Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Paris SG - 9. ledna 2022   20:45

Lyon
7' Paquetá (Guimarães)
1:1
(1:0)
Paris SG
76' Kehrer  (Michut)
Lyon
A. Lopes – Da Silva, J. Boateng, Lukeba – Dubois, Guimarães (90+2. Gusto), Caqueret, Emerson – Paquetá (71. Cherki), Aouar – M. Dembélé.
Pollersbeck – Henrique, Gusto, Shaqiri, Cherki, Keita, B. Barcola.
F. Letexier – M. Rahmouni, E. Finjean
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Paris SG
Navas – Dagba (69. Kehrer), Marquinhos, Kimpembe, N. Mendes – Paredes (69. Simons), Verratti, A. Herrera (69. Michut) – Wijnaldum (83. Dina Ebimbe), Icardi, Mbappé.

Děkuji za pozornost, přeji dobrou noc, úspěšně vkročte do nového týdne a mějte se hezky. Na počtenou.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:9. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 18:13.
I druhá půle přinesla jeden gól, tentokrát se dokázali prosadit hosté, kteří čtvrt hodiny před koncem po velkém dobývání zaslouženě skórovali. Dalších gólů se i přes šance na obou stranách diváci nedočkali, Lyon zřejmě remíza mrzí víc, ale nakonec může být rád, že má aspoň bod, Mbappé dvakrát trefil tyč jeho brány. Bodový zisk si ale domácí celek zasloužil.
90+3'
90+3'
Letící míč z levé strany doputoval přímo do náruče Navase a to bude z toho utkání zřejmě vše.
90+2'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bruno Guimarães, přichází Malo Gusto.
90+1'
PSG se sen o výhře rozplývá, po faulu u rohového praporku se musí jeho hráči stáhnout na svoji stranu.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Jérôme Boateng (Olympique Lyon), jenž poslal k zemi unikajícího Simonse.
90'
Zahrozilo na druhé straně, kde obrana PSG v poslední chvíli odehrála balón do bezpečí.
89'
Xavi Simons byl od míče čistě odstaven, rozehrávat bude Lopes.
88'
Domácí jsou nyní pod tlakem, ale daří se jim hájit nerozhodný stav. Utkání pomalu spěje do svého závěru.
86'
Presnel Kimpembe teď dobrým obranným skluzem zabránil velké šanci domácích, neboť by se jeden z hráčů vydal sám na gólmana.
84'
První žlutou kartu na straně Lyonu dostává Emerson (Olympique Lyon).
83'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Eric Junior Dina Ebimbe.
82'
Mbappé má dnes velkou smůlu, po jeho rozehrávce se míč odrazil od vzdálenější tyče mimo hřiště. Brána se jen otřásla.
81'
Nuno Mendes se nyní těžce po dalším faulu domácích zvedá z trávníku, chystá se další střídání na straně PSG, ale zda se jedná o hráč s 25 na zádech není jisté.
80'
Po faulu bude hostující tým rozehrávat ze středového kruhu.
78'
Nechybělo moc, aby se domácí vrátili zpět do vedení, ale míč skončil pouze v zámezí a Navar rychle rozehrává, jeho týmu je bod příliš málo.
77'
Lyon bude zahrávat rohový kop.
76'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno. Přihrávka z levé strany velkého vápna Lyonu projela až na pravou stranu, kde se k míči dostal THILO KEHRER, jehož nepříliš prudkou střelu dokázal sice Anthony Lopes zasáhnout pravačkou, míč ale pouze tečoval do své sítě.
74'
Nový muž na hřišti Cherki využil otevřené obrany PSG, jeho střela z pravé strany velkého vápna ale doputovala pouze do boční sítě.
72'
Těžko říct zda Mbappé zamýšlel přihrávku nebo střelu. Tak či tak míč končí mimo bránu Lyonu a Lopes s rozehrávkou pospíchat nebude.
71'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Rayan Cherki.
70'
Hlavní arbitr k nelibosti hostů píská ofsajd, ale ten byl odmáván správně.
69'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Edouard Michut.
69'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Colin Dagba, přichází Thilo Kehrer.
69'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Xavi Simons.
67'
Hosté vyrazili dopředu a z dálky to zkusil Mbappé, ale mířil velmi nepřesně. Spoluhráčům se poté omluvil.
65'
Mbappé si zatančil na pravém křídle, poté poslal centr do pokutového území, ale nenašel žádného spoluhráče.
64'
Emerson odhlavičkoval volný míč do zámezí a soupeř rozehraje další roh.
62'
Mauro Icardi si vyskočil na míč, ale tečoval jej vedle vzdálenější tyče.
61'
A už opět v útoku pařížský tým, jenž má před sebou ještě půl hodiny plus nějaké nastavení.
59'
Žlutou kartu dostává Colin Dagba (Paris Saint-Germain FC), který hodně tvrdě fauloval soupeře.
59'
Mohlo být pro PSG ještě hůř, Moussa Dembélé nechal střelou z pravé strany vyniknout jen Navase, akce pokračovala a do zakončení se po přihrávce z pravé strany dostal v pokutovém území Houssem Aouar, ale trestuhodně trefil jen protihráče před sebou.
58'
Teď se hostům nepovedlo projít přes pevnou obrannou hráz protivníka, ten tak může šetřit čas.
57'
Domácí spíše jen odkopli míč k Navasovi, ten jej lehce chytil do rukavic a rychle rozehrál.
54'
Ander Herrera střílel velmi slabě a navíc mimo tři tyče.
54'
Velká možnost hostů. Mauro Icardi ale na hranici malého vápna nedosáhl na míč, ten tak odkopl jeden z protihráčů do zámezí.
53'
Na hřišti zůstává ležet po ataku Mbappého jeden z domácích fotbalistů, sám hvězdný kanonýr mu pomáhá na nohy.
51'
Emerson nebyl daleko od zvýšení vedení svého týmu, levačkou ale zamířil pouze vedle vzdálenější tyče.
49'
Odvrácený centr hostujícího celku přináší PSG rohový kop.
48'
Zatím se druhá půle odbývá daleko od obou branek. Žádný z gólmanů se míče ještě nedotkl.
46'
A to se jim povedlo, jednogólový náskok se budou muset hosté pokusit smazat ve druhém dějství. Jsou sice aktivnějším a řekl bych i lepším a nebezpečnějším týmem, ale není jim to nic platné, domácí na rozdíl od nich dokázali jednu svou šanci využít a díky tomu mohou být spokojenější. Ve druhých pětačtyřiceti minutách je ale nečeká nic snadného.
45+1'
45'
Domácí drží míč ve své moci a chtějí dohrát poločas v klidu.
43'
Žlutou kartu dostává Marco Verratti (Paris Saint-Germain FC).
43'
Teď už si pařížský tým faul nevynutil, naopak při cestě zpět fauloval Marco Verratti a jako první v zápase se stane držitelem žluté karty.
42'
Zatím není hostům přáno. Mbappé si zpracoval balón na levé straně a technickou střelou jej adresoval ke vzdálenější tyči, od které se míč odrazil do zámezí. Lopes by neměl šanci zasáhnout.
41'
Další roh PSG, v pořadí už pátý.
40'
Hosté rozehráli standardku, následoval centr do pokutového území, který ale žádné nebezpečí nepřinesl.
38'
Colin Dagba přihrával z pravého křídla před bránu, míč tečoval jeden z domácích fotbalistů do protipohybu svého gólmana, naštěstí pro Lyon šel míč do zámezí.
37'
Mbappé sebral míč před velkým vápnem, udělal pár kliček a zakončil z levé strany, ale jen do protihráče.
35'
Podobná situace o chvíli později, Houssem Aouar však příliš dlouho vyčkával s přihrávkou, místo toho mu míč utekl k Navasovi. Spoluhráči se po něm vyčítavě podívali.
34'
Domácí málem vyrazili do brejku tří proti dvěma, ale soupeř včas stihl zareagovat a vybojovat míč zpět na své kopačky.
32'
Mbappé byl fauloval za středovou lajnou, odtud bude také jeho tým rozehrávat.
29'
Houssem Aouar si naběhl na křižný centr, z levé strany pokutového území hlavičkoval před bránu, ale Navas byl připraven a míč zachytil do rukavic.
28'
Lucas Paquetá parádním způsobem získal míč u postranní čáry, kde si jej ve vzduchu snad třikrát zpracoval, poté přihrál spoluhráči.
26'
Houssem Aouar obdržel přihrávku z levé strany a málem se dostal do šance, jenže to by mu míč nesměl utéct od kopačky.
25'
PSG má tlak, Marquinhos si zpracoval míč na hranici velkého vápna, svou střelu poslal do horní části soupeřovy svatyně a Lopes, jenž se musel pořádně natáhnout, konečky prstů vytěsnil míč na roh.
24'
Stejný hráč o chvíli později vybojoval svým barvám roh.
22'
Mbappé nebyl daleko od vyrovnání, dokázal projít přes několik soupeřů, jenže jeho následné zakončení skončilo vedle brány.
21'
Colin Dagba nenašel přihrávkou do pokutového území žádného ze svých spoluhráčů, ale jeho tým zůstane u míče.
20'
Lucas Paquetá si přehodil míč na levačku, následnou střelu ale poslal přímo do náruče připraveného gólmana.
18'
Mbappé v útočné snaze doslova zboural bránícího Emersona, nic než faul nemohlo následovat.
17'
Navas vyběhl a pravou rukou vyboxoval balón do bezpečí.
16'
Rozhodčí teď velmi dobře posoudil souboj o míč a přisoudil domácímu celku roh.
16'
Leandro Paredes fauloval domácí osmičku Aouara, domácí tak rozehrají na soupeřově straně.
14'
Kylian Mbappé se dostal k nebezpečné střele po zemi, ale nejen, že brankáře nepřekonal, ještě předtím se provinil ofsajdem.
12'
Kylian Mbappé neměl šanci prudký balón doběhnout, ten končí za postranní čárou.
10'
Nuno Mendes se snažil přízemní přihrávkou z levého křídla najít někoho ze spoluhráčů, ale míč byl zastaven domácí obranou.
7'
Lyon právě vstřelil branku!
Teď už se hráči Lyonu radují. LUCAS PAQUETÁ zužitkoval dlouhý nákop spoluhráče, naběhl před brankáře, kterého překonal střelou na vzdálenější tyč. Navas se sice natahoval, ale marně
6'
Na druhé straně střílel před hranicí pokutového území Ander Herrera, jeho zblokovaný pokus končí nad bránou a bude to roh.
6'
První možnost zápasu měl Houssem Aouar, ale jeho střelu z levé strany Navas vyrazil a poté míč sebral do rukou.
5'
Málem se na domácího gólmana vydali dva hráči PSG, obrana Lyonu v poslední chvíli přihrávku zastavila.
4'
Anthony Lopes pomohl svým spoluhráčům a volný míč odkopl do bezpečí.
3'
Stejný hráč o chvíli později fauloval Marca Verrattiho, který chvíli zůstal ležet na trávníku, ale pokračuje ve hře.
2'
Domácí vyrazili do přečíslení dvou na jednoho, ale Lucas Paquetá si pomohl při zpracování míče zcela jasně rukou.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Da Silva, J. Boateng, Lukeba – Dubois, Guimarães, Caqueret, Emerson – Paquetá, Aouar – M. Dembélé.
Náhradníci: Pollersbeck – Henrique, Gusto, Shaqiri, Cherki, Keita, B. Barcola.
Trenér: P. Bosz.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Dagba, Marquinhos, Kimpembe, N. Mendes – Paredes, Verratti, A. Herrera – Wijnaldum, Icardi, Mbappé.
Náhradníci: S. Rico – Ramos, Bernat, Kehrer, Bitshiabu, Dina Ebimbe, Michut, Simons, Gharbi.
Trenér: M. Pochettino.

Rozhodčí: F. Letexier – M. Rahmouni, E. Finjean.
Posledních pět vzájemných zápasů

PSG – Lyon 2:1
Lyon – PSG 2:4
PSG – Lyon 0:1
PSG – Lyon 1:0 po penaltách (Pohár)
Lyon – PSG 1:5 (Pohár)

Lyon na svém hřišti porazil svého soupeře naposledy 3. února 2019, kdy vyhrál těsně 2:1. Z poslední deseti klání, pokud počítáme i pohárové mače, která se udála na jeho trávníku, vyšel jako vítěz ve čtyřech případech, třikrát poměrem 2:1 a jednou 1:0, pětkrát se z výhry radoval pařížský tým a jen jeden duel skončil nerozhodně.
PSG

To hosté jsou suverénní, na špici tabulky drží pohodlný desetibodový náskok před Marseille. Co se týče venkovních mačů, je pařížský tým v pomyslné tabulce rovněž nejlepší, z deseti zápasů si přivezl jednadvacet bodů díky šesti výhrám a třem remízám, jen jednou pohrál, skóroval v osmnácti případech a o sedm gólů méně dostal. Jeho poslední dvě venkovní utkání skončila nerozhodně a vždy poměrem 1:1. Bude tomu i dnes?
S devíti zásahy vede tabulku střelců bohatého mužstva Francouz Kylian Mbappé.
Olympique Lyon

Ambiciózní tým, soupeř pražské Sparty v EL, se potácí až na třináctém místě s čtyřiadvaceti body, na pohárová místa ztrácí sedm bodů. Na domácí půdě se jeho hráčům nedaří špatně, odehráli na ní devět duelů s bilancí čtyř výher a remíz a jediné prohry, vstřelili sedmnáct gólů a o šest méně inkasovali. Naposledy se doma radovali ze tří bodů 30. října, kdy porazili Lens 2:1.
Nejlepším střelcem je se šesti góly Brazilec Lucas Paquetá.
Dobrý den, pět zápasů dnes nabídne svým příznivcům nejvyšší francouzská fotbalová soutěž, jeden duel byl totiž odložen. Jako poslední přijde na řadu pikantní souboj mezi Lyonem a PSG. Favoritem je druhý jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.