Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Metz - 15. srpna 2021   15:00

Nantes
12' Kolo Muani (Simon) • 49' Blas (Simon)
2:0
(1:0)
Nantes
Lafont (C) – D. Appiah, Castelletto, Pallois, Fábio (81. Corchia) – Girotto, Chirivella – Kolo Muani (82. Coco), Blas (88. Ch. Traoré), Simon – Emond (75. Pereira De Sa).
Hamel – Grosbost, Evrard
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
12 054 diváků
Metz
Úkíddžá – Delaine (83. Yade), Udol (C), Bronn, Centonze – Sarr (83. Sabaly), N'Doram (30. Alakouch), Pajot – Maïga (61. B. Traoré), Niane, Bassi (61. Vagner).

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 1:3. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:11.
FC Nantes vítězí po velmi slušném výkonu zaslouženě 2:0. Druhou branku přidal Blas opět po centru Simona. Méty se po hodině hry zlkepšily svůj výkon, jenže Traoré ani Vagner své šanci nevyužily. Mějte hezký zybtek dne.
90+3'
90+3'
Chirivella byl ještě nedovoleně atakován u levé postranní čáry.
90+2'
Přízemní střelu ze střední vzdálenosti kontroloval jistě brankář Úkíddžá.
90+1'
Nepovedený brejk FC Nantes musel být nakonec řešen přihrávkou dozadu.
90'
Žlutou kartu dostává Marcus Coco (FC Nantes) za faul.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
89'
Jakmile se balonu dotkne brankář Úkíddžá ozve s ehromové bučení z tribun. Nejde o rasismus, jde pouze o to, že fanoušci Nantes tomuto brankáři nechtějí zapomenout jeho "hokejový" zákrok na Kolo Muaniho.
88'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Charles Traoré.
87'
Vincnet Pajot fauloval ve stgředu hřiště skluzem a ještě se u toho sám drobně zranil.
86'
Nejen domáucí obrana dnes odehrála povedený zápas.
85'
Obrana Nantes si s přehledem poradila i za pomoci malé domů svému brankáři.
83'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Thomas Delaine, přichází Papa Ndiaga Yade.
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Pepe Sarr, přichází Cheikh Tidiane Sabaly.
83'
Roli Pereira De Sa byl faulován u pravé postranní čáry.
82'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Marcus Coco.
81'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Fábio, přichází Sébastien Corchia.
79'
Jeden z hráčů FC Nantes je v polosedě ve středovém kruhu, to nevěstí nic dobrého.
77'
Přečíslení Nantes do otevřené obrany soupeře ztroskotalo na finální špatné přihrávce, jinak by to klidně mohl být třetí gól.
76'
Vagner centrovaný míč umístil přímo k tyči, kde však fantastický zákrok předvedl brankář Lafont – rohový kop!
75'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Renaud Emond, přichází Roli Pereira De Sa.
72'
Přízemní střela Traorého vystrašila Lafonta více než se čekalo a ten jí musle krotit nadvakrát.
71'
Hra byla přerušena a Kolo Muani byl ošetřen. Tato situace vzbudila velké emoce na hřišti.
70'
No jo to je těžké. Kolo Muani chtěl atakovat brankáře Úkkíddžu, který byl v držení míče. Ten to navíc očekaval, tak kyčlí hokejovým bodyčekem poslal k zemi útočníka Nantes.
68'
Dlouhý nákop našel Traorého, který měl problém se zpracováním míče, následně ho vychytal brankář Lafont a opuštěnou branku nedokázal trefit další hráč z týmu FC Méty!
67'
Akci Nantes předčasně přakazil sudí kvůli ofsajdu.
66'
Míč nedoputoval k adresátu Delainemu, ten přesto svému spoluhráči sportovně zatleskal.
65'
Dylan Bronn ukázkovým skluzem zastavil další nápor ofenzivního ražení týmu FC Nantes.
64'
Moses Simon rozehrával rohový kop, který byl lehce odvrácen bránící stranou mimo pokutové území.
63'
Pallois skvěle vystoupil až ve středovém kruhu a přerušil, tak včas rodící se kombinaci týmu FC Méty.
62'
Zablokovaná střela domácích obětavou obranou soupeře z Mét.
61'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Habib Maïga, přichází Boubacar Traoré.
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Amine Bassi, přichází Vagner.
60'
Po odraženém míči v pokutovém území to zkusil z první Ludovic Blas a rozsvítil předčasně pouze nejbližší diskotéky poblíž stadionu.
59'
Pajot při vzdušném souboji přímo před zraky rozhodčího postrčil evidentně protihráče.
58'
Vincent Pajot se po úderu do obličeje ocitl v nefotbalové pozici na zeleném pažitu.
57'
Hráči Nantes zkrátka k utkání nastoupili s daleko větší chtuí a nadšením, než trochu odevzdaný soupeř.
55'
Obránce Castelletto ukázal útočníkovi Bassimu, že umí hrát také pořádně od podlahy.
54'
Ve středu hřiště tvrdě dohrál Alakouch nic netušícího soupeře Chirivellu.
53'
Žlutou kartu dostává Ludovic Blas (FC Nantes) za faul.
53'
Následně se ošklivým šlapákem provinil Ludovic Blas proti obránci Fabienu Centonzemu.
52'
Roh byl zzahrán na první tyč, kde nepřesně mimo branku zakončoval Maiga.
51'
Nianeho střela byla zablokována k odraženému míči se však dostal jeho spoluhráč a gólovou střelu vytěsnil Lafont na rohový kop!
51'
Dvojgólový náskok také kvitují trubuny skandovaným potleskem.
50'
Moses Simon má tak již dnes druhou gólovou asistenci.
49'
Nantes právě vstřelili branku!
Přetažený centr zleva z kopaček Mosese Simona našel v pokutovém území přesně na zadní tyči nabíhajícího LUDOVICA BLASE, který hlavou zatloukl míč přímo pod břevno do šibenice – 2:0! Asistence: Moses Simon.
47'
Druhý poločas začal velmi nervózně, ještě jsme neviděli přesnou přihrávku.
46'
Čeká se na tři opozdilce z týmu FC Méty, aby mohl začít druhý poločas.
FC Nantes zejména první půlhodinu hry byli lepším týmem což potvrdili brankou Kolo Muaniho. Ostatní pološance třeba Blase již brankou neskončili. Výkon týmu FC Méty zatím je velmi nevýrazný a bezkrevní. Druhý poločas by měl začínat cca v 16:03 hodin.
45+2'
45+2'
Kombiunaci Mét před pokutovým územím ukončil hlavní sudí a první poločas již nic dalšího nepřinese..
45+1'
Centr zprava vyřešil odkopem z první až na tribunu obránce Nicolas Pallois, čímž vzácným suvenýrem potěšil fandy FC Nantes.
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
44'
Dennis Appiah na poslední chvíli zatrhl akci Mét po levé straně hřiště za cenu rohového kopu.
43'
Obrácne Dylan Bronn byl v souboji s Mosesem Simonem faulován.
42'
Hra se nyní odehrává převážně kolem středového kruhua míč často mění majitele.
41'
Hostující brankář musel být dnes již podruhé ošetřován.
40'
Po odvráceném rohovém kopu přišel nebezpečný a točený centr, který Úkkidžá jen vyrazil a navíc poté špatně dopadl na záda.
39'
Zakončení Sofiane Alakoucha ze střední vzdálenosti bylo velmi nepřesné.
38'
Brejk hostí utnul včasným a dalekým výběhem mimo pokutové území brankář Alban lafont.
37'
Míč zprava našel v pokutovém území přesně Ludovica Blase, pro jehož technické zakončení neměl žádné pochopení brankář Úkíddžá!
36'
Ve vzdušném souboji ve středu hřiště lépe uspěli hráči týmu FC Méty.
35'
Niane šikovně předložil míč nabíhajícímu spoluhráči Delainovi, ten dle sudího nebyl faulován na hranici polutového území.
34'
Digbo Maiga narazail na velmi tvrdou skálu jménem Fábio.
33'
Moses Simon se v pádu proti dvou nemohl zákonitě prosadit, ale svou houževnatostí udržel míč pro své spoluhráče.
32'
Až druhý souboj odpískal sudí jako nedovolený zákrok na hráče FC Nantes.
31'
Méty opanovaly pouze střed hrací plochy.
30'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Kévin N'Doram, přichází Sofiane Alakouch.
30'
Méty mají v moci míč ve středu hrací plochy. Po přerušení hry proběhne avizované střídání.
29'
N´ doram odchází, naštěstí po svých do kabin, což znamená, že dnešní utkání pro něj skončilo.
28'
Tento hráč je ošetřován na hřišti a zbytek hráčů obou týmů má občerstvovací přestavků u svých laviček.
27'
Po dalším tvrdém zásahhu zůstal ležet na zemi métský N´Doram.
25'
Rohový kop Mét, rozehraný Bassím končí pouze útočným faulem N´Dorama formou šlapáku na hranici pokutového území.
24'
S větší časovou prodlevou sudí odpískal faul u postranní čáry Girotta na Delaineho.
23'
Rázný odkop obránce ve žlutém dresu poslla balon daleko pryč mimo pokutové území.
22'
Příliš důrazně ve středu hřiště v souboji zahrál Emond a byl mu po zásluze odpískán nedovolený zákrok.
21'
Kombinaci hráčů ve žlutém tentokráte výborně pozičně pohlídal obránce Centonze.
20'
Moses Simon vybojoval pro Nantes další, rohový kop z levé strany hřiště.
19'
Aktivita je zatím do této chvíle především na kopačkách domácích hráčů.
18'
Vysoký presink hráčů FC Nantes velmi stěžoval rozehrávku hráčů FC Méty v jejich pokutovém území.
16'
Pajot byl nešetrně poslán na zem po zákroku, kdy mu soupeř trefil nohu podražením.
15'
Další útok FC Nantes byl předčasně ukončen kvůli odpískanému ofsajdu.
13'
A Nantes značně přehrává soupeře, kdy opět Simon uvolnil spoluhráče v pokutovém území, který však hodně přestřelil branku soupeře.
12'
Po pěkné kombinaci na levé straně hřiště, kde si chytře narazil Moses Simon míč se poluhráčem a posléze ho poslal před branku, kde uspěl pohotový zakončovatel RANDAL KOLO MUANI – 1:0! Asistence: Moses Simon.
10'
Nákopu Mét se hned za půlícím kruhem ujali hráči ve žlutých dresech.
9'
Bassi byl nedovoleně v souboji přidržen Girottem, který je navíc slovně a velmi důrazně napomínán hlavním rozhodčím Hamelem.
8'
Centr zprava byl poslán bránícím hráčem na rohový kop pro FC Nantes.
7'
Niane dle sudího nebyl při zpracování těžkého míče faulován, hrát tedy mohou hráči FC Nantes.
6'
Opět skvělý individuální průnik domácího hráče byl zmařen špatnou přihrávkou na spoluhráče před pokutovým územím soupeře.
5'
Ludovic Blas šel odvážně do dvou protihráčů, ale sám uklouzl po špatném zpracování míče.
3'
Ten musí být ošetřován lékařem přímo na hrací ploše.
2'
Kolo Muani velmi tvrdě dohrál po odehrání míče nic netušícího brankáře Úkíddžu.
2'
Ve středu hřiště byl podkopnut faulem ofenzivně laděný záložník Moses Simon.
1'
Z velké dálky to zkusil propagační střelou na branku Amine Bassi.
1'
Nantes bude hrát ve žlutých dresech, Méty nastoupí v tmavě červené barvě.

FC Nantes: Lafont (C) – D. Appiah, Castelletto, Pallois, Fábio – Girotto, Chirivella – Kolo Muani, Blas, Simon – Emond.
Náhradníci: Descamps – Corchia, Ch. Traoré, Sylla, Moutoussamy, Merlin, Pereira De Sa, Coco, Bukari.

FC Méty: Úkíddžá – Delaine, Udol (C), Bronn, Centonze – Sarr, N'Doram, Pajot – Maïga, Niane, Bassi.
Náhradníci: Caillard – Alakouch, B. Traoré, Sabaly, Mikautadze, L. Gueye, Yade, Vagner, Niakaté.

Rozhodčí: Hamel – Grosbost, Evrard.
Předpokládané absence:

Nantes

Cyprien a Limbombe (oba svalové zranění)
Coulibaly (poranění stehna)

Méty:

Boulaya a Nguette (oba svalové zranění)
Cabit (zranění nohy)
Kouyaté (červená karta)
Tchimbembe (poranění kolene)
I FC Méty získaly jeden bod z prvního kola a sice za remízu 3:3 s Lille OSC. Domácí celek ztratil vedení 3:1, jelikož byl v padesátéšesté minutě vyloučen Kouyaté, čeho kvalitní soupeř z Lille jasně využil. Branky Mét zaznamenal 2x Centonze a Udol.
V úvodním kole soutěže Nantes přivezlo velmi cennou remízu ze hřiště AS Monaco v poměru 1:1. Když se o to vyrovnávajícím gólem postaral Castelletto.
Příprava FC Nantes:

I Nantes sehrálo v přípravě šest zápasů, ale s podstatně horší bilancí 2 – 0 – 4. přičemž všichni soupeři Nantes byli pouze z francouzského původu a to i druholigového.
Příprava FC Méty:

Méty odehráli svou přípravu s bilancí 4 – 1 – 1. když jediná prohra přišla s bundesligovou Borussií Mönchengladbach. Remíza přišla po duelu s belgickým soupeřem. Všechna vítězství byla proti francouzským týmům.
V minulé turbulentní sezóně se FC Nantes umístilo se štěstím až na osmnácté příčce, která zaručovala baráž s Toulouse FC. Po výhře 2:1 venku, si Nantes mohlo dovolit prohrát doma 0:1.

Oproti romu FC Méty zažívali pohodový ročník a až díky slabšímu a nevydařenému jaru skončili na desáté pozici v ligové tabulce s náskokem sedmi bodů na svého soupeře z Nantes.
FC Nantes přivítá na svém hřišti nebezpečného soupeře a sice tým FC Méty.