Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Lens - 26. září 2021   20:45

Marseille
33' Payet  • 45+2' Payet
2:3
(2:2)
Lens
9' Sotoca   • 27' Frankowski  (Sotoca) • 71' Saïd  (Sotoca)
Marseille
Pau López – Saliba, Balerdi, Peres – Gueye (46. de la Fuente) – Rongier (46. Lirola), Guendouzi, Gerson (89. Henrique) – Ünder, Payet (C), Dieng (63. Harít).
Lesage – Ocak, Berthomieu
Stade Vélodrome, Marseille
Lens
Leca – Gradit (83. Haidara), Wooh, Medina – Frankowski, Ch. Doucouré, Fofana (C), Machado (70. Clauss) – Costa (63. G. Kakuta) – Sotoca, Kalimuendo (63. Saïd).
Faríñez – Boli, Boura, Cahuzac, Clauss, Ganago, Haidara, G. Kakuta, Saïd.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Šlágr 8. kola francouzské Ligue 1 přinesl překvapivý výsledek, neboť Olympique Marseille na domácím stadiónu nestačil na Lens výsledkem 2:3. Hostům vyšla skvěle první polovina úvodního dějství, v níž se dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Przemyslawa Frankowského a Floriana Sotocy, nicméně domácí dokázali ještě před odchodem do šaten srovnat, dvakrát se trefil Dimitri Payet. Vedení mohl už ve druhém poločase strhnout na stranu domácích Cengiz Ünder, avšak orazítkoval pouze břevno. Rozhodující úder přišel v 71. minutě, kdy se po centru hostujícího Sotocy zprava hlavou trefil střídající Wesley Saïd. Pojistku pak mohl přidat Sotoca sám, ale parádní sólovou akci vychytal López, nakonec však útočníkovi neproměněná šance mrzet nemusela.

Svěřenci kouče Haiseho se díky zisku tří bodů posunuli na parádní 2. místo právě před dnešního soupeře, ten je s odstupem jednoho bodu třetí.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 7:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 4:14.
90+5'
90+4'
Velká smůla na straně Marseille. Christopher Wooh odkopl a ještě tak šťastně, že trefil Henriqueho, od kterého se balón odrazil do autu. Leca bude odkopávat a s Lens to vypadá velmi dobře.
90+3'
Wesley Saïd moc dobře věděl, co bude následovat po skluzu na Ündera. Naprosto po zásluze inkasoval žlutou kartu, neboť nejevil žádnou snahu hrát míč.
90+3'
Definitivní tečku Seko Fofana neučinil. Technický pokus přizvedl Leonardo Balerdi, balón vyletěl na horní síť. Lens mí rohový kop a může pošetřit další cenné vteřinky.
90+2'
Skvěle zapracoval do defenzivy Jonathan Clauss. Udržel na zádech Payeta a střílený centr Ündera odkopl daleko od vlastní šestnáctky.
90+1'
Spoustu volného prostoru měl na pravé lajně Gaël Kakuta. Přetaženým centrem našel volného Fofanu, toho zradilo zpracování.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Gerson, přichází Luis Henrique.
88'
Hosté rozehrávali volný přímý kop od pravé lajny. Na pas Haidary naskakoval Facundo Medina, v souboji se Salibou si pomohl faulem.
87'
Mohlo být hotovo. Sotoca věděl o Kakutovi, ale míč nezvládl zrychlit, před útočníkem pak sebral hrací předmět do rukavic brankář.
86'
Klička po levé lajně se Luanu Peresovi nezdařila. Proběhl sice kolem pozdě reagujícího Fofany, jenže míč již nestihl na hrací ploše.
85'
Lirolův lehce tečovaný centr hledal Konrada de la Fuenteho. Ten vyskočil příliš brzy, proto na kulatý nesmysl o pár centimetrů nedosáhl.
84'
Exekuce rohového kopu se Payetovi vůbec nepovedla. Balón podkopl až příliš, poslal jej nad hlavy všech hráčů přítomných ve vápně Lens.
83'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Gradit, přichází Massadio Haidara.
82'
Florian Sotoca útočil na gól kola, možná i na nominaci o gól roku. Parádní zasekávačkou vyřadil ze hry Guendouziho, následně si obhodil míč kolem Balerdiho, aby nakonec vystřelil špičkou kopačky k levé tyči, včasným položením zamezil gólu pohotový López.
81'
Tlak Olympique alespoň na pár vteřin utlumil Florian Sotoca. Po levé lajně doběhl až k praporku, aby ve finále trefil Perese a získal roh.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Lens má nakročeno k nečekanému vítězství na půdě Marseille, domácí ovšem mají navrch a bojují minimálně o remízu.
79'
V obraně propadl Facundo Medina, volný prostor po pravé lajně najednou zíval na Ündera. Využil jej k centru, který Wooh srazil do rukavic gólmana.
78'
Těžko můžeme očekávat, že by hosté útočili a drželi míč na kopačkách, když vedou. To přesně dělají domácí, kteří se zoufale snaží o vyrovnání.
77'
Jeden krásný gól dnes Przemysław Frankowski zaznamenal, pokusil se i o druhý. Tvrdou střelu ale nasměroval vedle levé tyče.
76'
Středopolař Matteo Guendouzi jako kdyby nevěděl, co s míčem. Chvíli ho podržel a pak nahrál Payetovi, jeho nepovedený centr skončil v rukavicích Lecy.
75'
Pau López vystartoval mimo šestnáctku, aby zamezil hrozícímu nebezpečí. Balón odhlavičkoval těsně před sprintujícím Saïdem.
74'
Dimitri Payet rozehrál rohový kop těsně za šestnáctku, kde stál v nápřahu Amín Harít, jemuž však rána vůbec nesedla.
73'
Hodně nebezpečná tečovaná střela v podání Cengize Ündera. Překvapený Leca vůbec nereagoval a jen s napětím centroval, kam se míč spadne, skončil na horní síti.
71'
Lens právě vstřelilo branku!
První varování Marseille nestačilo, domácí jsou znovu ve ztrátě! Z pravé strany odcentroval Sotoca a k míči se prodral WESLEY SAÏD, proti hlavičce k pravé tyči byl gólman bez šance.
70'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Deiver Machado, přichází Jonathan Clauss.
69'
Velkou parádu si dovolil Dimitri Payet. Zidanovkou dokonale zaskočil Fofanu, ten zůstal stát jako solný sloup.
68'
Strhnout vedení zpátky na stranu Lens mohl Wesley Saïd, jenž dostal parádní nahrávku do úniku, tváří v tvář brankáři ovšem trestuhodně minul bránu.
67'
Kličkovaná Amina Haríta neměla dlouhého trvání. Marocký reprezentant si věřil na Medinu, ale protihráč jeho kličku po pravé straně skvěle vystihl.
66'
Malou domů obdržel Jean-Louis Leca. Dlouho se s míčem nezdržoval a vyslal jej k pravé lajně, kde viděl nepokrytého Wooha.
65'
K Doucourému dokonce museli být přivoláni lékaři, ale podle zdá se, že podobně jako Balerdi, tak i on bude schopen pokračovat v zápase.
64'
Po hlavičkovém střetu zůstávají ležet na trávníku oba aktéři, Cheick Doucouré i Leonardo Balerdi. Hůře na tom vypadá býti hostující hráč.
63'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází David Costa, přichází Gaël Kakuta.
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Wesley Saïd.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Bamba Dieng, přichází Amín Harít.
62'
Matteo Guendouzi si narazil s Gersonem, následně zkusil vystřelit z dvaceti metrů. Kulatý nesmysl poslal o pár decimetrů nad břevno.
61'
Protiútok táhl levou lajnou Florian Sotoca. S míčem sběhl až do pokutového území, odkud vystřelil k bližší tyči, ale jen do boční sítě.
60'
Hodina z utkání je minulostí, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Domácí se ženou za obratem, ale zatím jim není přáno. Lens nastolenému tempu soupeře nestačí.
59'
Tlak Marseille nabírá na obrátkách. Rozradostnit domácí fanoušky mohl Pol Lirola, utaženou střelu levačkou umístil jen těsně vedle pravé tyčky.
58'
A hned další velká příležitost domácího mužstva. Po centru zprava hlavičkoval z nebezpečné pozice Bamba Dieng, avšak Leca šel včas k zemi a nadvakrát balón zpacifikoval.
57'
Centimetry dělily Cengize Ündera od dokonání obratu! Turecký reprezentant si navedl míč po levé straně do šestnáctku, odkud vypálil levačkou, míč se od břevna odrazil zpátky do hry.
56'
V těžké situaci udělal Arnaud Kalimuendo zřejmě to nejlepší, co v danou chvíli mohl. Nastřelil Gersona a vybojoval pro Lens čtvrtý roh v utkání.
55'
Individuálně zkusil štěstí Seko Fofana. Sám se ale vytlačil z dobrého střeleckého úhlu, křižnou střelou trefil blokujícího Dienga.
54'
Akce Marseille pokračovala rohovým kopem. K hlavičce se probojoval William Saliba, nicméně z krkolomné pozice výrazně minul levou tyč.
53'
Situace čtyři na čtyři skončila u Cengize Ündera. Turek se snažil najít prostor kolem Mediny, ten však jeho centr levou nohou zblokoval.
52'
Dlouhý nákop Balerdiho bezpečně pohlídal Christopher Wooh. Za ním stojící Konrad de la Fuente čekal na balón marně.
51'
S nelehkým zpracováním si Przemysław Frankowski vůbec nedělal hlavu, z první nahrál na střed volnému Fofanovi. Hrát s míčem zkouší i Lens.
50'
Dimitri Payet si pohybem řekl o míč, ale na okamžik zastavil, a to rozhodlo. Francouz nedosáhl na dobře myšlený střílený centr Gersona.
49'
Defenziva Lens dnes funguje výborně, ještě nedostala gól ze hry. Renomé jí kazí dva fauly, ke kterým přitom nemuselo vůbec dojít.
48'
Hra pokračuje tam, kde v první půli skončila. Domácí kombinují na útočné polovině a hledají mezírku v defenzivě soupeře.
47'
Jak je vidět, tak domácí kouč nebyl spokojený s hrou svých svěřenců v první půli, neboť o přestávce provedl hned dvojí střídání. Naopak hostující trenér nestřídal.
46'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Pol Lirola.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Pape Gueye, přichází Konrad de la Fuente.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
Dramatický první poločas nabídl po dvou gólech na každé straně. Výborný vstup do utkání měli hosté, kteří se zásluhou Floriana Sotocy a Przemysława Frankowského ujali dvoubrankového vedení. Pak si ovšem vzal slovo Dimitri Payet, který ve 33. minutě nejprve přetavil v gól střelu z volného přímého kopu, aby v nastaveném čase proměnil i nařízený pokutový kop. Druhá půle slibuje dramatickou podívanou, máme se na co těšit!
45+4'
45+2'
Marseille právě vstřelilo branku!
Máme vyrovnáno! Podle očekávání si postavil balón na bílý bod DIMITRI PAYET. Francouz vystřelil po své levé ruce, Leca si vybral špatnou stranu.
45+2'
Penalta zůstává v platnosti i po konzultaci s videorozhodčím.
45+2'
Stejně jako v prvním případě, tak i teď probíhá konzultace mezi hlavním a videorozhodčím. Akorát se jedná o opačnou situaci, kdy se řeší, zda by penalta neměla být odvolána.
45+1'
Bude se kopat penalta i na domácí straně! „Desítku“ vybojoval Bamba Dieng, jenž dostal nahrávku do vápna a hloupě se zachoval Christopher Wooh, stoper v situaci, kdy protihráč nemohl střílet, do soka zbytečně zajel skluzem.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Velkou chybu vyrobil Deiver Machado, když podskočil míč a nabídl tak příležitost Diengovi, jehož ovšem zakřižoval Wooh a čistým způsobem jej nakonec odstavil.
43'
Poměrně dlouho si dával načas Pau López s rozehrávkou. Míče se zbavil až těsně před Sotocou, u levé lajny viděl volného Perese.
42'
Fotbalisté hostujícího celku úmyslně přesunuli kombinaci na stopery, neboť potřebují trochu vydechnout. V posledních okamžicích začal Olympique nebezpečně tlačit.
41'
Cengiz Ünder mohl pokračovat po lajně, avšak zvolil nahrávku na střed Payetovi. Francouz se natočil čelem k bráně soupeře, posléze vypálil nad bránu.
40'
Úmysl Mediny nebyl špatný, ale realizaci nezvládl. Poslal Medinovi nepříjemný skákavý balón, s jehož zpracováním si spoluhráč neporadil.
39'
Dimitri Payet vyslal dokonalý střílený centr a může nadávat Salibovi, že skvělou pobídku nezvládl usměrnit mezi tři tyče.
38'
Další standardka pro domácí mužstvo, v tomto případě to ovšem na střelu nejspíše nebude. Payet to má z velkého úhlu.
37'
Rohový kop další nebezpečí nepřinesl. Velmi dobře si totiž ve vzduchu poradil Jonathan Gradit, hrací předmět poslal ven z velkého vápna.
36'
Fantastický Jean-Louis Leca drží Lens v těsném vedení! Proti dělovce Gersona šel k zemi, ale ještě zvládl dát nad hlavu pravou ruku, aby míč vyrazil mimo bránu.
35'
Se vstřeleným gólem pochopitelně ožil i stadión. Fanoušci výrazně zvýšili frekvenci hlasitosti povzbuzování, ženou své oblíbence za vyrovnáním.
33'
DIMITRI PAYET potvrdil, že techniku má vytříbenou dokonale. Balón poslal přes zeď, ani ne tolik k tyči, přesto proměnil brankáře Lecu do role smutného diváka.
32'
Jak to tak vypadá, tak to bude právě Payet, kdo se chopí exekuce standardky. Ta se protahuje, neboť rozhodčí ještě musí posunout zeď.
31'
Dimitri Payet si došel pro faul na hranici pokutového území. Dal si šikovně tělo před balón, Jonathan Gradit ve skluzu trefil nejprve protihráče.
30'
Oblouček za obranu mířil na Gersona. S ním se ovšem výborně stáhl Christopher Wooh a hlavou odklidil kulatý nesmysl mimo hrací plochu.
29'
Na trávníku zůstal ležet Florian Sotoca, který dnes ke vstřelenému gól před malou chvílí přidal i gólovou asistenci. Vypadá to na problém s pravým ramenem.
27'
Tak to byla fotbalová paráda! Výkop gólmana Lecy prodloužil Sotoca na PRZEMYSLAWA FRANKOWSKÉHO, jenž si míč navedl na hranici šestnáctky, odkud vyprodukoval fantastickou technickou střelu na zadní, pravou tyč, López plachtil vzduchem marně.
26'
Vysoký presink Lens donutil Williama Salibu k dlouhému obrannému nákopu na polovinu soupeře, osamocený Machado s přehledem zpracoval míč a rozehrál.
25'
Hostující kapitán Seko Fofana si řekl o žlutou kartu, když zezadu nebezpečně atakoval Ündera. Arbitr Lesage byl shovívavý, spokojil se s ústním varováním.
24'
Zbrkle přiběhl Balerdi do souboje se Sotocou. Určitě mohl zkusit vybojovat míč pro Marseille, ale volil odkop do autu.
23'
Držení míč je jednoznačně větší na straně domácího mužstva, ale defenziva Lens pracuje skvěle, konkurenta ještě nepustila k jediné šanci.
22'
Pohybem si řekl o balón Seko Fofana. Dostal parádní nahrávku, načež zkusil vyzvat k souboji jeden na jednoho Ündera, do kliček se sám zamotal.
21'
Po rozehrávce na krátko to byl Deiver Machado, kdo centroval do vnitra pokutového území. Leonardo Balerdi přehlavičkoval Medinu.
20'
Dobře se Luan Peres stáhl ke Kalimuendovi, ale situaci nevyřešil nejlépe. Pas Wooha totiž prodloužil za sebe, čímž soupeři věnoval rohový kop.
19'
Zatím jediný střelec Florian Sotoca si narazil s Machadem, načež zapojil do hry i Seka Fofanu. Tomu se míč zamotal mezi nohama, proto pak volil pas do zadních řad.
18'
Bamba Dieng sice zdvihl palec, ale nákop Guendouziho nebyl vůbec dobrý, Senegalec neměl žádnou šanci prudce letící míč zpracovat.
17'
Více volného prostoru využil Cengiz Ünder k centru od pravé lajny. Gersonovi chyběly k dostihnutí míče jeden, možná dva metry.
16'
Na míči pokračují domácí. Do těžké pozice dostal nahrávku Leonardo Balerdi, ovšem poradil si fantasticky, hru přenesl doprava na Perese.
15'
Centr Dimitriho Payera nebyl vůbec špatný. Hledal a našel hlavu Williama Saliby, ten v lehkém záklonu bránu o kousek přestřelil.
14'
Po střetu s Frankowským zůstal ležet na trávníku Gerson. Jasný faul, který arbitru Lesagemu neunikl. Standardka pro Olympique.
13'
Domácí zkoušejí zklidnit hru trpělivou kombinací kolem poloviny hřiště. Soupeř ovšem preferuje vysoký presink, který dělá hráčům Marseille velké problémy.
12'
Nechybělo moc, aby hosté přidali druhou branku. Váhající López rozehrál mizerně na Kalimuenda a měl velké štěstí, že soupeř nezkoušel střílet z velkého úhlu do prázdné brány.
11'
Lepší úvod zápasu si hosté ani přát nemohli. Do utkání rozhodně nevystupovali v roli favorita, přesto již disponují náskokem.
9'
I přes nepříjemný laser v obličeji si FLORIAN SOTOCA poradil s penaltou parádně. Počkal si na pohyb Lópeze, načež míč poslal na opačnou stranu.
8'
Fanoušci ve Francii nepatří k těm nejslušnějším, a to se znovu projevilo. Florian Sotoca se chytal na penaltu, když jej oslnil laser jednoho z fanoušků, situaci řeší rozhodčí s pořadatelem.
7'
Příliš hlasitě a dlouho protestoval Matteo Guendouzi. Odvolání penalty se nedočkal, naopak je druhým hráčem se žlutým kartónkem na kontě.
7'
Je to jasné, Lens bude kopat penaltu! Ke hře rukou v podání Pape Gueyeho skutečně došlo, to je bez debat. Navíc vyfasoval kartu žluté barvy
6'
Ale pozor! V souboji s Fofanou a Gueyem došlo ke hře rukou domácího fotbalisty. Arbitr Lesage dostal informaci do sluchátka, aby si šel prohlédnout opakované záběry na obrazovku.
6'
López nyní musel řešit o poznání nebezpečnější situaci! Po zmatcích v defenzivě se v obrovské šance zjevil Seko Fofana, jenž vyběhnuvšího brankáře napálil do hrudi.
5'
Nohama si zahrál rovněž domácí gólman Pau López. Po rychlém zpracování zkušeně přenesl hru na nikým neatakovaného Perese.
4'
Už to vypadalo, že David Costa vystřelí, ale nakonec ještě posunul balón Fofanovi, který početný obranný val neprostřelil.
3'
Christopher Wooh pod tlakem hrál na jistotu. Otočil se s balónem a malou domů oslovil Lecu, ten poslal odkop na útočnou polovinu.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Fotbalisté Lens pro dnešní utkání zvolili dresy barvy černo-zelené.
1'

Olympique Marseille: Pau López – Saliba, Balerdi, Peres – Gueye – Rongier, Guendouzi, Gerson – Ünder, Payet (C), Dieng.
Náhradníci: Mandanda – Amavi, Ćaleta-Car, de la Fuente, Álvaro González, Harít, Lirola, Henrique, Nadir.

Racing Club De Lens: Leca – Gradit, Wooh, Medina – Frankowski, Ch. Doucouré, Fofana (C), Machado – Costa – Sotoca, Kalimuendo.
Náhradníci: Faríñez – Boli, Boura, Cahuzac, Clauss, Ganago, Haidara, G. Kakuta, Saïd.

Rozhodčí: Lesage – Ocak, Berthomieu.
Olympique Marseille

Na opačné straně stojí Olympique Marseille, který se pro změnu nachází na druhé pozici. Olympique Marseille má na svém kontě čtrnáct bodů, jenomže také on ztrácí na vedoucí PSG již sedm bodů. Marseille se řadí mezi jediné dva týmy Ligue 1, kterým se ještě letos nepovedlo ani jednou prohrát. Marseille v minulém kole sehrála vyrovnaný duel na půdě třetího Angers. Tento zápas nakonec žádnou branku nepřinesl a oba celky si tak rozdělily po bodu. Marseille bude mít dnes výhodu domácího prostředí, což je velká výhoda.
Racing Club De Lens

Fotbalisté Lens se aktuálně nacházejí na čtvrté pozici tabulky, přičemž se jim během sedmi odehraných zápasů povedlo nasbírat dvanáct bodů. I tak manko na vedoucí PSG je aktuálně již devítibodové, přesto Lens na druhou Marseille ztrácí pouze dva body. Lens poprvé v letošním ligovém ročníku prohrálo v minulém kole. Hostující tým tohoto zápasu totiž poměrně překvapivě nestačil na devátý Štrasburk, kterému k výhře stačila jediná branka. Lens tak toto zaváhání se dnes pokusí napravit, bude to mít ale hodně složité.
Francouzská Ligue 1 Uber Eats má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Olympique Marseille a Racing Club De Lens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.