Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Metz - 27. listopadu 2021   21:00

0:1
(0:1)
Metz
31' Centonze  (de Préville)
Nice
Benítez – Lotomba (86. Claude-Maurice), Todibo, Dante, Bard – Stengs (75. Dolberg), Lemina (75. Schneiderlin), Rosario (75. Thuram), Kluivert (82. Da Cunha) – Gouiri, Delort.
Letexier – Mugnier, Rahmouni
Allianz Riviera, Nice
Metz
Úkíddžá – Bronn, Kouyaté, Jemerson – Centonze, Maïga, N'Doram, Delaine – de Préville (80. L. Gueye), Niane (74. Joseph, 81. B. Traoré), Nguette (66. Sarr).
Caillard – Pajot, B. Traoré, Sarr, Joseph, Bassi, L. Gueye, Alakouch, Mbengue.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 11:2. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:12.
Je dobojováno. Domácí celek vstupoval do utkání jako velký favorit, ale nakonec tuto roli nepotvrdil a nezískal ani bod. Sledovali jsme zápas plný soubojů a nepřesných přihrávek, který rozhodla jedna jediná branka. Ve 31. minutě se prosadil Fabien Centonze a hostujícímu celku tak vystřelil nečekané, ale hodně cenné tři body. Domácí byli ve druhém dějství jasně lepší, ale prosadit se nedokázali.
90+6'
90+5'
Ještě to z dálky zkusil Alexis Claude-Maurice, ale i tento pokus byl nepřesný.
90+5'
Obránce Dante to vzal na sebe, ale jeho dalekonosný pokus byl hodně nepřesný.
90+4'
Další míč směřoval do vápna hostů, ale opět skvěle zasáhl dnes výborně chytající Alexandr Úkíddžá.
90+3'
Morgan Schneiderlin dostal přihrávku do vápna, byl zcela sám na hranici penalty, ale zakončení nezvládl a branku vůbec netrefil!
90+1'
Rozhodčí přidal pět minutek.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Ale ani z jednoho rohu nic nebylo. Domácí drží míč a znovu se tlačí dopředu.
88'
A další rohový kop pro Nice.
88'
Rohový kop pro domácí celek.
86'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Alexis Claude-Maurice.
84'
Domácí se stále tlačí dopředu, ale i nadále prohrávají o jednu branku a konec utkání se rychle blíží.
82'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Lucas Da Cunha.
81'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Jamarl Anthony Joseph, přichází Boubacar Traoré.
80'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Lamine Gueye.
78'
Morgan Schneiderlin vnikl do vápna, připravil si míč a vystřelil, ale míč skončil vedle levé tyče!
76'
Po kombinaci nezbylo domácím nic jiného, než to zkusit dlouhým míčem, ovšem ve vápně opět kraloval Alexandr Úkíddžá.
75'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Calvin Stengs, přichází Kasper Dolberg.
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Pablo Rosario, přichází Khéphren Thuram.
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Morgan Schneiderlin.
74'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Ibrahima Niane, přichází Jamarl Anthony Joseph.
72'
Domácím se velice rychle krátí čas. Na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem, mají posledních zhruba dvacet minutek.
70'
Ani tentokrát z toho nic nebylo. Domácí drželi míč, ale pak z toho byla jen nepřesná přihrávka, po které si pro míč došel Alexandr Úkíddžá.
68'
Zdravotními problémy má Boubakar Kouyaté, který zničehonic spadl na trávník a je ošetřován. Hostující hráč si drží stehno.
66'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Pepe Sarr.
65'
Ale ani z jednoho rohového kopu nic nebylo. Domácím se ve finální fázi rozhodně nedaří podle představ.
64'
A další rohový kop pro domácí.
64'
63'
Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu a hosté se brání, ale zatím úspěšně.
61'
Je před námi posledních zhruba šedesát minutek a vzhledem k tomu, že celek Nice, velký favorit tohoto utkání, stále prohrává o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
58'
Po dlouhé době se hosté také vydali dopředu. Nakonec z toho byl centr n osamoceného de Prévilleho, ale ten neměl šanci uspět.
57'
Domácí mají obrovský tlak, hraje se jen na polovině hostujícího celku, ale ten to zatím zvládá na jedničku. Otázkou je, jak dlouho to ještě vydrží.
55'
A z něho nic nebylo, takže domácí i nadále prohrává o jednu branku.
55'
Justin Kluivert vlétl do vápna, tlačil míč před branku, ale ten byl ztečován na rohový kop.
54'
Za dlouhým míčem se nyní hnal Andy Delort, ale poslední hostující obránce ho na poslední chvíli odhlavičkoval do bezpečí.
52'
Domácí hráč poslal před branku střílený centr, ale Alexandr Úkíddžá míč vyboxoval!
51'
Tak faul to nakonec byl, ale bude to jen standardní situace z rohu velkého vápna.
50'
Rozhodčí využívá VAR! Budou domácí zahrávat pokutový kop?
50'
Domácí celek tlačí svého soupeře, který se pouze brání. Ve finální fázi se ale zatím domácím nedaří podle představa nedostávají se do zakončení.
48'
Domácí zahrávali rohový kop, ale prosadit se nedokázali, přesto zůstávají stále u míče a kombinují.
47'
Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku utkání.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02 hodin.
První poločas je za námi a nutno říct, že to žádná fotbalová show tedy rozhodně nebyla, protože k vidění byla řada nedovolených zákroků a velké množství nepřesných přihrávek. Jedné branky jsme se ale i tak dočkali. Ve 31. minutě se trefil Fabien Centonze a Méty tak vedou na hřišti Nice překvapivě 1:0. Druhé dějství bude hodně zajímavé.
45+2'
45+2'
Domácí se ještě tlačí dopředu, ale vypadá to, že v prvním poločase už nic nestihnou.
45+1'
Rozhodčí přidal dvě minutky.
45'
To byla tutovka domácího celku! Po centru hlavičkoval z malého vápna nikým nehlídaný Andy Delort, ale z tutové pozice poslal míč jen do brankáře!
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Domácí Amine Gouiri si ve vápně soupeře zpracoval míč, ale při střele podklouzl a nic z toho tedy nebylo.
42'
Blíží se konec prvního poločasu a favorit tohoto utkání, tedy celek Nice, prohrává 0:1, tak uvidíme, co domácí v závěru předvedou.
40'
Žlutou kartu dostává Calvin Stengs (OGC Nice).
39'
Po centru se do zakončení dralo několik hostujících hráčů, ale míč sebral Walter Benítez, který tak pomohl svým spoluhráčům.
38'
Hostující celek vybojoval rohový kop.
37'
Calvin Stengs se snažil něco vymyslet, ale jeho průniková přihrávka k ničemu nevedla, protože byla hodně nepřesná.
35'
U míče jsou opět hráči Nice, kteří ale nyní kombinují hlavně na své polovině. Dnes mají domácí velké problémy s přechodem do útoku.
33'
Domácí se hned vydali dopředu a snažili se odpovědět, ale jejich kombinace k ničemu nevedla, takže stále prohrávají o jednu branku.
31'
Méty právě vstřelily branku!
Ale to už neplatí, protože po bleskové kombinaci jde hostující celek do vedení 1:0! Po přihrávce do lajny psolal Nicolas de Préville parádní míč do vápna, tam se doslova vřítil FABIEN CENTONZE, který ho z jedničky uklidil za brankáře!
30'
Je za námi úvodních třicet minutek a Nice hraje s Méty stále bez branek. Zatím i nadále čekáme na první větší šanci, tak uvidíme, čeho se v prvním dějství ještě dočkáme.
28'
Amine Gouiri získal míč na polovině hřiště a hned se hnal dopředu, ale okamžitě ho poslal k zemi Thomas Delaine.
26'
Hosté dobré dvě minutky kombinovali na polovině Nice, ale do zakončení se nedostali. Obrana domácího celku zatím funguje na jedničku.
24'
Přihrávka do vápna dostal Amine Gouiri, ale než si míč srovnal, tak o něj zase přišel. Škoda pro domácí, protože z této příležitosti šlo vytěžit více.
23'
Domácí se usadili na polovině hostujícího celku a snaží se něco kloudného vymyslet.
21'
Žlutou kartu dostává Andy Delort (OGC Nice).
19'
Stále se nic zajímavého neděje. K vidění řada nedovolených zákroků, žádná fotbalová show to rozhodně není.
17'
Žlutou kartu dostává Jemerson (FC Méty).
15'
Na trávníku se vůbec nic neděje. Ani jednomu celku se nedaří a vše podstatné se tak odehrává hlavně uprostřed hrací plochy.
13'
Další nepřesná kolmice ukončila útočné snažení domácích. Pro míč si došel pozorný Alexandr Úkíddžá, který okamžitě rozehrál.
11'
Andy Delort vybojoval míč a vyzkoušel to snad z třiceti metrů, ale míč skončil hodně vysoko nad hostující brankou.
10'
Až nyní se po centru dostal k hlavičce Opa Nguette, ale branku trefit nedokázal. Na tahu je domácí celek, který je dnes mírným favoritem.
9'
Nepřesností je zatím k vidění opravdu hodně a také proto stále čekáme na první střelecký pokus. Ani jednomu celku se směrem dopředu nedaří podle představ.
7'
Domácí to zkusili dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost a míč tak sebral pozorný Alexandr Úkíddžá.
6'
Zatím se hraje pořádně od podlahy, hráči se vůbec nešetření a už jsme viděli několik ostrých zákroků.
4'
Kévin N'Doram fauloval a hned ve čtvrté minutě vyfasoval žlutou kartu.
3'
Zatím sledujeme takové klasické úvodní oťukávání. Je pochopitelné, že ani jeden celek nechce v prvních minutách chybovat.
1'
Hostující hráči se hned vydali dopředu, ale jejich první snažení ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
1'

OGC Nice: Benítez – Lotomba, Todibo, Dante, Bard – Stengs, Lemina, Rosario, Kluivert – Gouiri, Delort.
Náhradníci: Bulka – Claude-Maurice, Kamara, Thuram, Búdawí, Dolberg, Daniliuc, Schneiderlin, Da Cunha.
Trenér: Christophe Galtier

FC Méty: Úkíddžá – Bronn, Kouyaté, Jemerson – Centonze, Maïga, N'Doram, Delaine – de Préville, Niane, Nguette.
Náhradníci: Caillard – Pajot, B. Traoré, Sarr, Joseph, Bassi, L. Gueye, Alakouch, Mbengue.
Trenér: Frédéric Antonetti

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni.
Souboj patnáctého kola startuje v sobotu od 21 hodin. Ze střetnutí je pro vás připravený podrobný textový přenos, kterým vás provede Michal Luxa. Jistě náš čeká zajímavý souboj, jenž by měl nabídnout hodně gólových akcí.
Favoritem zápasu bude Nice, které se vyhřívá na druhé pozici, když ztrácí devět bodů na suverénní PSG. Domácí mužstvo zatím nasbíralo šestadvacet bodů, ovšem v posledních pěti zápasech střídá vítězství s nezdary. OGC disponuje nejlepší obranou v Ligue 1, když inkasovalo pouze jedenáct gólů. Na opačném pólu tabulky pak najedeme Méty, které jsou s devíti body na posledním místě. Hostující celek ale v posledních třech duelech vždy bodoval, když zaznamenal tři remízy. Métám se povedlo pouze jednou vyhrát, a tak potřebují výrazně přidat.
Vítám všechny fanoušky francouzské nejvyšší soutěže, která má na programu patnácté kolo. V něm se proti sobě postaví OGC Nice a FC Méty. Oba soupeři se nacházejí ve zcela rozdílných situacích.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.