Ligue 1 - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Clermont Foot - 22. září 2021   19:00

Rennais
32' Martin (Bourigeaud) • 36' Terrier (Bourigeaud) • 55' Sulemana (Terrier) • 57' Sulemana  • 64' Laborde (Martin) • 77' Tait
6:0
(2:0)
Rennais
A. Gomis – Assignon, Omari, Aguerd, Meling (81. Truffert) – Bourigeaud (C), Martin (67. Santamaría), Tait, Sulemana (78. Abline) – Laborde (78. Tel), Terrier (67. Guirassy).
Bastien – Zakrani, Berthomieu
Roazhon Park, Rennes
Clermont Foot
Desmas – Zedadka, Hountondji (C), Mendy (58. N'Simba), Billong – Chauí (76. Berthomier), Samed – O. Busquets (58. Iglesias), Allevinah (70. Dossou), Rašani – Hamel (59. Bayo).
Djoco – N'Simba, Ogier, Seidu, Berthomier, Iglesias, Tell, Dossou, Bayo.

Fotbalisté Rennes dnes deklasovali Clermont 6:0 a po třech ligových porážkách v řadě se výsledkově chytili. Po opatrnějším začátku začali domácí zhruba od 20. minuty dominovat a ze svého tlaku vytěžili první gól ve 32. minutě, kdy se po nakrátko rozehraném rohu a centru kapitána Bourigeauda prosadil hlavou Jonas Martin. O čtyři minuty později si pak vybral slabší chvilku hostující brankář Desmas, jenž propustil do sítě určitě chytatelné zakončení Martina Terriera. Nováček soutěže mohl o chvíli později alespoň snížit, ovšem Hamela vychytal v tutovce gólman Gomis.

Po změně stran hosty definitivně dorazil dvěma slepenými zásahy Kamaldeen Sulemana a pak už to byla naprostá exhibice. Hráči Rennes pak přidali ještě dva góly. V 67. minutě se prosadil Gaëtan Laborde a v 77. uzavřel skóre krásnou střelou Flavien Tait.
Statistiky zápasu:
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:5.
90+3'
90+1'
Hrát se bude ještě tři minuty.
88'
Domácí chtějí dohrát zápas s míčem na kopačkách Ten si vyměňují na půlce hřiště.
86'
Hra se už přeci jen uklidnila. Domácí se už nesnaží za každou cenu přidávat další góly. 6:0 jim naprosto stačí. Fotbalisté Clermontu se už pro změnu těší do šaten a na cestu domů.
83'
Hosté zkusili zahrozit akcí po levém křídle, kterou táhl Elba Rašani. Na jeho centr však nabíhající Mohamed Bayo nedosáhl.
81'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Birger Meling, přichází Adrien Truffert.
80'
Hráči Rennes určitě chtěli nováčka porazit a výsledkově se chytit. Že mu ale nasázejí minimálně šest gólů, však určitě nikdo z nic nečekal. A to je Clermont v tabulce před Rennes, což bude platit i po dnešku.
78'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Mathys Tel.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Kamaldeen Sulemana, přichází Matthis Abline.
77'
Rennes právě vstřelilo branku!
Destrukce, demolice! Fanoušci Rennes slaví šestý gól svého týmu. FLAVIEN TAIT dovedl míč na půlkruh u pokutového území a pravačkou vymetl levou šibenici z pohledu bezmocného gólmana Clermontu.
76'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Sajfaddín Chauí, přichází Jason Berthomier.
75'
Ve vzduchu visel šestý gól Rennes! Flavien Tait se z levé strany řítil proti hostující bráně. Chtěl balón předložit na zadní tyč Sehrouovi Guirassymu, který na něj ve skluzu před prázdnou bránou nedosáhl!
74'
Střely celkem – 18:4
72'
Sulemana se dostal k centru z levé strany. Ten dolétl do rukavic Desmase.
71'
Pod velkým tlakem musel odkopávat míč hostující brankář Desmas. Ten ho hrál po malé domů spoluhráče ve skluzu před napadajícím Labordem. Obrana mu dnes rozhodně nepomáhá.
70'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Jodel Dossou.
69'
Bourigeaudův dobrý centr ze standardní situace. Billong míč přizvedl na roh.
68'
Benjamin Bourigeaud byl zastaven nedovoleným zákrokem Vitala N'Simby. Žlutá karta také pro fotbalistu Clermontu.
67'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Jonas Martin, přichází Baptiste Santamaría.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Sehrou Guirassy.
66'
Kamaldeen Sulemana smetl skluzem jednoho z hráčů hostí a dostal za to žlutou kartu.
64'
Clermont si dnes zřejmě odveze pořádný debakl! Skvěle hrající Martin Terrier poslal míč rozběhnutému Jonasovi Martinovi. Ten nahrával na zadní tyč, jeden z bránících hráčů balón ve skluzu přizvedl a udělal to tak, že si hrací předmět našel GAËTAN LABORDE, který ho hlavou uklidil do odkryté brány – 5:0
63'
Málem pátý gól Rennes! Prudkou hlavičku Martina Terriera vyrážel Arthur Desmas z brankové čáry!
63'
Fanoušci Rennes si utkání pochopitelně užívají. Vytvářejí skvělou atmosféru.
62'
Hosté se po střídání přeci jen pouštějí více dopředu. Možná je to i tím, že hráči Rennes trochu sešlápli nohu z plynu.
61'
Fotbalisté Rennes posílají pořádný odpustek svým fanouškům za nevýrazné výkony v poslední době. Dnes se jim hra daří a navíc to dokázali vyjádřit i góly.
60'
K odraženému míči se dostal Akim Zedadka, který ho napálil směrem na bránu domácích. Tu však zdaleka netrefil.
59'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Pierre-Yves Hamel, přichází Mohamed Bayo.
58'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Arial Mendy, přichází Vital N'Simba.
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Oriol Busquets, přichází Jonathan Iglesias.
57'
Tohle je už exhibice Stade Rennes! Martin Terrier poslal do šance Gaëtana Labordeho. Toho v souboji tváří v tvář ještě vychytal Desmas, ovšem dobíhající KAMALDEEN SULEMANA dorážel do už prázdné brány – 4:0. Druhý gól pro Sulemanu během dvou minut!
55'
Domácí dávají krásný třetí gól a je pravděpodobně po zápase! Birger Meling s KAMALDEENEM SULEMANOU rozjeli akci na levé straně. Po narážečce s Mellingem si Sulemana následně vyměnil míč také s Martinem Terrierem. Ten mu ho parádně vrátil za obranu a domácí levý křídelník přehodil brankáře Desmase.
54'
Další postup domácích ukončil útočný faul Martina Terriera, který povalil na zem jednoho z protihráčů.
53'
Hosté jsou po změně stran zatím hodně nevýrazní. Vpředu nedokáží podržet míč.
52'
Domácí ofenziva opět v akci. Přihrávku na levou stranu obdržel Gaëtan Laborde. Ten si míč přehodil na levačku a zkusil obstřel na zadní tyč. Rána mu ale ulétla o hodně výše, než bylo potřeba.
50'
Důkaz toho, že domácí jsou momentálně nahoře. Sulemana přenesl hru přes šířku hřiště na pravé křídlo na Bourigeauda. Ten nahrával do šestnáctky Terrierovi, který chtěl chytrou patičkou poslat do šance spoluhráče Labordeho. Ten až takovou kulišárnu už přeci jen nečekal a za balónem se nerozběhl. Terrierovi ale ukázal palec nahoru.
49'
Míč ale zatím drží domácí tým, který kontroluje svůj dvougólový náskok.
48'
Hosté potřebují hrát po změně stran aktivněji. Otevřením hry ale zase mohou dát Rennes prostor pro rychlé kontry.
47'
Ani jeden z trenérů nesáhl o přestávce ke střídání.
46'
Po prvním poločase vedou fotbalisté Rennes nad Clermontem 2:0 a jsou na nejlepší cestě k tomu, aby zlomili sérii nepříznivých výsledků. Po opatrnějším začátku začali domácí zhruba od 20. minuty dominovat a ze svého tlaku vytěžili první gól ve 32. minutě, kdy se po nakrátko rozehraném rohu a centru kapitána Bourigeauda prosadil hlavou Jonas Martin. O čtyři minuty později si pak vybral slabší chvilku hostující brankář Desmas, jenž propustil do sítě určitě chytatelné zakončení Martina Terriera. Nováček soutěže mohl o chvíli později alespoň snížit, ovšem Hamela vychytal v tutovce gólman Gomis.
45'
45'
Pěknou individuální akcí se prezentoval Flavien Tait. Domácí záložník prošel až do blízkosti šestnáctky, odkud pravačkou střílel vysoko nad.
43'
Zajímavě vyhlížející protiútok Rennes nakonec vedl jen k nepříliš důrazné střele Kamaldeena Sulemany z hranice šestnáctky, kterou zkrotil v rukavicích brankář Desmas.
41'
Posledních pět minut první půle. Domácí zase přesunuli hru na svou útočnou polovinu.
39'
Následný roh už domácí přestáli bez dalších komplikací.
38'
Hosté mohli rychle snížit! Arial Mendy poslal z levé strany do šestnáctky přízemní centr. Jeden z obránců míč minul a toho mohl využít Pierre-Yves Hamel, který zakončoval z bezprostřední blízkosti. Padající brankář Alfred Gomis však balón vytěsnil špičkou levé kopačky nad břevno!
36'
Domácí korunují svůj dobrý výkon druhým gólem! Asistenci si opět připisuje Benjamin Bourigeaud, který přihrávkou za obranu uvolnil MARTINA TERRIERA. Ten z pravé strany šestnáctky vystřelil po zemi a slabší chvilku si vybral brankář Desmas, který balón přes rukavice propustil do sítě – 2:0.
35'
Domácí fotbalisté nadále drží míč na kopačkách a snaží se diktovat tempo hry. To se jim zhruba od 20. minuty poměrně daří.
34'
Fanoušci Rennes jsou v extázi. Zatím to vypadá, že by domácí hráči mohli zlomit sérii nepříznivých výsledků.
32'
JONAS MARTIN si spravil chuť vzápětí! jeho spoluhráči rozehráli rohový kop nakrátko. Pak přišel centr Bourigeauda, na který si naskočil právě Martin, který hlavou usměrnil míč k tyči po levé ruce bezmocného Desmase.
32'
Ze střední vzdálenosti zkusil štěstí Jonas Martin. Bránu netrefil, ale byla tam teč bránícího hráče a domácí tak budou kopat roh...
30'
Žlutou kartu dostal trenér Rennes Bruno Génésio.
29'
Benjamin Bourigeaud chytře pustil míč do šestnáctky na Gaëtana Labordeho. Ten si ho z první hodil vedle obránce a zkusil vstřelit. Zamířil však vedle bližší tyče hostující brány.
27'
Vracející se Pierre-Yves Hamel zezadu vlétl do Flaviena Taita. Hráč Rennes se těžce zvedal z trávníku Hamel unikl žluté kartě.
26'
Střely celkem – 4:1, na bránu – 2:0
25'
Salis Abdul Samed exekutorem rohového kopu. S centrem na bližší tyč si domácí věděli rady.
24'
Hosté se až teď osvobodili a drží míč na útočné polovině.
22'
Rohový kop soupeře hosté přestáli. Nadále se ale musejí bránit. Jako by fotbalisté Rennes přepnuli na vyšší rychlost.
21'
Obrovský tlak a hned několik nebezpečných centrů, které mířily před hostující bránu! Poslední vyslal z levé strany Sulemana, který našel Martina Terriera, jenž hlavičkoval z bezprostřední blízkosti. Arthur Desmas předvedl fantastický reflexivní zákrok pravou rukou, kterou míč vytáhl na roh. Chytil prakticky jistý gól!
20'
Domácí začínají utahovat šrouby a jsou usazeni u pokutového území soupeře.
18'
Domácí se ubránili a z protiútoku si vytvořili první větší příležitost zápasu. Kamaldeen Sulemana si navedl míč na střed a na pravačku a z nějakých 20 metrů po zemí vypálil. Balón proskákal těsně vedle pravé tyče z pohledu gólmana Clermontu.
17'
Hosté nyní kombinují a hledají si prostor pro přechod do nějaké nebezpečnější akce.
16'
Bourigeaud posílal od pravé postranní čáry zajímavý míč za hostující obranu. Spoluhráči však nezareagovali včas a balón sbírá brankář Arthur Desmas.
14'
Sledujeme zatím vyrovnané utkání. To potvrzuje i v podstatě totožná statistika držení míče.
12'
Ten zahrával právě Chauí. Centr z jeho kopačky odvrátila defenziva soupeře.
11'
Hosté se zajímavou narážečkou málem dostali až do šance. Finální pas Hamela na Sajfaddína Chauího byl ale přeci jen o něco delší, takže hráč Clermontu může být rád, že pro svůj tým získal alespoň další roh.
11'
První rohový kop hostí. Obrana Rennes zapracovala dobře a odvrátila balón.
9'
Benjamin Bourigeaud posílal zajímavý míč za hostující obranu. Flavien Tait ho však i kvůli práci bránícího Billonga nedostihl. Kope se od brány Clermontu.
8'
Druhý roh Rennes. Balón, který směroval do středu malého vápna, odvrátil hostující hlavičkář.
7'
Po rohovém kopu míč propadl právě k Terrierovi. Ten však nedokázal kvalitně zakončit a hosté odkopávají do bezpečí.
6'
Martin Terrier měl před sebou dost prostoru na levém křídle. Jeho centr byl nakonec sražen na rohový kop.
4'
Domácí aktivitu nyní ukončil faul Assignona na Hamela, po němž budou hostující hráči rozehrávat ze své poloviny.
2'
Domácí v úvodu drží míč na svých kopačkách. Dá se čekat jejich aktivita, nováček soutěže asi zvolí hru na brejky.
1'
Domácí do utkání nastoupili v červenočerných barvách. Clermont zvolil bílou.
1'

Stade Rennes FC: A. Gomis – Assignon, Omari, Aguerd, Meling – Bourigeaud (C), Martin, Tait, Sulemana – Laborde, Terrier.
Náhradníci: Salin – H. Traoré, Badé, Truffert, Santamaría, Ugochukwu, Guirassy, Abline, Tel.

Clermont Foot: Desmas – Zedadka, Hountondji (C), Mendy, Billong – Chauí, Samed – O. Busquets, Allevinah, Rašani – Hamel.
Náhradníci: Djoco – N'Simba, Ogier, Seidu, Berthomier, Iglesias, Tell, Dossou, Bayo.

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Berthomieu.
Asi před sezónou bychom očekávali, že se týmům bude dařit zcela opačně, ovšem realita je jiná! Clermont vstoupil do sezóny výborně, když se zatím usadil na šesté pozici, jelikož získal devět bodů. Nováček soutěže dvakrát zvítězil, třikrát remizoval a nestačil pouze na favorizované PSG! Hostující celek pak potřebuje zlepšit hru do obrany, jelikož inkasoval deset branek, i když hned čtyři právě od francouzského giganta. Hodně za očekáváním pak je Stade Rennes, které jen jednou zvítězilo a má na kontě pět bodů. Domácí celek se zatím krčí na šestnácté pozici a má obrovské problémy s ofenzivou, jelikož soupeřů nasázel jen tři góly.
Vítám všechny fanoušky francouzského fotbalu, který má na programu sedmé kolo Ligue 1 Uber Eats, v němž se představí Stade Rennes FC a Clermont Foot.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.