Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Nantes - 26. září 2021   15:00

Reims
51' Foket (Flips) • 72' Ekitike (Flips) • 78' Ekitike (Kebbal)
3:1
(0:0)
Nantes
62' Simon  (Chirivella)
Reims
P. Rajković – Foket (70. Cassama), Gravillon, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Kebbal (83. Lopy), Munetsi, Matusiwa (71. Mbuku) – van Bergen (46. Flips), Koffi (70. Ekitike).
Diouf – F. Doucouré, Locko, Cassama, Lopy, Mbuku, Donis, Flips, Ekitike.
Wattellier – Mouysset, Luzi
Stade Auguste-Delaune, Reims
Nantes
Lafont (C) – Ch. Traoré, Pallois (80. K. Coulibaly), Castelletto, Corchia – Simon, Chirivella (88. Moutoussamy), Girotto, Blas – Cyprien (63. Geubbels) – Kolo Muani (79. Bukari).

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:10.
Druhý poločas nabídl nesrovnatelný fotbal s první čytřicetipětiminutovkou. Trenér Garcia výborně střídal a po rohu Flipse otevřel skóre hlavičkující Foket. Po pěkné individuální akci nejhezčím gólem utkání srovnal Moses Simon. jenže další náhradník Reims Ekitike dal dvě branky, přičemž u druhé výrazně promluvil smolně tečí Pallois. Stade Reims si tedy připisuje tři body za výhru 3:1. Mějte hezký zbytek dne.
90+4'
90+3'
Přeci jen sudí odpískal ještě přímý kop pro FC Nantes.
90+2'
Utkání se již dohrává pouze z povinnosti. Hráči i fanoušci čekají na jeho ukončení.
90+1'
Další centr lehce zlikvidovala obrana Stade Reims ve spolupráci se svým brankářem.
90'
Rozzhodčí nastaví 4 minuty!
89'
Útočná akce Nantes opět ztroskotala u brankáře Stade Reims Predraga Rajkoviće.
89'
Rajković drží míč pevně ve svých rukavicích.
88'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Samuel Moutoussamy.
87'
Hlavička hostí po centru zleva byla dosti nepřesná a minula branku Rajkoviće.
86'
Stade Reims nadšeně dohrává utkání o jehož výsledku hráči tohoto klubu rozhodli až ve druhém poločase.
85'
Rohový kop zleva byl nakonec po menších strastech odehrán mimo pokutové území Reims.
83'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Ilan Kebbal, přichází Dion Lopy.
81'
Jeden z domácích hráčů musel být ošetřován přímo na hřišti.
80'
Rohový kop Nantes byl odvrácne velmi rychle mimo pokutové území.
80'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Nicolas Pallois, přichází Kalifa Coulibaly.
79'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Osman Bukari.
78'
Reims právě vstřelilo branku!
Autorem branky je HUGO EKITIKE, který předvedl dvě pěkné kličky a jeho následnou střelu ze střední vzdálenosti tečoval Pallois nešťastně za záda bezmocného Lafonta – 3:1! Aistence: Ilan Kebbal.
76'
Centr z přímého kopu Nantes na útočné polovině hřiště končí pouze v rukavicích brankáře Rajkoviće.
74'
Domácímu trenérovi neskutečně vyšla střídání. Flips má dvě asistence, Ekitike dal gól po dvojminutovém pobytu na hřišti!
73'
Kolo Muani se provinil v osobním souboji útočným faulem.
72'
první přihrávka před branku nebyla dobře odvráce, následný centr Lafont jen prdloužil ke koncové čáře, a z tohoto místa našel Flips přesně na bližší tyči zcela volného HUGA EKITIKE – 2:1! Asistence: Alexis Flips.
71'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Azor Matusiwa, přichází Nathanaël Mbuku.
70'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Thomas Foket, přichází Moreto Cassama.
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Ndri Koffi, přichází Hugo Ekitike.
69'
Pěkný centr Mosese Simona poslla hlavou mimo tři tyče Geubbels.
67'
Zdá se, že vyrovnávací branka vlila trochu energie do žil hráčům FC Nantes.
65'
Právě Willem Geubbels se u postranní čáry provinil jasnou hrou rukou.
64'
Rohový kop FC Nantes zprava dokázala odvrátit mimo pokutové území kompaktní obrana Stade Reims.
63'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Wylan Cyprien, přichází Willem Geubbels.
62'
Nantes právě vstřelili branku!
Tichošlápek MOSES SIMON si povodil míč od levé postranní čáry až do pokutového území přes dva bránící hráče, kde sice podklouzl, ale i tak stihl míč umístit přesně k levé tyči – 1:1! Asistence: Pedro Chirivella.
61'
Hra se nyní odehrává pouze v oblasti středového kruhu.
60'
Ze hřiště za doprovodu lékaře kulhá Andrew Gravillon, ten měl zdravotní problémy již během prvního poločasu.
59'
Na polovině hřiště byl faulován hráč ve žlutém dresu, což značí přímý kop pro FC Nantes.
58'
Rázný odkop Palloise aspoň na chvílí přerušil další ofenzivní převahu Stade Reims.
57'
Narážečka FC Nantes skončila díky zásahu Wouta Faese, který výborně zasáhl ve svém pokutovém území.
56'
Nicolas Pallois nyní pozičně tělem výborně zastavil útočný výpad Stade Reims.
55'
Po tvrdém souboiji je na trávníku ošetřován Andrei Girotto z FC Nantes.
54'
Pallois nákopem podél levé postranní čáry nezaložil postupný útok FC Nantes.
53'
Ve vzdušném souboji opět lépúe uspěli hráči Stade Reims.
51'
Stade Reims vstoupilo do druhé půle velmi aktivně a po rohovém kopu, který byl zahrán falší od branky už gólově udeřilo, když se přesnou hlavičkou prosadil THOMAS FOKET – 1:0! Asistence: Alexis Flips.
50'
Ležící Castalletto dokázal zablokovat přihrávku před branku – rohový kop.
49'
Ani dva rohové kopy Stade Reims za sebou nevedli k nějakému nebezpečí.
48'
Zakončení Koffiho ve slibné pozici vyrazil úspěšně mimo postranní čáru brankář Lafont!
47'
Corchia byl skluzem Ghislaina Konana nabrán na vidle a proto není divu, že se ozvala píšťalka hlavního rozhodčího.
46'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mitchell van Bergen, přichází Alexis Flips.
46'

Fauly: 6:5
První poločas nepřinesl žádnou branku, není to s podivem, jelikož k vidění nebyla ani žádná branková příležitost. Druhý poločas bude začínat cca v 16:03 hodin.
45+3'
45+2'
Nepovedený centr končí opět pouze mimo hřiště.
45+1'
Další brejk Nantes byl sražen bránícím hráčem na rohový kop.
45'
Rozhodčí nastaví 3 minuta!
44'
FC Nantes má z právé strany hřiště k dispozici rohový kop.
44'
Útočný faul předčasně ukončuje pfenzivní akci Stade Reims.
43'
Posledních pět minut herně patří hostujícímu FC Nantes.
42'
Myšlenka na právé straně pokutového území dobrá, ale provedení o poznání horší z dílny hráčů FC Nantes.
41'
Tento centr zleva se hráčům Nantes vůbec nevyvedl.
40'
Centr Mosese Simona byl sražen bránícím hráčem na rohový kop rpo FC Nantes.
39'
Hráč Stade Reims si to rozmyslel a tak se králem ve skluzu stává jednoznačně pro tuto chvíli Jean-Charles Castelletto.
38'
V zakončení jsou oba týmy stejně neproduktivní a tak si nemohou nic vyčítat.
36'
Sudí poskytl velmi citlivě výhodu FC Nantes, ale akce končí zblokovaným a následně velmi nepřesným centrem mimo hrací plochu.
35'
Na dlouhý nákop vyběhl Rajković daleko mimo pokutové území, ale při hře hlavou uspěl.
33'
Pokus o rychlý útok FC Nantes byl zastaven pozornou obranou Stade Reims na polovině hřiště.
31'
Ve středu hřiště je ošetřován chladícím sprejem Ludovic Blas z FC Nantes.
30'
Po odehrané půlhodině hry musí fanoušky fotbalu bolet nejen oči, ale také fotbalová srdce.
28'
Otočka kolem obránce byla provedena dobře, ale následovvala pouze slabá střela ze střední vzdálenosti do míst, kde to měl pohlídané Lafont.
27'
Koffi se nedokázal prosadit v souboji u levého rohového praporku.
25'
Žlutou kartu dostává Moses Simon (FC Nantes).
25'
Nnyí je pro změnu ošetřován přímo na hřišti obránce Stade Reims Andrew Gravillon.
24'
Hra je díky dlouhým přerušením kouskovaná až rozháraná.
22'
Nucená změna Lafonta by byla velká ztráta pro FC Nantes. Je to spolehlivá brankářská jednička v celé soutěži.
21'
A nyní se opět nehraje jelikož Lafont při zákroku velmi špatně dopadl.
20'
Hráči Nantes ve středu hřiště dlouze kombinují s míčem na kopačkách.
19'
A hůře to dopadlo pro Koffiho, který je odváděný mimo hrací plochu.
17'
Hra musí být přerušena, jelikož v souboji o míč se ve vzduchu srazili dva hráči.
17'
Centr od levé postranní čáry vyboxoval do bezpečí Lafont.
16'
Náslená brejková akce Stade Reims skončí ještě před pokutovým územím soupeře.
15'
Žlutou kartu dostává Thomas Foket (Stade de Reims) za faul.
14'
Až tento ostrý skluz na Chirivella ocení sudí žlutou kartu, i když se tomu nesmyslně hráč Reims diví.
13'
Utkání je zatím od obou týmů velmi opatrné, je to taková hra na vyčkávanou.
11'
Koffi se nemusí po ztrátě míče rychle vracet na svou polovinu hřiště, jelikož následoval faul hráčů ve žlutých dresech.
10'
Předchozí akce skončila pouze výkopem od branky Nantes.
10'
Hráči Stade Reims stále pokračovali v akci i když na ose hřiště zůstal ležet jeden z jejich spoluhráčů.
8'
Hráči Stade Reims sice sevřeli soupeře kolem pokutového území, ale nic zajímavého z toho nedokázali vytěžit.
7'
Thomas Foket perfektně zahrál pozičně při své defenzivní činnosti a hravě přelstil protihráče.
5'
Nepřesný centr Munetsiho zleva končí velmi brzy za koncovou čárou, což značí výkop od branky Lafonta.
4'
Nepovedený centr Nantes dokázala obrana Stade Reims odvrátit, ale u míče jsou stále hráči ve žlutých dresech.
3'
FC Nantes rozehrálo přímý kop ve středu hrací plochy.
1'

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Gravillon, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Kebbal, Munetsi, Matusiwa – van Bergen, Koffi.
Náhradníci: Diouf – F. Doucouré, Locko, Cassama, Lopy, Mbuku, Donis, Flips, Ekitike.

FC Nantes: Lafont (C) – Ch. Traoré, Pallois, Castelletto, Corchia – Simon, Chirivella, Girotto, Blas – Cyprien – Kolo Muani.
Náhradníci: Petrić – D. Appiah, Coco, Pereira De Sa, Moutoussamy, K. Coulibaly, Geubbels, Merlin, Bukari.

ŽK: 74. Botman, 90+2. Yazici – 89. Garcia

Reims: P. Rajković – Foket (46. Kebbal), Gravillon, Faes, Abdulhamíd, Konan – Valon Beriša (8. Ekitike, 67. Flips), Matusiwa, Munetsi – Mbuku (67. Koffi), van Bergen (76. Donis).
Poslední utkání FC Nantes:

FC Nantes – Stade Brestois 3:1 (1:0)

Branky: 27. Blas, 55. Chirivella, 58. (vlastní) Brassier – 67. Le Douaron

ŽK: 31. Castellelto – 52. Chardonnet, 85. Brassier

Nantes: Lafont (C) – Corchia (78. D. Appiah), Castelletto, Pallois, Ch. Traoré – Blas (78. Moutoussamy), Girotto, Chirivella (89. Merlin), Simon – Kolo Muani (90. Coco), K. Coulibaly (59. Geubbels).
Stade Reims se naopak stále trápí a dosahuje velmi matných výsledků. Tým zaznamenal čtyři remízy, dvě porážky (PSG a Lille) Jediný tříbodý zisk zapsal tento tým díky výhře nad Stade Rennes 2:0.
FC Nantes nevstoupilo sice do ligy nejlépe, ale po sérii porážek, se zdá, že chytli slušnou formu. Nantes totiž 100% zvládlo obě bretaňské derby ve velkém stylu 4:1 nad Angers a 3:1 nad Stade Brestois.
Stade Reims (15) přivítá na svém stadionu FC Nantes (8). Nantes zatím nahrálo o tři body více než soupeř.