Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Clermont Foot - 11. září 2021   17:00

Paris SG
20' A. Herrera  • 31' A. Herrera  • 55' Mbappé (Draxler) • 65' I. Gueye
4:0
(2:0)
Paris SG
G. Donnarumma – Hakimí (72. Kehrer), Marquinhos (C), Kimpembe (80. Bitumazala), A. Diallo – I. Gueye (72. Dina Ebimbe), Danilo Pereira, A. Herrera – Rafinha Alcântara, Mbappé (79. Icardi), Draxler (86. N. Mendes).
Clermont Foot
Desmas – Zedadka, Hountondji, Ogier (C) (73. Billong), N'Simba – Samed, Berthomier (62. Chauí), Gastien (86. Iglesias) – Dossou (73. Tell), Hamel, Allevinah (62. Rašani).
Djoco – Seidu, Mendy, Billong, O. Busquets, Chauí, Rašani, Iglesias, Tell.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního dne a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:9.
Je dobojováno. Pařížané přidali v průběhu druhého poločasu další dva góly a pohodlně dokráčeli k výhře 4:0. Donnarumma tak své čisté konto uhájil až do konce. Hosté měli snahu se zápasem něco udělat a sympaticky útočili, ale pařížský celek byl nad jejich síly.
90+5'
90+4'
Pařížané si posílají přihrávku za přihrávkou. Až nyní se nastěhovali před branku hostů, kde ještě chtěl vystřelit Marquinhos, ale jeho přízemní střelu si pohlídal Hountondji.
90+3'
Hountondji postrčil míč na spoluhráče, který ale nedokázal dobře přihrávku zpracovat. Následně pak byl jeden z hostů faulovaný a následoval volný kop. Z něho ale hosté neudeřili.
90+2'
Pařížané dlouho drželi míč na svých kopačkách a směřovali před branku Desmase, tam ale zakročila obrana, která nedovolila, aby domácí celek přidal další branku.
90'
Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se ještě budou nastavovat čtyři minuty navíc.
89'
Zápas se už jen dohrává. Domácí nemají kam spěchat, hosté už sami ví, že s takovým stavem, jaký svítí na ukazateli skóre, jen těžko něco udělají.
88'
Mendes zahrál rohový kop, na levé straně se pak před Rašanim zakličkoval Diallo, ale nakonec celou akci nedotáhl do zdárného konce.
86'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Johan Gastien, přichází Jonathan Iglesias.
86'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Nuno Mendes.
85'
Zajímavý centr šel na Juliana Draxlera, jenž uháněl dopředu, ale na přihrávku od spoluhráče nakonec lehce nedosáhl.
84'
Danilo Pereira poslal míč Diallovi, druhý jmenovaný však nedostal míč blíže brance soupeře, takže se hra stále odehrává ve středu pole.
83'
Mauro Icardi šel zcela sám směrem před branku hostů, ale včas zakročila obrana, která domácího hráče nepustila do žádného zakončení.
81'
Jsme v poslední desetiminutovce zápasu a u míče jsou hosté, kteří se dostali do zakončení před Donnarummou, ale ten si své místo u levé tyče pohlídal.
80'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Presnel Kimpembe, přichází Nathan Bitumazala.
79'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Mauro Icardi.
77'
Domácí hrají v pohodě, nemají kam spěchat, stále mají náskok o čtyři branky, o který jen těžko přijdou.
75'
Kehrer posunul míč na malou domů, kde ho převzal poslední obránce Pařížanů a ti tak směle mohou projít do dalšího útoku.
73'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jodel Dossou, přichází Jordan Tell.
73'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Florent Ogier, přichází Jean Claude Billong.
72'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Achraf Hakimí, přichází Thilo Kehrer.
72'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Eric Junior Dina Ebimbe.
69'
Kimpembe zakročil proti střele hostů a následoval odkop od branky Gianluigiho Donnarummy.
67'
Hosté se snažili alespoň o čestný úspěch, střela Rašaniho ale skončila jen na obraně PSG. Domácí pak rychle otočili hru na opačnou stranu.
65'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Další akce Kyliana Mbappého. Ten zakončoval z pravé strany, ale míč se po odrazu dostal na tu levou k tyči a tam pohodlně zakončil IDRISSA GUEYE – 4:0.
62'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Elba Rašani.
62'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jason Berthomier, přichází Sajfaddín Chauí.
61'
Další příležitost Kyliana Mbappého, jenž na levé straně vystřelil po zemi, míč pak odvrátil jeden z hostů mimo. Nakonec to ale byla akce ofsajdová.
60'
Hodina hry je minulostí, domácí stále drží slibný tříbrankový náskok. Na pravé straně se proháčkoval okolo obrany Kylian Mbappé, ale nedokázal zakončit.
58'
Rohový kop se hostům nepovedl a míč končí v moci hráčů PSG, kteří hned otáčejí hru na opačnou stranu.
57'
Hosté se natlačili na domácí polovinu a Donnarumma musel být ve svém brankovišti pozorný. Po další střele hostů ale skončil míč díky domácí obraně za zadní čárou a je z toho další roh pro Clermont.
55'
Domácí hráči nyní zkrotili hosty, kteří se několikrát dostali do šance před Donnarummou a z další akce jdou do tříbrankového trháku. Julian Draxler vysunul KYLIANA MBAPPÉHO, jenž poté v pokutovém území obešel Desmase a na levé straně pak poslal balon do odkryté sítě – 3:0. Asistence: Julian Draxler.
54'
V dobré pozici byl opět Allevinah, jeho pokus odvrátil Marquinhos na rohový kop.
53'
Jim Allevinah se probil do útoku, na hranici velkého vápna pak naznačoval střelu, ovšem soupeř mu míč vypíchl a dostal ho do bezpečí. Gianluigi Donnarumma tak neměl vůbec práci.
51'
Danilo Pereira posunul míč na Kyliana Mbappého, ten byl ale tísněn obranou hostů a raději tak dostal míč k Donnarummovi, který ho sám odkopl od své brány.
50'
Jodel Dossou na pravé straně vyslal centr do pokutového území, tam ho ale k sobě srazila obrana Paříže. Domácí celek se tak okamžitě vydává směrem dopředu.
49'
Idrissa Gueye zastavil další hostující akci a balon poslal daleko od Donnarummovy branky.
48'
Abdou Diallo byl zdvojen obranou hostů, nakonec se prokličkoval ven, ale nedokázal míč poslat směrem dopředu, aby mohl poslat své spoluhráče do akce.
47'
Do druhého poločasu nastoupily oba celky v nezměněných sestavách. Nyní jsou u míče hosté a míří s ním na polovinu Paris Saint-Germain.
46'
Střely na branku: 4 – 2
První poločas je minulostí. Domácí celek zatím potvrzuje roli favorita nad nováčky z Clermontu a vedou díky dvěma trefám Andera Herrery 2:0. Hosté ale několikrát ukázali, že se s nimi musí počítat. Zatím však nedokázali své akce přetavit v gól a Donnarumma tak drží čisté konto. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle, která začne přibližně v 18:05.
45+2'
45+2'
U míče jsou domácí hráči a ještě se snaží něco vymyslet na hostujícím území, ale obrana Clermontu jim to pořádně ztěžuje.
45+1'
Nastavují se dvě minuty navíc.
45'
Gianluigi Donnarumma nyní musel do zákroku, když pokryl nebezpečné zakončení Jima Allevinaha.
44'
Julian Draxler pak centr od rohového praporku zastavil a hosté tak domácí celek vůbec neohrozili. Nyní se musejí vracet zpět dozadu, protože do útočné akce míří PSG.
43'
Jim Allevinah střílel z levé strany, Marquinhos proti jeho střele zakročil a poslal míč za zadní čáru. Rohový kop pro hostující celek.
42'
Julian Draxler poslal míč na pravou stranu pro Achrafa Hakimího, ten očima hledal Kyliana Mbappého, ale nakonec ho do úniku neposlal.
41'
Mbappé obešel soupeře, znovu s ním protančil do pokutového území, ale neměl tam nikoho na přihrávku. Místo toho pak hru an druhou stranu otáčejí zase nováčci z Clermontu.
40'
Julian Draxler střílel z hranice velkého vápna, Desmas sice nemusel zakročit, ale určitě mu opět zatrnulo.
39'
Blíží se závěr prvního poločasu, který zatím nabízí hodně ofenzivní podívanou. I hosté v tom mají podíl. Sice prohrávají o dvě branky, ale jejich aktivita neklesá.
38'
Marquinhos ze středu hřiště připravil přihrávku pro Dialla, ten si s balonem pohrál a poslal ho dozadu. Nakonec pak Pařížané na polovině soupeře nezůstali příliš dlouho.
36'
Jason Berthomier se ujal exekuce této standardní situace, jeho centr však šel jen do připravené domácí zdi. Nebyla z toho tedy žádná velká šance před brankou Donnarummy.
35'
Hosté zahrají volný přímý kop.
34'
Domácí jízda pokračuje, Kylian Mbappé si opět pohrál s míčem, ale jeho zakončení znovu nekončí za zády Arthura Desmase.
33'
Hosté se nyní dopustili dalšího faulu na rozjetého Herreru, u míče jsou tak Pařížané.
31'
A je to 2:0. Kylian Mbappé na pravé straně centroval míč, který ale nohou vyrazil jeden z hostujících beků. K odraženému balonu se pak natlačil ANDER HERRERA a dorazil ho pod břevno branky Clermontu – 2:0. Domácí záložník tak má velmi brzy zaděláno na třígólový večer.
29'
Jim Allevinah se dostal do velké šance a v ní pálil na branku Pařížanů. Dokonce šel Gianluigi Donnarumma do robinsonády, nakonec ale zakročit nemusel. Míč šel vedle jeho brány. Nicméně to ale byla dobrá akce hostů.
27'
Agilní Kylian Mbappé se vysunul obraně hostů a Hakimí mu posílal míč, ten ale ztroskotal u bránícího soupeře. Na druhé straně pak zakončoval Dossou, Donnrumma si místo u levé tyče pokryl.
26'
Kylian Mbappé se rozeběhl a šel na branku hostů, poté pálil z levé strany a do akce musel jít opět Arthur Desmas, jenž v pádu chytil míč do rukavic.
24'
Zedadka nyní zneškodnil akci domácích, po krásném pasu zakončil Abdou Diallo a míč směřoval na soupeřovu branku, ovšem Akim Zedadka si připsal parádní obraný zákrok a míč vytáhl nad branku Clermontu!
22'
Diallo krotil míč a poté centroval na spoluhráče, ale bylo to jen do zámezí. Autové vhazování tak zahraje nováček z Clermontu.
20'
Domácí se ve dvacáté minutě ujímají vedení. Po krásně sehrané akci zakročil Arthur Desmas a vypíchl míč rukou před sebe. K odraženému balonu se pak dostal ANDER HERRERA, jenž hlavou usměrnil střelu do hostující sítě. Ještě se tam nohou oháněl Kylian Mbappé, míče se ale nedotkl – 1:0. Celou akci ještě kontrolovalo video, zda jí nepředcházel ofsajd, nic takového se nepotvrdilo a gól tedy platí.
19'
Hosté se toho zatím nebojí, jako nováček soutěže dobře svému soupeři sekundují a vytvářejí si slibné akce. Ty ale končí většinou na obraně či brankáři Donnarummovi.
18'
Za míčem spěchal Marquinhos, který poté z vlastní poloviny rozehrál další akci Paříže. Domácí hráči však měli proti sobě opět pozornou obranu Clermontu.
16'
Johan Gastien se dostal uvnitř velkého vápna k odraženému balonu a hned pálil směrem na branku Donnarummy. Ovšem zastavil ho další dobrý obranný zákrok domácího celku.
15'
Na konci patnácté minuty na levé straně zakončoval Allevinah, ale balon poslal jen do připravené pařížské obrany.
14'
Další faul na domácího hráče, tentokráte se k zemi poroučel Rafinha Alcântara. Je z toho ale jen zisk míče a útočit nyní budou moci zase Pařížané.
13'
Obrana PSG si pohlídala útočnou akci hostů, ti se však na míč vrátili zpět a dále pokračovali v ofenzivním tažení. Následně pak zahrávali autové vhazování, ale po něm se do ohrožení Donnarummy nedostali.
12'
Na druhé straně pak zahrozil Hamel, ale Gianluigi Donnarumma neměl moc práce. Přesto balon raději ukryl do rukavic a bude mít odkop od své branky.
11'
Standardní situaci v podobě volného přímého kopu zahrál Kylian Mbappé, který poté vysunul Marquinhose. Ten poté zblízka zakončil hlavou a proti byl Desmas, jenž obrovskou šanci PSG zneškodnil!
10'
Žlutou kartu dostává Akim Zedadka (Clermont Foot).
10'
Kylian Mbappé unikal do další akce, ovšem zastavil ho Akim Zedadka, který bude zcela jistě za svůj tvrdý faul potrestán žlutou kartou.
8'
Zpětnou přihrávku poslal za sebe Julian Draxler, míč si už přebíral opět Kylian Mbappé, jenže pozorná obrana Clermontu zase ukázala svou kvalitu a další možnou akci soupeře zmařila.
7'
A zase Kylian Mbappé, jenž znovu na levé straně centroval míč, ale naproti mu šel Akim Zedadka, který jeho přihrávku zastavil.
6'
Diallo poslal míč Hakimímu, ten měl před sebou dva obránce soupeře a nezakončil přesně. Marquinhos však získal míč znovu na kopačky PSG a to operuje před brankou Clermontu.
5'
Rafinha Alcântara hrudí zpracoval balon, poslal ho Marquinhosovi a ten už zakládá další akci na opačné straně.
4'
Rodila se šance pro Paris Saint-Germain. Kylian Mbappé se na levé straně uvolnil, obešel protihráče a poté po dvou kličkách napřáhl na hraně velkého vápna, ale proti jeho střele vystoupil Desmas a pokryl míč.
3'
Marquinhos zahrál autové vhazování a znovu se spolu se spoluhráči dostával dopředu. Zastavil ho ale Jason Berthomier a hosté mají opět míč.
2'
Teď už jsou v akci poprvé Pařížané a vydávají se ze své poloviny na tu hostující. Kimpembe hledal křižným pasem Dialla, ale ten si míč špatně zpracoval a musel ho zkrotit.
2'
Znovu to zkusil nováček Clermont a prošel na polovinu pařížského týmu, ale znovu jim v cestě stáli beci pařížského celku.
1'
Míč mají na kopačkách hosté a směřují před branku Donnarummy. Ovšem zatím se k němu nedostali, protože dobře zakročila obrana Paris Saint-Germain.
1'

Paris Saint-Germain FC: G. Donnarumma – Hakimí, Marquinhos (C), Kimpembe, A. Diallo – I. Gueye, Danilo Pereira, A. Herrera – Rafinha Alcântara, Mbappé, Draxler.
Náhradníci: Navas – Bitshiabu, Bitumazala, Dina Ebimbe, Icardi, Kehrer, N. Mendes, Wijnaldum.

Clermont Foot: Desmas – Zedadka, Hountondji, Ogier (C), N'Simba – Samed, Berthomier, Gastien – Dossou, Hamel, Allevinah.
Náhradníci: Djoco – Seidu, Mendy, Billong, O. Busquets, Chauí, Rašani, Iglesias, Tell.
Vzájemná utkání

Co se vzájemných utkání týče, oba celky se spolu ještě neutkaly. Clermont je nováček Ligue 1 a uvidíme, jak si dnes proti pařížskému celku povede.

I hosté z Clermontu zatím v úvodu sezóny hrají ve formě. Také mají za sebou čtyři duely a v tabulce Ligue 1 je najdeme na třetí pozici se ziskem osmi bodů. Dvakrát vyhráli, dvakrát pak došlo na dělbu bodů. Naposledy remizovali doma 2:2 s Méty. Dnes by rádi proti Pařížanům získali aspoň bod, nic lehkého je však nečeká. Na začátek sezóny je to pro nováčka z Clermontu zatím dobrá forma, uvidíme, zda v ní budou hosté pokračovat i dnes.
Paris Saint-Germain FC

Fotbalisté hvězdného Paris Saint-Germain se po čtyřech kolech nacházejí na prvním místě tabulky. Dosud ještě neztratili ani bod, takže jich na svém kontě mají dvanáct. Zatím se jim úvod nové sezóny daří i bez Lionela Messiho, který po přestupu do PSG za pařížský klub nastoupil jen na čtyřiadvacet minut, když střídal proti Remeši. V domácím utkání ho ale teprve čeká premiéra, která ještě nebude dnes. Proti Clermontu budou v Parku Princů v Paříži plnit roli favorita a uvidíme, zda ji skutečně naplní.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu další kolo Ligue 1 a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy Paris Saint-Germain FC a Clermont Foot.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.