Ligue 1 - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Rennais - 5. prosince 2021   13:00

0:5
(0:3)
Rennais
22' Terrier  (Majer) • 28' Terrier  (Majer) • 45' Maçon (vl.)  • 48' Terrier  (Majer) • 83' Ugochukwu  (Laborde)
St. Etienne
Green – Maçon, Moukoudi (21. Sow), Nade, Kolodziejczak – M. Camara (C) – Nordin (62. Youssouf), Boudebouz (77. Douath), Aouchiche (46. Bouanga), Krasso (62. Lhéry) – Chazrí.
Bajic – Bouanga, Douath, Lhéry, Ramírez, Rivera, Sow, Youssouf, Trauco.
Rennais
A. Gomis – Assignon, Omari, Aguerd (81. Badé), Truffert – Bourigeaud (C) (81. Tchaouna), Santamaría, Martin (75. Guirassy), Majer (81. Ugochukwu) – Laborde, Terrier (63. Sulemana).

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 3:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:6.
Rozhodčí nenastavil ani minutku, nebylo to potřeba. Hosté deklasovali domácí vysoko 5:0 a dostávají se momentálně na druhé místo v tabulce. To fotbalisté Saint-Étienne zůstávají na dně Ligue 1. Zápas to byl přitom dvacet minut poměrně vyrovnaný, poté převzali taktovku hráči Rennes a bylo to znát. Dvakrát do poločasu skóroval Martin Terrier, vlastní gól si vstřelil Yvann Maçon a rázem to bylo již 0:3. Po změně stran dokonal Martin Terrier hattrick a definitivní tečku za výsledkem udělal prvním gólem v kariéře teprve sedmnáctiletý Chimuanya Ugochukwu.
90+1'
90'
Domácí měli v krátkém sledu dva rohové kopy, ze kterých si ovšem nevytvořili žádnou nebezpečnou pozici. Zanedlouho se dozvíme, kolik minut bude rozhodčí nastavovat.
89'
Tak tohle mohla být šestá branka v síti Saint-Étienne! Osmnáctiletý Tchaouna se po centru zprava vyšplhal do vzduchu a jeho hlavičku musel skvěle zlikvidovat Green.
88'
Maçon vybojoval roh pro své barvy. Ten byl rozehrán nakrátko, zkoušel to z vápna po centru Youssouf, ale trefil pouze prvního hráče před sebou.
87'
Utkání se v závěrečných minutách už opravdu jen dohrává. Domácí fanoušci pískají na své svěřence a naopak oslavují povedené akce hostů.
86'
Obrázek hry se moc nemění, Rennes drží míč na polovině soupeře. Do další akce se ovšem zatím hosté nedostali.
85'
Hosté pokračují v demolici, momentálně drží míč na polovině soupeře a vypadá to, že se nespokojí s pětibrankovým přídělem.
83'
Rennes právě vstřelilo branku!
Tak ještě jeden gól. Poprvé ve francouzské lize skóroval teprve 17letý CHIMUANYA UGOCHUKWU, jemuž se povedlo nádherně uklidit míč zpoza vápna na zadní tyč – 0:5! Asistence: Gaetan Laborde.
82'
Hosté opět kombinují na polovině hřiště, se čtyřbrankovým náskokem nikam nespěchají.
81'
Trojnásobné střídání na straně hosté. Hřiště opouští Majer, Bourigeaud a Aguerd. Na závěrečné minutky přicházejí Ugochukwu, Tchaouna a Badé.
80'
Domácí po dlouhé době drží míč na útočné polovině a kombinují mezi sebou. Je na nich vidět, že už by se nejraději viděli v šatně.
79'
Hosté měli k dispozici přímý kop z levé strany. Majer poslal míč do vápna, jenže Guirassy se do zakončení nedostal, protože byl tísněn soupeřem.
77'
Se střídáními se roztrhl pytel. Boudebouze na hřišti nahrazuje Douath.
76'
Vidíme první žlutou kartu. Kapitán domácích přibrousil Santamaríu, za což Camara inkasuje trest.
75'
Hosté střídají. Martin míří ze hřiště, nahradil ho Guirassy.
74'
Domácí se po chybné rozehrávce soupeře dostali znovu do brejku, který táhl Chazrí. Ten ve vápně zasekl prvního protihráče, druhý mu uzmul míč.
73'
Hosté zapojili do rozehrávky i brankáře Gomise. Po velké příležitosti opět v poklidu drží míč na polovině hřiště.
72'
Po centru z pravé strany se Majer těsně nedostal do zakončení, střídající Sulemana poté napálil boční síť!
72'
Z rohového kopu se nic nebezpečného pro Rennes neurodilo. Přesto si Gomis zapisuje zákrok po střele z dálky, kterou zaznamenal Bouanga.
71'
Hosté si nyní počínali při rozehrávce lehkomyslně, Chazrí toho nevyužil, jeho střela zpoza vápna byla sražená na roh.
70'
Obrázek se nemění, fotbalisté Rennes kombinují zhruba na polovině hřiště a přestože domácí presují, k míči mají daleko.
69'
Hosté nadále drží míč na polovině soupeře, zatím se na dostřel branky nedostali.
67'
Gomis vypomáhá svému celku s rozehrávkou, Rennes kombinují na polovině hřiště.
66'
Mohlo to být již o pět branek! Laborde si našel prostor ve vápně po rohovém kopu, jeho prudká střela byla Greenem vyražená, Assignon se ale k dorážce nedostal, protože domácí brankář míč rychle přikryl.
66'
Assignon posílal prudký centr po zemi, Santamaría míč sice ve vápně tečoval, ale nezamířil přesně do branky. Další solidní příležitost hostů.
65'
Kolodziejczak předvedl dobrý obranný zákrok u postranní čáry, díky čemuž zabrzdil protiútok Rennes. Hosté mají nicméně k dispozici autové vhazování.
64'
Z rohového kopu se nic nebezpečného pro branku Rennes neurodilo. Defenzíva hostů si s centrovaným míčem poradila, odvrátila jej mimo pokutové území.
63'
Střídat musí i hosté. Terrier kvůli zdravotním problémům odstupuje, do hry vstoupil Sulemana.
62'
Ještě před rozehrávkou rohového kopu budeme střídat. Ze hřiště míří Krasso a Nordin, na zbývající půlhodinku je nahrazují Lhéry a Youssouf.
61'
Po centru z pravé strany se do zakončení dral Chazrí, míč nakonec skončil v zámezí po kontaktu obránce hostů. Saint-Étienne mají k dispozici rohový kop.
60'
Hosté v klidu kombinují na polovině soupeře.
59'
Santamaría oslovil na levé straně Terriera, jehož centr do vápna byl nepřesný. Míč přebrali domácí, Krasso rychle centroval z levé strany, jenže pro míč si doběhl Gomis.
58'
Na druhé straně se po rychlém kontru dostal ke střele Nordin, jeho ránu ale srazil mimo nebezpečné území Truffert.
57'
Po centru z levé strany se k hlavičce nedostal Bourigeaud, míč se snesl před Laborda, jehož střelu chytil Green!
56'
Bouanga dostal přihrávku přes celou šíři hřiště na levou stranu. Opřel se do centru, míč ale přeletěl všechny hráče ve vápně, do rukavic jej sebral ze vzduchu Gomis.
55'
Majer nyní počítal s náběhem Terriera na levé straně, autor tří branek ale zůstal na své pozici. Proto prvně jmenovaný přihrával nepřesně a domácí sbírají balon.
54'
Chazrí se hlásil o míč mezi obránci, z hloubi pole tedy mířil balon na útočníka domácích. K němu ovšem nedoputoval, defenzíva hostů zafungovala na jedničku.
53'
Hosté proměnili utkání do exhibice, mají čas na rozehrávku a momentálně znovu kombinují na polovině hřiště. Chtějí přidat rozloženým domácím další góly.
52'
Aktivní Assignon přečetl záměr domácích a vypíchl soupeři míč, Bouanga ho následně sestřelil a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
51'
Domácí se díky Boudebouzovi dostali do vápna, jenže tam záložník Saint-Étienne o míč velmi rychle přišel.
50'
Další možnost Rennes. Po centru z pravé strany se nedostal do zakončení Laborde, přestože byl opravdu blízko. Green míč chytil.
49'
První hattrick Martina Terriera v jeho dospělé kariéře!
48'
Tak jsem to zakřikl, tohle byla fotbalová paráda. MARTIN TERRIER dnes dává jeden gól hezčí než druhý. Nyní důležitý hráč Rennes střílel zpoza vápna na zadní tyč a nádherně zavěsil, Green neměl nárok – 0:4! Asistence: Lovro Majer.
47'
Hosté drží míč u pokutového území soupeře, ale ke střele se zatím nedostali.
46'
Neviditelný Aouchiche si v druhém poločase nezahraje, na hřišti jej nahradil Bouanga.
46'
Fauly: 3 – 2
Je za námi úvodní dějství, po kterém míří do šaten výrazněji spokojenější hosté. To domácí vyprovází bouřlivý pískot fanoušků a není se co divit. Saint-Étienne byli v úvodu duelu lepší, vytvořili si několik náznaků, ale nic výrazného, co by ohrozilo Gomise v brance. Ve 21. minutě musel ze hřiště kvůli zranění stoper Moukoudi a po jeho odchodu se hra ASSÉ sesypala jako domeček z karet. Již za minutu otevřel po samostatném úniku skóre Martin Terrier. Stejný hráč následně ve 28. minutě poslal krásnou patičkou svůj celek do dvoubrankového vedení. V samotném závěru si dal nešťastný vlastní gól Yvann Maçon. Domácí musí zapnout na vyšší stupeň, pokud si z tohoto duelu chtějí odnést alespoň bod.
45+2'
45+2'
Chazrí hlavičkoval ve vápně a Gomis musel míč vytáhnout na rohový kop. Z něj se neurodilo nic nebezpečného pro defenzívu Rennes.
45+1'
Rozhodčí v prvním poločase nastavuje dvě minuty.
45'
V samotném závěru prvního poločasu se hosté dostávají do tříbrankového vedení. Assignon dostal ideální pas do vápna, kde první střelu sice Green vyrazil, ale pouze před sebe. Obránce hostů měl prostor pro dorážku, brankář domácích si na míč opět sáhl, ale tentokrát ho vyškrábl přímo před sebe, kde si jej YVANN MAÇON srazil do vlastní branky – 0:3!
44'
Sow sestřelil na polovině hřiště Santamaríu a může být rád, že za svůj zákrok není potrestán žlutou kartou.
43'
Laborde přihrával ve vápně pod sebe na Terriera, který se pokusil o hattrick. Jeho střela z první mířila nad, přestože byl autor obou dnešních tref v dobré pozici.
43'
Krasso na přední tyči naběhl na centr z rohového kopu. Rozhodčí si všiml, že domácí fotbalista hrál rukou, takže píská. Míč pro Rennes.
42'
Nordin táhl míč po levé straně, jeho centr byl sražen do zámezí, takže domácí mají možnost snížit z rohového kopu.
41'
Hosté presovali domácí rozehrávku, fotbalisté Saint-Étienne z toho nakonec vybruslili dobře.
40'
Hostům s rozehrávkou vypomohl brankář Gomis. Balon následně směroval na Laborda, jenže ten by byl v ofsajdu, takže míč pouští soupeři.
39'
Chazrí běžel do pokutového území, chtěl na levé straně oslovit Krassa, jenže s tím počítal Omari, který míč vyvezl mimo pokutové území.
38'
Bourigeaud posílal centr na Laborda, jenže jeho přihrávka měla tu vadu, že všechny hráče ve vápně přeletěla.
37'
Majer chtěl prostrčit do vápna na Terriera, ale to se mu nepovedlo kvůli dvěma protihráčům.
36'
Hosté jsou nadále v držení míče na své polovině, s dvoubrankovým náskokem ovšem nikam velmi nespěchají, do rizika se neženou.
35'
Nordin si navedl míč na pravé straně na střelu. Jeho pokus na zadní tyč byl sražený, balon do zámezí poslal tečí Chazrí, takže se bude jen odkopávat od branky hostů.
34'
Chazrí měl snahu s výsledkem něco udělat, ale nepovedlo se mu to. Domácí útočník si navedl míč na střelu, jenže jeho pokus mířil mimo branku Rennes.
33'
Nyní nepřesně centroval Krasso a míč skončil v zámezí. Ozývá se pískot nespokojených domácích fanoušků. Vykopává Gomis.
32'
Hosté dokázali vybojovat na vlastní polovině míč, nyní s ním kombinují na polovině hřiště.
31'
Laborde spěchal za míčem v pokutovém území, ale blíže k němu měl Green, který jej schoval do rukavic a následně poslal zpět do hry.
30'
Přestože měli domácí v úvodu zápasu více ze hry, tak nyní mají před sebou těžký úkol stáhnout dvoubrankové manko. Budou to mít složité, protože znovu nemají míč, hrají hosté na polovině soupeře.
28'
Tak tohle je opravdu nádherná trefa, kterou má na svědomí MARTIN TERRIER, který si opět našel volný prostor, v náběhu dostal přihrávku, následně jej patičkou poslal do branky, Green neměl šanci – 0:2! Asistence: Lovro Majer.
27'
Assignon dostal přihrávku na pravou stranu, odkud z první centroval. Nepřesně. Rozhodčí si ovšem všimli ofsajdu, takže míč budou mít domácí.
26'
Majer si navedl míč na střelu ve stylu Robbena. Jeho střela na zadní tyči neskončila, mířila doprostřed, takže brankář domácích snadno balon chytil.
25'
Domácí kombinují na vlastní polovině, poslední dva verdikty VARu jdou smolně proti nim.
24'
Domácí se snažili o rychlou odpověď, která jim ale nevyšla. Krasso ztratil míč, ten doputoval do zámezí a vykopávat bude Gomis.
22'
Branka platí! MARTIN TERRIER obdržel fantastickou přihrávku mezi obránce od Majera, následně míč přebral a spěchal s ním vstříc brance soupeře. Green mu chtěl zmenšit úhel, ale nestačilo to, Terrier zamířil přesně – 0:1! Asistence: Lovro Majer.
22'
Další neuznaná branka. Tentokrát to byl Terrier, kdo dostal míč do samostatného úniku, ten proměnil střelou k pravé tyči. Rozhodčí viděl útočníka Rennes v ofsajdu. Celá situace se ještě zkoumá u videa.
21'
Vynucené střídání je tu. Moukoudi míří ze hřiště, nahrazuje ho Sow.
20'
Tak nemohou, Moukoudi sedí na trávníku. Je jasné, že se bude muset střídat. Domácí stoper má problémy s nohou.
20'
Boj ve středu hřiště o balon končí tak, že jej mají na svých kopačkách domácí fotbalisté. Ti tak mohou pokračovat ve svém tlaku.
19'
Kolodziejczak si teď nerozuměl s Krassem, takže domácí o míč přišli. Ani hosté si jej však dlouho neužili.
18'
Chazrí obdržel skvělý pas za obranu, samostatný únik na brankáře Gomise proměnil střelou k tyči. Rozhodčí si ovšem všimli ofsajdu, gól neplatí!
17'
Aouchiche si navedl míč na střelu, zpoza vápna to zkusil na zadní tyč, ale mířil hodně vedle. Domácí jsou v posledních minutách lepší.
16'
Do vápna Rennes mířil další centr, tentokrát to byl Krasso, kdo poslal vzdušnou přihrávku. Rozhodčí jej ovšem nachytal v ofsajdu, takže u míče budou hosté.
15'
Ostrý centr z pravé strany do pokutového území Rennes. Assignon si výborně poradil, když balon odpálil před dvěma soupeři.
14'
Nordin si nepřišel na pravém křídle v rychlostním souboji na Trufferta. Pro svůj celek vybojoval alespoň autové vhazování poblíž rohového praporku.
13'
Assignon dostal krásnou přihrávku doprava, odkud centroval přízemně do vápna. Brankář Green míč netrefil, zaskočit za něj musel Nade, jenž balon odkopl mimo pokutové území domácích.
12'
Terrier předkládal míč ve vápně Majerovi, jeho pokus byl sražený, takže Green zasahovat nemusel.
10'
Nyní sledujeme těžký boj o střed hřiště, po odkopu Aguerda budou vhazovat domácí zhruba uprostřed hrací plochy.
9'
Záložník hostů bude v pořádku, momentálně míří v doprovodu lékařského týmu za postranní čáru. Budeme pokračovat.
8'
Martin je stále ošetřován.
7'
Martin dostal od spoluhráče ve vlastním pokutovém území pořádnou ránu míčem do hlavy. Okamžitě upadl na zem a nyní k němu běží doktoři.
6'
Hosté se dostali do brejku, který byl zpomalen a domácí se stačili vrátit. Z kraje vápna to zkusil Laborde, nicméně jeho střela byla zblokovaná.
5'
Brankář Gomis musel vypomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou.
4'
Střela také na druhé straně, zpoza vápna to zkusil Majer. Jeho pokus na zadní tyč směřoval vedle branky domácích.
3'
Krasso obdržel ideální pas do pokutového území, jemu ovšem chyběl kousek, aby se dostal k razantnější hlavičce. Gomis nemusel zasahovat.
2'
Bourigeaud po předchozím souboji zůstal ležet na zemi a už k němu běží rozhodčí, vypadá to ovšem, že budeme moci pokračovat bez střídání.
1'

AS Saint-Étienne: Green – Maçon, Moukoudi, Nade, Kolodziejczak – M. Camara (C) – Nordin, Boudebouz, Aouchiche, Krasso – Chazrí.
Náhradníci: Bajic – Bouanga, Douath, Lhéry, Ramírez, Rivera, Sow, Youssouf, Trauco.
Trenér: Claude Puel

Stade Rennes FC: A. Gomis – Assignon, Omari, Aguerd, Truffert – Bourigeaud (C), Santamaría, Martin, Majer – Laborde, Terrier.
Náhradníci: Salin – Badé, Diouf, Abline, Guirassy, Sulemana, Tchaouna, H. Traoré, Ugochukwu.

Rennes – Saint-Étienne 2:1
AS Saint-Étienne zažívá hodně nepovedenou sezonu. Domácí se hodně trápí, zatím nasbírali pouze 12 bodů a nyní se nachází na posledním 20. místě. Domácí zatím dokázali pouze dvakrát vyhrát a už potřebují zabrat, protože týmy před nimi sbírají body. V posledním kole se Saint-Étienne představilo v Brestu, kde po boji prohrálo 0:1.

Stade Rennes FC je na tom o poznání lépe. Hostům se daří, zatím vybojovali v šestnácti zápasech 28 bodů a nachází se na skvělém třetím místě v tabulce. V posledním kole ale celek Rennes nebodoval, protože doma nestačil na Lille, se kterým prohrál 1:2. Dnes jsou hosté mírným favoritem, ale nebudou to mít vůbec lehké.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel AS Saint-Étienne – Stade Rennes FC. Mírným favoritem je hostující celek, ale uvidíme, jak tento zápas nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.