Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Nice - 12. února 2022   21:00

Lyon
8' M. Dembélé  • 52' Toko Ekambi (Ndombèlé)
2:0
(1:0)
Lyon
A. Lopes – Dubois (C), Mendes, Lukeba, Emerson (90. Henrique) – Caqueret, Ndombèlé (90. Diomande) – Faivre, Paquetá, Toko Ekambi (74. Kadewere) – M. Dembélé (73. Aouar).
Millot – Viala, Mouysset
Groupama Stadium, Décines-Charpieu
Nice
Benítez – Daniliuc (64. Lotomba), Todibo, Dante (C), Bard – Kluivert (74. Claude-Maurice), Schneiderlin, Lemina (58. Rosario), Thuram (64. Guessand) – Delort, Gouiri (59. Brahimi).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 6:0. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:9.
Utkání je u konce a domácí celek si v poklidu dokráčel ke třem bodům. I ve druhé půli jsme viděli převahu Lyonu, mnoho pokusů o překonání obrany a gólmana Beníteze a z toho pramenící jeden gól. Ten padl po centru z pravé strany a střele Karla Toko Ekambiho do odkryté branky. Nice bylo dnes prakticky neškodné a hosté budou chtít na tento duel co nejdříve zapomenout. Lyon je po dnešní výhře 2:0 na šestém místě s 37 body, Nice je stále třetí se 42 body.
90+4'
90+3'
Kadewere se na levé straně pokoušel o kličku, sám se ale dostal mimo hrací plochu.
90+2'
Už to ale vypadá, že Nice je s výsledkem smířeno.
90+1'
Roh už pro Benítezovu branku nebezpečný nebyl, Nice to ještě zkusí po gólmanově rychlé rozehře.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Emerson, přichází Henrique.
90'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Tanguy Ndombèlé, přichází Sinaly Diomande.
89'
Šanci na definitivní pojistku na výhru měl po brejku dvou na jednoho Paquetá, jeho střelu z první ale Benítez vyškrábl na roh!
88'
Hráčům Nice to dnes opravdu nejde, mají problém se vůbec dostat do souvislejší akce.
87'
Překombinovaná akce Lyonu, tohle Paquetá přehnal, to chtělo střílet o pár okamžiků dříve. Takhle byl na hranici vápna zastaven.
86'
Přetažený pas na Kadewereho, ten míč dostihl až mimo pokutové území.
85'
Z levé strany vystřelil domácí Aouar, jeho nízký pokus šel na bližší tyč, tam ale pozorný Benítez pohotově zakročil.
84'
Trocha klidu na hrací ploše, domácí u míče a ti si v klidu hrají na půlce.
83'
Au, tohle musel bolet. Hostující Alexis Claude-Maurice schytal ránu míčem do míst, kde to muži nemají vůbec rádi. Snaží se to vydýchat, každopádně teď nehrajeme.
82'
Nakonec z toho bylo prostrčení na Guessanda, ten si ale dal míč daleko od nohy a jako první u něj nakonec byl Anthony Lopes.
81'
Nice v postupném útoku, jde to ale do plných, a to i v křídelních prostorech.
80'
Aouar centroval z levé strany, našel Kadewereho, jeho líznutí hlavou ale skončilo o velký kus vedle Benítezovy branky.
79'
Přesto když mají hráči Lyonu možnost se prodrat k šestnáctce, tak to udělají. Dnes hrají opravdu v pohodě a zápas si užívají.
78'
Pozvolná rozehrávka Lyonu od Lopesovy branky, domácí se teď rozhodně nemají kam hnát.
77'
Na opačné straně tu byl kontr Lyonu, Kadewereho střela z vápna však byla zablokována obranou, Benítez byl bez práce.
77'
Claude-Maurice se dostal ve vápně domácích k hlavičce, Lopes ale i po dlouhé pauze nezatuhnul a předvedl pohotový zákrok.
76'
Paquetá a Dubois se hrnuli do pokutového území v rámci brejku, vše ale zhatila nepřesná finální přihrávka.
74'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Alexis Claude-Maurice.
74'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Tino Kadewere.
73'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Moussa Dembélé, přichází Houssem Aouar.
72'
Za chvíli se bude střídat i na straně Lyonu, čeká se na přerušení hry.
71'
Ostrý zákrok u půlky, Duboise trefil na nohu Morgan Schneiderlin.
69'
Anthony Lopes se chystá k dlouhému odkopu od vlastní branky, nikam s tím nepospíchá.
68'
Nice se po dlouhé době dostalo na útočnou polovinu, nemělo to však dlouhého trvání, obrana Lyonu vzadu pracuje na výbornou.
66'
Domácí předvedli další ťukec v pokutovém území, zapojili se do něj Paquetá a Ndombèlé, jenže finální fáze akce šla do ofsajdového postavení.
64'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Evann Guessand.
64'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Flavius Daniliuc, přichází Jordan Lotomba.
63'
Na lavičce Nice se chystá další dvojnásobné střídání, do hry půjdou Lotomba a Guessand.
61'
O malou chvíli později se ve vápně zřítil Paquetá, sudí hned ukazoval, že tohle ale faul nebyl.
61'
Toko Ekambi chtěl kličkami utancovat Todiba, ten se nenechal a pohotově zakročil.
59'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Billal Brahimi.
58'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Pablo Rosario.
58'
A skutečně těsný ofsajd byl, takže se pouze odkopává od Benítezovy branky.
58'
Situace se ještě může změnit, neboť se kontroluje video.
57'
Domácí se už radovali, že Dembélé vybojoval pro Lyon dnes druhou penaltu, rozhodčí ale vzápětí ukázal, že to byl ofsajd.
56'
Lyon pokračuje v tlaku, hosté v posledních okamžicích skoro neví, kam dřív skočit.
55'
Domácí opět v útoku, nyní se na levé straně vápna uvolňoval Paquetá, při pokusu o přihrávku na střed už byl ale zablokován.
53'
Chvíli se ještě zkoumalo, zda Toko Ekambi nebyl v ofsajdu, po chvilce byl ale gól definitivně uznán.
52'
Lyon právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do dvoubrankového trháku. Chvíli zakombinovali před vápnem, poté se probili dovnitř a po přihrávce z pravé strany zakončoval do odkryté branky KARL TOKO EKAMBI – 2:0.
50'
Paquetá opět na zemi a nyní už viník potrestán žlutou kartou. Dostal ji Jean-Clair Todibo.
48'
Domácí Paquetá byl přišlápnutý Daniliucem, Lyon bude rozehrávat z hloubi pole.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
První poločas je u konce a my v něm viděli výraznou převahu domácího celku a už ve třetí minutě byla odpískána penalta po Kluivertově ruce. Provedení pokutového kopu se ale protáhlo, neboť se vše opakovalo, protože hráči vběhli předčasně do vápna. Na druhý pokus Moussa Dembélé hravě proměnil a dostal Lyon do vedení. Jak se později ukázalo, byla to i přes další šance jediná branka uplynulého času. Blízko úspěchu byl sice Mendes, jeho pěknou hlavičku ale vyhlavičkoval dobře postavený Gouiri. Nice toho mnoho nepředvedlo a pokud dnes nechce odjet s prázdnou, musí po pauze hodně přidat.
45+2'
45'
Rozhodčí bude nastavovat dvě minuty.
44'
Další útok Lyonu skončil hned v zárodku, pomezní rozhodčí mával a ten hlavní pískal ofsajd.
43'
Pravou stranou unikal Toko Ekambi, snažil se o posunutí se na střed, jenže svou přihrávku pak poslal přesně na nohu jednoho z obránců Nice.
42'
Dembélé se přidal do obranné práce Lyonu, na půlce se mu povedlo zastavit průnik Nice.
41'
Hosté rozehráli roh, na centr si naběhl Mendes, a zády k brance se mu povedlo hlavičkovat tak šikovně, že Benítez neměl šanci zakročit. Toho ale na brankové čáře zastoupil Gouiri a z brankové čáry jasný gól vyhlavičkoval!
39'
Na levé straně využil prostoru pro průnik domácí Emerson, vyslal pak ale pouze slabou střelu, se kterou neměl Benítez žádný problém.
37'
Lucas Paquetá je dnes velmi aktivní, ale nevyšel mu ani další pokus, tentokrát jej ještě před pokutovým územím zastavil Todibo.
36'
Ťukec domácích u hranice pokutového území, do zakončení se dostával Paquetá, při své střele ale narazil do obránce.
34'
Kontrola byla rychlá, v tomto případě se penalta pískat nebude, je z toho pouze aut pro Lyon.
33'
Hosté podnikli výpad pravou stranou, Kluivert centrem hledal Thurama, který však byl ve výskoku těsně atakován a hosté hned reklamovali faul na jeho osobu.
31'
Roh už pro branku Nice nebezpečný nebyl, hra se rychle dostala až na opačnou polovinu.
30'
Na pravé straně se po Paquetově přihrávce dostal Toko Ekambi, jeho tvrdou ránu ale Benítez vyrazil na rohový kop!
29'
Je tu menší pokles tempa hry, stále však platí, že domácí Lyon drží míč a kombinuje. Nyní ovšem daleko od soupeřovy branky.
27'
Lucas Paquetá při souboji o míč trefil Barda loktem do obličeje, hostující hráč je docela otřesený a probíhá jeho ošetření.
26'
Centr byl trochu kostrbatý, Lukeba se ve vápně snažil o hlavičku, ta však šla zcela mimo.
25'
Další výpad domácích, Emersonův centr byl hosty sražen na rohový kop. Tlak Lyonu tak pokračuje.
24'
Todibo je zatím v obraně stoprocentní, nyní zastavil na Duboisův centr z pravé strany. Kdyby tam nebyl, Dembélé by zakončoval do prázdné branky!
22'
Začíná z toho být fotbal na jednu branku, na tu hostující. U brankové čáry se pěknou kličkou uvolňoval Ndombèlé, Todibo jej ale skutečně na poslední chvíli zastavil.
20'
Toko Ekambi centroval z levé strany, hledal Dembélého, na poslední chvíli však odvracel Todibo.
19'
Už to vypadalo, že se Dembélé dostane do brejku u vápna se potřeboval kličkou zbavit obránce, jenže se do toho zamotal a k zakončení se neprobil.
17'
Z pravé strany se do pokutového území Nice dostal zajímavý centr, do zakončení se zase cpal Ndombèlé, obrana hostů, ale zvládla odkopnout.
15'
Koousek za šestnáctkou napřáhl levou nohou domácí Ndombèlé, míč se mu ale svezl po kopačce a střela skončila na tribuně za hostující brankou.
14'
Kombinace se lehce stáhla, Thiago Mendes si zpracovával až na vlastní polovině.
12'
Lyon kombinuje kousek od vápna soupeře, zatím se domácí nikam zvlášť neženou.
10'
Souboj o míč u pomezní čáry, hostující Kluivert vybojoval pro tým autové vhazování.
9'
Benítez kombinuje se svou obranou, hosté se pozvolna snaží přejít do dalšího útoku.
8'
Nice se ihned žene do protiútoku, následoval dlouhý nákop, u vápna domácích se ale pískal útočný faul.
8'
I druhý pokus s vzal na starost MOUSSA DEMBÉLÉ, i tentokrát si dal krátký rozběh, zvolil i stejnou stranu, tentokrát však svůj pokus umístil přesně k tyči. Gólman navíc skočil na opačnou stranu a je to tedy 1:0.
6'
Penalta se bude opakovat, neboť hráči ještě před kopem vběhli do pokutového území!
5'
Míč si na penaltový puntík postavil Dembélé, dal si krátký rozběh a ránu pak vůbec neumístil, takže Benítez jeho střelu vyrazil. K dorážce se pak dostal Paquetá a ten míč do branky hravě dopravil.
4'
Samozřejmě proběhla ještě kontrola u videa, ta však byla krátká a penalta byla potvrzena.
3'
No a pozor, rozhodčí odpískal pokutový kop pro Lyon, neboť viděl ruku Justina Kluiverta!
2'
Lyon to z protiakce zkusil středem, pokus o prostrčení do vápna ale neprošlo.
1'
Hosté se hned nahrnuli do útoku a po výpadu z levé strany musel gólman Lopes z brankové čáry. Hodně mu také pomohl svým čistým skluzem Thiago Mendes.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois (C), Mendes, Lukeba, Emerson – Caqueret, Ndombèlé – Faivre, Paquetá, Toko Ekambi – M. Dembélé.
Náhradníci: Pollersbeck – Diomande, Da Silva, B. Barcola, Gusto, Kadewere, Aouar, Henrique, Keita.

OGC Nice: Benítez – Daniliuc, Todibo, Dante (C), Bard – Kluivert, Schneiderlin, Lemina, Thuram – Delort, Gouiri.
Náhradníci: Bulka – Stengs, Búdawí, Claude-Maurice, Rosario, Brahimi, Lotomba, Dolberg, Guessand.

Rozhodčí: Millot – Viala, Mouysset.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Groupama Stadium začne ve 21:00, takže si nic na večer neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Benoît Millot, kterému budou na pomezí asistovat Alexandre Viala a Christophe Mouysset.
Olympique Lyon

Domácí tým je v tuto chvíli na osmém místě tabulky se ziskem 34 bodů a má na dohled sedmé Montpellier. Lyon dnes bude chtít odčinit zaváhání z minulého kola, když v Monaku neskóroval a jelikož za domácí se trefili Lucas a Ben Yedder, skončil zápas 2:0. Dnes to ale pro Olympique nebude vůbec jednoduché...

OGC Nice

Hosté jsou totiž na třetím místě se 42 body a prohání druhé Marseille, na které ztrácí pouze jeden bod. Vedoucí PSG je už hodně vpředu, to má sedmnáctibodový náskok. I Nice ale v posledním ligovém duelu prohrálo, dokonce doma s Clermontem v poměru 0:1, rozhodně lépe si ale vedlo ve středu v domácím poháru, to doma vyhrálo 4:1 právě nad Marseille.
Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 24. kola mezi týmy Olympique Lyon a OGC Nice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.