku více oživí.
67'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Tino Kadewere.
66'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Rayan Cherki, přichází Lucas Paquetá.
65'
Toko Ekambi nyní na pravé straně vápna patičkou skvěle předal míč Auoarovi, ten ovšem nedokázal zakončit, protože mu balon na poslední chvíli ukopl obránce.
64'
Hráči za postranní čarou se nám už pomalu začínají rozcvičovat a dá se tak čekat, že brzy již střídání přijdou.
63'
Přihrávka do běhu z pravého křídla z pohledu hostů nevedla bohužel pro ně k ničemu. Domácí obrana si míč bez potíží pohlídala a zachytila jej.
62'
Neviděli jsme ovšem ani jeden gól a to už se nám ani fanouškům už tak moc jako přechozí fakt nelíbí.
61'
To nám tak naznačuje, že utkání je zatím neobvykle férové a čistě hrané. Je pravda, že mnoho faulů jsme zatím neviděli.
60'
Zápas je minimálně specifický tím, že jsme za šedesát odehraných minut neviděli ani jedno střídání a hlavně ani jednu žlutou či červenou kartu.
59'
Zajímalo by mě, zda by týmy byly spokojeny s dělbou bodů. V tak vyrovnané tabulce jakou Ligue 1 momentálně má, se totiž hodí každý bod navíc.
58'
Na druhé straně se z levé strany do vápna dostal Ben Yedder, který míč následně nabízel po zemina druhou tyč. Bohužel pro hosty si tam nikdo z jejich hráčů nesběhl.
57'
Moc komplikované to teď bylo z domácí strany. Míč byl hráči, který se nacházel zády k bráně, v pokutovém území sebrán.
56'
Zatím to vypadá tak, že ať už se stane cokoli, tak gól dnes nepadne. Příležitosti k tomu ovšem určitě už byly.
55'
Centr od rohového praporku moc nebezpečí nepřinesl. Obrana Lyonu s ním neměla problém.
54'
Jedna ze změn může být ale to, že se hosté do protiakcí vydávají častěji. Míč teď byl s hráčem na pravé straně vápna. Střela byla ovšem zablokována skluzujícím se obráncem.
52'
Je to stále stejné, pauza toho opravdu nic nezměnila a pokračuje se v tom stylu, ve kterém se končilo v prvním poločase.
51'
Dlouhý domácí nákop dopředu k ničemu nevedl a ani nemohl. Adresát se totiž nacházel v ofsajdu.
50'
Monako ale míří do protiútoků a tento byl dokonce zakončen přízemní střelou Martinse k levé tyči. Domácí gólman ale dokázal balon vyrazit.
49'
Zatím to moc nevypadá, že by se něco mělo měnit oproti prvnímu poločasu. Lyon nadále pokračuje ve větším držení míče.
48'
Domácí nyní byli už skoro na hranici pokutového území, ke střele se ale neodhodlali, protože by nejspíš mířila do bloku.
47'
Proto se do útoku mohlo dostat i Monako. Ani hosté se ale do zakončení v úvodu druhého poločasu nedostali.
46'
Rozehrávky druhého poločasu se ujali domácí fotbalisté. Cherki se pokoušel rychle vydat dopředu po pravém křídle, byl ale zastaven skluzem.
46'
V prvním poločase se nenastavovala ani jedna minuta a ten tak končí bezbrankovou remízou. Lyon byl po většinu poločasu lepší a měl i více šancí, gólově se ovšem neprosadil. Monako moc příležitostí nemělo a do druhé půle má herně co zlepšovat.
45+1'
45'
V závěru poločasu už tlak Lyonu opravdu není takový. Nyní to vypadá, že by to Monako mělo do konce půle vydržet alespoň na bezbrankovém stavu.
44'
Naopak ovšem přišla střela na druhé straně. Pokus z halfvoleje byl však hodně nepovedený a míč o hodně minul bránu.
43'
Lyon by však tohoto svého momenta rád využil a do konce prvního poločasu se i prosadil nebo si alespoň vytvořil nějaké šance.
42'
Monako už nyní konečně aspoň na chvíli otupili tlak soupeře a samo se podívalo na útočnou polovinu.
41'
Pollesbeck už se dlouhé minuty nedotkl v domácí bráně míče. Pro něj to také není ideální, že nyní není vůbec v zápřahu. Může přijít jeden protiútok a může to pro něj být těžké.
40'
A to se od týmu takového formátu asi nedá čekat. Nebo minimálně by to od něj bylo celkem nedůstojné. Teď je pro Monako hlavní udržet do poločasu soupeře na nule.
39'
Monako se stále nedostává do útoku. Druhá polovina prvního poločasu z pohledu hostů opravdu není ideální. Nyní vypadají spíš jako tým, kteří přijel bránit bezbrankovou remízu.
38'
Cherki nyní nejspíš zfauloval Henriqueho. Ani ze zpomaleného záběru jsem si ale nevšiml, co přesně m udělal.
37'
S postupem času má Lyon stále tlak. Poslední minuty je tak určitě lepším týmem na trávníku. Uvidíme, zda se do konce poločasu ještě dokáže prosadit.
36'
Větší problémy má i nadále obrana Monaka. Myslím si, že trenér moc spokojený nebude. A o i přesto, že jeho svěřenci ještě neinkasovali.
35'
A další střela z podobné pozice. Aouar už měl víc prostoru, přízemním pokusem ale o kousek minul levou tyč.
34'
Kostrbatou akci domácích zakončil z hranice vápna Cherki. Nebyl však v ideálním postavení a míč tak poslal pouze doprostřed brány.
33'
Příliš dlouhá teď byla přihrávka na Shaqiriho. Švýcar zatím skoro vůbec není vidět.
32'
Že by jsme viděli vyloženě fotbal, který je nudný a bez střel, to určitě ne. Chtělo by to ale přidat góly.
31'
Protiútok hostů po levém křídle už se dostal do pokutového území. Poslední přihrávka však už byla nepřesná a našla pouze soupeře.
30'
Nějaké šance jsme tedy už viděli, ty větší určitě na straně Lyonu. Ani jeden z gólmanů zatím nemusel lovit míč ze své sítě.
29'
Na druhé straně se teď dokázal po centru natáhnout Gelson Martins, měl to ale na dlouhou dobu a míč tak usměrnil pouze přesně na brankáře.
28'
Monako opět hraje více z obrany a na tom se dlouhodobě, tedy při současném stavu, noc měnit nebude. Zatím se nám tak po většinu doby naplňuje to, co jsem si myslel na začátku.
27'
Lyon se vrátil ke hře ze začátku zápasu a nyní je opět lepší. Cherki nyní nabízel míč skrz vápna na levou tyč, tam si ale nikdo z jeho spoluhráčů nesběhl.
26'
Toko Ekambi byl ještě blíž gólu než před pár minutami. Centr z pravého křídla totiž hlavou skvěle usměrnil na druhou tyč. Nübel se ale natáhl a míč vyrazil!
25'
Centr domácích z levého křídla taktéž nakonec nevedl k zakončení. Nyní jsou na tahu opět fotbalisté Lyonu, kteří opět kombinují.
24'
Nyní je to opravdu vyrovnané. Monako se vyrovnalo soupeři v držení míče a vypadá to tak z obou stran podobně.
23'
Na druhé straně jsme viděli nadějnou akci hostů. Ta však zakončena nebyla pro pád Ben Yeddera v pokutovém území. Rozhodčí ale penaltu neodpískal a nebyl ani povolán k videu.
22'
Toko Ekambi dostal přihrávkou na pravou stranu vápna, skvěle si zasekl míč a vystřelil levačkou. Pokus to ovšem nebyl nejnebezpečnější a brankář jej tak dokázal lapit.
21'
Příliš atraktivní zatím šlágr kola francouzské nejvyšší soutěže není. Ukazuje se však, že oba týmy jsou na podobné výkonnostní úrovni.
20'
Monako už ale pomalu začíná zlepšovat Teď vybojovalo standardní situaci. ta byla rozehrána překvapivě po zemi. Ovšem pouze do ofsajdu.
19'
Na nějakou velkou šanci už dlouho čekáme. Jediná střela z nebezpečné pozice byla ta Cherkiho v úvodu.
17'
Centr od rohového praporku k ničemu nevedl. Obrana domácích si s ním bez problémů poradila.
16'
Teď už se hosté konečně do útoku také dostali. Dvakrát to zkoušeli po pravé straně. Jednou byl centr odvrácen, ve druhém případě pak zablokován na rohový kop.
15'
Ideální nápad to však nebyl, protože jej ztratili ještě na své polovině. Lyon se však ke střele následně nedostal.
14'
Po odmlce na míči hostující fotbalisté, kteří se snaží balon nějakou dobu podržet.
13'
Další útok podnikli domácí hráči z pravého křídla. Centrovaný míč ovšem našel pouze rukavice vyskočivšího gólmana Nübela.
12'
Převahu má zatím opravdu Lyon. Monako se vlastně kromě toho protiútoku zakončeného Vollandem k bráně soupeře nedostalo.
11'
Nákop v podání Lyonu dopředu na hranici vápna si bránící hráč pohlídal a odhlavičkoval míč ke svému gólmanovi, který jej jednoduše sebral.
10'
A také ani nepustil, protože právě na půlce se Monako k míči dostalo a kombinace Lyonu tak v tomto případě vedle leda tak ke ztrátě.
9'
Domácí fotbalisté už jsou opět na míči a přihrávají si s ním na své polovině, dál je soupeř zatím nepouští.
8'
Zápas je zatím poměrně rychlý a už nabídl i nějaké střely. Rychlý gól ovšem ne a skóre je tak bezbrankové.
7'
Podle prvních minut možná můžeme předpovědět, jak zápas bude vypadat,. Lyon asi více bude držet míč a Monako se vydávat do rychlých protiútoků. Oba týmy nám to už ukázaly.
6'
Na druhé straně pak přišla přízemní střela, ta však brankáře Nübela moc překvapit nemohla.
5'
Monako by si však chtělo také zahrát a po ukořistění míče se rychle vydalo dopředu zakončujícímu Vollandovi to sice nesedlo, míč se ale nebezpečně snášel k zemi. nakonec bránu ale minul.
4'
A dlouhé kombinování Lyonu vedlo pouze k jejich vhazování. Je však pravda, že Cherki už měl dobrou možnost.
3'
V prvních minutách mají územní převahu domácí fotbalisté, kteří momentálně kombinují s balonem.
2'
Domácí útočník Cherki se hned v úvodu dostal ke střele z dobré pozice na hranici vápna. Moc mu to ale nesedlo a míč zamířil po zemi vedle.
1'
AS Monaco FC

Že by na tom Monako bylo o tolik lépe než jeho soupeř, to úplně ne. V tabulce je sice o čtyři místa nad Lyonem, má však pouze o bod víc. V případě prohry by se pak pravděpodobně posouvalo celkem níže. A to je rozhodně něco, co hosté nebudou chtít dopustit. Zápas tedy bude mít zajímavý náboj. A to nejen proto, že se jedná o jedny z těch dlouhodobě nejlepších francouzských fotbalových celků. Sázkové kancelář pasují Monako do role mírného outsidera. Uvidíme, jak to celé dopadne.
Olympique Lyon

Zatím žádná hitparáda. Těmito slovy nejspíš hodnotí domácí fanoušci dosavadní výsledky svého týmu. Lyon se totiž nachází na desátém místě, což není ideální. Pozice v tabulce je však zavádějící, protože na třetí Nice ztrácí Olympique pouze tři body. Tato pasáž tabulky je tak v současných chvílích hodně vyrovnaná. Co však není zavádějící, tak je ztráta Lyonu na první PSG. Ta je totiž již čtrnáctibodová. První místo je tedy pro domácí spíše utopií.
Zdravím vás u desátého kola Ligue 1. Společně se zaměříme na zajímavý souboj mezi týmy Olympique Lyon a AS Monaco FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.